Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bemutatkozás topic

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1112 hozzászólás a témában

#121
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Most már csak a kerékpár alkatrészek rendszerezett, funkcionális összeillesztésével kellene megismertetnie! Abból lesz a kerékpár! :D
De ami késik, nem múlik! ;)
Üdv!

:mybad::D
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#122
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás

Sziszatok!
Most fogom elkezdeni a bringázást, a biciklim alkatrészekben már megvan, összerakás fázis hiányzik! Mindezt a barátomnak köszönhetem. Sikeresen megismertetett a bicikli alkatrészekkel akaratomon kívül :D ezúton is köszönöm neki :D bízom benne, hogy azt a határtalan biciklizés szeretetet is képes lesz közvetíteni nekem.


Most már csak a kerékpár alkatrészek rendszerezett, funkcionális összeillesztésével kellene megismertetnie! Abból lesz a kerékpár! :D
De ami késik, nem múlik! ;)
Üdv!

#123
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

A vazra varakozva vettem egy 2001-es Pyxis Team (Easton Ultralite) vazat is, ami annyival jobban bejott, hogy a Yasecet egy ido utan eladtam, azota is az immar 7 eves Pyxissel megyek, jelenleg egy Pace villaval. 2003 ota Rohloff Speedhub agyvaltot hasznalok.


Errõl szívesen megnéznék egy képet!! Ez a kék-fehér váz?

#124
nandurka

nandurka

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás
Hi mindenkinek! Heidenreich Nándor vagyok hivatalosan. 1989 óta montizom csakhogy az azóta letekert pár ezer kilóméterre nem lehetek büszke. Az MTB pótolta volna a motorozást, ami azért nem így mûködik. Mindenesetre csak lefele szeretek menni, de DH bicajom sosem volt. Sõt volt pár veterán tákolmányom pl '92-es Schwinn 2000-ben. Most már végre van akciós wheelerem évi 50 (ötven) kilóméteres futásteljesítménnyel. De ez nem mind lefele (sajnos). 35 évesen nem is lessz sokkal jobb a futásteljesítmény. Viszont meg tudom érteni a montisokat, hogy miért csinálják. Sajnos az országútival tekerõket nem annyira, de azért ha autóval megyek vigyázok rájuk. Jó hogy van ez a fórum és elõre is elnézést (ez már utólag van) kérek azoktól akiknek fikázás céljából írok, nem a rossz szándék vezérel (de a jó se) csak nem bírom ki. Ja és a végére a lakhelyem (Alsópetény) részére egy kis reklám. Nem tudod hol van? Nem baj ne is keresd! Brigázás szempontjából ABSZOLÚTE ÉRDEKTELEN hely!!!

#125
pindur

pindur

    vendég

  • fórumtag
  • 68 hozzászólás
Sziszatok!
Most fogom elkezdeni a bringázást, a biciklim alkatrészekben már megvan, összerakás fázis hiányzik! Mindezt a barátomnak köszönhetem. Sikeresen megismertetett a bicikli alkatrészekkel akaratomon kívül :D ezúton is köszönöm neki :D bízom benne, hogy azt a határtalan biciklizés szeretetet is képes lesz közvetíteni nekem.


#126
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
Üdv köztünk!

hajrá az ismerkedéssel
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#127
Tomty

Tomty

    vendég

  • fórumtag
  • 39 hozzászólás
Szevasztok!

Tamásnak hívnak, 24 éves vagyok, Pomázon élek.
Nem rég kezdtem el újra ismerkedni a bringázással.
Azt hiszem minden lényegeset leírtam, fõleg, hogy utálok magamról mesélni.

#128
Kömi

Kömi

    vendég

  • fórumtag
  • 43 hozzászólás
Az elmúlt évben folyamatosan passzív olvasója voltam a fórumnak, de elérkezett az idõ, hogy néha hozzászóljak egy-egy témához ezért szeretnék bemutatkozni. :)
33 éves vagyok és Érden lakom feleségemmel. Hosszú kihagyás után tavaly kezdtünk el újra tekerni mind a ketten és a kényelmes trekkingtõl a mai napra az aktív (szigorúan amatõr) versenyzésig jutottunk el.
Nekem jelenleg egy Merida Mission 2000-es egyedileg épített gépsárkányom van.
Fotók itt: http://picasaweb.goo...idaMission2000D
Feleségemnek pedig egy kicsit tuningolt "gyári" Merida TFS-900V-je van.
Fotók itt: http://picasaweb.goo...idaTFS900VEvo30

Túráinkról, versenyeinkrõl blogot vezetünk, ha érdekel téged, látogass el oda ami az aláírásomban találhtó linken érhetõ el.
Jó, ha van egy végcél, amely felé utazunk; de végül is az utazás a cél. (Ursula K. Le Guin )
http://picasaweb.google.com/KomiErdhttp://www.kellysklub.hu

#129
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.107 hozzászólás

...
azota is az immar 7 eves Pyxissel megyek, jelenleg egy Pace villaval. 2003 ota Rohloff Speedhub agyvaltot hasznalok. Volt egy idoszak, ami alatt tobb mas bringat is kiprobaltam, igy volt GT-m, ossztelos Cannondale-em es orszagutim is. Ma a Pyxis mellett csak egy varosi singlespeedet tartok, ez egy 20"-os, HiTec XCR vazra epitett gep.


jó bringa ;)

#130
LGee

LGee

    vendég

  • fórumtag
  • 106 hozzászólás
Ide irok egy rovid 'portfoliot', hogy kesobb magyarazkodas helyett csak linkelhessem.

Bringak

1994-ben lett meg az elso MTB-m, egyben az elso valtos bringam is, elotte Csepel Tacsko, Csillag es Csaba (aka 'Camping') bringakat hajtottam kb 8 eves koromtol, eletem elso 'kerekparja' egy haromkereku volt.

1994-ben kaptam egy Mali Cobra tipusu acelvazas, TY* szettes tajvani tankot ('Swiss Quality' matricakkal a vazon, a nyeregcso, kormany, stucni, felni es a hajtokar is VASBOL volt rajta, a varratos csovekbol keszult vaz onmagaban volt vagy 3 kilo). Sokaig tuningoltam, mire rajottem, hogy sz.rbol varat epiteni remenytelen, de addig mar sok-sok ezer kilometert raktam bele. Vegul vaztores es vazcsere kovetkezett...
1998-ban vettem hasznaltan egy geometriajat es meretet tekintve is tokeletes Balance vazat (Tange Prestige csovekbol), majd 2 evvel kesobb meglett az elso villam is, egy Bomber Z2. Ezzel a bringaval nyomtam a legtobbet, fenykoromban evi 7-8000 km-t.
2001-ig minden nyaron turaztunk egy hetet nehany baratommal, eleinte belfoldon, majd a kornyezo orszagokban. A legnagyobb kor a Szlovenia-Isztria ut volt, 1300 km 11 nap alatt, amolyan hobbitempoban, szigoruan vadkempingre es minimalis koltsegvetesre alapozva.
2001-ben elkeszult az egyedi Yasec (Dedacciai CrMo) vazam, aminek sajnos a geometriaja nem teljesen felelt meg az elvarasaimnak. (Ekkortajt leptem tul a kerekparokra koltott egymillio forintot...) A vazra varakozva vettem egy 2001-es Pyxis Team (Easton Ultralite) vazat is, ami annyival jobban bejott, hogy a Yasecet egy ido utan eladtam, azota is az immar 7 eves Pyxissel megyek, jelenleg egy Pace villaval. 2003 ota Rohloff Speedhub agyvaltot hasznalok. Volt egy idoszak, ami alatt tobb mas bringat is kiprobaltam, igy volt GT-m, ossztelos Cannondale-em es orszagutim is. Ma a Pyxis mellett csak egy varosi singlespeedet tartok, ez egy 20"-os, HiTec XCR vazra epitett gep.

Tevekenysegek

A versenyzest mindig is tudatosan kerultem, mert sajnos soha nem lett volna ra idom, eleinte az egyetem, kesobb a munka mellett. Azelott meg egyszeruen penzem se lett volna az alkatreszekre. Igy maradt a turazas es a cross country. Rovid ideig volt egy merevvazas freeride gepem is, de ehhez a stilushoz oreg/keves vagyok. A mai napig legalabb 30.000 km-t tekertem le, ennek kb. 20-25%-a az XC, a tobbi aszfalt.
Hobbiszinten minden szerelest mar regota magam vegzek.
Manapsag igyekszem munkaba bringaval jarni, a hetvegekbe meg nehany turat is belefuzni, ha egyeb tevekenysegeim - munka, csalad - mellett belefer.
Nagyon sokaig tagja voltam a most mar szinte teljesen kihalt MTB levlistanak.

Egyeb

Unix rendszeradminisztrator, Linux/BSD user vagyok, emellett kivalo angol forditoi referenciaim vannak, tobbek kozt egy igazi MTB konyv is ;-)

Titkos vagyak rovat

Ha a helyzet indokoltta teszi, szeretnek egy komplett vaz/hajtomucseret es tarcsafekesitest vegrehajtani a montimon, valami sznob dologra (pl Rotor, Kona, stb), ami passzol a Rohloffhoz. De ez raer.
Ha megfelelo tarsat talalok, akar hidegebb evszakban meg nyari hetvegeken is elmennek par napra valami tengerhez vagy hegyekbe bringazni (terepre is/foleg terepre), meg akar kocsi is lenne hozza.

[Szerkesztes joga fenntartva]

#131
frontway

frontway

    vendég

  • fórumtag
  • 125 hozzászólás
Bemutatkoznék akkor én is, ha már erre vetõdtem egy ideje.
Richárd a nevem és 36 éves vagyok. Szervereket üzemeltetek és web oldalt tervezgetek. Van egy 1,5 éves kislányom, már neki is van bicaja.
Sputnyikkal keztem gyerekkoromban meg egy üttörö nevezetü bicajjal.
91 ben vettem meg a schwinn woodlandosmat, ami már nincs meg. Nagyapitól örököltem egy csepel budapest bicajt, amit most átépítek SS-re, vagy nem. Majd eldöl. Szóval 91-95-ig bicajoztam, azután jött a motoros és autotuning korszak. Most ismét a bicaj felé fordulok, mivel a családdal remek program hétvégenként elmenni a természetbe tekerni. Munkábajárásra is nagyon jó, mivel munkahelyemig kiépített bicaj út van és kevésbé fordul elõ hogy elcsap egy ideges autós reggel, mint motoros kollégámat tavaly. Eddig én is robogóval jártam melóba a reggeli dugókat kerülve, de mivel ülõ munkát végzek és nem érzem jól magam a bõrömben, ezért is váltok bicajra. No meg nem akarom hogy elcsapjanak.
Tavaly beszereztem egy Scott Gzero FXpro fullyt meg idén egy Bulls Cross bicajt. A fullyl jelenleg átépítem (mert elkapott a gépszíj), a kikerült alkatrészekbõl meg feleségemnek raktam ösze egy bicajt.
Peace!
Scott G-Zero FX, Csepel Royal 3* flip-flop, Bulls Cross Nexus 8

#132
norok999

norok999

    vendég

  • fórumtag
  • 246 hozzászólás
köszönöm

#133
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
http://forum.bikemag...read.php?t=2319

ajánlom figyelmedbe.

#134
norok999

norok999

    vendég

  • fórumtag
  • 246 hozzászólás
Sziasztok.Gyõri srác vagyok 27 éves és melozok.Gyerekkorom ota tekerek,mindenem a mountizás.Régebben jártam versenyekre helyezéseket is kaptam de annnak az idõnek már vége.Maradt a bakony és Gyõrujbarát.Álmaim vágya a DH volt de sosem jutottam el odáig.Sportos testalkatu vagyok kedvencem a DH de a CC-t sem vetem meg.A lényeg a természet és a táj.A legnagyobb problémám hogy nincs kivel elmennem tekerni,egyedül uncsi.Az idõ múlásával szétszéledtek a barátaim mindenki autozik,motorozik.Ha esetleg valaki környékbeli és hasonló problémákkal küzd szóljon szivesen csatlakoznék.Vagy irjon a norok999@freemail.hu címemre.Köszönöm .

#135
hunnia

hunnia

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Sziasztok, Hunnia vagyok. '88-ban születtem, pénzügy és számviteles hallgató, a biciklizést most kezdem el komolyabban másodszorra (remélem több sikerrel :) ). Szigetszentmiklósi vagyok de majdnem minden nap feljárok pestre, remélhetõleg majd gyakran ki tudok járni a buda hegyekbe hajtani

#136
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Isten hozott! Sok-sok tekeréssel eltöltött kilómétert! :)

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#137
Crazycuber

Crazycuber

    vendég

  • fórumtag
  • 60 hozzászólás
Sziasztok!
Dávid vagyok itt a Bikemagon kezdõ forumozó. 1992 március 3. napján születtem Pécsett. Sport tagozatos általános után most matek-info szakos középsuliba járok. 4éve kaptam meg elsõ "komolyabb" bringámat. (Caprine Cherokee) Vmiért nagyon beleszerettem a tekerésbe. Elérkezettnek láttam az az idõt hogy a hûséges paripámat lecseréljem. Most egy FR gép építésén ügyködöm. Leginkább a downhill és a freeride érdekel de szeretek a haverokkal túrázni is.
Ezen kivül szeretek még kockázni(Rubik, nevem is innen van), olvasni és logikai fejtöröket megoldani(pl.: ördöglakatok, rejtvények...)

#138
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
üdvözlet és további sok szép kilómétert!
hajrá Vargák :D .))

#139
weqa

weqa

    vendég

  • fórumtag
  • 183 hozzászólás
Üdv!

Régóta nézegetem a bikemagot, de csak idén regisztráltam és kezdtem fórumozni, eddig nagyon jó tapasztalataim vannak a közösségrõl, és remélem én is hasznos tagja lehetek - ezért tennék is egy bemutatkozást.
Apu és Anyu jóvoltából a Varga Zoltán Antal cimkét kaptam - ezúton is köszönet érte (nem, nincs semmi bajom a nevemmel). Kiskunsági gyerek vagyok, de már egy jó ideje Bp-n élek.
A bringázást mindíg is imádtam, de sajna a körülmények nem mindíg voltak adottak, hogy egy rendes paripa kerüljön alám, így leginkább olcsóbb jószágokot birtokoltam, melyek igaz a kerékpározás örömételi perceivel nem igen ajándékoztak meg, de annál inkább megtanított az alapvetõ szervízelésre.
Aztán jó sokáig nem is tekertem - és bizony ez az egyetlen sport ami leköt, amit igazán élvezek. Aztán ahogy múlt az idõ - ezzel egyenes arányban a bringahiány - és egyre csak nõtt a versenysúlyom elérkezett az idõ egy normális csõteve beszerzésére. Egy ismerõsöm is nagy lökést adott (Õ rendszeresen járta/járja a Pilist) Így esett, hogy tavaly megvettem elsõ gépem. (elötte fél éven keresztül szemlélõdtem, tanácsokat kértem, töprengtem, hogy egy jó bringát sikerüljön szereznem) Négy esélyes indult egy Merida, egy Kellys, egy Magellan és a Speci aminek végül is boldog tulajdonosa lettem, így bõvítve a hazai "luxus bringások" táborát (igaz egy jó fapados darabbal). Igaz majdnem Magellan lett mert ez volt nekem a másik szimpi márka (nem utolsó sorban azért mert hazai). Aztán sokak tanácsára a speci mellett voksoltam, még így is egy gyenge felszereltség tudatában.
Így a tavalyi év során kb 2000km-et tekertem bele, és egyre jobban beleszerelmesedtem, annyira, hogy idén beruháztam egy nagyobb összegû fejlesztésre, amiben sokat segítettetek Ti is! Ezúton is köszönet érte!
Van még mit alakítani rajta, de imádom... már csak téli cucc kell, hogy egész évben nyúzzam a vasat :)
(asszem ennyi elég, így is hosszúra sikerült a bemutatkozás)

#140
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
ment privi
igen
de nem született egri vok