Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Teló törés

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
467 hozzászólás a témában

#341
MG

MG

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
Nincs igazad! Egy teló azért durvulós teló mert többet kell bírnia és nem szabad hogy összetörd magad azért mert kicsoffad alólad valamikor. Nagyon szomorú hogy mielõtt elugrasz valahonnan azon kell gondolkodnod hogy mi van ha esetleg kitörik.

#342
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
HA most hülyeséget írok szóljaok, de ez jtott az eszembe miközben olvasgattam itten:

A DJ1 egy versenyszintû Dirt teló!!! Ha ebben igazam van akkor nem arra tervezték, hogy kibírja az elbaltázott ugrásokat henem, hogy a jó ugrásoknál minél nagyobb mértékben segítse a biciklistát!!!
Amennyiben ez tényleg egy vereny szintû teló akkor incs itt vemmi gond!!! Vegyük pl a Boxxert: ez egy versenyszintû DH teló!!! Iszonyat jó annnak aki tényleg jól tud DHzni, de ha valakinek rossz a technikája vagy egyszerûen csak nagyon elnéc valamit akkor igenis megcsavarodik vagy eltörik!!! Mert nem arra van, hogy mindent kibírjon hanem hogy minél gyorsabban közlekedj vele lefele!!!

Ha nincs igazam szóljatok!!!

#343
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
nem tom nekem szolt-e. de, mint mar mondtam abban a pontban van a legnagyobb nyomatek. egy kis segitseg ha mar fizika oran nem tanultatok meg a nyomatek= az ero*erokar. keplettel M=F*k
tehat a lenyeg minnel tavolabb vagy az ero tamadas pontjatol annal nagyobb a nyomatek. ezert a vallnal torik, es azert nem a nyak mert az acel es jobban birja a kifaradasos igenybevetelt (rugalmasabb) torhetne a nyak is ha abban a pillanatban epp o lenne a gyengebb, bezzeg az alu az nem birja annyira (o is tud rugalmas lenni, csak nem szereti az ilyet).
ha kifelejtettem vmit meg irok. vagy szoljatok ram!

#344
MG

MG

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
Itt van a híres Marzo jól megtervezett becsúszószára.
Nesze neked DJ1:
Feltöltött kép
Egy Z1:
Feltöltött kép

Feltöltött kép
Egy Z5
Feltöltött kép
És végül az ényém (Z3 COIL 100)
Feltöltött kép
Bocs a képekért de a hozzászólók így talán megnézik.


#345
MG

MG

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
Újra hozzászólok a témához mert elég érdekest dolgokat írtatok. Szerintem igaz hogy A Z3 cc teló de miért van akkor 1814 gramm benne, 10 cm út... CC-re ez sok. A másik hogy az a gond a marzocchival hogy a kedves tervezõk szerul tervezték meg a becsúszószárat. Azért merem ezt kijelenteni mert rákerestem a Pinkbike.com-on a törött telókra és asszem 2 kivételével mind Marzocchi volt és csodák csodájára a marzok közül csak egy nem azon a kritikus ponton tört el. És felhasználási területtöl függetlenül a Z5 Z3 Z1 és Dirt Jumper 1-es is ugyanott tört el és ezen végre el kellene gondolkoznuk. És nem azt kell nézni hogy Z5 az nem durvulós teló mert a Z1 is ugyanott törik és a Z1re nem mondhatod hogy CC teló. Tehát szerintem vissza kellene hívnia a Marzonak a telóit mert szerintem életveszélyesek. Én is majdnem meghaltam de hogy ha nem azon a 2 lépcsõn hanem a következõ 4en tört volna ki akkor 100%ig biztos vagyok benne hogy nem írogatnék a fórumba hanem már élvezni a talajmenti fagyok és ezen el lehetne gondolkodni. Úgyhogy nem kell nekem ezzel a nem rendeltetés szerû használattal mert a DJ1 akkor mire van. Ja és az én a telómat azért vettem ezt mert erre volt akkor pénzem. És akárki is szídja az usd szimplavállast lehet hogy jó mert nem véletlen hogy általában vannak usd duplavállasok és a 40cm-t mozgó teló amirõl van képem az is usd. Úgy hogy nem kell szerintem védeni a Marzot hogy cc teló eltörik megérdemelte mert ha dj1-esem lett volna és kitört volna és meghalok akkor mi van? Rendeltetés szerû és....

#346
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
A dirteket általában merev villával, vagy BMX-szel ugorják tudtommal.

#347
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
andixtol mar csak annyit kernek, nem kotekedeskent, hogy szamitsa mar ki legyen szives mit kell kibirnia egy dj telonak!
ha hihetek a roviditesnek akkor ez dirt jumper???
ugye? egy kockacukrot nekem ugyes voltam. tehat a dirt jumperek elugranak egy ivrol es ivre erkeznek, nem pedig letoreseket ugralgatnak. persze nyilvan birjak azt is bizonyos mertekben ahogy az mxc vagy mi is birta de nem orokke! ennyi. befejeztuk ezt a temat (legalabbis remenykedem benne)?!

#348
Begbie

Begbie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.228 hozzászólás
A dirtjumper szerintem fantázianév! Nem hinném, hogy dirtelésre egy 130mm-t mozgó villára lenne szükség.
Azt meg, hogy bír-e annyit mint egy psylo, így látatlanban elég merész kijelenteni!

http://unrealcycles.com/uc-gallery.htm

Itt mindenféle telóval szerelt igazi durva gépeket lehet látni, mégis a marzo van túlsúlyban, vajon miért? (komoly kérdés) Ha egyszer õk is tudják, hogy nem a legerõsebb.

Én személyszerint nem az erõssége miatt vettem marzot. Mûködés, csillapítás szempontjából nekem még mindig ez az etalon! (szimplavállasok között)

#349
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Lor, én erre csak ennyit reagálnék, hogy az ember jóesetben mindig a tökéletesre törekszik.. Persze vannak mindig akik átlépik a határokat, de ez most nem a telókra vonatkozik leginkább, hiszen a dirtös telókra igenis kiszámítható erõk hatnak!!! Persze nincs olyan, hogy mindent kibíró teló, de azért egy dirtjumpertõl az ember elvárná, hogy ezt-azt kibírjon; Vagy legalább annyit, mint egy Psylo..

#350
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás

persze lehet, hogy az én gondolkodásmódommal van baj.

igen lehet hidd el nincs olyan, hogy ez mindent ki fog birni. azert vagyunk mi emberek a fejlodes csucsan mert mindig volt(ak) aki(k) a hatarokat feszegette(k)! az, hogy most durvabban nez ki a dj es hogy rajottek... ez ilyen dolog mindig is igy volt kiadtak vmit aztan fejlesztettek oket tovabb szepen. es van olyan, hogy nem erre terveztek, az emberi testet sem arra terveztek, hogy 120-al neki menjen falnak egy autoval es megis neki mennek!! regen meghaltal egy egyszeru balestben mert nem volt ov meg legzsak. most ahhoz, hogy ott legyen a neve a sirkovon meg gyorsabban kell menni meg nagyobb hulyeseget kell csinalni!!! de nem gond megcsinaljak! bele is doglenek!!! tudod ADRENALIN!!aaaaahhh.

#351
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Na mar megbocsassatok, de ezt a 0.1% -os dolgot nem igazan osztom.. ha en 10db torott marzocchit latok a neten, akkor min. 1000db tort el, nem 20. ha az egesz vilagon 20db tort volna el, akkor nem is hallanal rola. Ha csak kis hazankban ennyi torott van, akkor kivancsi vagyok kulfoldon hanyat tortek, ahol durvabb helyek vannak.
A masik: `nem erre lett tervezve, ez CC villa`.
Komolyan azt gondolod, hogy a marzocchi a Z3Coil 100 -at CC-re dobta ki?? Erdekes lenne... foleg, hogy cc-re nem hasznalnak 100mm -t, es ilyen nehez telot...  ha meg megis igy van, es tenyleg cc-re szantak, akkor marzoek jol elb@sztak...mert arra nagyon nem jo.
Es nem kell birnia a DJ1 -nek az elb*szot ugrast?? De igeneis birnia kene!!! benne van a neveben, mire lett kidobva: DirtJump!!! Mindenki tudja, hogy ebben a mufajban van a legtobb elcseszett ugras. Akkor?? Miert torik el?? Mert nem jo...

Latott mar valaki torott Psylot?? Az szoljon...  Nem hiszem, hogy sokkal kevesebb lenne belole, mint peldaul DJ* -bol...

Es Lor: ha egy kicsit is ertenel hozza, akkor nem mondanad azt, hogy a duplavallas villa becsuszoszarara ugyanazok az erok hatnak..
Mindenesetre en marzot nem fogok venni, mert ami jo, az dog nehez, ami konnyu arra pedig nem biznam eletem...
Maradok a RS -nal,  azzal meg nem volt baj..
Ennyi.


#352
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Reméltem, hogy kicsit fokozódik a hangulat, de..:
Én ezekkel a fent sorolt állításokkal egyet értek, és a Z3ast nem is hibáztatom, hogy eltörött, mert valóban nem erre tervezték. (Aki meg a CCre tervezett MXCvel ugrik... hát õ tudja)

DE a Marzocchi kifejezetten durvulásra tervezett villái is néha eltörnek, az azért picit sok. Szóval mikor a dirtjumper 1es becsúszószárait látom pont ugyanitt eltörve, akkor bennem megfordul az, hogy talán a srácok nem tervezték meg tökéletesen. És most ne avval gyertek, hogy ezek a törött villák az eladott villák 1x10^-314 %-t teszik ki. Meghogy, ha tényleg rossz lenne, visszahívták volna..

Csak arra vagyok kiváncsi, hogyha legközelebb egy haverotok dirtjumpere törik el (amit tényleg durvulásra terveztek), akkor is azt mondjátok, hogy "rendeltetésszerû használat ejnye-bejnye", vagy hogy "bármit el lehet törni"???

És még a Marzocchi is "igazat ad nekem" egy picit, hisz nézzétek meg a 03as kollekciót.. Õk is picit fejükhöz kaptak, hogy talán mégsem 100%os volt itt valami eddig... 32es becsúszószárak, meg az egész iszonyat brutál lett, talán elkerülendõ, hogy akár 0,000001% is eltörjön belõle.

Persze attól még, hogy láttam pl. törött djIest, valószínûleg én is nyugodt szívvel használnám, hisz nem errõl van szó.. Csak azért nekem szúrja a szemem, hisz elég ha csak 10 eltörik ebbõl az egész földön, nekem már az is jelent valamit - persze lehet, hogy az én gondolkodásmódommal van baj.

#353
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
hogy fokozzam a hangulatot ...

eladnak 44% marzocchit e vilagon osszesitve !!

europara vonatkozo adatot nem tudok .. ezzel en is csak azt akarom mondani db szamra lehet hogy tobbet latsz torve .. az nem jelenti meg azt hogy % ban az lenne ...az hogy tornek ..mar elnezest /MG..nem szemelyesen rolad irok ../ de egy z3-al ne ugraljunk mar ..kivancsi vagyok egy RS Sid mit birna ez esetben ha mar " mindegy mire hasznalom alapon megy .."   de nem is ez a lenyeg  ..ha anyag hibas lenne gondoljatok a marocchi nemcsinalna  "recall"-t a villaira a Pazzaz megcsinalta mikor piacra vetette az elso szeria carbon kormanyait  .. es hol van azert a komoly MTB alkatreszgyartoktol .. ezzel nem leirni akarom a Pazzazt  , de egy kicsi ceg megteszi akinek minden cent szamit ..akkor majd pont a Marzocchi szarna le  a "hasznaloit"  ..ebredjunk mar fel ,lehet nemszeretni egy gyartot stb.. de egy dolgot nem kell elfelejteni ....egy telo ceg letezik amely esetek 90%-ban torott telojait helyettesiti VADI ujal garancia idon tul is es ez a szoban forgo lenne  ennel mi kell tobb ?.. RS arra keptelen hogy az embernek vissza emilezzen..

MG nek felajanlottam hogy segitek jokedvet varzsolni telo ugyben  .. ..valaszt meg nem kaptam ,de az ajanlat meg attol meg all . !!  

..megvesszuk ugyea draga dolgokat , de lustak vagyunk arra idot,energiet szentelni hogy  atnezzuk mit is kellene csinalni vele..gondolok arra felhasznalasi terulet , beallitas-karbantartas ,stb...bizonyos teloknal legnyomason
sok mulik ..es ha lehet ne  benzinkuthoz jarjon  az ember teleszkopot fujni foleg Marzocchi-t ami kis levego nyomassal mukodik..
a franko nyomasmero ora ami +  -    .2 barral mer es egy pillanat alatt szetnyomja a villat ..utanna pedig jon az anyazas hogy szar a villa..es a ember nem is gondol arra hogy menyire yeti..

rengeteg olyan dolog nem esne meg ha az ember szentelne idot a hasznalati utmut. elolvasasara es megertesere....
...a betatasat nem is merem megemliteni  

#354
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
az amit leirtal ugyanaz, mint a repules mindenki fosik tole. mert ha baj mindenkinek KO, de mindezek ellenre a LEGBIZTONSAGOSABB utazasi forma!!!!! es igen van olyan, hogy nem rendeltetes szeru hasznalat, miert ne lenne. miert ott torik el Qrva egyszeru ott a legnagyobb a hajlitonyomatek! tehat ha beraktok egy duplavalast annak is ott lesz a legynagyobb nyomatek tehat ott fog eltorni ha a becsuszo a leggyengebb elem. ezert folosleges az amit itt a VEGYEL DUPLAVALAST AZ NEM TORIK EL dumaval nyomtok!!! az meg, hogy A SZIMPLAVALAS USD NEM JO az megint egy nagy hulyeseg me ne lenne jo??? azert mert pont ott ahol a legnagyobb a nyomatek ott estleg erosebb lehet, mint a sima??! hat ez tenyleg rossz ugye MG?
ennyi egyelore pa nektek!

#355
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Hát nemtudom...

Szóval 2 dolog:
1: A Z3nak és az MXCnek igenis nem kötelessége kállni amit csináltatok vele!!! a DJ1nek sem bizosa, hogy k kell bírnia egy elba**ott ugást!!!
2: Arra, hogy Psylot még nem láttál törve!!! Szóval a marzo villáit -pláne nállunk - boldog, boldogtalan használja mindenre!!! De ugyanúy használják a leg gagyibbakat is használják ugratásra míg vannak akik Z1el CCzek!!! Ebből ered, hogy az aúgyis sok számú marzoból amit a világon eladnak törik is el jópár!!! %ban nem sok, de ép eélég ahhoz, hogy ha rákerevel a neten találj 5-610 darabot!!! Tgyül fel hogy csak az 1/3-uk anyaghibása azaz kb 5 darab, ahhoz vegyük azokat miket nem raknak fel a netre ez kb 20 darab anyaghibás éventez eladott kb 20-25000-ből!!! Ez kemény 0,1%!!! Szóval az hogy ez a Z3 és ez az MXC anyaghiba és nem "nem rendeltetésszerû használat" miatt törött volna azt nem hiszem!!!

#356
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Azért kicsit szúrja a szemem, ez a nem rendeltetésszerû használat... Már bocsánat, de a 2002es dirtjumperek is pont ugyanott, ugyanígy törtek!! Számtalan példát lehet neten látni! NA akkor most azokat sem rendeltetésszerûen használták? Szerintem inkább az a helyzet, hogy jók a marzocchik, csak van köztük anyaghibás talán, és azok törnek el ilyen könnyen. Most ne gyertek azzal, hogy durva használattól miden törik, mert én törött Psylot se láttam még...
Nem tudom, de nekem ilyenkor csak a Chris King jut eszembe, és a Chris King sószórók.. (ugye azok az agyak, amik nem feletetek meg az "elvárásoknak" már gyárilag..)

#357
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
Mg ..2 meter ?!!!!!!!

na latod errol van szo ..

nem kell itt szidni a Marzocchit .. hanem rendeltetes szeruen hasznalni ..



#358
BNorbert

BNorbert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.004 hozzászólás
video nekem nincs, másnak sincs szerintem és azt se tudom mikor volt!!!

#359
mbalazs

mbalazs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás
és hányadikán volt a tévében?

#360
mbalazs

mbalazs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás
errõl van valahol fönn video?