Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Természet

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
105 hozzászólás a témában

#41
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Ja és még valami.Én is leviszem a hegyrõl a szemetet,de sok haverom van aki szerintem csak akkor,amikor velem tekernek,mert nekik az a nézetük,hogy ami nem mûanyag,azt el lehet dobni,mert a többi"úgyis lebomlik"!!!!
Nem tudom egy szalvétának is mennyi idõ kell,amíg lebomlik,de addig ott rondítja a tájat.Szerintem elõször ezeket a véleményeket kellene megváltoztatni!
Üdv:Thommey

#42
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Sziasztok!
Bemásolok egy idevágó dolgot egy másik fórumból,mert szerintem itt is aktuális:
Helló GooRoo!
Hát ahogy kérted egy kis info a Bükkbõl,annak is a Miskolc,Tardona környéki részérõl.Erdészekkel no problem,még útba is igazítanak.A Tardona Varbói tó között levõ faszénégetõkrõl,és társaikról,csak annyit,hogy jobbik esetben nem löknek le az útról,és ezt sajna több helyen is tapasztaltam.Az erózióról annyit,hogy nem bennünk,hanem a fatolvajok/fakitermelõk Uraljaik nyomaiban talán már iskolás csoportok is tûntek el nyomtalanul,és az elõbbiek jó ha nem vernek agyon,mert megnézed õketAz új hobbyról meg nem is beszélve:krosszmotor,terepjárós bulik.Na ezektõl hánynom kell.Újgazdag ****fejek,akik már nem tudnak mit kezdeni a pénzükkel,szólni meg jobb,ha nem mersz nekik,mert ugye a kapcsolatok....Ez nem feltételezés,mert a lakóhelym környékérõl több ilyen figurát is ismerek személyesen is,de meggyõzni nem lehet õket.Pedig már próbáltam,de röhögés a vége,meg õk is azt mondják,hogy tönkre****ták azt már a fakitermelõk.Szal valahogy ezeket is meg kellene fékezni.És még mielõtt valaki felakasztana ezért,tévedés ne essék,de én is imádom a terepjárókat,meg a krosszmotorokat,de nem itt,hanem kijelölt páján,meg a Pécsi bányában,ahol nem lehet már semmit tönkrevágni.
Bocs,hogy ilyen hosszú voltam.
Üdv:Thommey

#43
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
povi jól szóltál... és ne maz számít hogy hanyadik hozzászólás hanem hogy mi van benne ;D

#44
Povi

Povi

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
A szemetes cucchoz szeretnék hozzászólni...
Nem a több kuka, ill. azok ürítése a megoldás. Ha már valaki  
felvitte magával a teli joghurtos dobozt, akkor üresen le is  
tudja vinni a hegyrõl. (vagy nem?). Különben is, ha a hegyi kukában hagyod a szemetet, azt ugyanúgy el kell szállítania valakinek (kocsival), tehát nem ér semmit az egész. Én például mindig magammal viszem a hulladékot az elsõ településig, még ha van is (üres) kuka vmelyik erdei pihenõhelyen stb.
Sõt az a tapasztalatom, ha van kuka, és teli van, az emberek inkább mellé dobják a szemetet, gondolván, ha a kukát ürítik, majd elviszik a többit is. Persze tisztelet a kivételnek. Például elég sz*r volt, amikor Börzsönyben a Bajdázó-tó mellett akartunk aludni (van ott egy nagy esõház) , és elõtte fél óráig szedtük a szemetet, hogy legalább le tudjunk ülni. :-/
Kicsit hosszúra sikerült (bocs), meg ez az elsõ hozzászólásom, nem tudom hogy mûködik ez a cucc....


#45
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
RAS : Én ezt ugyanígy gondolom, ezért próbáltam azt kilátó , meg tó dolgot hangsúlyozni , mert az tényleg egy túrista hely . Nem is olyan túrista ,  szóval értitek , olyan izé .... gyakran látogatják . És én is úgygondolom, hogy a szemetet akkor maggaddal kellene vinni - én is így teszem - ezértírtam azt is , ( nem csak írom, hogy gondolom is ) hogy a szemetelést büntetni köllene. Nem feltételnül pénzbüntetésre gondolok, lehetne mondjuk megadott óraszámú szemétszedés  is :D
És ez nem lenne egy csöppetsem túlzás , egyik haveromékat azé fölvették a nyilvántartásba , mert egy plázában a szökõkútból kiszedték a bedobált pénzeket .
Egyébként ma voltam erõben nyomatni , és láttam egy gyönyörû madarat  :o - hát valami ilyet csináltam és utána örültem  ;D ;D ;D Ott repült át elöttem az ösvényen , és láttam azt is, ahogy felszállt . Gyönyörû látvány volt . Valami sas vagy sólyom volt . Gondolom inkább sólyom , azok gyakoriak errefele . Ez a második ilyen biciklis pályafutásom alatt. Én mindig nagyon öürülök az ilyen madaraknak .
Egyébként problémát okoztak a beláthatatlen kanyarok . Az olyan kanyarokra gondolok , amik kis szöget zárnak be az eredeti ággal , és amiken kocsik is közlekednek . Meg én is. Ma 2 ilyenen haladtam el , mindegyik egy álltalam igencsak kedvelt lejtõ volt  :D . Ugyanakkor nagyon parásak is , mert semmit nem látsz , és elcsaphat egy autó.
Az egyik az beton út , házakkal körülvéve, szerintem oda csinálhatnának valami domború tükröt , a másik meg erdõben megy . Szerintem éppenséggel oda is tehetnének , csak nem oszloppal , meg fehér - prios kerettel ,haneem mondjuk az egyik fára , szép barna vagy zöld kerettel  :D Mondjuk lehet ,hogy az lenne a megoldás ,hogy nem kellene rajtuk száguldozni ,de tudjátok hogy van ez... oda teszel egy biciklist ,és mondd azt neki ,hogy ne száguldozzon , szerintem el is sírná magát  :'(
Mivel a tükör drága ,és nem elengethetetlen ,marad a száguldás ,ls marad az út szélén menés  ;D ;D ;D
Ui.: a betonútra viszont tényleg tehetnének egy olyat ,mert két autú is könnyen összetalálkozhat ...
Ma én is találkoztam ott egy kocsival , aki abba az irányba tolatott ,amerre én mentem . Csak a gond az volt ,hogy õ 10-el ,én meg 40 -el ...

#46
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
halkan itt megjegyezném, hogy nem feltétlen a kukákkal lenne a baj, hanem azoknak a nem-ürítésével... :(

a BÜKKben is több pihenõ hely mellett van kuka, de a szeméthalom lassan eltakarja õket... valszeg ha jobban szétnéznénk köztük, még kilencszázkilencvenkettõben lejárt szavatosságú(azaz akkor kidobott) flakonokat is találnánk... :(

Szal elsõdlegesen ezek ürítését kellene megoldani... perzse mindemelett a fejekben is rendet kellene rakni...  :-/ :-X

Csõváz és hátszél...
Joghurt dobozát sem dobom el...csak majd ha vissazértünk, és van hova... Paraferee voltam...

#47
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
ruff ha nincs szemetes akkor nem az a megoldás hogy eldobod a szemetet, hanem magadnál tartod és majd otthon kidobod...

legalábbis ezt a szemléletet kéne meghonosítani... ne haragudj de én rühellném ha mindenfelé szemtes lenne az erdõben...

#48
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
Egyetértek , szerintem sokkal több nyilvános szemetes kellene . ERDÕKBE IS ! Pl Tõlem 4 kb -re van egy tök széptó , szép dombokkal , kilátó toronnyal... szóval sok arra a túrista , de sehol egy szemetes . Mármint van 1 - 2 , de pl a kilátónál egy sincs .  Szerintem büntetni kellene a szemetelést . Városokban egyaránt   ;)

#49
bassman

bassman

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Visszakanyarodnék az eredeti témához, bármilyen unalmas is: tehát környezetszennyezés, odafigyelés, stb. A hangsújt a környezetszennyezésre helyezném: szóval, 5 évig tanultam világbanki környezetvédelmi suliban, technikusi vizsgát tettem, és most, az egyetemen is hasonló témával foglalkozom. Ennyi idõ alatt már elég sokat láttam, sok olyan helyen jártam ennek kapcsán, amit nem nagyon mutogatnak, és ez elég volt, hogy MAJDNEM föladjam. A környezetszennyezésben ugyanis az "erdõben eldobott sörösüveg" csak egy csepp - ettõl függetlenül persze lenne egy-két szavam az illetõhöz... A lényeg: azok, akik nem szemetelnek, használják a kukát (nem alvásra), el lennének keseredve, ha tudnák, ha LÁTNÁK, hogy mi történik az általuk rendesen kidobott szeméttel. Amit láttam, az alapján mondhatom: ""SZINTE"" mindegy, hogy kidobod-e, vagy sem, a szemét úgyis a talajba, a levegõbe, a vízbe jut, csak egy kicsit arrébb... Onnan pedig eljut az erdõkbe, patakokba, stb... Ennek ellenére azt mondom, tegyünk meg MINDENT, hogy az Erdõ legalább látszatra tiszta mardjon! Ezzel máris sokat teszünk, mert ha az emberek ezt a példát látják, akkor talán egy idõ múlva fontossá válik számukra a kérdés, és megpróbálnak tenni valami nagyobbat, és így, lassacskán talán javul a helyzet... No, kipanaszkodtam magam, úgyhogy most, hogy itt a jóidõ, jó bringázást, mindenkinek sok kilómétert (defekt nélkül), jó ösvényeket, csendes országútakat (kamionosok. buszosok, kátyúk, és egyéb ellenségek nélkül)! Hali!

#50
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
sajnos sokan vannak ilyenek , elhiheted.

#51
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
ha hátulról jössz akkor ritkán vesz észre... de amúgy meg én azt még nem tapasztaltam, hogy akkó csakazért sem állok kicsit odébb nehogymá ne tudjon a gyerek elmenni...

#52
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
Ebben igazad van , lehet , sõt inkább igaz ,hogy az , hogy a gyalogos mit csinál etikai kérdés. De azthiszem elég kemény etikai kérdés ... (itt arra az esetre gondolok , amikor a gyalogos IDÕben LÁTja a közeledõ biciklist )

#53
GooRoo

GooRoo

    vendég

  • fórumtag
  • 40 hozzászólás
Az igazat megvallva a gyalogosoknak nem azért jár az elsõbbség, hogy Te álljál félre, hanem mert a gyalogos a legvédtelenebb. Te ülsz azon a cuccon aminek nagy a mozgási energiája, ezért neked kell az uralmad alatt tartani azt. Ha erre nem vagy képes, veszélyforrássá leszel.

#54
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
Elég lusta voltam ahhoz , hogy elolvassam az eddigi üzeneteket, ezért nem tettem.Tehát az eredeti témához szeretnék hozzászólni , me nem tom elkanyarodott-e a téma .
Szóval szerintem mi , akik a természetben ( például , vagy leginkább erdõkben ) azért tesszük azt , mert szeretjük azt a helyet. Majornak a hozáászólását olvastam , amiben állította , hogy visszatérõ leszel.Én is az lettem.Szóval szerintem aki azért csinálja, mert szereti azt a helyet , az  nem is fog " bunkóskodni ". De természetesen vanak kivételek , akik talán csak a dombok , vagy az árnyék miatt mennek oda. Remélem õk is tisztában vannak a szabályokkal ,még ha azok csak idézõjelesek is.Sajnos vannak olyan emberek is ,akik ezeke hivatalból szegik meg ,ilyenek pl a favágók. ::) Nekik is meg kell valamibõl élni...
Valahol olyat olvastam ,hogy a gyalogos túristáknak mindig elsõbbséget kell adni , és mindig le kell lassítani mellettük.Azzal viszont nem értek egyet, hogy elsõbséget kell nekik adni. Õ gyalog mászkál , szerintem neki könnyebb félreállnia , mint nekem lefékezni... nem mintha valami bajom lenne velük , mert én is szoktam gyalog túrázni , de én úgy vettem észre ,hogy félre lehet állni , és idõben észre is lehet venni - meghallani - a közeledõ keróst.Mert bizony voltak már ilyen gondjaim. Egyszer pl egy ismerõssel a " beton dh " -nak hódoltunk , amikor megláttunk egy fölfelé gyalogló túrista csoportot. Elég sok volt közöttük a gyerek ( de nem óvódások vótak ). Az út kb 3 méter széles .
És amikor meglátnak minket , mármint a gyereket , aki velem volt ,mert õ indult elsõnek , elkezdtek kiabálni ,hogy " Vigyázat ! Biciklisták! Álljunk Félre ! Vigyázat ! , Mindegyik gyerek ezt üvöltözte.De hogy félre álltak volna ? Áááá dehogy .Az elején nem is fékeztem , mert gondoltam félre állnak , ha már ilyeneket üvöltöznek. De késõbb rájöttem, hogy fékezni kell...
Hát úgylátszik végül én kanyarodtam el a témától   :-X .  

#55
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
Népi kezdenényezés a becsületes neve az aláírásokat 2 hónapig lehet gyûjteni és 50 000 aláírás kell ( nem muszáj bicajosnak lenni apu anyu havaer stb ;D

#56
bassman

bassman

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Szerintem egyelõre kár aláírásokkal veszõdni! A kérdést elõször magunk közt kéne elrendezni, hiszen a kívülállók számára mi egyformák vagyunk, mondjunk bármit, és amíg vannak (sokan), akik nem méltóak az Erdõkhöz, addig Minket sem hallgat meg senki! (Legfeljebb mi egymást... Akkor pedig akár meg is alapíthatjuk az "Elkeseredésükben Siránkozó Kerósok Klubja"-t!) Szóval: terjeszteni kell a kúltúrát (de hogyan?!?)! Hali, Bassman voltam!

#57
joarc

joarc

    vendég

  • fórumtag
  • 186 hozzászólás
ez engem is érdekelne 30000 re tippelek

#58
Dr.Stein

Dr.Stein

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
Ez nem nagyratörõ egy kicsit? Mennyi az a "nem sok" aláírás? Úgy tízezer?
Megaztán köztünk is csak tessék-lássék van egyetértés, ha jól sejtem.
De persze, aki nem álmodik, ne is egyék! Vagy valami ilyesmi.

#59
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
A polgárok a parlamentbe felterjeszthetnek ügyeket. Akkor ha x aláírás össze gûlik és akkor a parlamantben kötelezõ napirendre tûzni. Ha gondoljátok megnézem mennyi alá írás kell mert ha jól emlékszem nem túl sok ;)

#60
Coldhead

Coldhead

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
Lehet hogy inkább csak a Viktorral meg kellene szerettetni a bringázást, akkor nem lennének anyagi gondjaink  :).

Komolyra fordítva a szót. Szerintem ha hanyagolnátok a montisok által frekventált területeket, (pl: Budai hegység nagy része, ahol több a bringás, mint a fa), akkor az egész nem lenne probléma. A frekventált helyeken pályákat kellene kijelölni (nem mindenhol!), máshol meg tényleg nem zavarunk senkit, feltéve ha a túrista, és erdészeti utakon közlekedünk.

Mindenkinek jó tekerést!