Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tagfelvételi "vizsgakérdések"

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
165 hozzászólás a témában

#101
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Én ilyet nem tanultam.  ;D
Még jó, hogy Pesti fazekasos vagyok.  ;D
Andix

#102
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Még egy gyors "utolsó" hozzászólás:

Hogy a konvergencia nem tartozna szorosan az tanrendünkbe?
Kb. egy hete írtunk ebbõl dogát  :P ;D A konvergencia definíciója volt az egyik dogakérdés...  :)
Ja és 5ös lett a dogám. Yeah! 8)

És kössz a jó kívánságokat. :)

Üdv:
BRUCE

#103
baliba.

baliba.

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 624 hozzászólás
Bruce: Ahhoz képest, hogy miket tanulsz a suliban...

Ez nem tartozik szorosan a tanrendedhez...

De ha már tudod, ne felejtsd el... Jól jön még késõbb...

Jó utat, sielést...

Üdv: Baliba

#104
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
hát nem  ;D

#105
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Bruce.  ;D
Látom nem komáljátok a valószínûségszámítást...  ??? ;D ;D ;D ;D  ;)

#106
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
ok tamaskaa, sejtem, hogy tudod mi az a konvergencia (az olyan {a_n*} sorozat konvergens, ha létezik olyan A szám, melyre igaz, hogy A bármely epszilon nagyobb mint nulla sugarú környezetében véges sok elem kivételével végtelen sok elem található, azaz létezik olyan N küszöbindex, hogy ha n>N, akkor |{a_n*}-a| < epszilon...), de azért mégis jól hangzott... :P

andix: még mindig ez a nyomorék valószínûség-(sz)ámítás ?
inkább jáccunk a (sz)exponenciális egyenletekkel  ;)

#107
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Andix: kihagytad azt a lehetõséget, hogy megjelenik hirtelen George Bush lovon, és a látvány annyira sokkolja a ridereket, hogy mind beleborul az árokba. Milyen sorrenben borulnak a delikvensek? Miért? Az 5.-ik ember árokbarepülésének íve és a pisai ferdetorony szögfelezõje által kimetszett síkrész tengely körüli megforgatása által keletkezett test térfogata? (ne használjon számológépet, és a Newton-Leibnitz tételt!)

egyébként tudom mi a konvergencia, csak azt hittem itt minden hülyeséget el lehet sütni, a lényeg az, hogy sok ismeretlen szó legyen benn'... ;D ;D

#108
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
;D Tandemesek kizárva.
Amúgy nem tudom számszerint a megoldást, csak sok szám, nem adtam össze...  ;)

Andix

#109
emberke

emberke

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
Andix!
Segíccs!Mi a valószínûsége, hogy a megoldás a 0 és 1 közti zárt intervallumba esik ??? ;)Úgy saccra
1/3, deha tandemesek is vannak...Amúgy az elsõnek a legnagyobb a menetszél, úgyhogy mindenki utolsó akar lenni.Mi ennek a valószínûsége? ;)

#110
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Nos.: (Csak fanatikusoknak, meg akiknek nincs jobb dolguk)
Adott 10 cangás. Elindultak cangázni, végig libasorban mentek-. Este kitalálták, hogy így uncsi, hogy mindig ugyanammögött tekertek. Másnap viszont nagyon késõn keltek, és sebtipen libasorba fejlõdtek, és elindultak cangázni. A sorrend ismét féletlenszerû volt. Mennyi a vaklószínûsége, hogy ezen a napon mindeki elé más került a sorba? (Ha már egyikük elõtt ugyanaz teker, mint aki tengap tekert elõtte, rossz esetnek minõsül. Persze aki elõtt 1. nap nem tekert senki, szeretne mostmár valaki mögött tekerni...)
Andix

A feladat megoldható.  ;D

#111
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
ok andix, szal most burkoltan azt mondták a többiek, hogy szar feladat volt ez a valószínûségszámítósdi  ;) ;D
új feladatot kérünk!! (vagy inkább egyes számba kéne mondani... :) )

;D 8)

#112
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Na igen...

De ha jól látom a helyzetet, az sem mindegy, van-e egyáltalán ajtó? És ha van, nyitva van-e?

Mert nem mindegy! Felrül le...vagy lerrül fel...
Abesenyõpistabácsiismegmondta...

Na csõváz és hátszél...
és Joghurtot is belevehetnénk a valószínûség számítás lehetséges esetek halmazaiba... pölö joghurtos ló... vagy joghurtos Bush jön be... mer'nem mindegy... ;)

Paraferee voltam

#113
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
speciel szerintem vegyük figyelembe hogy 6milliárd ember jöhet be, fingom sincs hány db lovon... tehát vegyük figyelembe ezt a sok kombinációt, majd válasszuk ki az összeset amikor bush ül a lovon... meg a többit és ebbõl számolható a dolog... becsláseim szerint úgy 10 a 20dikon nagyságrendû az összes esetek száma...

és akkor arról még nem is beszéltünk hogy macska, kutya egyéb állat, növény, több ló vagy egyéb jön be vagy több Bush...



#114
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
na igen!!...
nem rossz felvetés
szóval andix az is rossz esetnek számít, igaz??
tehát még hozzá kell venni a ló jön be valakin + ló jön be bushon... azaz 1/8...
vagy kihagytam valamit??

kössz yoci az észrevételt!!

#115
YOci

YOci

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 545 hozzászólás
Hi! Csak annyit szeretnék hozzá füzni a lóvas témához,hogy mi van akkor ha a ló jön be Bush-on ???

#116
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
francba, akkor válaszolnom kéne a kövi kérdésre  ;D

#117
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Bruce, azt kell mondanom, hogy az idõ relatív, tehát tök mind1!  ;D De az óvást elfogadom.  :)
Andix

#118
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Andix!

A feladatod (mármint a lovas) hiányos volt, mert nem mondtad, mekkora idõintervallumra kell megnézni. Mert nyilván nem mind1, hogy 0,1mp-en belül mekkora a valószínûsége, vagy hogy 100éven belül...
Tehát ezúton óvást szeretnék benyújtani...  ;D

Amíg az óvás ügye nem zárult le, addig meg nem foglalkozom más feladatokkal  :P ;D

BRUCE

#119
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Na akkor elmodnom a megoldást. Baliba megoldása helytelen, mivel nem számolta meg rendesen az összes esetet  ;D És persze, bejön, vagy nem, de lovon?? Szóval szvsz 6 eset van: Nem jön be senki/ Egy ló bejön/ valaki bejön/valaki bejön lovon/Bush bejön/Bush lovon jön be. Tehát 1/6-ot esélyel fog Bush bejönni a terembe.  ;D

Na nem offolom tovább a témát megoldhatatlan feladatokkal.  ;D
(Brucenak, és hasonló fanatikusoknak: elmegy 10 cangás tekerni, és libasorban mennek. Másnap véletleszerûen sorrendbe állnak, kérdés menniy a valószínûsége, hogy egyik cangás sem fog a mögött a kerós mögött tekerni, aki tegnap elõtte volt!  ;) )

#120
baliba.

baliba.

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 624 hozzászólás
Erre iszonyatosan könnyû a válasz, ha beleszólhatok.
50% a megoldás, mivel vagy bejön, vagy nem!  ;D 8)

Még valami??

Üdv: Baliba