Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

2002 elsõ esései

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
59 hozzászólás a témában

#1
cseko

cseko

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás
Minden esetre fontos,hogy úgy hagyd abba,hogy az "utolsó" ugrásod -vagy bármit amit gyakorolsz- sikerüljön!!

#2
-kisvajda-

-kisvajda-

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.269 hozzászólás
még egyet mindig szabad ugarni...utlosot tilos. ;)

#3
egy kis freerideos

egy kis freerideos

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás
HY!

Én 2003 utolsó esését(valószínûleg)szeretném elmesélni.Naszóval letörésugrás.(2003.12.31,16:30kb)
tipikus Utolsó mondat:
Namég ugrok 1et és mehetünk.Deazér vedd fel.
Mertugye volt nálunk kamera.Egyébként a felvétel megvan CD-n ;D ;D.
Szóval amikor az ugratót elhagytam,valami különös módon lábam elhagyta a pedált,s olyan NOFOOT szerûen repültem....
.....Így is értem le :'(
na az érkezõn(hátamon a bikeval,mert közben el is dõltem)még csúsztam vagy4-5 métert :D
Kb 0.5 M bõr a combomról+nyakfájás.
Elég jól megúsztam.



13yearsold :-[BENCE voltam

#4
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
benzin sporolos :))

de szerencsem volt mert a hegyekben a naggyal voltam fent, az automata...

meg is haltam volna hazaig a valtossal ..

#5
vadkanur

vadkanur

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 525 hozzászólás
ne bassz! nem automatic transmission-od van!!! ember! milyen amcsi vagy Te?!  ;) ;D

#6
zylexy

zylexy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 523 hozzászólás
ne csináld...  :) Kár hogy nem jobbkormányos a kocsid! ;D

#7
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
humm jahh tegnap meg nem tudtam jobbal gepelni .. ma mar megyeget ez is valami :))

de minden rosszban van valami jo is ..megtanultam valtani sebesseget a kocsiban ballal ..

#8
zylexy

zylexy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 523 hozzászólás
Baromira kifogtad, szerencsétlen helyzet volt... :( :-/

#9
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
a Klasszikus eses SPD vel , kb 10 km/o sebessegnel

na mielott valaki azt feltetelezne ..." ehh amator.." azert nem .. de vannak hulye pillanatai az embernek ..

az eset  a vilag 100 legjobb MTB-s hely egyiken tortent    www.plattekill.com ..nagyon jo sokan mondtak ....... vedo oltozet nelkul ne menj!  

En a kezdoknek szolo szakaszokat nezegettem  :P

szal..

olyan szerencsetlen voltam hogy  nem megyek dolgozni a heten ..csak a vallam de eleg hogy robot legyek.. el is meselem ..

szal jott egy erdekes szakasz elsore ...pedig ovatosan kezdtem .. szal ugy gondoltam atnezem meg a nyomvonalat..kiakartam lepni a pedalbol..:(  soha nem volt meg vele problema de most doltem a geppel egyutt.. egy kis fat magamoz akartam olelni , szal nyultam erte jobb kezzel .

Itt kezdodott a baj !

Ahogy doltem ,  megakartam tamasztani magam , de a fa hajlot :) szal en csak tippelek arra hogy meg jobban rafeszitettem a kezemmel reflex szeruen vagy mi , de ez olyan magastartas pozicioban erzekenyen erintett .Ugy hatra csavartam a karom hogy csak ropogott visszafele..remelem nem kell doki de ha holnap nem javul megyek ..

Tapasztalat !
 -Vege az SPD-s korszaknak  Ugyan nem volt problemam soha de egy kiraly lejtos szakaszt kellett feluton torolni miatta most , + ugyan  hibaztatni nem lehet a spd rendszert mitta , de nem igy alakult volna egy flat pedallal .      
 -Mostantol alapos bemelegitessel kezdek karra is !

Hogy vissza megyek-e ....oh jaaa ;) alig varom ,de mielott megtennem  kicsit vicces ugyan de megkell tanulnom sima pedallal tekerni ..  

#10
gyugyo

gyugyo

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás
ki cc-s itt.még új vagyok. :P

#11
gyugyo

gyugyo

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás
csõváz arcok!Az õsszel történt,hogy a mammut elõtt a vizes asztfaldon elcsúsztam,a pedált kettétörtem.Nekem csak a sokk lett a bajom ;)

#12
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Hát nekem a Tisza Maratonon történt meg az évi elsõ esés.Mentünk a bojjal,vagy 30km/h val,mikor elbambultam azon,hogy mit nézeget elõttem egy srác a bicaján.Hát megtudtam:annak az esésnek a következményeit,amit egy tengely fölé érõ alatomos keréknyom tud okozni:)Hát én is beszívtam,és rajzoltam egy nagyot,de nem itt lett volna a baj,hanem,hogy a mögöttem jövõ két srác is rám esett,és a cyclocrossos srácnak a pedálja beleállt a vádlimba,így görcsölt,vagy 10km-en keresztül.
Üdv:Thy

#13
ambrosio

ambrosio

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Jól van axaxax faszagyerek vagy te. 2 m az nem 1?

#14
Gabi07

Gabi07

    vendég

  • fórumtag
  • 156 hozzászólás
axaxax

Elég durva lehetett!  Én a (saját) mentõs részemre abszolút nem emlékszem, teljesen kiesett...
Te milyen mentõvel utaztál? Én Mercivel.  :) :) Az elbeszélések szerint..

#15
axaxax

axaxax

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
hoppá ezeket a dolgokat egy kicsit elírtam de azért remélem a lényeg kijön belõle

#16
axaxax

axaxax

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
na szóval
kb egy 1/2 hónapõja streetelgettünk a várban , van ott minden ami kell gap ek, várfal peremén menni 0kéz 1/2 lábbal,lépcsõbe ugrani,stb.(olyanok vannak ........húúúúúú .........a kedvencem  egy vékony perem ami eléggé meredek és jobbra lekanyarodik miközben kb 15 cm magasságú 1m hosszú dolgok vannak) na szóval az én esetem nem itt történt hanem egy sima falnál ami max 2m magas. semmi különös eddig.  mi szokás szerint leugrottuk ezt  de nekem útközben (amikor leérkeztem )kitört a telóm (mindkét becsúszója)és én lefejeltem a földet ezután én elájultam kb 3 percig és akkor 'ébredtem' fel amikor már a mentõben voltam ekkor derült ki az is hogy felszakadt a szám,az arcom fele nem is látszott a sebtõl bevérzett a szemem ,szóval szépen néztem ki.................Most már jó! csak az a baj hogy ilyen szempontból mert a másik a cangám .Na abból nem sok maradt volt egy telóm, és egy elsõ kerekem meg egy fékemés az a baj hogy én is ki akarnám próbálni a szigeten a nort shore-t+a jumpokat
na sebaj majd lesz valahogy!


#17
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Ha jól emléxem akkor 2002 -ben elõször január 3.án esett, akkor is hó. még jó hogy nem kerékpárral közlekedtem akkor mert jól eláztam volna és tuti hogy még meg is fázok.

#18
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
A Komlói verseny elõtti napon elhasaltam a Jánoshegyen. Ennek eredménye: megzúzódott a térdem, lement róla a bûr, könyökeimrõl lement az jó bûr, meg még a bordáim porcos része is megroppant szal most a jobb oldalamon be van horpadva a hasam. Ez tök jól néz ki, többnyire elég látványos ;D szerencsére nem fáj, bár nem sok jóval kecsegtettek az orvosdoktorok miszerint kissé behorpadva fogok maradni. :(

#19
Gabi07

Gabi07

    vendég

  • fórumtag
  • 156 hozzászólás
én a tavaszi szünet elsõ napján, szerdán "alakítottam". Négyen mentünk biciklivel és egy haverom gyalog. Már az esés elõtt is volt 1-2 dolog, amikor (még csak viccbõl) mondtuk a haveromnak, hogy tárcsázza a mobilján a mentõket... ;D ;D
Egy bolt elõtti parkolóba értünk, ahol van vagy 10 db, 1méter magas betonoszlop. 1kerekztünk, meg hülyéskedtünk, és én elkezdtem elsõkerekzni (mi így hívjuk :)). Végülis egy oszlop elõtt már nem tudtam megállni és itt megszakadt a film... :( :(
Ez de. volt, én meg du. ébredtem a kórházban.
Késõbb elmondták, hogy frankón átszaltóztam az oszlopon és naná, hogy lefejeltem a betont... (bukó nem volt, de most már lesz!). Rohammentõvel vittek be, 5 napig voltam a kórházban, kaptam egy csomó infúziót és elsõ 2 nap még járni se tudtam.

De már jobban vagyok, levontam a levonhatót. Legközelebb majd máshogy csinálom... ;D

#20
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Az én elsõ IGAZI esésem múlt vasárnap történt. Van itt Debrecenben egy Elég jó kis kidobó amirõl egy dombra érkezel.Namármost nekitekerek mint a rakéta, elugrok minden király aztán egyszer csak megállok a levegõben bukfenc 2-3 le a dombról bicikli csúszik utánnam és mikor megállok rajtam landol.
semmi komoly bajom nem lett, csak a jobb könyököm néhány napig nem mûködött, de most már rendben van.