Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

2002 elsõ esései

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
59 hozzászólás a témában

#41
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
jaja békülök... bocsi rave... nem akarom elszúrni a boltot... ;D

hol is születtem? csak nem Degecen???
;D
nah Ras kiszáll... megyek alunni...

#42
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3.201 hozzászólás
Bocsi!
De te nem most békülsz mamával? ;D
Akkor miért akarsz jópofi lenni? ;D
de a tied tényleg jobb lett ,mert elfelejtetem odaírni ,hogy sok sikert a szezonhoz!! ;D
És remélem többet kocsival nem így találkozol!!

#43
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
Rave_ace... te voltál a gyorsabb... de azenyém akkor is jobb lett bebeeeee :D

#44
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
vazz... bocsi de csak ez jutott így eszembe...

asszem Jorus a te láluli nyenyerédet most igencsak megüberelték...

na de nem azt mondom hogy most hajts az elsõhelyért ;)

bosszee gyors felépülést és sokkal jobb szezonfolytatást az össze fórumozó nevében...  :-*

#45
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3.201 hozzászólás
Ez egy kicsit keményebnek tünik mint jorus kollega esése! :(
Remélem maradandó sérülések nélkül megúszod a kalandot! :)
Engem is csaptak már el egy párszor de mindig az autó járt rosszabul! ;D


#46
boszee

boszee

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás
Sziasztok!


en is csatlakoznek az elottem felszolalokhoz egy szaftos kis tortenettel...

Egyik reggel mentem az uszodaba 6ra uszoedzesre (alapozas van ugyebar...) a jo oreg kiszuperalt kis montimmal, amikor is az ujsagban megjelentek szerint figyelmetlenul az uttestre hajtottam, es egy 120 km/h-es sebesseggel kozlekedo szemelygepkocsi elcsapott... en speciel semmire sem emlekszem, allitolag befejeltem a szelvedojet es 8 metert zuhantam, es rohammento jott ertem... 3 napra korhazi megfigyeles alatt tartottak, agyrazkodasom van, 2 bordam sajog, a szamat osszevarrtak es van egy szep lila monoklim, de amugy megusztam es oruljek, hogy elve...
Most ujra itthon, de fekudnom kell egy jo darabig... Keszultem a tahitotfalui idofutamra, hat ennyit a jo szezonkezdesrol reszemrol... VIGYAZZATOK AZ AUTOKKAL, HA BICIKLIRE ULTOK!!!

#47
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
;D részvétem Jorus kollega! ;D

Remélem Létrás felé is hozzátok formátok... mert kinn Lillán van egy-két jó hely... 8)

Na csõváz és hátszél...
Joghurt segítsen mie4lõbb felépülini...hatalmas sérüléseidbõl.. ;) pf voltam

#48
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Joooruuus...  ;D Igazán "láliluli nyenyere" esés lehetett...  :D

#49
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Hát Jorus majd összeszartam magam a hugyozástól ez annyira jó volt, komolyan, fel is ébredtem teljesen, pedig dolgozom.
Mikor megyünk együtt bringázni?
Ja egy apró tapasztalat: A DH1 az ilyen kirugdalós fajta, én számtalanszor estem emiatt.
Megoldás: van ott alul az a pici kék gomb, azt csavargatva állítható a csillapítás ;D ;D ;D.
Na, majd szerdán együtt röhögünk.

lcs

#50
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
Hi! Én még nem esten ,de tegnap avizes aszfalton egy kanyart túl gyorsan vetten, és a centri mittomén milyen erõ hirtelen át csúsztatott a szemmbe sávba. Így csak adrenalin túl tengés volt ;D

#51
Begbie

Begbie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.228 hozzászólás
Látom nagy bajod nem lett (hál' istennek) ha ilyen jól tudsz még fogalmazni!  ;D

úgy is megugorjuk még azt az emlékmûvet!

Én csak egy tökéletesen kivitelezett elõrebukfencet (v. szaltót) láttam bicóval együtt, csak akkor ijedtem meg amikor elindult a vér a sisak alól  :-/

A második: egy általam tökéletesnek látott landolás után, elsõkerék fel, rövid manuál kicsit oldalazva majd csúszás! De a legjobb az volt ahogy még a porban (kavicsokban)  hason (oldalon) fekve felkönyököltél és vigyorogtál!


Beg (aki ma megúszta)

#52
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Voltunk ma ugrálni az ominózus emlékmûnél...
Elsõ ugrásra egy kb 80 centis részt választottam (illetve hát nem választottam, hanem az jött...), az volt a gáz - így utólag végiggondolva - , hogy túl lassan mentem neki. Orra trimmeltem a madarat, aminek következtében egy közös bukfencet hajtottunk végre, aminek befejezéseként a bicó a fejemen landolt.  A részletekrõl Begbie-t kérdezzátek, mer kiesett pár másodperc. Ami megvan: ülök a földön békésen, leemelem az elszakadt szíjú bukómat, meg a szemüvegem kezdem keresgélni. Véletlenül jobbra nézek, ahol Begbie sápadt arccal néz rám, majd megereszt egy halovány: hogy vagy-ot. Mondom: na, milyen vagyok?! Erre aszongya: hozok zsepit, majd sprint fel az emlékmûnél hagyott tatyóhoz. Ekkor már a nyakamon tartott a vérpatak, ami a szememtõl indult. Kicsit szétüldem, de inkább Begbie ijesztett meg, úgy nézett rám, mint egy Ufóra... Mint kiderült nem nagy a gáz, csak a homlokomon szakadt fel a bõr a szemöldökömnél, meg a szemhéjamon lett egy 3 centis vágás, amibõl szintén jött a vér.
Ezután inkább a kisebb letörések felé vettük az irányt... Ennek az lett az eredménye, hogy nem tudom mekkora sebességgel (Beg aszonta: hááát, azt láttam, hogy kurva gyorsan jöttél vazzeg) leugrottam 5 vagy 6 lépcsõ magasról. Nem is volt semmi gond, de vhogy a leérkezés után megemelkedett a bicó eleje, mint a motorcsónakok 140 fölött, majd a már említett sebességgel oldalra dõltem és 3-4 métert az oldalamon tettem meg, magamon a bicóval. Az unokáját sétáltató öregúr nagy derütségére... Ezt simán megúsztam annyival, hogy 20 centi bõr minusszal zártam a leltárt a bal combomon.
És a ráadás: az elsõ keréknek - valahogy... még most sem tudom, hogy miért, ugyanis a csõrõs után semmi baja nem volt, a lépcsõknél pedig full hátsóra érkeztem - kampec. Teljesen beállt a fékpofák közé. A fék kiengedése után persze forgott, meg minden. Ekkor a két szaki (Beg und Ich) nekiállt centrirozni szegény felnit... Ennek az lett a következménye, hogy az összes létezõ küllõanyán szétcsesztük a lapolást, és akkora hurkákat tettünk bele, hogy a nem éppen szûkre szabott villám feékhídjához szorult be a kerék! Idõközben felhívtuk Gyulagyot, aki telefonon próbált segíteni nekünk, de javarészt csak röhögött... ;D A dolog vége az lett, hogy kivettük a kereket, ésrendkívül professzionális módon kiegyengettük. Belenéztem (kicsit még opálos látómezõmbe vevén a kereket, kerestem rajta egy puklit) majd rátettük a lépcsõre, és szerény súlyommal elegyengettem a másik oldalról. Eredmény: sima futás, halk menetzaj, igaz a féket nem tudtam visszakötni, de legalább hazaértem.
A legutóbbi talin LCs ezt találta mondani: "idén Joruson fogunk jókat röhögni". Hehh!  ;D És tényleg!

"Biza, lálilula nyenyere" by LCS

#53
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Tudod, hogy labdalecsapásban mindig számíthatsz rám ;). De csak akkor, ha jól van feldobva. Különben ha azt hiszed, hogy azt hittem rosszra gondolsz, akkor rosszra gondolsz, mert én nem hittem, hanem tutira biztos voltam benne és vagyok is te briganti csuklóbajnok.

lcs, aki tudja

#54
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
L.Cs.: Direkt adtam fel a labdát várván, hogy valaki lecsapja, s lõn (kigondoltavolna) Te voltál a leggyorsabb.  (nem az a rosz aki roszra gondol, hanem az aki arra gondol, hogy a másik roszra gondol. És az a buzi aki haggya)

Palmer

#55
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Palmi!
Mi mindent tudsz a csuklóddal csinálni? Balos vagy vagy jobbos? ;D

hajrá, gyógyulj

#56
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Én szurkolok a leghamarabbi felépüléshaz!!!  ;)

#57
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
Van 1 jó és 1 roszhírem:
-Jóhír: A csuklóm már szinte nem is fáj mindent tudok vele csinálni

-Roszhír: A térdem mára úgy bedagadt mint a Gizmónak az újságban :-/ , én nem érzem, hogy a cucc folyik benne amikor basztatom, de elég nagy és meleg (jól begyulladt)

Palmer aki NEM AKAR A BikeMag DOKI SZEKCIÓJÁBAN SZEREPELNI ::) !  (vagyishogy bekerülne, ha ez a sérülés nem lenne az újság lapjain, de reméli, hogy ez a legnagyobb sérülés amivel bekerülhetett volna)

#58
Em-Tee

Em-Tee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 256 hozzászólás
Nah szóval nekem is megvolt ma az idei elsõ (és remélem utolsó :)) firkám...

Szal van a János-hegy. Ez eddig nem lenne baj. Aztán vagyok én. Ez még mindig nem baj. Vannak a lehullott falevelek. Ez se lenne olyan egetrengetõ gáz. Na meg vannak a gödrök. Végülis el lehet viselni õket. Viszont ha ez a négy dolog találkozik, akkor elég nagy baj van.

Történt ugyanis, hogy valami idóta állat vicceskissrác esetleg erdész vagy turista belekotorta a leveleket egy gödörbe (lehet, hogy maguktól estek oda, bár elég furcsa lenne, hogy mindegyik levél véletlenül egy gödörbe esik, meg így legalább lehet valakit  anyázni). Én ezt nem láttam és békésen gurultam lefelé, amikor egyszer csak azt vettem észre, hogy a földön fekszem és a pofám tele van kaviccsal meg sárral. Így utólag rekonstruálva az elsõ kerék meglátogatta a gödröt és ott is maradt, én meg át a kormány fölött. KTT tagság rulez. Végülis nem nagy gáz, csak a pofám úgy néz ki mintha megsimogattak volna valami durvább smirglipapírral. Meg a mellkasom kicsit sajgott az eset után, de a fogaim szerencsére megvannak mind.
Mesésbõl a tanulság: legközelebb elõre is nézek :)

#59
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Pár hete a haverom is; a Kútvölgyi mellett jöttünk le, keresztezõdés; villlamossín áldozata lett. Bár õ könyebben megúszta.

#60
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
Szóval kezdeném a sort:
Esetleírás:
2002.01.27 vasárnap János-hegy és környéke.
Városi (Urban, street, emlékmû) kerékpározás után kitaláltam, hogy felmegyek a fogaskereküvel és egy gyors Istenhegyi úti lejtõ után hamarabb hazaérek mintha tekernék felfelé. Mitad Isten kivel találkozom a fogason?, a Milánékkal. Milán rögtön mondja, hogy menjek velük DH-zni, mert nem olyan sáros a terep, mitis mondhatna erre a tudatlan fõhõs, Ok megyek.
A pályák (Disznófõ, Tündér-szikla) tényleg nem voltak vészesen latyakosak. A DH-zással nem is volt baj csak amikor kiértünk a Hûvösvölgyi útra (villamos sinen) elbambultam és azon vettem észre magam, hogy a szemerkélõ esõben csúszóssá vált a fémfelület (sin) amire elsõkerékkel ráhajtottam. A kerék elkezdett ide-oda járni, majd kersztbe fordult Kb 25-30Km/h- s sebességnél. Erre Són úgy reagált mint egy Crash Test Dumie figura és másfél méter magasan körülbelül 2métert repült és bal alkarjával, térdével és jobb csuklójával tompította az esést (a feje még veletlenül sem ért a talajhoz). Ahogy érkeztem azzal a lendülettel felis álltam és rögtön a bringát vizsgáltam (semmi baja), aztán magamat néztem (nem volt tükör Bazzeg). A pulcsi a karomról a vállamig felcsúszott tehát ez volt az elsõ vizsgálandó felült. A 1,02574Kg sár letakarítás után tudatosult bennem, hogy nem nagyon van az alkaromon bõr, eközben feltünt, hogy a térdemen valami meleg folyamat megy végbe, és ömlik belölle a vér. Amire a térdemet is megvizsgáltam akkor már a csuklóm is eléggé fájt ahoz, hogy megtekintsem. Néztem, hogy semmi sem áll-e ki semmilyen irányba és hogy nem dagad-e? Aztán nagyából össze szedtem magam és kis barátomat (bringa) ahoz, hogy elinduljunk. A többiek persze sietve kérdezték, hogy megvagyok-e és, hogy nincsen-e semmi bajom. Amíg visza értünk a fogashoz addig folyamatosan a csuklómat tesztelte, szerencsére tudtam vele fékezni, váltani és még mindíg nem volt dagadtabb mint szokott. Mozgatni is tudtam, de ez nem jelent semmit, már 2x volt törve ez a csuklóm (elég csúnyán) és mindíg mozgott. Ellenben azt érdekesnek tartottam, hogy nem dagadt be és fáj, elõzõ 2 alkalommal nem fájt és bedagadt (ez miért van?). Aztán lassan de biztosan leértünk a fogashoz ahol Joda Mester várt a teleport gépezetre. Én haza, seb/test pucolás, többiek fel a hegyre.

Aztán a minap (hétfõ) iskola után ellátogattam a Kútvölgyi koriba és kivizsgáltattam magamat. A dokibácsi megdicsért, hogy milyen ügyesen kitisztítottam a sebeket éshogy milyen jól bekötöttem azokat. Ennek örömére gyorsan kaptam 1 Tetanusz inyekciót és bevittek a röntgen masínhoz. A felvételek alapján aztat mondták, hogy csak húzódás/rándulás esete forog fent.

Na ennyi történt velem a hétvégén.
Ja meg a Mammut I mögött van egy beton korlát amit a balaset elött a takarítók/járókelõk nagy örömére Shore-nak használtam. A lépcsõrõr ivbe ugrást is kipróbáltam volna, ha a 2 akadály közt nem 2,5méter a külömbség (ekkorát még nem tudok bánizni)

Palmer