Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pályázatok, egyesületté válás, stb.

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
196 hozzászólás a témában

#161
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
Alakítóülés nem lehetne a IV. talin, vagy az túl mezei lenne ?

#162
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Ha lehet, akkor nekem is, mert engem is érdekel az ezzel kapcsolatos info!

Ha megteszed, köszi!

#163
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
hm... aki keres, az...

http://www.bikemagaz...y&num=998746829

Major! Ezek szerint neked már van vmi cuccosod, ami érdekes lehet most, ezért örülnék, ha pl nekem most emailben... szal érted, ugyi? ;)

#164
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
na hali, kis lemaradással én is megérkeztem ide ! h kell én is vállalok munkát, úgyértem ha van munka és elvégezhetem akkor ötömmel - van rá idõm, és asszem még lesz is ... de ez még mindig nagy kérdésnek számít hogy ki a csapattag. Mert ha elkezdjük sorolni, hogy miért is akarattatik egy hivatalos egyesület alakulni, elõjön az is, hogy a BMFT színeiben versenyezni ... na és hogy ki lehet egyesületi tag ... Péef nagy újdonságokat ígért a tali végére ezzel kapcsolatban, de én még nem hallottam róla, mivel sajna nem vettem részt a talin ( :'( ). És szerintem sokan mások sem. Nos mit is sikerült megbeszélnetek ?  ???

#165
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Szerintem is!!!

Szervezzük meg az alakulóülést!!! Az lényeges szerintem kezdésnek!!!

#166
baliba.

baliba.

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 624 hozzászólás
Itt megállt a tudomány??

Megtört a lelkesedés, vagy csak én szedek itt egyedül béres cseppet!  ;D

Nekem végülis ráér a dolog, csak gondoltam ha már felhoztuk, maradjon napirenden!

Üdv,
Baliba

#167
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Én felajánlást teszek: amihez semmi képzettség sem kell (tehát nem vagyok se jogász meg ilyenek), csak netán egy icike-picike gondolkodás, olyat én szívesen vállalok.

#168
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Meg kéne dumálni egy alakuló telit, ahova mindenki eljöhet, aki kicsit is komolyabban gondolja, hogy tevékenyen részt kíván venni a ott lehetne!!! Én valamikor a holt szezonre gondoltam, azaz kb október közepe. vagy ilyesmi!!! Amikro már nam csak az jár az ember fejében mien alkatrészt vesz a következõ verseny elõtt...

Mit szóltok ? ? ?

#169
Oldbig

Oldbig

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás
Para, kösz a hasonlatot, de kissé túloztál.

Baliba: látom te már képben vagy, amit leírtál az mind szükséges, de nem elégséges. Sajna, mint említettem bizonyos anyagi (közimert néven: lóvé, korpa, susulyka, stb.) áldozatot is köll hozni az alapítóknak. Mármint ennek megléte feltétele a bírósági bejegyzésnek (étsd: folyószámlát kék nyitni, enélkül nem kap az egyesület adószámot).

Kedves Lensver! Csak arra figyelj, hogy egyesületi versenyzõ átigazolása csak a sporttörvény szabályainak betartásával lehetséges. Arról nem is szólva, ha netán hivatásos szerzõdést kötsz a Meridával.

Aki felajánlást kíván tenni, jó lenne, ha nevén nevezné a dolgot. Tudom, hogy a többség még suliba jár, de pénzügyi (könyvelési) továbbá jogi tudományokban jártas cimbik felajánlása kincset érne. És a legfontosabb: nem elég lelkes felajánlásokat tenni, a vállalt feladatot el is kell végezni és nem csak induláskor, hanem a késõbbiekben is. Az egy más kérdés, hogy mit és miért?

#170
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás

de a szivem a tietek.  ;)


Ohh... ezek olyan szép szavak...  :'( :'(

#171
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
nofene.jól érzékelem, hogy itt tényleg alakul valami? Tudom, hogy ezek még csak szavak, ígéretek, meg elképzelések, de akkoris. hajrá

#172
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás

Ezért mész a meridához?? ;)


Bruce koma! A kettônek egymáshoz nemsok köze van. Nagyon szeretem a BMFT, egy csodás, vidám csapat van összeszervezôdôben, és én ragaszkodom a barátaimhoz.
Továbbá, ki mondta azt, hogy én örök életemben Meridáéknál akarok maradni? Ki tudja még mit hoz a jövô? De amig a BMFT nem egy bejegyzett egyesület, addig kár is errôl csépelni a szót. Addig beiratkozok oda, de a szivem a tietek.  ;)

#173
baliba.

baliba.

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 624 hozzászólás
Vagyok!!

De minek!?

Én, Baliba, ünnepélyesen fogadom, hogy a Magyar Népközt....izéé, ez nem az!?

Alapító gyûlés!!!!!!
Hol, Mikor??

Saját +látásom, és tapasztalatom szerint:
Kell-ene!

elnök, olyan ember, akinek súlya van (nem kövér) hanem aki kapcsolatai révén, tudja segíteni a csapatot (szponzorok, felsõbb ügyintézés)!

helyettes, az elnök jobb keze!

gazdasági vezetõ(pénztáros),
bankszámla kezelése, tagdíj szedése, ellenõrzése, kiadások, bevételek könyvelése!

"titkár"(amit nem így hívnak) de, aki a rendezvényekért, és a tájékoztatásért felelõs (mikor, hol, mi, kik, mivel, mennyien, hogyan, mibõl) kérdésekre +adják a választ, levelet küldenek a tagoknak, stb! Feladatilag ehhez minimum 2 ember kell!
Figyelik a sajtót, a médiát!

Esetlegesen, ha kinövi magát a team, szakágvezetõk! DH, DS, CC, TRIAL, FREERIDE, STB
Nevezéseket intéznek, "csapatfõnökösködnek"(elõnevezések, szállás, utazás szervezés, helyszini ügyintézések a versenyeken, akinek nyûgje van, az neki szól, és õ intézkedik)

Esetleges Mûszaki ember, akihez mint csapatszerelõhöz lehet bizalommal fordulni!


Röviden ennyi jutott így éjfél után eszembe!
Ezt, mint esetleges irányelvet írtam le, a 8év motoros versenyzõi múltamból merítve!
Ezt teljesen el lehet vetni, hozzá lehet tenni, el lehet venni belõle, stb!

Ha viszont tényleg csapat szinten akarunk gondolkodni, akkor (szerintem) ilyen dimenziókban kell agyalni, és így lesz a netezõ, és kerózó emberkékbõl A CSAPAT!

Üdv,
Baliba

#174
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás

Mindent a BMFT-ért!!!


Ezért mész a meridához?? ;)

Persze ehhez csak gratulálni tudok, és nem akarlak piszkálni... azért ez nem kis dolog... persze lehet, hogy ezt csak én találom most ki, de mintha olvastam volna vmelyik topicban...

Mindjárt mondanám én is a tel. számomat, hogy a szponzorok ha meg akarnak találni.... ;D ;D

Most a hülyeséget félretéve pontosan én is úgy vagyok, mint Lens kisasszony! De ezt már lehet, hogy írtam...

BRC


#175
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Én is szivesen bevállalok dolgokat, csak mondjátok meg, mit csináljak és ha meg tudom, akkor megteszem.
Mindent a BMFT-ért!!!

#176
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Ha van valaki, aki tényleg vágja ennek a dolognak a mikéntjét, az nagyon okés, akkor én is benne vagyok. Akkor mehetnek a pályázatok, talán, majd, ha iskolában leszek, akkor több idõm lesz, (most annyi mindent kell csinálni...  ::) ;D ;D ;D ) és akkor esetleg én is bevállalok valami apróságot...

BMFT rulez

#177
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
:D és itt van a mi emberünk!

Old: segítségedre oly szükség van, mint sivatagban a vízre!

Most már tényleg nagyon megért annak az ideje, hogy egy alakító ülést hívjunk össze.......

PéeF

#178
Oldbig

Oldbig

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás
Egyesület létesítésére az 1989. évi II. törvény alapján van lehetõség. Ehhez legalább 10 fõ alapító tag szükséges. Feltétel továbbá az alapszabály, valamint a mûködéshez szükséges vagyon megléte. Ezt követõen lehet az egyesületet a bíróságnál bejegyeztetni. Természetesen az alapító tagok maguk közül vezetõ testületet kell válasszanak, akik az egyesület nevében a képviseletet ellátják. Ezek csak a legfontosabb feltételek, van még jónéhány ezen kívül is. Javaslom az alapításhoz ügyvéd segítségét igénybe venni.

Pályázatokon értelem szerûen csak bejegyzett (hivatalos) egyesület vehet részt, további feltételek a pályázati kiírásokban vannak meghatározva.

Pályaépítésre véleményem szerint abban az esetben van lehetõség, ha a terület tulajdonosa (esetleg kezelõje) ehhez kifejezetten hozzájárul. Egyesület elvileg csak saját tulajdonú, vagy bérleti joggal bíró ingatlanra kérhet pályázati támogatást. Mindezt persze egy jogász tudná igazán megválaszolni.

Nem akarom senki kedvét szegni, de az "illegális" pályaépítés valahol törvénybe ütközõ cselekedet, sértheti az adott terület tulajdonosának  érdekeit.

Sportegyesületi szervezõdésben van némi tapasztalatom, magam 5 évig elnöke voltam egyesületnek, megjegyzem, társadalmi munkában.

#179
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Ahoy!

egyesület: szerintem mindenki szeretné, ha végre hivatalosak lennénk, nem?

pályázatok: végeredményben a megírása nem nagy feladat, csak sok... és néha nagyonis aprólékos...

eredmények: most kicsit kavarognak bennem a gondolatok, de jól értelmezem, hogy itt egyesek pályaépítés-t emlegettek, ammire szeretnének pénzt nyerni?

....
PéeF

#180
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Nahát pont ez az!!!  :-/