Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

FILMEK és nem csak kerósok... 8)

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
313 hozzászólás a témában

#261
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Szaszka!

Isten ments, hogy fenyegetésnek vedd... ;D

Baromi rendes volt Tõled, hogy elküldted a kazit...

Még eccer KÖSZIKE! ;D + :-*

Csõváz és hátszél!
Joghurt legyen Veled...

#262
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Üdv Paraferee!

Hurrá egy Halálos fegyver sorozat fan! Mint említettem néhány sorral feljebb, az egyik olyan (ha nem a legjobb) sorozat aminek a folytatásai ugyanolyan jók ha nem jobbak mint az elsõ rész!
Ezzel zárom soraimat mivel "Öreg vagyok én már ehhez!"  ;D

Zoldfulu

Ui:Az utolsó mondatodat nyugodtan vehetem fenyegetésnek?!   ;D ;D  

#263
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Halihóóóó... ;D

Had szóljon szám ismét egy filmrõl...
Egy filmrõl, mely talán egyedüli oly formában, hogy a belõle készült 4 rész mind mind tuti lett, mind történetileg mind kivitelezésileg, ÉS mindemellett a belõle készült paródia sorozat is befutott nagy sikerrel....

Ez a HALÁLOS FEGYVER illetve a HALÁLI FEGYVER...
Remélem sokótoknak mond valamit legalább az egyik... ;D
A Halálos Fegyver sorozat szerintem legjobb része a 4. lett, fergeteges üldözési jelenetek, és jó poénok...
A Haláli Fegyver talán kicsit elcsápoltnak tûnik, de így is sok film szintjét magasan üti...
A csupasz segg jelenet sem volt kutya... ;D ;D

No, most ennyi... majd még nyögök... ;D
Csõváz és hátszél!
Joghurt is nézne filmeket csak nincs szeme... meg amúgy sem látna ki a hûtõbõl... Paraferee voltam...

U.i.
Zöldfülü: Örökhálám a kaziért! ;D Hálám a sírodig kísértsen... ;D

#264
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Zoldfulu:

Igen, a Gattaca az valóban nem egy távoli jövõrõl szól, és ez a "szép" benne.... :))


#265
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
A könyv és a film is nagyon jó! Bár nekem a könyv tetszett jobban!

#266
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Mikor legutóbb dumáltam jóapámmal az 1984-rõl, õ is Észak-Koreát hozta példának.Elgondolkodtató.
Amúgy a 84-bõl csináltak filmet, de még sajnos nem láttam, de azt mondják, hogy elég jó.
kislust

#267
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Hi Kislust!

Filmrõl még nem hallottam! De nem hiszem, hogy valaha is csinálnak belõle. Nem lenne közönség film tehát profitot sem hoz. A másik minek mutatssuk meg az embereknek, hogy mi felé haladunk! Nem vagyok pesszimista de abban nem vagyok teljesen biztos, hogy a világ jó irányba halad! De ez egy másik topic témája lenne! Az úgynevezett utópiákkal az a baj, hogy bennük van a lehetõség a megvalósulásra, lásd 1984. Még akkor is ha az túlzás volt, bár nem tudhatjuk, hogy mi volt/van pl Észak-Koreában!

Zoldfulu



#268
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
A Szép Új Világ-ból csináltak filmet?(azt is csak könyvben ismerem)
kislust

#269
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Üdv Bruce!

A Gattaca nagyon rendben van! Az én bajom az, hogy a nem is olyan távoli jövõben ez akár valóság is lehet! Amilyen ütemben a genetika és a géntechnológia fejlõdik akkor pedig a jövõ nem a "Szép új világ"!

Zoldfulu


#270
vendég__*

vendég__*
  • vendég
ON

Ralph_Fiennes

KÖSZI AZ INFÓT!!!!


Nem is tuttam, hogy lesz!!!

Hogy megnézzük-e?!?!?!?

Mi az, hogy!!!!!!  


OFF
LiquidBUgger
8)

#271
Ralph_Fiennes

Ralph_Fiennes

    vendég

  • fórumtag
  • 152 hozzászólás
LIQUIDBUGGER !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2001.július 24 TV2 23.05 Napfivér,Holdnõvér
Megnézzük? ;)

#272
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Hi!

Szóval én nem vagyok egy nagy filmnézõ, sõt... egyáltalán nem vagyok filmnézõ
DE:
Láttam a világ legjobb/legnagyszerûbb/leg... filmjét. Ez pedig a Gattaca. Én a HoBO-n láttam, nemtom, hogy moziban játszották e.

Egy film, ami sci-fi-nek lett kikiáltva, de szerintem ahhoz köze sincs. Igaz a jövõben játszódik. A jövõben, ahol az ember sorsa már születésekor eldõl, mivel a génekbõl mindent meg tudnak állapítani (szívelégtelenség kockázata, erõszakosságra való hajlam, stb.) Vannak a selejtek, meg a nem selejtek. A nem selejteknek a génjeik jók, nincs benne semmi testi-lelki rendellenesség. A film egy olyan emberrõl szól, aki selejtnek születik, de felküzdi magát a csúcsra.

Ajánlom mindenkinek!

Üdv:
BRUCE

#273
baliba.

baliba.

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 624 hozzászólás
Csak röviden, mert szoít az idõ.

Természetesen Mel Brooks hibátlan személyiség ,a szakmában. Mind az Ûrgolyhók mind a Lenni V. Nem lenni csodálatos film.
De ne feledkezzünk el a Robin Hood a Fuszeklik fejedelme, és a Fényes Nyergek c. filmjeirõl sem, amikben szintén óriásit alkotott, mint színész, és mint rendezõ egyaránt.

Majd még folyt köv.
Üdv : Baliba

#274
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Üdv!

Csak nem bírom mgeálni, hogy ne növelejem a topic méretét! ;D

Ha Mel Brooks akkor a Spaceballs mellett a másik befutó a Lenni vagy nem lenni! Látta valaki?

Lord Vaskalap (alias Zoldfulu)

#275
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
és Hõsünk visszatért... ;D
Üdv minden földi halandónak! ;D

baliba: nagggyon elérzékenyültem...  :'( +  :-*
;D

Nos, talán akkor most derüljön fény, mint villámcsapás derült égbõl, azok számára kik még nem tudják, hogy mi is ez a Joghurtozás Nálam... ;D

Hááát igen... Volt valamikor egy jó kis film... egy paródia...
a címe:
ÛRGOLYHÓK

hááát egy baromi jó film volt, a sok nagyon jó MELL BROOKS film közül... kicsit star wars-os... ;D kicsit...

no, abban volt Yoghurt, aki az igazi erõ... bááár késõbbiekben kiderül, hogy az igazi és legnagyobb erõ a SVARC! ;D

Aki látta tudja, hogy nagyon jó, aki nem esetleg pótolva eltölt egy kellemes hasizom mozgató bõ másfél órát a TV elõtt..

;D
Csõváz és hátszél!
Még több Joghurtot a vászonra!! Paraferee voltam...


#276
baliba.

baliba.

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 624 hozzászólás
Kedves fiúk!

A lehetõ legérzékenyebb pontra tapintottatok, Bár ez hülyén hangzik férfi létemre.
Közel 450db videókazettánk van, ami testvérek között is kb 800db film. Ezen kis magángyûjteményben elég sok film szerepel,tehát nem is tudom hol kezdjem. Színészileg a favoritok: Belmondó, Al pacino, Robert Deniro, Mel Gibson (az egyetlen színész, akirõl egy nõi testrészt neveztek el), Eddie Murphy, Samuel L Jackson, Leslie Nilsen, Nicolas Cage, Sean Connery, Clint Eastwood + a magyarok Cserhalmi, Kern, ÉS Eperjes Karesz. Ezek csak szemmelvények, és most csak a férfi szakaszt soroltam fel, de ezeknek színészenként elég sok filmjei vannak. Továbbá kisebb nagyobb hibákkal idézni is tudok szinte mindegyikbõl.
Imádom és egy szerény keresztmetszetben gyûjtöm a filmzenéket pl from: Hans Zimmer, James Horner, Vangelis.
A fentebb leírt sorozatokkal rendelkezem és imádom.
Szeretem azokat a filmeket, amiknek a képeken túl mondandójuk is van, pláne, ha párosul hozzá a szinészi tehetség + jó rendezés +jó zene!
Imádom a paródiákat, és a vígjátékokat. Megnézem a "limonádé" filmeket is kikapcsolódás végett, de itt más szempontokat támasztok (nagy kritikus vagyok).
Imádom a Francia filmeket, és színészeket.

Hoppá: Bocsika hogy ilyen sok lett, de még majd folytatom, han nem baj.

P:S:Köszönet PARAFEREE-nek a témafelvetésért.


#277
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Üdv!

Tényleg jó, és Dokit tényleg csak Cristopher LLoyd játszhatta el! Nekem a második tetszett a legjobban!

Az én kedvenceim között is van néhány "sorozat" amelyik tudta hozni filmrõl filmre a színvonalat (saját ópinyion :)) ezek közül a favorit a Halálos fegyver!
De a Csupasz pisztolyt is ideírhatnám bár a harmadik rész....
Errõl jut eszembe, hogy ha megváltoztatom a nevemet Zoldfulu-bõl lehet, hogy Enrico Palazzo-vá leszek!  ;D
Utoljára maradt az Alien! Ráadásul itt mindegyik rész más stílusban készült (talán 2 és 4 hasonlít)!
De az igaz, hogy a folytatások legtöbbször tényleg sz....bbak mint az elsõ rész!

Zoldfulu

Ja ha lesz Taxi 3 és jó lesz akkor az is ide fog kerülni!
Ugye mondtam, hogy ez lesz a legterjedelmesebb topic! ;D ;D

#278
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Háááát imhol lennék megint... kicsit kábán ugyan a kataflamtól, amit vagy 10 perecje volt szerencsém gyomrom rejtet zugaiba legyûrnöm egy csepp csapvíz segítségével... ;D

Nos filmek...
Akkor essék talán pár szó a LEGNAGYOBB kedvencemrõl, amit talán SOHA nem fog túl szárnyalni Nálam semmi, és minden évben legalább kétszer megnézem...

trátrátrátátátátáááááá.... és egyébbbb fanfár utánzó hangfestõ szavak... ;D

EZ A "VISSZA A JÖVÕBE..." triológia...

Fantasztikus sztory, a maga korához(az enyémhez??...) képest úttörõ megoldások, csodás alakítás a Doki részérõl, aki nem volt más, mint maga CHRISTOPHER LLOYD...

Nem is alakíthatta volna más a kissé õrült és hóbortos professzort... ;D

A triológia részei közül a harmadik az, ami talán mind közül a legjobb volt...
Bááár a másodikban utaznak a legtöbbször... ;D

Ja!
És mennyi filmet tudtok felmutatni, amelyiknek a II. vagy III. része jobb, vagy legalábbis ugyanolyan jó volt mint az elsõ??

Xerintem nagyon kevesett...

No, mennem kell... (ritka alkalom... ;D)
Csõváz és hátszél!
Joghurt is szereti ezt a filmet, csak nem érti, mert nincs szeme és füle... meg agya... :( Paraferee voltam... ;D

#279
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Üdv!

A szavak közül kiolvastam azt az égetõ vágyat amelyet megpróbáltál leplezni!  :) De nem sikerült elrejtened micsoda kínokat kell kiálnod a várakozás miatt, hogy nem foghatod azonnal remegõ kezedbe a "kazettát"! Ezért ha átnyomod a címedet a privátba vagy az e-mail címemre akkor talán még a héten legkésõbb jövõ héten hétfõn feladom!
OK?

Zoldfulu


#280
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Jaj Zöldfülü! ;D ;D

Hááát nem is tom'... a bennem gyülemlõ, mardalódzó vágy, hogy minnél hamarabb láthassam megint A filmet, talán legyõzhetõ... ;D

a felsorolt lehetõségek közül Nekem az a legjobb, ami Neked is...

Nem vagyok csabai, de ha hétvégén jársz arra, megoldható, hogy esetleg át nyomuljak a hûséges paripámon... ;D

Úgy hogy várom a számodra legjobb verziót!

Csõváz és hátszél!
Joghurt is nagyon várja a filmet...  Paraferee voltam...