Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Természet

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
105 hozzászólás a témában

#1
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
jön a jólbevállt módszer, amit a kutyáknál megismerhettünk : " Szólj ha látsz egy jó vastag botot !! "  ;D reszkessetek " erdõbõlkitessékelõl "   :D

#2
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.292 hozzászólás
Srácok most olvastam valami "hivatalos" írásban, hogy tilos az erdõkben bringázni, csak a kijelölt bringaúton, ha van olyan. Már nemazért, de volt valaki közületek, akit kitessékeltek az "erdõbõl", csakmert ott békésen kerekezett? Sõt elviekben még a túristaúton sem szabadna tekerni. Hogyisvanez? Én elég sokat járok a hhh-ra és ha tehetem mindíg új ösvényeket keresek, de mégy egy erdésszel sem találkoztam össze (szerencsére?). Bár lehet, hogy ezek után már fülelni fogok, hogy mikor koppan az erdészbá' duplacsövû puskájában a sörétpatron...  ;D

#3
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Az etetõknél összeszedik, valszeg azért is mondták olyan nyugodtan.
De az tényleg gáz volt, hogy amikor már azt hittem, hogy na itt már biztosan eltévedtem, akkor megláttam annak a szponzorcsokinak a papírját...  :-/

#4
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Mint már mondottam volt, az ilyenekhez kell odamenni, és elmagyarázni nekik, hogy nem kellene ilyet tenni. Igaz, egy maratonon ez nem feltétlenül egyszerû... De nyugodtabb körülmények között megtehetõ, és gyakran meglepõen hatásos.

--Trifo

#5
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Ja, amit sajnos sokan úgy vettek, hogy a maraton egész idejére vonatkozik és voltak olyanok, akik, miután kiették a csokit a papirból, nyugodtan elhajították az erdôben. Hogy az etetôpontok körül milyen szeméthalmok voltak, az hagyján, mert - remélem - összeszedik. De hogy miért kell azt máshol elhajitani!?

#6
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Banán-téma:
A héját is meg kell enni! Abban van a vitamin!  ;) :D ;D
Én nem szoktam eldobálni a szemetet, mondván, ha már eddig cipeltem, és kiettem belõle a zabát, a csomagolás 2 grammja már nem akkora teher, mint az a 250 gramm csoki volt... A banánt pedig eleve nájlonzacsiban tárolom, így a visszaszállítása is megoldott.
A Szívásvárad maratonon is kifejezetten frusztráltan éreztem magam az etetõpontokon a "dobd el nyugodtan a szemetet" miatt.

#7
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Shaun: Asszem picit félreértettél. Nem azt mondtam, hogy ti teszitek tönkre a világot. Arra akartam rávilágítani, hogy nem lehet az egész "erdõben biciklizés"-t egy kalap alá venni, egyszerre elinézni, mert a különbözõ szakágaknak annyira különbözõek az igényei.

Látod, én belehalnék, ha beszorítanának egy parkba, mert én messze akarok menni. De te valszeg nagyon nagyon élveznéd, feltéve, ha van benne lift meg jó pályák. Így van?

--Trifo

#8
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
Meglepõ még az is, hogy elég sokan amikor kirándulni mennek, az autójukkal mennek, ameddig csak lehet. Tehát ha van autó álltal járható út az erdõben, akkor bemennek, és ott szállnak ki, és kezdenek el sétálni, ahol vége az útnak.Tehát autóval mennek, ameddig csak lehet, egy cm -rel sem állnának meg az út vége elõtt ...

#9
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
trifo, lensver: ja ja ahogy begbie mondja. rajtunk inkább szerintem röhögni lehet, mert csak próbálkozunk, de így sokkal nagyobb móka....

szegény kis Pálmika nem szokot így kikelni magából, de azér igaza van teljesen, számomra is ezek a legirritálóbb elemek.

#10
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
Trifó: Most nem kötekedés végett írok ide (lehet, hogy már írták, nem olvastam végig a topicot), Mi DH-sok akik a Fogaskerekühöz vagyunk kötve(sajnos ez így van), olyan ledöngölt útakon közlekedünk a János-hegyen, ahol gyalogos évente ha 5x kerül az utunkba. Azért nem járnak arra gyalogosok, mert gyalog a "pályák" nagyrészén képtelenség lejutni, csak boka ficammal:). Szerintem itt a budai hegyekben azzal sokkal jobban ártanak a környezetnek, hogy teherautókkal hozzák a murvát és szorják szét a túrista utakon, csak azért hogy a kerékpárosoknak "nehogymá jó legyen". Aztán még vannak a (nemakarom megbántani õket) Taxis családok akik felmennek a Norma-fára "kirándulni" a Zöcsis Mercivel, esznek egy rétest, persze a szalvétát, alátétet hagyák, had vigye el a szél. Aztán mennek haza, természetesen kocsival (a trmészetet meg se nézi csak látja, hogy ott 500m-re van valami zöld, de nem mer oda menni mert látta a tévéden, hogy anakondák támadhatják meg vagy nem tom miért. Persze amikor ezalatt a röpke 5-6 perc alatt megszólal a telefonja akkor vízhangzik az egész hegy attól, hogy "Igen kirándulni vagyunk". Na ezek az emberek sokkal többen vannak mint azok a kerékpárosok akik azon vannak, hogy a lehetõ legkisebb rongálással élvezzék a természetet.

Sajnos nem tudom má hogy mit is írtam pontosan mert közben elbóbiskoltam, de  Lensver és L.Cs. véleményével egyet értek.

Palmer

#11
Begbie

Begbie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.228 hozzászólás
Azért nem kell ezt túlmisztifikálni!  ::) Gyertek velünk és meglátjátok milyen bénák vagyunk. Janihegyen azért jobban elemében vagyunk mint SAUH-on leszünk sztem.
Gyertek-gyertek, janihegyre egy csoportos "zúzásra"!

Beg

#12
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
LCs! Ja, arra én is benevezek, mert már régóta szeretnék látni föld feletti lebegést, lezúgásokat ezerrel, hihetetlen akadályok feletti szárnyalást, satöbbi. Légyszi mutassátok meg, mire vagytok képesek SAUH-on!

#13
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
talán maj' Saujhelyen

#14
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
LCs: köszi :) Azért egyszer megnézném élõben, hogy hogy nyomjátok a mókát.

--Trifo

#15
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
trifo: egyetértek ,ha lennének pályák oda járnék.

#16
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Hát az tuti,hogy sem a Pilisben sem a Börzsönyben tett túráim során nem találkoztam  még antigravitátorokkal!  ;D A CC-seknél szerintem az erdei állatok is nagyobb talajeróziót okoznak, mikor kitaposott csapásaikon vonulnak, vagy széttúrják az erdôt, stb... Gyalogossal még nekem se volt konfliktusom az erdôben - mondjuk mindig is igyekeztem kerülni az emberjárta helyeket, és inkább az elfeledettebb ösvényekre mentem.

Jó, a banánt igyekszem majd eltenni.  ;)

#17
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Hali!

Valaki valahol korábban írta, hogy rakja el a szemetét az erdõben, mikor látja, hogy a sporttárs nagy ívben hajítja el az izotóniás anyag csomagolását. Nos, oda lehet menni, és megkérni, hogy szedje fel. Sokszor megteszik, tényleg. Még olyanok is, akitõl csak egy csúúúnya beszólást vársz válaszul egy ilyen kérésre. Persze a hangnem nagyon fontos.

Lensver: te is hátizsákkal szoktál tekerni. Abban nagyon jól elfér a banánhéj egy zacsiban.

Thommey: a zsalvéta és a papírzsepi úgy 3-5 hónapon át "díszíti" az erdõt, ha eldobálják.

A szemetest az erdõme mozgalomban: NE! Az erdõ lényege az, hogy ne legyen benne több civilizációs behatás, mint amennyi feltétlenül szükséges. A szemets nem feltétlenül szükséges: ha odáig el tudtad cipelni a cuccot, akkor ki is tudod vinni az erdõbõl.

Valamint... Az erdõk jó része nálunk erdõgazdasági termelés alapját képezi. Ez azt jelenti, hogy az erdõ nem egy teljesen önálló dolog, hanem az erdészek alakítják. Az erdészeti utak szét vannak vágva. Sebaj, azok a gépek, aminek kell, elmennek rajtuk. Nekik vannak.

Más: van a topicban egy nagy-nagy keveredés: erõs talajerózióról, meg környezetrombolásról beszéltek. Van a biciklizésnek olyan szakága, amire ez bizonyos helyeken jellemzõ is, ez pedig a DH. Ugyanakkor õka azok, akik leginkább tudnak kijelölt-kötött pályákon mozogni. Pl kötve vannak a Budai hegyekben a Fogashoz. A CC-seket sokkal nehezemm baprkokba szorítani, mert nagy távokat mennek, de sokkal sokkal kisebb nyomot hagynak maguk után. Ritkábban mennek a gyalogosok járta ösvényen 50-nel, ezért kevesebb a konfliktus is. Nekem személy szerint nem nagyon volt összeütközésem (szóbeli sem) gyalogossal az erdõben.

Szóval szerintem a DH jellegû bringázást valahogy a síhez hasonlóan kellene kezelni. És Ausztriában is épülnek már ilyen pályák.

A többiek meg menjenek, amerre látnak (persze ösvényen és ésszel!)

Na?

--Trifo

#18
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Sok hülye.  ;D Lcs változtass nevet Professzor Úrra!  :D

#19
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
csak újabb megerõsítést vártam :-*

#20
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Bizony, volt elég hányat(tat)ás, de most már hüpp-hüpp van, meg detto, meg csuri206 (gondolok itt arra, hogy sokszor már szinte a számból ragadod ki a szót  ;D)


Az esküvö témát meg már megbeszéltük, nem? Küllökböl sodort jeggyürüt illesztesz ujjamra.  :D