Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Látni & látszani!

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
8712 hozzászólás a témában

#8341
Csucsu

Csucsu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 780 hozzászólás
  • LocationBudapest

jó lehet...mennyibe került? hol?


Ha a Cateye HL-EL 500 érdekel, a biker honlapján 10 900 forintért hirdetik. Néztem a bikediszkont.hu és ebike.hu-n egyiken sem találtam ezt a típust. Üzletben meg még nem volt szerencsém hozzá (bár eddig még nem is nagyon kerestem).

#8342
gorgo

gorgo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 649 hozzászólás
elköteleztem magam,s úgy döntöttem hogy összerakok egy fémhalogént
a welch allyn 21w,12v és 20 fokos lámpájára gondoltam.

egy pici segítség kellene:lor ötlete alapján karbonból szeretnném a házat megalkotni,de nem igazán értek ehhez az anyaghoz.
Úgyhogy ha valaki már dolgozott karbonnal, az legyen szíves és ossza meg velem a tapasztalatait.


#8343
flame

flame

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 310 hozzászólás
jó lehet...mennyibe került? hol?

#8344
Csucsu

Csucsu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 780 hozzászólás
  • LocationBudapest
Engem az érdekelne, van e valakinek tapasztalata a hl-el 500-as Cateye lámpáró (fõleg az érdekel mekkora fénye vanl). Meg amit írnak róla a Biker katalógusában 1000 cd a fényereje, az megközelíti e a hl 1500-as halogént?

#8345
fuckbkv

fuckbkv

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 278 hozzászólás

egyébként meg marad a csináld magad


Akkor majd felszikszózók egy elemlámpát a búkómra :)

#8346
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
femhalogent szertem majd valahogy osszel intezem.
addig meg lesz par vizsgam meg most nincs lovem sem annyira.

#8347
gorgo

gorgo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 649 hozzászólás
használható darabokat külföldön sok pénzért
egyébként meg marad a csináld magad

;)

#8348
fuckbkv

fuckbkv

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 278 hozzászólás
Engem is inkább az ilyen sisaklámpa érdekellne, de hol tudok olyat beszerezni? Vagy csak én nem néztem körbe elég alaposan?

#8349
gorgo

gorgo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 649 hozzászólás
ezt a párhuzamos kotésest nemtudtam-na mindegy

egyebkent így is sokkal olcsobban jönnél ki, mint itthonról a 8ah-s ansmannokkal(4000/db)

fémhalogén mikor lesz?

#8350
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
parhuzamos kotesnel osszeakadhatnak (es meg is teszik kis mertekben tuti) az akksik.
ezert nem adjak ki tenylegesen azt a teljesitmenyt mint amit matematikailag adnanak.
alltalaban azt mondjak okosok, hogy keruljuk a parhuzamos kotest.
mondjuk en is ugy kezdtem meg tegnap este, hoyg kis cellak kellenek es parhuzamosan kotve kapok ~5-6Ah-t az jo lesz.
csak aztan talaltam iylen izmos cellakat.
mondjuk a NiMh-bol eleg kissebb kapacitas is mert jobb a kisulesi gorbeje, mint az olom akksinak. (szertem)

elsozor enis 10eft korul akartam meguszni az akksi vasarlast. :-/

#8351
gorgo

gorgo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 649 hozzászólás
lor te azon nem gondolkodtál,hogy esetleg AA akkukból összerakni egy frankós kis akksit?
nézegettem ez általad belinkelt gyártó oldalát, és összehasonlítottam 2 elképzelést:
1: 10 db mono d:9Ah,
1740g
89,9euro
2: 40db AA 10-es csoportokra felosztva,8,8Ah
1200g
99,6euro
ha nekem most lenne erre pénzem akkor szerintem a lehetõség kettõt választanám, mert egyrészt könnyebb,a 10-es csoportokat tetszésed szerint tudod variálni (pl:ha nem mész sokat akkor csak egy pakkot raksz be) ,és kisebb a térfogata is a 40 db aa-nak mint a 10 db d-nek

#8352
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
hi

aki esetleg akarna iylen/vagy mas cellat vasarolni az szoljon man nekem
http://www.celiko.de...tid=405&pid=384
mert akkor osszeallunk es rendelunk egyutt

udv

#8353
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
egy ejszakai turat megkellene ejteni, van mar itt egy jo adagra valo lampasember..

jo buli kedveert elmegyek barhova.

#8354
tomidny

tomidny

    maximus

  • fórumtag
  • 13.954 hozzászólás
Szombaton kipróbáltam városi közlekedésben a sisaklámpámat. Elég hasznos a három fokozat, mert volt olyan autós, akinek nem tetszett a közepes erösségü sem. Azzal meccseltem egyet az erösebb fokozaton, aztán okos enged jeligével visszaálltam tompítottra, akkor ö is levette a refit :D
Kimértem mekkora áram szaladgál a kábelenl a különbözö fokozatokban: 0.6, 1, 1.6A
Ekkor 12.65V-ot mértem az akku-n, tehát kb. 7.5W, 12W, és 20W teljesítményü a lámpa.
A legkissebb fokozat helyzetjelzésre tökéletes, de otthon a sötétben is megfelelö ;D A középsö fokozattal már lehet haladni gyengén megvilágított utcákon is, és általában az autósok is elviselik még. A full teljesítmény meg hát egyszerüen csodás...
Már csak erdöben kéne kipróbálni...


#8355
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
rehi vonat trafoval toltom.
nem szabad neki nagy aramot adni ugyhogy csak ovatosan.


azert ah minosegre megy az ember akkor inkabb tungsram/osram
vissza jon a szinhomersekletben...

#8356
ZooLee

ZooLee

    vendég

  • fórumtag
  • 42 hozzászólás
Na,

Voltam a MédiaMárktban (jó jó lor, tudom, legalább annyira ciki, mint a barkácsbolt ;D ) és nézegettem. Ansmann 8000mAh 10450/2db (csak összehasonlításképpen az itt írt árhoz :o És ráadásul dög nehéz. Ami könnyû volt, aza Duracell 2200 mAh-s MonoD-je, az olcsóbb is (3400/2db) és nagyon könnyû. De 2200 meg van már AA-s akksiban is.
Néztem több fajtát is, de bárhogy sakkoztam mindig túl drága lenne. Úgyhogy megyek valami komolyabb akksi boltot keresni.

lor, Te azt a 7Ah akksit mivel töltöd? A modell-töltõvel?

Viszont: Ha valaki halogént akar venni: Zárt, hidegtükrös,35 v 50W valami Neoluxx néven 999ft/4db áron van. (Az mondjuk jelenthet valamit, hogy Osramból egy darab ennyi.)
És Osramból találtam 20 ill. 35W teljesítményû zárt, hidegtükrös, de csak 35mm átmérõjû (a standard 51 helyett) kis halogént, 899ft-os áron.

ZooLee

#8357
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
multkor majdnem rabuktam az alkali elemre.
csak aztan rajottem ez a 25-os periodus nem nekem valo.

#8358
Pinyo

Pinyo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 585 hozzászólás
Ja, az aksiknál is minden gramm könnyítés súlyos pénzeket jelent.

Góliát méretû NiHM-ban egyébként a csúcs most 11000mAh, csak itthon nem lehet kapni (Maha Powerex). Kb. 16 USD/darab

#8359
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
lakhelyileg gondoltam.
:-/

de nem o leszel akkor.

bratyo 80eft-ert vett akksit szal arak vannak.
de en 10eft-nel nem akarnek tobbet adni erte.

erdekel vkit esetleg fem halogen lampa?

#8360
ZooLee

ZooLee

    vendég

  • fórumtag
  • 42 hozzászólás

hoho!
zoolee te a soproni zoli vagy?
reg lattalak itten.

~7eft
akkor nem lesz belole akksim ugy erzem.


Nem, keversz másvalakivel. Az adataimnál az e-mailembõl kitalálhatod a vezetéknevem.

Akksi:
Hát ja. Ez azt jelenti, hogy még a 4 akksis megoldás is 14e lenne, csak az akku. Akkor marad esetleg kisebb kapacitású, vagy NiCD, bár azt nem szeressük, mer' nehéz meg szennyi a környezetet. Vagy leginkább az UPS-akksi. És máris tt tartunk, ahol Te :) Nah mind1, azért még körüljárjuk dolgot.

ZooLee