Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Egykerekezés, bunnyhopp, ugratás >> váz geometria

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
400 hozzászólás a témában

#21
mr_selfdestruct

mr_selfdestruct

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
Bevallom nekem is csak a felugrás rész megy / ment ;D
igen csak múltidõben , mert akkor még BMX -ment sajna a bicóm még csak épülõben van. Ismerek egy srácot elkezdte gyakorolni a manualt 2 napot csak ennek szentelt. És mikor találkoztam vele már 30 métereket gurult kis sebességgel.
Egyesek nagyon hamar ráéreznek.
Eszembe jutott még egy poénos dolog, igaz kétszer lehúzta a bõrt a sarkamról :o szoval a dolog egy fal felé mész 45 fokos szögben Bunny és utána a fal felõli lábaddal elrúgod magad.
További variációja BMX -en hogy elpörgeted a vázat, sajnos nekem mindig csak félig fordult , de jól nézhetett ki :)

#22
zo-lee

zo-lee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 362 hozzászólás
...no ugye nekem meg meg az egy kerekröl bunnyzas sem megy olyan jol! :(

tavaly nyaron mar gyakorolgattam, kezdtem raerezni, csak most utolso idöben (3honapja) hanyagolnom kellett a bringazast (munka miatt).
...hogy mer nem tudok vegre ezen a kib@&%§ott lotton nyerni!? ;D

#23
zylexy

zylexy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 523 hozzászólás
Na ez az amit nem tudok megcsinálni.... :-[
(Amikor bunny-ból felugrasz, és továbbgurulsz hátsó keréken. :'( )

#24
mr_selfdestruct

mr_selfdestruct

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
Hát egykerekezésbõl, nemtudom hogy menne nem próbáltam, de egy jó kezdés ha a feneked belógatod a kerék fölé, jól hátradõlsz nyújtott karral és megemeled az elejét, majd késõbb a fenekeddel és a térded hajlításával megpróbálod megtalálni az egyensúlyt. A másik amit én jobban szeretek, hogy kiszúrok egy járdaszigetet ami legyen mondjuk 4-5 m hosszú Bunny Hopp -ba felugrasz, de közben a testsúlyod hátra helyezed, majd a járdasziget végénél megint felkapod a hátulját, nagyon jó érzés tud lenni. :)

#25
Dude

Dude

    vendég

  • fórumtag
  • 150 hozzászólás
Azt hiszem a zylexy modszeret fogom csinalni!
Mar sikerult gurulnom 20cm-et ugy ahogy te mondtad! ;)
Aztán csak semmi rohogés...ti sem 10 m-rel kezdtetek! :D
Majd lesz ez meg jobb is!
Koszi a segitseget mindenkinek!

Üdv.:Dude

#26
zylexy

zylexy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 523 hozzászólás
kala: Nem veszem kötekedésnek, mert nem kötekedtél.
Te leírtál egy módszert, hogy hogyan lehet megtanulni nosewheelyzni. Én szintén leírtam egy módszert, hogy hogyan tanultam meg nosewheelyzni. Ez olyan dolog, hogy én így tanultam meg, Te úgy tanultad meg, õ úgy fogja megtanulni. Lehet, hogy a Te módszeredet fogja alkalmazni, lehet, hogy az enyémet, sõt az is lehet, hogy homlokegyenest más módszert fog kitalálni. Ennyi.

Apropó! Te mennyit mész elsõ keréken?

#27
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
zyl;bocs de kötekedni fogok;NEM elsõfékkel kell ezt +tanulni.Ha csak kicsit húzod be az elsõt,akkor csak lassulni fog a brinyó,és nem történik semmi.Ha nagyon,nos,akkor tanyálás,átesel a kormányon.(ahogy Dude írja) Ahogy érdemes sztem;sima terepen lassan elõredõlsz állva,mintha sprintelni akarnál,csak a kezed van nyújtva,és a "beakasztós" v mi a szösz módszerrel (szóval ahogy a Bikmakkban van) a talpaddal felhúzod a hátsót.És lám;sikerült.Nagy sebességnél viszont ez nem mûxik nagyon,arra nincs 5letem.

#28
Deathrider

Deathrider

    vendég

  • fórumtag
  • 47 hozzászólás
Én amit hozzáfûznék ehhez a témához az az, hogy fõ a fokozatosság!!! Én is így kedztem el tanulni de még nekem se megy, mert mostanába kezdtem el gyakorolni.

#29
Dude

Dude

    vendég

  • fórumtag
  • 150 hozzászólás
Köszi a gyors választ, elég célratörõ!

Nekem nem az a bajom hogy felek!
Szoktam megallni ugy gakran hogy a hatso kerek 75°-ot zár be a talajjal, nekem csak az a bajom hogy nem birom kontrolálni a fekerot!
Vagy lesatuzom, felkapom a hátsót, és baszik gurulni...vagy ha lassan csinalom akkor csak lelassit!

Probalgatom a modszered!
Koszi a segitseget!

Üdv.:Lewi

#30
zylexy

zylexy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 523 hozzászólás
Dude: Picit több merészség kell hozzá, mint a manualhoz, vagy az egykerekezéshez.. Ez az én tapasztalatom, de lehet, hogy valaki meg a manualtol parázik, mert egyszer elesett, és neki az a veszélyesebb. Számomra a nosewheely, egy egyszerû, ám igen veszélyes trükk. A lejtõ nem volt rossz ötlet, de én nem javaslom, mert ha nagyon felgyorsul a gép, akkor már elég nehéz leállítani. Az elsõkerekezésnél azért kell jobban odafigyelni, mert itt nincs meg az a lehetõség, hogy fogod magad, és hátraugrasz ergo könnyen lehet kontrollálni szinte mindent. A nosewheely az megint más, ott baromira észnél kell lenni, mert elõre értelmetlen ugrani, -> beleakad a lábad a kormányba, oldalra lehet ugrani, de minimum esel. a Telónak szintén nem tesz jót, dehát mit lehet tenni, ha valakit érdekelnek a trükkök..
Amit tudok javasolni, mivel még nem sikerült megcsinálnod, kezd azzal, hogy nem mész 30-40 km/h-val, mert az csak nehezíti a dolgodat((Felgyorsulnak az események, hirtelen nagy fékerõt produkálsz, és valószínûleg elõreesel -ide kapcsolódik, hogy eddig azért nem sikerült megemelned a gépet, mert nem merted jobban meghúzni a fékkart,ebbõl következik, hogy csak lassultál, de nem történt semmi.)) elég 20-al is menned, és ne adagold a féket. Azért mondom, hogy ne adagold, mert akkor csak lassulni fogsz, de valójában nem fogsz tudni felemelkedni. picit satuzd be, de ne erõsen(értsd: azért nem kell tépni, csak határozottan rántsd meg), kiváltképp mert nem egy gyengus az a Gustav, se az XT. És itt jön a neheze, ugyanis kismértékben (a fékkar meghúzásától függõen) felemelkedsz. Namost, ne hagyd, hogy visszaessél, hanem dõlj elõre annyit amennyit a helyzet megkíván. Ha már nagyon elõl vagy, és kontrollálhatalan a gép, inkább dõlj hátra, és tedd le a hátulját.
Tulajdonképpen az egész tudomány abban rejlik, hogy felismered-e, hogy mikor éred el a holtpontot, és, hogy még mit kell annak érdekében tenned, hogy ott is maradj. Ezt meg kell tapasztalni, nem megy 2 nap alatt. Muszáj, hogy kicsit kockáztass, mert soha nem fogsz beletanulni. Több merészséget, és kockázatvállalást, és menni fog.

Pontokba szedve:

- kezdõ sebesség legyen úgy 10-15 km/h, elõredõléssel ez is elég lesz. Kicsit elõredõlsz, kitapasztalod a fizika törvényeit
- Ha ezt kicsit gyakoroltad, akkor mehetsz 20 km/h-val, hirtelen satu (de ne erõsen, és ne félj az elõreeséstõl, mert annyira nem tud megemelni ilyen kis sebességnél)
- Elkezdesz emelkedni, ha nem vagy elég magasan, akkor elõredõlsz, ha nagyon elõl vagy akkor hátradõlsz.
- Elsõfékhez innentõl kezdve nem nyúlni -csak ront a helyzeten- !
- Attól függõen, hogy milyen sebességgel indultál neki az egésznek, kb annyira fogsz messzire menni elsõkeréken. -ha tudod tartani a holtpontot persze, ami nem fog rögtön sikerülni.
- Ha gáz van, akkor minél távolabb "érj földet" a bringától, mert így sérülés nélkül meg lehet úszni az esést.

Még 2 uccsó szó: Bukó, védõfelszerelés (ha van)

#31
zo-lee

zo-lee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 362 hozzászólás
hali dude,
nem kekeckedni akarok, de ha mar gyakoroljuk, akkor irni is rendesen tudjuk: nose wheely. ;)
amugy en is iden akarok neki allni ezt a latvanyossagot megtanulni, de elmeletben mar kaptam egy ket tippet.
szerintem 1szerübb az egesz mutatvany, ha mindezt egy laza lejtön probalod es a sulyodat egy iciripicirit elöre tolod!?
....de majd szerintem itt a profi kolegak majd nyomjak a hasznalhatobb tippeket. ;D

....amugy te miota nyomatod?

#32
Dude

Dude

    vendég

  • fórumtag
  • 150 hozzászólás
Na ha mar senki ne mir ide, akkor majd en leszek az aki feleleveniti ezt a topikot, ugyis szuksegem van egy kis szakmai segitsegre!

Ez nem bunny, nem egykerekezés, de gondoltam nem nyitok már csak ennek egy uj topicot! A Noise Wheelingrol (elso kereken gurulás) -rol lenne szo...ugyanis nekem balfasz modon nem megy!

Ezek a keretek kozt gondolkodjatok:
Merida Dual; Elöl-hátul Gutav M, amit mellesleg egy pár XT-re! ; Z1 MCR

..szóval a következõ az én problémám:
Tekerek egy 30-40-el! Elkezdem adagolni a fekhatast de ez az istenért nem kezdi el emelni szepen a popsiját!
Valaki igazán leirhatná egy szegény szenvedõnek pontrol pontra hogy hogyan is kell ezt csinálni!

Elõre is koszi! (Gustav-aimat cserelem XT-kre)

Üdv.:Dude

#33
zo-lee

zo-lee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 362 hozzászólás
...no mi van, ebbe a topicba mar senki sem ir!? :( :( :(

#34
zo-lee

zo-lee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 362 hozzászólás
lor: bocsika a negativ hullamokert, de ilyen napom volt.
de most mar az idö is javul.....! ;D

....igen kelly hösei tuti volt! jo kis old skool film!

#35
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Mindenki a Kelly hõseit nézte? :D
Amúgy lor jó a tárcsád!

#36
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
bombazol itt a negativ hullamokkal!
ehhh!!

#37
zo-lee

zo-lee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 362 hozzászólás
de akkor is kaka idö van!
...minden 20 fok alatt az hideg! ;D
joooo, tudom, hidegben is lehet bringazni, es szoktam is,
de az idö akkor is KAKA ;D ;D ;D

#38
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
nincs kaka ido!!!! nem lonek rank vagy ilyesmi!!

:-]

#39
zo-lee

zo-lee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 362 hozzászólás
hurraaa!!!
...kösz a biztatast zyl! - komolyan -
csak ne lenne ilyen kaka idö! :(

#40
zylexy

zylexy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 523 hozzászólás
zo-lee: Manualnal tapasztalataim szerint nincs kimondottan "képlet", hogy márpedig igy, és igy kell csinálni, meg stb. Az egészre rá kell érezni, valaki rájön egy nap alatt valakinek -legrosszabb esetben- évek kellenek. Én nyáron többé kevésbé 1 hónapot gyakoroltam a manualt, és most tartok 10 méternél, persze most télre leálltam. Nem piskóta a dolog, és hogy éljek egy példával, haverom 2000 nyarán kezdte a manualt gyakorolni, persze nem fanatikusan(közbe csinált mást is), és 2002 nyárra jutott el 30 méterig manualba.
Kitartás, türelem! Elõbb utóbb, egy szép napon rá fogsz érezni, és menni fog! ;)