Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

KVÍZ-JÁTÉK!!!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
61 hozzászólás a témában

#1
aszta

aszta

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 298 hozzászólás
Na, csak hogy lássuk:

Oda:

Feltöltött kép

Vissza:

Feltöltött kép

AsztA.

PS: Az áttételtõl elvonatkoztattam, animációs érdekekbõl. Minden kerék ugyanannyit fordul, ez bocsáttassék meg.  ::)

#2
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Csak hogy lásd milyen jó vagyok hozzád,
http://www.ex.ac.uk/...www.symhub.com/
itt szívhatsz magadba egy kevéske tudást, ha kérdsed van szivesen válaszolok rá bármikor (ha tudok)
De szerintem a képekbõl leszürhetõ hogy freecoaster-el nem megoldható e fent említett kerékpár.

#3
Mellon

Mellon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 697 hozzászólás
Figyi Fityisz, hûtsd le magad, aztán olvasd el még 1x. Túl vagyon lépve.

De, igaz így már OFFtopic, de a kérdés még mindig kérdés (hogy müxik a freecoaster?). Ha elküldesz a Tech rovatba az OK. De így nem értem mit idegeskedsz?
Tehát csöpögtess hatalmas mechanikai tudásodból, vagy mond, hogy nem tudod, vagy mondd, hogy túl bonyolult az nekem, csak ne izgasd fel magad, mert az árt a vérnyomásnak.  ;)

Gratula, hogy elsõként írtad le a mûködést, de hidd el megértettük, nem kell még 20x leírni.


ui.: Ezt most tényleg csak azért,  hogy ne hiába forrjon az agyvized: már mé' ne lenne jó egy ilyen agy ebbe a bringába? Még soha nem forgott visszafelé a hátsó kereked? ;) ;) ;)
A képrõl meg ugysem látszik, milyen agy van a bringában. Zorg meg biztos csõbhúzost játszik velünk, amikor azt kérdezi, milyen spéci alkatrész kell a bringához.


#4
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
és ha hátrafelé tekersz? most miiiiii van?  ??? ??? ???

mondtam már, hogy szõke színû a hajam? ;D

#5
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Egy dolgot áruljatok el nekem, mi a francért komplikáljátok túl ezt a dolgot?? Ebben az esetben mért lenne szükség Freecoaster racsnikra?? mért nem jó a "hagyományos" ??
Ennek a marhaságnak egy lényege van, az, hogy ha elõre ha pedig hátrafelé tekersz a bringa elõre halad!!! ehez baromira nincs szükség semmien különleges dologra!
-ha elõre tekered akkor a külsö hajt a belsö recsereg
-ha hátra tekered akkor a belsõ hajt és a külsõ recsereg
-ha nem tekersz akkor mind a kettõ recsereg

ennyi nem több!! minek ezt túlspiráztatni?

#6
Mellon

Mellon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 697 hozzászólás
Jól van Vole, értem én, ha lassan is, nincs tolatás (bár ezt is leírtam 1. variánsnként), kérek engedélyt meghunyászkodni.    ::)
Végülis nem is fontos az a tolatás, meg izé.


Nincs olyan nemtommilyenagy a bringán OK.
De ettõl függetlenül pusztán technikai alapon érdekelne, hogy miképpen mûködik egy ilyen agy.
Az, hogy ez a BMXeseknek jó, az is OK.
Na de hogy müxik az ilyen?
Mert egy szabadonfutó mûködése az ok. Egyik irányba van erõ átvitel, másik irányban szabadon elfordulhat egymáshoz képest a két rész.
De azt, hogy visszaguruláskor nem forog hátra a kar, azt hogy oldják meg? Ezt már csak valamilyen dinamikus rendszerben(~ kuplung szerû izé) tudnám elképzelni, de gondolom ezt ennél okosabban és egyszerûbben találták ki.




#7
YOci

YOci

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 545 hozzászólás
Jaja, és a BMX agy neve pontosan Freecoaster.(asszem)

#8
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Fogjatok mar fel, hogy nincs semmifele tolatas!!
Es a hatso agy pedig azert olyan a BMX -eseknek, azok kozul is a flatland -eseknek, mert mondjuk, ha a hatso kereken trukkozik, akkor ne forogjon vissza a hajtokar, mert az zavaro lenne.


#9
Mellon

Mellon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 697 hozzászólás
Ez a tolatós rész nem egészen tiszta nekem.  :-[

1. Hagyományos szabadonfutó, akkor ugye nem lehet tolatni (láncszakítás nélkül legalábbis nem  ;D), mert mindkét fogaskerék hátra fordulna el

2.

FlatLand BMX agyakhoz hasonlóra (ha a kerék hátra pörög a hajtókar nem mozog)


Errõl még nem hallottam.
Kifejtené nekem ezt valaki? Ez hogy mûködik? ha hátrras pörög a kerék nem forgatja a tengelyt?
Akkor lejtõn simán visszagurulsz (persze fék nélkül), a pedált mozdulatlanul tartva? És ha hátragurulás közben rátekersz?



#10
vendég__*

vendég__*
  • vendég
ruff, keresd a megoldást, ott találod a nevem alatt.
Shaun_Palmer a helybenállás versenyeken tökéletesen funkcionálnak a fixik is amiket ott szoktak használni, különben is ott a lényeg az egyensúly megtartásán van nem pedig a hajtás irányán.
a kis görgõ meg csak egy egyszerü "fordító" funkciót tölt be, ezt mivel esetünkben egy ex-váltóból csinálták meg azért figyeg még ott a kimaradt rész (mért is nem fürészelték le?)


#11
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
Ja látom már megoldottátok előttem.

Ennek logikáját az izmok fáradásában, ponotsabbn a fáradásból eredõ pihentetésben kerestem...
Mivel hátrafele tekerve a hajtómûvet a lábaidban más izmok dolgoznak, mint amikor "helyes" irányba tekersz, ezért ilyenkor azok "pihennek"...

Na ezt viszont megcáfolnám, mert akár hátra tekered, akár előre, két szakasza van a tekerésnek , az , maikor a lábad felhúzod ( közben a másikkal nyomod ), és az, amikora nyújtod.Az előbbit a hátulsó combizom, az utóbbit a négyfejű combizom, illetve a comb elülső részén elhelyezkedő izmok szolgálják. Tehát a hajtást az elülső combokkal végzed, amikor is nyújtod a lábad , illetve a pedált nyomod. És ez így van akkor is amikor hátrafeletekersz, mert akkor is a lábad nyújtásával hajtod.

#12
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
Nem olvastam végig a topicot, ha valaki írta már elõttem , akkor bocs, de asszem megvan hogy megy ez az izzéé.Az összes kérdést ugysem tudnám megválaszolni, meg nam is akarom , úgyhogy leírom ide az ötletemet, aminek igazát egéybként nem tartom valószínûnek. Szóval az 1. képen látható a szemlélõhöz legközelebbi fogaskerék a szemlélõnek a jobb karja felé, a másk fogaskerék pedig ellentétesen forog a hajtókart elõre tekerve, de gondolom erre már it is rájöttetek. Na most, ha két fogaskereket összeillesztes ,akkor ha az egyiket megforgatod ,a másik annak ellentétes irányába fog forogni. Tehát ha a belsõ fogaskerék alá elhelyezünk egy ilyen egyszerû elven alapuló rendszert ,akkor az agyat már az is ugyanabbana z irányban fogja forgatni.tehtáa  képen látható fogaskerék hajtja a többi fogaskereket alatta, azok meg a tengelyt. de hülye ötlet ... nem hiszem hogy így lenne megoldva ...  ::)

#13
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
Na, én a váltókanálon NEM a váltógörgõt értem, hanem ami a görgõ ALAT látható!! Na az minek van ott??

Ez a bringa meg egy hülye ember próbálkozása aki nem akart kiszedni láncszemeket, ed helyette átalakította az agyat a FlatLand BMX agyakhoz hasonlóra (ha a kerék hátra pörög a hajtókar nem mozog) és 2 BMX fogaskereket tett rá.

Ez tényleg nem jó semmire csak arra, hogy furán néz ki és, hogy elgondolkozzanak rajta az emberek, hogy mi is ez valójában.

Palmer

Már megint hülyeséget írtam??   ::)

#14
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Shaun bocsi, de ez tényleg hülyeség.

Itt a váltókanál, vagy mi, pontosan egy láncterelõ, azaz láncfordító szerepét tölti be.

Sajnos én most láttam ezt a cuccost, fityisz már megoldotta, Paraferee pedig értelmezte. Nekem semmi sem maradt  :'( :'( ;)

#15
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Ne komplikáljátok túl! Ti mire használjátok a láncfeszítõt? Azzal fékeztek!? Itt is kell, pláne hogy kétszer annyi lánc van.

#16
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
Nem tudom, hogy észrevettétek-e, de anak a fityegõ váltókanálnak biztos van valami szerepe.  ::)

Ha jobban elondolkoztok akkor tényleg csak elõre felé megy a verda.

Szerintem valahogy át lehet váltani a hajtást és lehet, hogy egy speciális helybetopi bringát tudsz belõlle csinálni.

Futár versenyeken versenyszám: az a lényeg, hogy minnél tovább egyensúlyozzál egyhelyben.
Amikor érzed, hogy normális állásban nem tudsz tovább egyhelyben maradni akkor a váltókanalat a sarkaddal eltolod és akkor visszafelé tekerést (tolatást) tudsz elérni, vagy valami ilyesmi.

Mondjátok meg, ha hülyeség, de szerintem nem az.

Palmer

#17
joda

joda

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 525 hozzászólás
A megoldás: 1. Van rajta tolatóállás is 2. vagy egy kerekes szobabicaj/csapágyakon fut a lánc/ ::)JODA

Vagy csak nem tudta szétszedni a láncot azt összevissza tekerte amíg csak ránem fért!

#18
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
Szerintem fityisznek igaza van, mindenben amit leírt. Nagy ész egyébként sem kell hozzá, hogy rájöjjünk mi ez és, hogy mûködik. Amit fityiszre írogattatok az meg tényleg csak fikázás, semmi értelme, nincs is igazatok.

#19
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Milyen poén lenne száguldozni a belvárosban..... hátrafele tekerve!!!!!  ;D Nekem kell ilyen!  :-X

#20
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Ahoy...
tegnap délután 4kor láttam meg eme jóóó kis kvízjátékot, de nem gondoltam, hogy reggelre már 3!!! oldalaas topic lesz róla...  :o

Nos, Fityisznek a lehetõ legjobban igaza van... Ha minden igaz, eme remeket akárhogy is tekernéd, már mint vagy elõre, vagy hátra, mindig elõre haladnál, azaz bármely irányba is tekernéd: ERÕT VISZEL ÁT A KEREKEKRE!

Ennek logikáját az izmok fáradásában, ponotsabbn a fáradásból eredõ pihentetésben kerestem...
Mivel hátrafele tekerve a hajtómûvet a lábaidban más izmok dolgoznak, mint amikor "helyes" irányba tekersz, ezért ilyenkor azok "pihennek"...

Mindenesetre elég érdekes lehet vele közlekedni...

PéeF