Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Vettem egy SRAM 9.0 kazit. Sznob lennék?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
34 hozzászólás a témában

#1
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Na végre, gyaci tesó, végre!!  ;D ;D ;D ;D ;D

#2
vendég__*

vendég__*
  • vendég
No problem Bruce tesó, akkor eszt megbeszéltük!!

#3
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Gyaci!

A hosszú postodat végigolvastam. Pontosan úgy, mint ahogy tanácsoltad, szépen lassan (remélem ezt mondtad, mert ha nem, akkor megint leszeded a fejemet ;)). De nekem már az elsõ pár mondatod után az jutott eszembe: HAGYJUK MÁR ABBA!! Legyen mindenben igazad, és kész!! (és semmi irónia közben!!)

"Mert amikor megnyitottam a topicot nem tudtam volna az elõzõ postomban felsorolt érveket felsorakoztatni még. Most már igen. Tudtommal nincs módomban a topicot törölni ezért maradt úgy ahogy van. Okés így?"
Igen, nekem teljesen ok. Szerintem sincs jogod topicot törölni.

"Említett kilóim mellett szerinted melyik az a szett amely kibírna bármilyen célzatos amortizációt mint pl. az említett bükki túra?? Persz en mvoltál ott és nem tudod milyen volt, de talán hiszel nekem látatlanban is."
Hiszek neked látatlanban is. Nem tudom, hogy mi az, ami kibírta volna. Talán más, hasonló súlycsoportú, BM-on részt vett emberektõl kellene megkérdezni.

A hülyézésrõl és a bAszogatásról:
Én téged egyszer sem hülyéztelek le! Azt mondtam, hogy azok a hülyék, "akik olyan cuccokat vesznek, amikre nem is azt mondanám, hogy luxus cuccok, hanem egyszerûen nincs rá szükségük. És szerintem a sram9.0-s kazi éppen olyan.". És mivel neked szükséged van rá, ezért rád ez az idézet nem vonatkozik!! (tudom, amikor megnyitottad a topicot, akkor még bizonytalan voltál abban, hogy tényleg így van e, és nem tudsz topicot törölni).

Van még valami, amiben ellentmondunk? Mert ha igen, sorold fel (és nyugodtan szedd pontokba, én is így csináltam/csinálom!!;D), és megbeszélünk, ill. kiegyezünk mindenben. Remélem semmi olyat nem írtam, amibe bele lehetne kötni. ::)

BRUCE

#4
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Kislust

Bocs, te is bölcset montál!!  ;D

#5
vendég__*

vendég__*
  • vendég
GerMan

Nagyon jól megfogtad a dolgot, igazságod van!

#6
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
ja, kislust, veled teljesen egyetértek.


#7
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
hello srácok,
jó kis parázs vita van itten, szeretném elmondani az én véleményem is.
valahol mintha olvastam volna valami ilyet, hogy "az a sznob aki az (átlagos) lehetõségeit meghaladó szintû dolgokat vesz, hogy aztán ezt mutogassa."
ezzel én eléggé egyetértek, szóval pl. nem mondanék minden svájci mtb-s fazont sznobnak azért mert legalább LX kategóriás alkatrészek figyelnek a bicaján. miért venne rosszabbat, ha egyszer ennyit kifizetni nem gond neki ?
szóval, ha valaki megteheti, azzal csak jól fog járni, ha egy jól mûködõ alkatrészt vesz. mindegy mire használja, nagyobb élvezetet, kevesebb gondot fog okozni a cucc.
ha ugye kevesebb pénze van az embernek, mint az nálunk általános, akkor mérlegel és valahol meghúzza a határt. vesz valamit és lehet, hogy talán teljesen elégedett a szerkóval, de azért azt el kell ismerni, hogy ha pl. kétszer annyi pénzt költhetne rá, akkor mondjuk 25%-kal jobb cuccot vehetne, már ha ezt lehet így értékelni. és ha jobb cucca lenne, az egy kicsit javítaná a bicajozás élményét (ahogy az a 9.0 kazinál történt gyacinak).
szerintem ez így elég tiszta gondolatmenet, talán még azon lehet csámcsogni, hogy mi a "jobb" ? mert ez ugye a céltól függ...
üdv,
GerMan


#8
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Üdv!

Azt gondolom, hogy ilyen dolgokról teljesen fölösleges vitatkozni, mert ha valakinek szüksége van a csúcstechnikára, akkor vegye meg. Ha nincs szüksége, de pénze van rá, miért ne vegye meg? Az általa nagyon szeretett gép jobb lesz, könnyebb léesz vele váltani, stb. Ez még szerintem nem sznobság. Az szerintem ott kezdõdik, ha megveszi, de nem használja.
Én, pl most vettem egy PolarX-et(az elõzõ, s egyben elsõ keróm 4 hónapos), nem fogom valószínû kihasználni a DS geometria elõnyeit, de azért minden nap, mikor tekerek munkába, nemcsak hogyjobb kedvem lesz, hanem könnyebb is lesz a tekerés, mert ez a váz kb fele olyan nehéz mint az elõzõ.
Mégegy gondolat:Inkább ilyenre kötsd a pénzed(néha akár túl sokat is), mint mondjuk egészségtelen s haszontalan hülyeségekre.(gondolok itt pl a cigarettára)
Szóval csak at szeretném mondani, hogy ha neked megtetszik a full XTR szett, s a papád egy bankigazgató, akkor csupán azért, mert nem vagy sznob nem érdemes otthagyni a boltban.

kislust


#9
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Bruce

Mostan kivesézlek!!  ;D


"Az elõzõ hozzásszólásodban felsoroltál egy csomó érvet, hogy miért vettél sram9.0-s kazit. Ha itt (azaz ott) minden leírtat tök komolyan veszel, akkor miért nyitsz meg egy ilyen topicot?? Egyszerûen szükséged volt rá, és kész. De ha ennyire kellett neked, mert überfasza meg minden, akkor miért kell ilyen topicot csinálni?"

Mert amikor megnyitottam a topicot nem tudtam volna az elõzõ postomban felsorolt érveket felsorakoztatni még. Most már igen. Tudtommal nincs módomban a topicot törölni ezért maradt úgy ahogy van. Okés így?

"Ha sznob vagy (vagy legalábbis azt gondolod magadról), akkor azért vagy sznob, mert minden 9.0s a gépeden (mondjuk nem tudom, mit jelent a 'minden'). Persze ha valóban ki is használod azt a "tudást", akkor mindent visszaszívok. Ellenben sznob vagy, és "nem túl okos". "

Nézzük sorra. 9.0 fékek: olcsó, könnyû, nagyon jól fog. 9.0 elsõ váltó: olcsó, könnyû nagyon jól vált. 9.0 hátsó váltó: olcsó, könnyû, rém jól vált. Stb. sorolhatnám. 1ébként az agyak a gépemen ami nem 9.0-ák egyedül. MÉG.
Kihasználás. Említett kilóim mellett szerinted melyik az a szett amely kibírna bármilyen célzatos amortizációt mint pl. az említett bükki túra?? Persz en mvoltál ott és nem tudod milyen volt, de talán hiszel nekem látatlanban is.

"Továbbá nem hiszem, hogy a hozzászólásodban szépen pontokba szedett gondokra csak a sram9.0s a megoldás."
A könnyebb követhetõség érdekében tettem, úgy mint te ezt a postodat. Csak te nem számoztad be, de ez már részlet kérdés.
Megoldás: mégis milyen alternatívára gondolsz kedves topic társam?


"A savanyû szõlõrõl pedig annyit, hogy ez nagyon tanulságos állatmese, de marhára nem ide illik, mivel nekem most egyáltalán nincs szükségem egy hátsó kazira."
Akkor mélyen földig hajolva visszaszívom a dolgot.

"De én abba szereetném hagyni egymás fikázását. Amit az elõzõ hozzászólásomban volt, arra direkt írtam, hogy NEM sértés és b*szogatás, egyszerûen vélemény."

Várom azok válaszát akik úgy vélik hogy én fikáztalak téged is. Lássuk csak: annyit mondtam, amit te sértésnek vettél hogy savanyú az a gyümölcs. Ezzel szemben bárhogy is csûröd-csavarod a dolgot, lehülyéztél szépen körítve. Én ezt nevezem fikázásnak. Hiába írod oda hogy nem sértés ha utána odavágod hogy hülye.

" Erre te a következõ leveledben már b*szogatsz. Na errõl ennyit."

Még mindig várom azok postjait akik szerint én bAszogattalak téged. Olvasd el figyelmesebben kérlek amit írtam, mert így nem vita a vita. Én elolvastam a tiedet figyelmesen, elolvastam a biztonáság keedvéért az enyémet is és a szõlõn kívûl -ami nem igazán egyenrangú a lehülyézéssel- nincs benne semmi. Tán olvasol a sorok közt??  :o
Na errõl tényleg ennyit.

A köznek:

Tényleg érdekes a helyzet most, mivel most már szüxégét érzem a kazinak igencsak, ezzel szemben amikor nyitottam a topicot még nem volt így. De még mielõtt más is tollat ill. billentyût ragadna, hogy letoljon és luxus cuccnak kiálltsa ki 9.0-ás dolgokat, kicsit gondolkodjunk el.
Számtalan esetben olvastam itt a fórumon belül és máshol is hogy Deore, LX cuccok a gépeken, vagy hogy ezekre gyûjt valaki ill. fog venni. Na most a Deore és LX széráik nagyon-nagyon-nagyon jók, ám abban gondolom sokan 1et értünk hogy az XT+XTR az ász, az ún. luxus. Ezzel szemben a 9.0 szett a jobb boltok esetében a Deore ára alatt marad, pedig a "majdnem" legjobb a SRAM-nál. (Tekincsünk el a 9.0SL-tõl, mert az csak abban különbözik, hogy könnyebb a 9.0-nál, persze sokaknak ez is már extra-luxustényezõ.)
Szóval mitöl is lenne luxus a 9.0?? Max. a tudásától, az árától semmiképpen. Olvastam egy külföldi versenyzõ leírását egy 7.0 kazi tesztrõl, és azt merte kijelenteni hogy sokkal jobban vált mint az XT!!! Felségsértés!! Ráadásul õ is emlegette sûrûn hogy az ára viszont töredéke annak.
Szóval mitõl is LUXUS??

#10
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Gyaci (no persze másoknak is szabad) !

Most igen rövid leszek.
Az elõzõ hozzásszólásodban felsoroltál egy csomó érvet, hogy miért vettél sram9.0-s kazit. Ha itt (azaz ott) minden leírtat tök komolyan veszel, akkor miért nyitsz meg egy ilyen topicot?? Egyszerûen szükséged volt rá, és kész. De ha ennyire kellett neked, mert überfasza meg minden, akkor miért kell ilyen topicot csinálni???????

Ha sznob vagy (vagy legalábbis azt gondolod magadról), akkor azért vagy sznob, mert minden 9.0s a gépeden (mondjuk nem tudom, mit jelent a 'minden'). Persze ha valóban ki is használod azt a "tudást", akkor mindent visszaszívok. Ellenben sznob vagy, és "nem túl okos".

Továbbá nem hiszem, hogy a hozzászólásodban szépen pontokba szedett gondokra csak a sram9.0s a megoldás.

A savanyû szõlõrõl pedig annyit, hogy ez nagyon tanulságos állatmese, de marhára nem ide illik, mivel nekem most egyáltalán nincs szükségem egy hátsó kazira.

De én abba szereetném hagyni egymás fikázását. Amit az elõzõ hozzászólásomban volt, arra direkt írtam, hogy NEM sértés és b*szogatás, egyszerûen vélemény. Erre te a következõ leveledben már b*szogatsz. Na errõl ennyit.

További jó tekerést és sok-sok hátszelet minden kedves fórumtársamnak:
BRUCE

#11
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Bruce, Major

Ezen topic megnyitása óta sokat gondolkodtam azon hogy érdemes volt-é megvenni eme kazit. A következõre jutottam:

1.Mivel 110kiló vagyok és szándékomban áll tovább nõni izomban, egy olyan kazira van szükségem ami bírja azt ha kiállva rátekerek a bringára, ergo nem kenpdnek le a fogak x hónap múlva. Asszem erre tökéletes a 9.0.

2.A tömegcsökkentés is jól jött mivel én dagadt vagyok, a váz cro-mo, a villa duplavállú vagyis nem az a pehely CC a gép, és ha felfelé kell tekerni jó a súlycsökkentés. Asszem erre tökéletes a 9.0.

3.Az ára iszonyú jó szinten van, mert ennyiért egy Deore-t se veszel pedig az már majdnem az alja a jobb Shimano cuccoknak. Asszem erre tökéletes a 9.0.

4.Az elõzõ kazimmal már a felrakás után problémák voltak, mivel gyártási hiba miatt az 5.keréken beszorult a lánc és ugrott. Némi idõnek el kellett telnie mire kikopott, de ezek után is nehézkesen tudtam felváltani rá. Plussz a legkisebb (9-es) kerékre váltva csörgés csattogás kisérte utamat bármit is állítottam rajta. Szóval assze tökéletes választás volt átnyergelni a 9.0-ra mert kib***szott jól és pontosan vált.

5.Mivel majdnem minden 9.0 a gépemen ami lehet, ezért magától érthetõdik hogy olyan kazit veszek a váltó rendszerhez amire kifejlesztették.

6.Semilyen ún. "trend" nem befolyásolt, mert embert nem ismerek aki SRAM cuccokkal fõleg váltóval nyomulna és itt a topic-on belül se jellemzõ pedig ez országos. Nem igazán olvastam még egy picuri mondatot se sehol hogy ezt vedd meg tesó mer nagyon megéri. Erre mind magam jöttem apránként az évek folyamán.

7.Gooroo-nak igaza volt és van is. Csak éppen õ arról értekezett hogy megvesszik a drága cuccos aztán lezsírozva tekernek vele. Hát én nem igazán finomkodok a gépemmel, a múltkor egy 8napos bükki túrán vettem részt, és hidd el nekem, igen csak amortizáltam (freeride DH-san). És képzeld, a 9.0 szett nyekkenés nélkül elviselt mindent!!!! Nem tudom hogy egy alacsonyabb kategóriás valami mit szólt volna mindehez.

Szóval se nem vagyok sznob, se nem hülye -mint ahogy kedves Bruce azt olyan jól körül írtad- hanem egyszerûen igényes és szükségem van a jobb cuccokra, viszont nem vagyok õrült hogy sok-sok pénzt áldozzak a gépemre ezért veszek SRAM-ot.
Talán azon kellene elgondolkozni hogy miért savanyú a szõlõ olykor...

#12
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Bruce! Igazad van! Komoly!
Szerintem az a fontos, hogy tudd mire van szükséged, és, hogy erre mennyi pénzed van! Mindenképp olyan cuccokat vegyél ami ahhoz kell amit csinélsz, és ne olyat amirõl mindenki aszt fogja hinni, hogy aszta miket csinálhatsz! (Remélem értitek) Szóval ha szinte a biciklizés a legfontosabb neked lehet, hogy az XTR se durva, de azér gomdold meg, hogy megéri-e .......

#13
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Na kedves mindenki!

Bevezetõ:
Az itt leírtak egyike sem sértés, és nehogy sértõdés legyen belõle!

1. (és egyben utolsó) fejezet:
Asszem nem is leszek olyan hosszú.
Szóval én megkülönböztetem a hülye embereket és a sznobokat. Mert a kettõ nem ugyanaz. A sznob az, aki XTR feliratú zoknit vesz 4000 forintért (vagy lövésem sincs mennyibe kerül), merhogy neki márkás zokni kell. Szóval az ilyenek, akik tök hülyeségeket vesznek, de márkásat, azok a sznobok. Aztán vannak a hülyék, akik olyan cuccokat vesznek, amikre nem is azt mondanám, hogy luxus cuccok, hanem egyszerûen nincs rá szükségük. És szerintem a sram9.0-s kazi éppen olyan. Merthogy neked nem volt fontos a súlycsökkenés, az elõzõvel (úgy tudom) nem volt semmi problémád, szóval nem voltál rászorulva. Csakhát befolyásolt a "trend" és a "belsõd" (nem a kerék belsõre gondolok...), hogy neked olyan kell, és hogy nélküle nem bírod ki, és (feltehetõleg) volt is rá pénzed, tehát megvetted. Szóval innen minden az, mint amit gooroo írt.
A lényeg, hogy vannak sznobok és hülyék, és ezeket nem kell összekeverni.

Üdv:
BRUCE

#14
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Major
Én a PC99-es láncot használom csakis, mer annak 2000N-os a szilárdsága. A többi 1500N-os vagy az alatti. Akkor neked a PC69-es van?? Ha jól tudom az 9.0 kategória lánca. Amúgy én most 6600-ért tuttam csak ezt a láncot megvenni mer iszonyú gyorsan kellett. Amúgy ócsóbb lett vóna. De hát mindenki tuggya hogy szeretem a sznobi szörpöt... ;D

-Eztet módosítottam mer természetesen nem 200N-os az a szilárdság hanem 2000. de béna vagyok...-

#15
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
http://www.bikemagaz...y&num=998746829

csak még egy kicsit üres

#16
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
L.CS. kolléga! Hol az illetékes topic? csak mert magamat ismerve benne vagyok mindenféle baromságban, és ez a voyagers nem is tûnik olyan rossznak, mintha kétszer olyan rossz lenne.  ;)

#17
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Sónpalmer úgyis akar egyesületet alapítani, legyen a nevünk SZNOB-A-BICIKLI VOYAGERS vagy valami ilyesmi. Folyt. köv. az illetékes topicban.

lcs

#18
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Van! Felettéb drága így az élet!  :(
De tény, hogy enélkül meg nekünk sznoboknak nem élet az élet!  ;D
Ez kicsit képzavar, de semmi gond.......

#19
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Hamár homár, legyen kövér, juhéjj!
Legyen eszetek, aki ma keszeget eszeget,
az kevés, kevés, mint sünben a dauer...

:D

Annyira nem bírtam kihagyni...

'szal én is sznob vagyok, és még élek, akkor van hátránya? :)

#20
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Éb is vettem ilyet!!! Nagyon álat! Amúgy én is szivarozom, de csak ritkán, ésigenis kicsit sznobok vagyunk mindannyian akik nem Acera cuccokat veszünk, hiszen az is mûködik!  ;D

Amúgy milyen láncot használtok a cucchoz? ? ? Én egy szintén 9.0-át, de ez is sznobság, hisz 5000FT 1 láncér! De hamár homár..... (tényleg sznob vagyok!)