Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Látni & látszani!

* * * * * 2 votes

  • Please log in to reply
8736 replies to this topic

#3101
mz/xx

mz/xx

    újonc

  • fórumtag
  • 10 posts
Hali

én is hasonló cipõben járok, mint löpapp kolléga, én is pályáznék egy ilyesmi lámpára, csak van néhány bökkenõ.
Én Bp-tõl kb 100 km-re lakom (ez e legkisebb gond)
én szeretnék ahhoz a lámpához plusz felfogató egységet, mert szeretném 2-3 biciklin is használni a lámpát. Erre tud valaki valamilyen megoldást?

Reménykedem, hogy lesz olyan jelentkezõ aki tud rendelni arról az oldalról.
Üdv MZ/X

#3102
cc_rider

cc_rider

    vendég

  • fórumtag
  • 40 posts
Hát igazábó 10 a brutálplafon számomra.

Ez már jócskán kiszalad a költségvetésembõl.

Veszek egy HL-500-at halogén izzóval, bele 2db 4000mA-es akkut, annak bírnia kell.
Nekem elég lesz.Majd késöbb talán veszek egy ilyet.
Az egész 6e HUF

Majd beszámolok az eredményrõl.
De ezen kívül bármilyen ledes lámpával foglalkozni pénzkidobás azt aláírom.

#3103
löpapp

löpapp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 406 posts
Sikerült felregisztrálnom az oldalra, de sajna a rendelésnél megakadtam.Sajna nem tudok angolul és bankkártyám sincs, így ha valaki rendel magának Bp-n vagy környékén,akkor betársulnék.Le is foglalózom, ha kell.Pancser vagyok na!:confused:

#3104
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,690 posts
Nincs mit meggondolnod !
10ezerért NEM kapsz használható lámpát. A Magicshine-nak meg olyan fénye van, mintha felkapcsolnád a napot. Kérj meg valakit, hogy megnéznéd a fényét. Ha meglátod, nem gondolkozol többet.
Marci

#3105
cc_rider

cc_rider

    vendég

  • fórumtag
  • 40 posts
Oks meggondolom.

#3106
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,726 posts
Vegyél olyant amit az urak itt lentebb tárgyalnak, még ha kicsivel többe is kerül,
annál jobbat ár/érték valamint használható fényerõ tekintetében nem kapsz sehol.
Tudom, ismerem a ledeket hiszen régebben foglalkoztam ilyen építéssel baráti szinten.
Barátnak is 25e-ból jött ki egy gyengébbnek az ára.
A boltiak hasonlóban meg háromszorosából.
Most itt ez a lehetõség, nagyon olcsó, jó qrva erõs de rendeléssel kell foglalkozni érte.

Fogjatok össze ha közel laktok..

Amirõl írtál azt szerintem jobb ha elfelejted mert szégyenében elhalványodik a fénye ezek mellett.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#3107
cc_rider

cc_rider

    vendég

  • fórumtag
  • 40 posts
Üdvözlet Uraim!

Munkámból kifolyólag az esti tekerés marad számomra és ehez kéne valami használható lámpa.
Most 2db Power Beam van fenn, de gondolom nem kell részletezzem, h terepen mit ér....
Egyik bringatársamnak egy hagyományos izzós régi HL-500 van fenn, ami fényévekkel kenterbe vágja az én két lámpámat, marha jól világít, mint egy reflektor (nincs összehasonlítási alapom más új generációs ledesekkel).

Kérdeném, h maximum 10e Ft-ig milyen lámpát érdemes vegyek ami a legerõsebben világít és nem gagyi f*s?
Az akku élettartamra elég a 3óra.

Lelki szemeim elött jelenleg egy Cateye HL-500 lebeg halogén izzóval.
A HL-500 II rõl mit mondanátok? 3x nagyobb fényerõt írnak hozzá mint az öreg HL-500-hoz.

#3108
löpapp

löpapp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 406 posts
Ha valaki rendel ilyen lámpát, akkor csatlakoznék hozzá!

#3109
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 posts
Csatlakoznek en is (MJ808).
A neten keringo infokbol nem szabad levonni azonnal a vegkovetkeztetest. (Tobbnyire a negativ informaciok vesodnek be melyebben)
Persze ha ezeknek a negativ informacioknak az aranya jelentos tulsulyban van az mar jelent valamit, de mint ahogy az elottem iro is megirta. Ettol itt nem kell tartani.
Minden a vilagon gyartott termek kozott vannak hibas darabok (foleg a sorozatgyartottak)
Maga a lampatest szerintem tokeletes, vizallo, jo fenyerovel es szorassal (A kesobbi kiadasnak talan megjobb a szorasa). A tobbi meg ha veletlen megse olyan lenne mint ami elvarhato es valami gond van vele, egy elelmesebb ember siman csereli, megoldja. Ennyi penzert ebben a kategoriaban gyakorlatilag nevetseges ilyenen gondolkozni mint amiket leirtal. Kb 15-17Ezer volt atszamitva szallitasi koltseggel (most nem tudom mennyibol jonne ki , azota a $ arfolyama is rosszabb lett szoval olcsobb kell legyen. A szallitasi koltsegen mai napig nem tudom tultenni magam. Gyakorlatilag olcsobb volt mintha Budapesten kiszallitananak valamit haztol-hazig)
Hozzavetolegesen a hasonlo kategoriaju de minosegi alapanyagokbol keszitett Lupin Tesla kb 80Ezer forint volt amikor neztem. Ha nagyon felsz tole hogy valami nem lesz jo de mindenkepp kell ez a fenyero, akkor rendelj kettot :D Legfeljebb az egyiket eladod itthon. Biztos lesz ra vevo.

#3110
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,690 posts

Védelmek amik hiányoznak: over- and discharge, overheat, circuit
Akkuk minõsége, kapcsolása
A led hûtés kevés (élettartam rövidülés)
De ezek a 80 USD ár mellet és 600 lumen körüli(és nem 900) fénye mellet talán érthetõek.

Biztosan igazad van.
Azt tudom mondani, 4 haverom is évek óta gond nélkül használja hiba nélkül. Meg még nagyon sokan az országban - és a világon. Még ha nem is 900 lumen de egy tök jó fényû bringalámpa.
Az, hogy 80 dollár, nem feltétlenül jelent rossz minõséget és konstrukciót. Biztosan olvastál hibás darabokról de gondolom ez összefügg az eladott nagy darabszámmal is.
Nyilván, nem akarlak gyõzködni. Ha neked nem tetszik, veszel mást.
Marci

#3111
Ronin

Ronin

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 844 posts

Ez jó lehet és megyünk talán pont a jövõ hétvégén Decathlonba, szóval ez tökéletesnek tûnik, nagyon köszi!

Remélem valóban beválik. Egyébként rosszul fogalmaztam amikor ajánlottam. Nem horony van a szélein, hanem két egymással szemben elhelyezkedõ fül az ami a küllõket közrefogja.


#3112
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,325 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Nekem ez a prizma van fent, szerintem simán rá lehet húzni a lapos küllõkre is. A prizma két oldalán van egy-egy horony, amibe illeszkednek a küllõk, és ahogy most itthon megnéztem, teljesen mindegy neki, hogy lapított vagy hagyományos küllõt kell fogadnia, bár lapos küllõkkel még soha nem volt dolgom. Ránézésre mûködne a dolog. Az egyiknek a vége nekem is letört egy eséskor, de maradt egy kis csonk rajta, azt a részt meg vízálló ragasztószalaggal rögzítettem a küllõhöz. Egész jól bírja, mert azóta is fent van.


Ez jó lehet és megyünk talán pont a jövõ hétvégén Decathlonba, szóval ez tökéletesnek tûnik, nagyon köszi!

#3113
zylin

zylin

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 277 posts
Védelmek amik hiányoznak: over- and discharge, overheat, circuit
Akkuk minõsége, kapcsolása
A led hûtés kevés (élettartam rövidülés)
De ezek a 80 USD ár mellet és 600 lumen körüli(és nem 900) fénye mellet talán érthetõek.


#3114
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,690 posts

Komolyabban utána olvasgattam a Magicshine-os történetnek és az eddig vonzónak tûnõ lámpa sokat romlott a szememben(összeszerelés és komoly elektronikai hiányosságok a spórolás jegyében).

Ezt kifejtenéd kicsit bõvebben, lécci !
Marci

#3115
czanga

czanga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 563 posts
Nos, srácok az átlátszó önntapadós fényveszivarõ fóliának se híre, se hanva. Remélhetõleg csak egyelõre. :)

Elméletben, mint azt tárgyaltuk, elvileg lehetséges a dolog, de sajnos nem találtam ilyet sehol.

#3116
zylin

zylin

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 277 posts
Komolyabban utána olvasgattam a Magicshine-os történetnek és az eddig vonzónak tûnõ lámpa sokat romlott a szememben(összeszerelés és komoly elektronikai hiányosságok a spórolás jegyében).
Persze ezzel senkinek sem szeretném elvenni a kedvét a vásárlástól. Én egyszerûen azért nem voksolok rá mert mert ha valami 10 emberbõl 3nál elromlik én mindig abba 3ba vagyok.

A LedLenser és Fenix lámpák között nézelõdtem. A LedLenserek abszolult minõségi darabok. A P7 már volt szerencsém kipróbálni tényleg minõségi érzetet kelt a fogása. De fénye túl kék és az emberi áruak nem tudnak csak olyan 220 lument (és azt se sokáig) ami nekem kicsit sovány.
Fenixbõl sikerült találnom egyet ami szerintem jó alternatíva lehet.
Fenix TK-21 XM-L U2
92 USD
Tesztképek (még régebbi kicsit gyengébb(-4%) leddel sima XM-L)
Nem rossz szerintem ennyiért és lehet hozzá venni biciklis tartót. Van rá 24 hó garancia ami +6 hóval még kiterjeszthetõ.


#3117
löpapp

löpapp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 406 posts
És ez vajon milyen lehet?:
SSC P7 LED 900 lumen elemlámpa, új « elsõ lámpa « LÁMPA « Kategóriák tallózása

#3118
zylin

zylin

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 277 posts
Jónak néz ki ez a Gemini és még az ára is jó lenne 110 $-ért csak az a bökkenõ, hogy kis hazánkba a szállítási díj 38 $.
És nincs olcsóbb módja.


#3119
löpapp

löpapp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 406 posts
Köszi szépen a választ!

#3120
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
A 18650 típusú Li-aksikat itthon is lehet kapni, de külföldi beszerzéssel olcsóbb. Ha szeretsz barkácsolni, akkor az akkupakkot magad is elkészítheted, akár úgy, hogy veszel hozzá tartót, akár úgy, hogy forrfüles kivitelû aksikat szerzel és összeforrasztod õket.
(A linkelt cuccot nem ismerem, nem tudom, hogy azokban cserélhetõek-e az aksik...de gyanítom, hogy nem)

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."