Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

A kerékpárosok szégyenei...

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
193 hozzászólás a témában

#161
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
na igen, testvérem is autós, éenézi a bicikliseket.hogy az összes biciklis. buzi...apám is azzal jött hogy minek kellett SPD pedált meg cipõt vennem, hogy at teljesen nagy hülyeség, meg nem is fogják megengedni hogy versenyezzek...nah mindegy ez nem az a téma.
de,
ugye tesvérem is azzal jön hogy az autósok fizetnek minden szart, amibõl lesz nekik fasza útjuk, vagy autópályájuk, vagy valami.mi meg ugye nem tudunk, mert nem lehet általánosítani az összes kerekest.na és ezért nincsenek rendes bicikliutak sem, ahol tudnánk tekerni.ezért kell ordítoznom a láma gyalogosokkal, akik az elosztott út közepén mennek, és még õk háborodnak fel.mi errõl nem tehetünk hogy vannak ilyen faszok...
másik dolog,
én ki nem állhatom a szolnoki bmx-eseket, meg dirtes streetes, minden elsõváltó ledobálós biciklist. õk miatt utálnak minket. keménykednek a bmx-el az ut közepén, fél milire kerülgetik a gyalogosokat, és nálunk a háborús mûemléken, meg a körülötte lévõ padokon gyülekeznek, azon amperkodnak, mert azt hiszik hogy õk a királyak.oda szoktam menni hozzájuk egy kicsit rendbetenni õket...vissza is szólnak mindig...de mondtam nekik hogy összeverem a kis gyerekbicikliteket pajszerral meg még vagy 4 ember is jön, ha még egyszer meglátlak titeket...és ugye ezek miatt hülye az összes biciklis, meg aki versenyzik, meg azok akik kicsit egésségesebben akarnak élni, vagy csak nem úgy gondolkodnak hogy autó meg motor.bocs a hosszú hsz-ért:)

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#162
SzabcsiPro

SzabcsiPro

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 317 hozzászólás

Nem, ez azért van, mert magyarországon mindenki lenézi a bringásokat...

A motorosok is egykerekeznek, elgázolnak embereket, balesetet okoznak (halálosat). De a motorozás az jó és támogatandó, mert fizet benzint, meg biztosítást,...



Ott a pont!
Kétféle ember létezik: az egyik mindig megmondja,mit gondol, a másiknak vannak barátai.

http://soloszabi.blogspot.com

#163
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
ha lenne biztosítáés biciklire én fizetnék :D
meg jövedéki adót a zsíroskenyérre

#164
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás

És ez azért van mert a környéken a bringások mindig csak emberek elõtt vagy az út közepén trükköznek és nem egyszer történt baleset.


Nem, ez azért van, mert magyarországon mindenki lenézi a bringásokat...

A motorosok is egykerekeznek, elgázolnak embereket, balesetet okoznak (halálosat). De a motorozás az jó és támogatandó, mert fizet benzint, meg biztosítást,...
"Ha nem lehetsz a legjobb, légy a legrosszabb!"

bptitans.hu


#165
Pot

Pot

    vendég

  • fórumtag
  • 79 hozzászólás
Engem is az zavar a leginkább h a városi emberek szemében: "Ha ilyen kesztyûs, térdvédõs bringás - akkor egy szemtelen hülyegyerek...".
Nap mint nap ezt tapasztalom elmegyek az úton és kapásból minden járókelõ beszól. Pedig õk nem tudják, h valójában élvezzük a sportot. Vehetjük testmozgásnak, és sztem a mai világban ha egy gyerek nap mint nap testmozgást végez akkor az csak jó hatással van rá (leszámítva az eséseket). Én pl 10 km tekerek csak a fogasig és akkor még ott vagyok legalább 3 órát amit biciklin töltök.

A másik amikor megyek az úton, és minden 2 autó rám dudál pedig a pedál súrolja a padkát. Jó akkor felmegyek a járdára, ott meg 70 éves öregek kiabálnak utánam h "Ott az út!". Rendben akkor megyek az erdõben, de ott vannak a turisták "Ne itt gyere mert vannak gyerekek". És ez azért van mert a környéken a bringások mindig csak emberek elõtt vagy az út közepén trükköznek és nem egyszer történt baleset.


#166
levi.powa

levi.powa

    vendég

  • fórumtag
  • 64 hozzászólás
Hello!Nálunk a Dirt/Street bicókkal való tekerés lett a menõ.(Nyíregyházán)Na ez nem is gond de van jó pár olyan fiatal-14 éves-aki a belváros nagyon forgalmas pontján, óriási tömegben bunnizik, de úgy hogy két embert majdnem elvisz.Meg osztály társaimmal tekerünk(2 xc,1 bmx, 1 dh-szerû bringával) és a BMX-es komám az utca közepén manual-ozik.Hát a pofám leszakad.Meg ugyanezt szembe forgalommal.--->Amugy én is 14 vagyok nekem is most van egy összerakatlan dirt bicóm, de és soha a büdös életben nem leszek ilyen felelõtlen barom.Amúgy nálunk is van egy Rákóczi-s emlékmû és jó pár barom azt gondolja félcsõnek.

A türelem tornaterem.

Oldalkám


#167
sezlonyrugo

sezlonyrugo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
;D hagymástojásos jóestét mindenkinek!! A firkálókkal nekem is tele van a racsnim!! De nem csak a fogason hanem evriver mijékellösszefirkánimindentbazze??? na csak ennyi! legyetek jók és szobatiszták!

#168
mojlepque

mojlepque

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 295 hozzászólás
Major-hoz kapcsolódnék itt:
Az egyik nagyon híres firkász tegje nem más, mint: DH
Noss, ahogy végig megyünk a fogassal, úton-útfélen ebbe a tegbe ütközünk... Szóval gondolom brinyás a tag...
De ha nem is! Az egyszerû halandó ember is, aki kicsit ismerõs a János-hegyen hallott már valamit arról, hogy DH... Ha mást nem, a nevét.
Így, ha azt látják ezek az emberek, hogy a János-hegy, (meg Budapest még sok más pontja) DH-val van összetegelve, hát nem tom mit gondolnak rólunk. Szóval még a firkások bûneit is általánosan ránkkenik...



#169
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Valami még ami ide tartozan:

AZOK A HÜLYE ÁLATOK, akik a fogast öszze firkálják kívülrõl, berülrõl filctollan nem hiszem, hogy teljesen mormálisak!!!!!!!!!!!
Ugyanis, ha ép ésszel belegondol, hogy mit tesz ezzel, akkor nem tenné!!! Magunkra haragítja az egész fogasos személyzetet JOGOSAN!!!! És kozben elvárja, hogy ÕK ezt minden további nélül tûrjék és nem elég, hogy a biciklik után takarítanak, de még utány is!!!

SZÓVAL EZT SÜRGÕSEN BEFEJEZNI!!!!

Akár mennyire is fály nem kötelessége minket felvinni a fogasnak!!!

#170
jackdaniel

jackdaniel

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás
Hali!
Szerintem a nagy hiba nem a bicósokkal van hanem a legtöbb ember hozzáállásán. Amikor talalkoztam egy régi haverommal és megkérdezte mit sportolok én elkezdtem meselni neki a dualról õ meg csak húzta a száját hogy az "valami hülye extrém sport :P".
Sok embernek a tekerés még a klasszikus formájában merül ki és nem ismerik el sportnak a DH-t, DS-t, trialt.. így minket csak neveletlen, randalírozó fiataloknak tekintenek. Ezert is van hogy az idióta kirandulók szívóznak ,hogy nem férnek a keróktol pedig a másik kocsi még tiszta üres.
Bocsi a hosszú szónoklatért.

#171
mojlepque

mojlepque

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 295 hozzászólás
Hello mindenkinek!
Sekee: Ha ismerõs vagy a Jet kút mögötti pályánál (lehet, hogy nem ugyanarra gondolunk, amit én mondok az, az Örsék és a BpBikeTrial cucca kelenföldön...), akkor végül is ott van még a "márvány" is az Etele út mellett, meg még egy csomó jó hely ott a környéken (Kelenföld, 11.ker).
De tényleg sok a kis keménykedõ köcsög, frankó gépekkel, akik azt ugatják mindenhol, hogy mekkora királyok õk, közben tényleg csak a levegõt rontják. Én nem vagyok nagy triálos, de nem is keménykedem ezzel, inkább csak tisztelem a sport mestereit ;D és érdeklõdöm utána.
De itt nálunk már tényleg durva a helyzet, egyszerûen divat lett a triál, olyan mint a tamagocsi... ;D
Nah, mind1, üdv mindenkinek, és én is azt tanácsolom, hogy ne hívjuk ki magunk ellen a sorsot!
Mojlepque

#172
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Én még fiatalnak érzem magam, de akikrõl beszélek, csókolommal köszönnek.
Ha csak triáloznának, az nem lenne baj. De kinn az utcán narkóznak, isznak, verekednek. Az átlagember csak azt látja, hogy na, ezek a vandálok is bringások, mert ott figyel mellettük a gép. Ezzel járatnak le minket, igazi bringásokat.

#173
nicholas

nicholas

    vendég

  • fórumtag
  • 27 hozzászólás
mért kiscsángó te már nem vagy fiatal???? :-*

#174
Sekee

Sekee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 309 hozzászólás
Sziasztok!

Én is a triál mûfajával próbálkozom! És néha azért odakoppan a bringa, de csak véletlenül. Nem vagyok az a tipus, aki rockringel megy mindenhova fel, mindig próbálom óvatosan kezelni a bringát. Viszont ha egy ember meglátja, hogy ugrász valahol és tényleg nem ütöd sehova a bringát, akkor magyarázhatod neki, hogy semmi baja nem lesz az asztalnak, vagy a betontömbnek, ha csak a gumi ér hozzá. Max. koszos lesz, de azt meg lemossa az esõ és különbenis a szmogtol dzsuvásabb lesz mint az én kerekemtõ. Szaros kerékkel meg elvbõl nem megyek fel sehova, fõleg piknikes asztalra! Azt meg végképp magyarázhatod neki, hogy a városban nincs sehol triálpálya, max a Jet kút mögötti, de az meg nem embernek való!

Sekee

#175
Hangi

Hangi

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
Én ehez csak annyit szeretnék hozzászólni, hogy ezek te mondtad, hogy FIATALOK, és remélem benõ még a fejük lágya(a remény hal meg utoljára!)

#176
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Nálunk otthon idén nyáron felütötte fejét egy új jelenség. Divt lett a triál. Ez még nem baj. Vannak jó triálos barátaim, akik komolyan ûzik a sportot. De újabban minden kis pöcs triálbringát vesz, bemegy vele a belvárosba, egyet kettõt ugrálnak a padokon, aztán ordítoznak, törnek-zúznak. Ezek valójában nem bringások, de az emberek azoknak tekintik õket, minden bringást egy kalap alá vesznek, és minket is így ítélnek meg. Már a rendõrség is teljesen ellenünk fordult emiatt. Igazi triálos barátaim már teljesen elkülönültek ettõl a fiatal bandától. Engem az rémít meg, hogy õk a jövõ. Lenne egy-két tehetséges fiatal, de a többiek õket is magukkal rántják.

#177
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Hey Andix

Azt hiszem amíg egy durva gyalogos okozta esés után nem lesz belõled emlékmû addig ne is várj el tisztelet a gyalogosoktól, a legtöbb birka!  ;D ;D ;D A múltkor is el kellett magyaráznom néhány arcnak, hogy a közös gyalogos/bringaút nem azt jelenti, hogy ha öten vannak akkor feltétlenül teljes szélességben kell azt használniuk!

Zöldfülü

#178
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Szerintem egy kis "polgár-pukkasztás" még bõven belefér. Bár azért a mûemlék dolog kiscit erõs. A sír is persze elég komoly dolog.... Szóval bizonyos határok között lehet, sõt szerintem kell tréningeztetni a népet, mivel engem kib***ottul zavar, hogy pl.: nem képesek megkülönböztetni a bringa utat a járdától. Multkor szlalomozok a bokrok között (benõtte a bringa utat a sövény), erre nem a bringa út kellõs közepén gyújta az öreg asszony a cigit (nem néz fel), nagy kerülés, vészfék (mentem vagy 35el), én meg repülök elõre. Semmi különös sérülés, de k**** mérges voltam....

Szóval szerintem a bringások is megérdemlik azt a minimális tiszteletet! Ne csak mi adjuk meg a tiszteletet a mûemlékeknek....

#179
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Én is szívesen lemennék ott!!!  ;D
Az se nem temetõ, se nem emlékmû!!! Csak metró!!!

Annyi félelmem van csak, hogy úgy begyorsul a ló, hogy a végén mikor kiegyenesedik tuti perec lenne!!!  :P

#180
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
jorus: akkor shaun... nemtom mér ki volt, de szerintem ez tök mind1... nem? a cselekedet a lényeg ;D