Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

A Tompika' 'inál káksze't...

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
72 hozzászólás a témában

#61
emberke

emberke

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
Én miután megláttam a fej & vállak nevû életminõségnövelõ árucikk legújabb vásárlócsábító
rövid mesefilmet, majnem falnak rohantam.
"Ha más samponra váltasz, a korpa visszajöhet.
Maradj hû a..." :ohûûûûha
Ez már közel áll a nyílt fenyegetéshez. Jó hogy nem má' agyszövetsorvadást  kapok, ha nem eszek
multi vitamint...
Meg az építõipar topic: pár éve ugy volt, hogy a
mamusz központ melletti parkot beépítik a növekvõ vásárlói igények 6ására. Erre aktivisták megkoszorúzták a mamuszot, hogy nem kell másik.
Erre mit ad Isten (=pénzes befektetõk):
Fél év múlva mamusz 2... :'( :'( :'( :'( :'( :'(

#62
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Paraferee, különben elkezdtél fogyózni? ;)

lcs

#63
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Hello!

Hát igen! Nem csak az öreg néniknek sz@r. Pszichológusok foglalkoztak a c. kóla reklámaival, azt mondták ,hogy sokan fordultak hozzájuk segítségért, mert rájöttek, hogy õk bizony már nem olyanok, mint a kóla fogysztók(a rekám azt sugallta, hogy akik kólát isznak, azok fiatalok, egészségesek, sok barátjuk van, stb.).
Íme egy remek példa, hogy a marketingnek azért vannak negatív oldalai is!

üdv,
kislust

UI:azért a szakemberek ennél kicsit bõvebben meg értehetõbben is el tudták mondani, csak én már nem emlékszem a részletekre.. ;D

#64
vendég__*

vendég__*
  • vendég
ON

Vesszen minden marketinges?

A reklámok többsége ámít. ez igaz.
Én akor szoktam röhögni amikor a szépségápolási termékek nyomulnak ezerrel...

Mindig egy kép ugrik be. Egy öreg nénike ül a tévé elött...
És ezt hallja:

"az új elszevloreálápedütüivetin mikroloposzómásalmásréteskarbonálisan hidratálódó ty vitamint tartalmazó hidrolüposzómáshagymásrostélyos a laboratoálgárnyiétól..."

Hmm...
Mit gondolhat a szegény? hiába...a tudatlanság kihasználható...
Bár kétlem, hogy a helyi asszonykórus tagjai laboratoálgárnyié termékekel kennék magukat.

De néha a tudatlanság jó...én lehet, hogy soha többé nem ennék orsi virslit, ha elmennék gyárlátogatásra...

Jobb ez így...

Hülyeség? lehet...de vélemény....

UFF
LiquidBugger
8)

#65
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Ahoy...
Látom nem csak Én megyek néha a falnak, egy-egy reklám láttán...

Hasonlók:
Keresztapám és neje (vörösdiplomás!) vegyész... a multkor amikor Náluk voltam szólt a tv, és épp egy rágógumit reklámoztak, ahogy az evés után fogainkból elkezd kivállni egy-egy alkotó... Kerezstapám hirtelen a legnagyobb csendben tört ki ezt látva röhögésben...
Mert hogy amiket oda rajzoltak, hogy Na++, meg Ca-- meg mitoménmégmi, SOHA A BÜDÖS ÉLETBEN NEM VÁLIK KI A FOGADBÓL... legalábbis nem kajálás után...

A másik amitõl falnak megyek, az IZZADÁSGÁTLÓ deo-k...
Vmi pipajelá márka úgy reklámozta termékét, hogy egy csini csajszit egy pipaformában befújtak vele, majd elkezdett futni...
A futás végén mindenhol szakadt a víz róla, kivéve persze a pipás helyet...
DE EMBEREK!!!
Ha nem tudna izzadni testünk bele döglenénk!!!

Szóval marketing rulez... mert az ember hülye...és megeszik mindent, amit kellõen tálalnak neki... :-/

Pf



#66
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
A mosóporos téma igaz.

A témához még annyit:

Biztosan ismeritek az L.casei-s joghurtot. (Para?:))
Szóval engem egy fél évig tanítottak az agráron mikrobiológiából, és aki tanult már ilyet, az nagyon me tud erõsíteni abban, hogy minden joghurtkultúra része a Lactobacillus casei, a Lactobacillus lactis, és még valami (ami most ne jut eszembe) mellett! Ettõl joghurt a joghurt!!!!!

Más:

Floriol: tele van e vitaminnal. MINT MINDEN NAPRAFORGÓOLAJ! Mert a napraforgómagnak az olajtartalma magas e vitamintartalmú!

Szóval ez mind csak szemkiszúrás...

#67
emberke

emberke

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::)
Van 1 ilyen történet, szintén valami marketinges könyvbõl:
A zöldséges odaszól az okos segédjének, hogy értékelje le az almát, mert a szomszéd üzletben többen vásárolnak. Erre az asszisztens odamegy a táblához, az ötvenes árfelirat fölé odaírja:100,
és áthúzza... :o :-

#68
baliba.

baliba.

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 624 hozzászólás
A marketing tanárom mondta vala:

"A mi termékünk nélkül ugyan lehhet élni, de nem érdemes!"

Eladni mindenkinek, mindent!  :-/ :(


#69
emberke

emberke

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
De azt ugye tuggyátok, hogy minden háziasszony
modell alkat, és ha joghurtot(bocs, pf) eszel, akkor
az hálovat képez, ahonnan visszapattannak a bacik?
A mosóporra visszatérve: még a termék intelligensebb, mint a reklámszakemberek! ;)
One egy ilyen vicc:
...És asszonyom, ugye látja már, hogy milyen szép fehér lett az ing?
Szép, szép, de nekem kockásan jobban teccett... ;D ;D ;D ;D
Csak azokat sajnálom, akik beveszik ezt a sok reklámot. :-/

#70
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
A rob volt egyszer a TVK-nál, és látta ott, hogy hogy készül a mosópor (igaz nem bájkos kaja, de csupa egészség...) Szal õ azt állítja, (és miért ne hinném el) hogy volt egy nagy kondér fehér por( mosó, nem kell mindjárt rosszra gondolni...) és ahogy ezt osztották szét dobozokba, öntöttek bele kék, vagy zöld szemcséket. Namost amibe zöld szemcse ment, az a P*rsil, amibe meg kék, az a T*mi. Ennyit az intelliges szarságokról, amivel tömik a búránkat. Marketingszakma sucks

#71
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
UFF...
Hja-ja...
Arról a beszélgetésrõl jutott eszembe, hogy itt van a tatyómban a két üres kekszes zacsi... ;D
NA MOFMÁ UFFÁ TE...

Kíváncsi vagyok azért Kinek mi a reakciója, esetleg tapasztalata, talán kerékpáros kaják vonzatában is... ilyen témában...

Melyik ami csak marketingbõl állati-szuper-über-királyul-nagyon-tuti... és melyik ami szerintetek nem...

Pf


#72
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
HEllo!

Ez csupán marketing! Olyasmi, mint a szívbarát margarin, stb. Úgy tudom, hogy, abban sincs semmi, amitõl szívbarátabb lenne, de rá van írva, az emberek elhiszik, ami meg elég a gyártóknak.

Legalábbis asszem.

üdv,
kislust

OFF

Ferko! Ilyesmirõl dumáltunk...

ON

#73
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Ahoy...

Na most egy kis okoskodás(?)...

Gondolom a legtöbben már találkoztatok vmely formában, vmilyen úton-módon a következõ két keksszel...
Az egyik fõszereplõnk a Háztartási Keksz, a másik a Vitalinea Keksz... Gyártójukat nem nevezném meg, legyen elég annyi, hogy egy városról kapta a cég a nevét...
Na már most...
Az utóbbi kekszet úgy reklámozzák, mint az egészséges vmit...melyet ha eszel nem leszel kövér...sportos...fitt...egészséges leszel...

Tegnap oldalbordám hazajövet azzal fogadott, hogy egy igen érdekes dolgot fedezett fel...
Vett ugyanis egy-egy zacskóval mindjkettõbõl... és ahogy nézegette a tápanyag táblázatokat megakadt a szeme... (miket nem néznek ezek a nõk? :D)

Imhol a két keksz táblázata...
100g termékre!
 
               Háztartási Keksz               Vitalinea
 
energiatartalom....1790kJ/424kcal....1840kJ/435kcal
fehérje................7,8g....................7,5g
szénhidrát...........76,4g..................83,8g
zsír....................9,6g....................7,8g

Na már most... mondja már meg nekem vki, hogy ha a háztartási kekszben kevesebb a kalória, mitõl kevésbbé hízlalóbb a Vitalinea...
Mert ahogy elnézem a táblázatot, az egészségességben talán csak a zsír kevesebb mivoltja jobb a Vitalinea-nál...

Na most lehet gondolkodni...
Hogy minden igaz-e egy terméknél ,amit nagy reklám szövegbe az orcánkba nyomnak...

Na csõváz és hátszél...
JOghurtban sem bízhatunk már...? Paraferee voltam