Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Vettem egy SRAM 9.0 kazit. Sznob lennék?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
34 hozzászólás a témában

#21
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Egy kis füles:
a Bikernél minden évben szokolt lenni év végi ill. év elõtti drasztikus leárazás, ha jól emléxem, ez a januárban leadott boltos igényekre él csak. Én így tudtam venni tavaly februárban 11.900-ért FSA Orbit Xtreme-t, holott 17ezer felett volt az ára!!!
Szóval ha valaki hozzá akar jutni ócsóbban SRAM cuccokhoz, akkor ismerkedjen a boltosokkal!!

#22
b

b

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
Szerintem most remek az 9.0ás cucc, árban meg végképp. A fékei különösen tetszenek mert majdnem olyan mint az avid25ös és az már rossz nem lehet  ;D

#23
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Nem is montam még, hogy rém merevek a fogaskerekek a kazin. Alávetettem a szokásos tesztnek: a legnagyobb és az 1-el kisebb fogaskereket igyekeztem egymás felé hajlítani, de nem igazán tudtam mértékadó távolságcsökkentést elõidézni.  :o Szóval könnyítések és kompozit bak ide vagy oda, k*rv@ merev egy kazi ez gyerekek!!!

#24
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Para kolléga!

Ettél már új Kitekat-ot? Mert exta JOGHURT-tal van!  ;D ;D

#25
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
;D Halihó! ;D

Mit látnak szemeim... hmmm... egy szivaros társaság... akik még ráadásul a kitûnõ minõségû alkatrészeket sem vetik  meg... hmmmm... ;D

Xerintem sem sznobizmus az, ha valaki, legyen az pölö most Ééééén, megvesz egy a környezetében átlag szintnek megfelelõtõl mind árban, mind minõségben csillagoségnyire lévõ alkatrészt... Ha pedig valaki azt mondja rá, legyen ez pölö Éééééén rám, akkor azt magas ívben le kell x@rni.... ;D
mert biztos, hogy nem látja át, illetve nem ért hozzá... mert ha mégis, ami ezek xerint nem, akkor belátná, hogy most még sincs igaza... ;D
Vegyünk pölö Engem... amikor a városban megjelenek a(z álllllat) sisakomban, még ma is látok vigyorgó utánam forduló fejeket...
Ilyenkor csak gyors halált a zebrán átkelés közben, meg részeg kacsázó elõzendõ kerékpárosokat xoktam viszont kívánni... de akkor sem tartom magam sem sznobnak, hogy megengedhetem? magamnak a sisakot (meg a többi minõségi alkatrészt...), sem hülyének....

Nnna ez van...
Úgy hogy szivarfüstöt a levegõbe, csõvázat a seggetek alá, és hátszelet hegynek fel... ;D
Joghurt és Én, azaz Paraferee voltunk...

#26
vendég__*

vendég__*
  • vendég
;D

#27
FrAkTeR

FrAkTeR

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
8)      HajrA sznobok!  8) 8) 8) 8) 8) 8)

#28
vendég__*

vendég__*
  • vendég
rob
Mi k*rvára hasonlítunk egymásra, mer én is szivarozok!

b&rob
Igazatok van, letojom ki mit gondol. Megtehetem, ezért megveszem ha kell!!  ;D ;D

#29
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Akkor mi lenne, ha megalakítanánk a BikeMag sznobok társaságát?  ;)

Nekem akkor mondták elöször, hogy sznob vagyok, amikor megtudták, hogy szivarozom. Azóta hozzászoktam, és egyáltalán nem zavar. Akinek van anyi, hogy megteheti, azt vesz meg, amit akar, az miért ne vegye, meg? Azért, mert más sznobnak tartja? Sz*rok rá én is, ki mit gondol! És ha lenne egy full XTR-es biciklim (RaceFace/Syncros/Ringlé/Sunn stb), és csak boltbajárni használnám, akkor is magasan sz*nám le, ki mit gondol!
Szóval gyaci kolléga felejtsd el szépen az ilyen gondolatokat, de nagyon gyorsan! Azért vetted, mert fontos az alkatrész teljesítménye, és megbízható müködése, meg mert megteheted, és ennyi!

UFF

#30
b

b

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
Akkor megemlítem jó barátomat, aki alig keres egy hónapban (vagyis k...a keveset), de összeszedett egy xt tárcsafékre valót lassanként. Fõleg azért hogy arra az egy-egy hétre, amikor eljuthat hegyek közelébe, a technikával ne legyen gond. Nem sajnálom tõle, csak irigylem  ;D

Amúgy, gyaci biztos hogy megnyúzod rendesen a cuccot, attól nem tartok hogy ez neked gondot okozna, a hazavágott meg eddig is élt az újságban  ;D
Másik akinek van pénze az nem fog tes.. gazdaságost venni. Általában ez így mûködik.
Egyelõre azt mondom nem sznobizmus ez részedrõl, csak a márka iránti tisztelet és némi igény szint :)
mára bezár a pszichológia, egy rekesz sör elég lesz  ;D

#31
vendég__*

vendég__*
  • vendég
b
köszi  :-[ amúgy Suntour -om van még fent, de csak hétvégéig, amikor is megválok tõle. Csak tudnám mit kezdje vele?

rob
Képzeld én is Gooroo cikkébõl döbbentem rá puszta létem értelmetlenségére. Ill. arra nem, de arra igen hogy miabüdösp*csának veszek ijen drága cuccokat, mikor úgyse használom ki.

pesta
;D Szerintem már manapság a kerékpározás terén szinte semmi se sznobizmus . Az XT tulajdonlása fõleg nem. Akinek ilyen cuccai vannak az vagy gazdag, vagy jó cuccost akar a bringáján. Bár mondjuk ha már XTR van fent, és csak kiteker vele a faluba és vissza, az má nagyon gáz, de az XT-t még megértem.

Szóval sznob vagyok szerintetek. Egy kicsit szerintem is, bár mint ahogy mondottam volt az elébb, nem is igazán lehet már ilyet ráhúzni senkire manapság.
Mondjuk mondanék egy példát ami már télleg az. A sógor mesélte hogy begyött a szállóba -itt recepciós a sógor- tegnap egy család, akik túráznak országszerte. Náluk a túra jelenti: kényelmes betonúton meglátogatják a múemlékeket és mégmittudoménmit. Az apukának a bickója: Heavy Tools váz, full XT szett, a hajtómûben a kerekek lecserélve titán kerekekre, olajos Marzochi teló. NA EZ MÁR SZÁMOMRA IS SZNOBIZMUS!!!!

#32
pesta

pesta

    vendég

  • fórumtag
  • 82 hozzászólás
nem vagy sznob, miért lennél. én viszont az vagyok az XTmmel vagy nem? számíT?

#33
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
gyaci

Én nem tudok erre mit mondani :) Tulajdonképpen már váratott magára a nagy Sram-függõségedbõl következõen ;)

Azé' szerintem is sznob vagy. :D Olvasdd csak el Gooroo cikkét a Bikmakk elején, és meglátod! ;D (itt döbbentem rá én is, hogy ugyanazt csinálom, amit leírt, csak én nem tudom abbahagyni...:(

#34
b

b

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
eddig mid volt gyaci koma ?

de megnyugodhatsz sznob vagy és kész  ;D

#35
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Kérdésem költõi: sznob lennék azért, amiért 9.0-ás kazit vettem? Könnyebb mint az XT kazi, és én 11900 pénzzel lettem könnyebb. Tulajdonképpen semmi szükségem nem volt arra hogy simább váltásaim legyenek, semmi szüxégem arra hogy pár grammal könnyebb legyen a gépem, mégis megvettem. Valaki nyugtasson meg hogy nem csak nagyképû pénzszórás volt ez részemrõl hanem gyümölcsözõ befektetés!!!!  ???