Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Állam bácsi nem fizet

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
35 hozzászólás a témában

#21
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Most egyik haverom (Photon) elõállt a north shore ötlettel. Szerintem egy ilyen út azért annyira nem feltûnõ, ha pl.: nem vezet keresztül gyalogos utakon. Így még a hivatalos engedély sem tudom hogy kell(ene), mert szerintem egy kis palló a fák között senkinek sem árt  ;D .
Amúgy meg úgyis eldugnánk, és csak azokkal mennék oda, akiket ismerünk (Bikemagesek).

#22
Martens

Martens

    vendég

  • fórumtag
  • 168 hozzászólás
hát igen, pláne hogy monnyuk hiába van kerités, mert az nem sokat ér:( öröket meg tudod kinek van pénze fizetni:P

#23
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Na, ja. De tételezzük fel, hogy megvan az engedély, a hely, a kezek, némi píz, aztán lejövünk/leugrunk/végigmegyünk/stb. néhányszor, aztán egy este valami borgõzös ifjúgárda szakosztály úgy gondolja, hogy rossz helyen van a képzõdményünk, és mongyuk eltakarítják. (Itt nem egy kiépített DS pályára gondolok, (azt elég macerás ügy széthordani) hanem egy norszsór nevû építményre... (Közelmúlt, János-hegy...az érintettek akár nyilatkozhatnak is.)

#24
Martens

Martens

    vendég

  • fórumtag
  • 168 hozzászólás
karbantartjuk mi, meg segitunk épiteni is, csak kell hely és pénz no meg pénz és esetleg egy kis hely plusz nem utolsosorban pénz is ;D
de elöször bicikli:) argh mié nem kell senkinek 40ért a gt váz:(

#25
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Major! Csak szépen sorjában! Elõbb veszünk tárcsaféket, aztán majd ráérünk filózni, egy ilyen pár milliárdos kiadáson!  ;D
Nekem nagyon bejönne, HA LENNE RÁ valakinek pénze... Ha megnyerem a lottót, rám számíthattok.

#26
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
NAGYON IGAZ!!!

Ha valakinek van területre 5lete akkor szóljon!!!

Igazából szerintem egy FreeStyl parkot kéne építeni!!! (DS, DH, Triál, CC kõr és BikeCross pályákkal)
Valamit ami el van kerítve, meg karban van tartva meg ki van világítva ha akarjuk, meg sok sok rendezvény, show van ott!!!
Mit szóltok, vagy ennek már tényleg semmi esélye ? ? ?  ::)

#27
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
Állam bácsi nem fizet! Nem baj.
Ha megtaláltuk az ideális területet. Egyesületi szinten is megvalósíthatjuk az ügyet. Elõsször is meg kell tudni kié a terület.Majd atulajdonossal kellene egyeztetni. Ez ugye a legnehezebb, de ha nem csak kapni akarunk, hanem fel ajánlunk cserébe valami (pl társadalmi munka) talán nagyobb az esélyünk. Ez így elméletben szerintm jól hangzik, csak az a kérdés az áhított pályáért mit vagyunk hajlandóak az asztalra letenni.

#28
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Jó persze beszélni kell az erdészettel... Mind1 > a hozzászólásom csak a topic tárgyára vonatkozott (mér nem csinál ilyet a velotrade...).
Szal ha valóban fogékony a társaság iylesmire, nyilván ezt rendesen meg kell beszélni...

#29
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
hali!

Sajna nem olyan eccerû ez mint így leírva látszik...
Nem úgy áll ez, hogy "Hey! Van ott a hegyen qrva jó eldugott pár ösvény... Építsük ki õket!"

A dolog ott kezdõdik, hogy ha meg van hol akartok/unk kiépíteni BÁRMIT is, elmentek/ünk a helyben érdekelt ERDÉSZEThez...

A lehetõ legjobb és legmegnyerõbb mosollyal orcánkon, és egy ELÕRE átgondolt, felvázolható tervvel lépünk be...

Ha megnyeritek/jük az erdészetet ez ügyben, MINDKÉT FÉLNEk engedményeket kell majd biztos adnia, ÍGY ha kell, KEZD TE!, akkor kezdõdhet a leírt "építsük ki azt az eldugott ösvényt...!"

A legrosszabb az egészben, hogy az erdészeti "tárgyalás" tutira nehezebb lesz, mint a pálya kiépítése... :( sajna elég rossz hírünk van...

Remélem sikerül majd Nektek skaccok!
Joghurt segítsen Benneteket! ;D

Paraferee voltam



#30
Martens

Martens

    vendég

  • fórumtag
  • 168 hozzászólás
Hát az biztos, hogy ha vmit szeretnénk akkor azt nekunk kell megcsinálni. Na majd a BMFT össszefog :)
AJH csak lenne mar tavasz és jo idõ..............


#31
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Srácok nem nyugaton vagyunk. ITT NEM ÉRI MEG ILYEN PÁLYÁT építeni.... Ha építene a velotrade azért tenné, mert MEGÉRI (befektetés), ha épít egy egyesület, akkor abból õk nem gazdagodnak meg...
SZAL:
Ha akarunk valamit is: NEKÜNK kell építeni.
Szeritem a hegy tele van tök eldugott ösvényekekkelm, amik csak arra várnak, hogy kiépüljenek. North Shore pályák, ugratók, CSAK rajtunk múlik, hogy bikefórum team keretében a pesti DH-DS szakosztály (  ;D ) nekikezd a hegy építésének  ;) .

#32
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
ÍGY IGAZ!!!!

Csak akkor mit is kéne tenni ? ? ? Hova menjünk, hova írjunk ? ? ?

Mert én pl szívesen mennék utána, csak mit tegyek/ünk ? ? ?

Írjatok 5leteket!!!

#33
Martens

Martens

    vendég

  • fórumtag
  • 168 hozzászólás
hát igen, de aztan meg mindig ott vannak az olyan dolgok, hogy ha esetleg kész a pálya, akkor talán meg is kéne tartani, mert aztan meg javitgatni gondozni kéne, arrol nem is beszélve, hogy ha nagy nehezen össszejönne és mi aggyuk a pénzt bele, akkor ne rombolja már le sok taho poénbol, mert hogy péntek este van és most bulizunk..szal gáz

#34
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Az államnak ehhez semmi köze.
A Lánc hálózatnak kéne összedobnia a pénzt, és építeni egy ilyen pályát. A Velotradedel és a hozzá hasonló "óriásokkal" A HIVATAL /Pfuj!/ is nomálisan beszélne, mintha valaki bemenne, hogy csókolom, jöttem DS-Triál pályát építeni...
Vagy pedig mindenki belead egy kicsit, és a végén nagyon sok jön ám össze !

#35
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Az államnak vajmi kevés köze van a plazák építéséhez. A megoldás az lenne, ha egy gyártó, vagy több közösen építene ilyesmit. Nekik hatalmas reklám (pl az interneten terjesztett, ott felvett videók, stb.), meg új piac a sok érdeklõdõ miatt (mert abban biztos vagyok, hogy lenne érdeklõdõ...), ám hazai gyártó -szentem, javiccsatok ki, ha tévedek!- nincs olyan helyzetben, hogy ilyesmit vigyen véghez, egy külföldi cégnek meg kis hazánk nem jelent akkora piacot, mint vastagabb pénztárcájú nyugati szomszédaink, így nem tartják kifizetõdõ befektetésnek. Márpedig, ha nem kifizetõdõ, holbiztos, hogy nem vágnak bele csak azért, hogy nekünk jó legyen.

#36
Martens

Martens

    vendég

  • fórumtag
  • 168 hozzászólás
Az "extrem" kerekparozast kedvelo kozossegunk egyre no es no, vajon miert nem lehetne az 1001edik plaza helyett epiteni, olyat amire tenyleg lenne kereslet? Egy parkot, mint a gorzenal. Pedig nem kene sok egy DS palyahoz, meg nehany kidobohoz es egy trial reszleghez...mit tehetunk mi?