Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Dohányzás,káros vagy sem?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
64 hozzászólás a témában

#41
Major_lacika

Major_lacika

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 338 hozzászólás
kalaikus, nekem az oszályomban van egy srác és mindig kínálgat tubákkal,ki is próbáltam,de azt nem tudtam,hogy mennyire káros. :( :P :-/ :-[,de mi aztán bikából szívtuk,de csak egy nap hozta el szerencsére! :), és passzív dohányosnak ég szarabb lenni,mert akkor még károsabb! >:(,ez a szar! >:( >:(

#42
Major_lacika

Major_lacika

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 338 hozzászólás
iljics, a 2.tetcett! ;D :D :D

#43
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
1. Volt egy barátnõm, aki atletizált, aztán bagózott és képtelen volt lefutni a távot, mert nem kapott levegõt.
2. Dolgoztam kórbonctanon, nem szép látvány a bagós tüdeje.

#44
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Talán annyit fûznék hozzá,hogy igenis hatalmas változást jelenthet a teljesítményben,ha vki elkezd bagózni,fõként fiatalkorban.Az osztályomban van egy srác, ("tüdõrákos kertitörpe"),aki nagyon jó sportoló lenne,ha nem bagózna.Amikor jött a suliba,még nem füstölt,és nevetve futotta a 800-at kb 2p.50sec körül.Most meg már egyben nem is bírja lenyomni,és amikor beér,olyan légszomja van,hogy nézni is rossz.Bár az is igaz,hogy õ a nap 24 órájánban füstöt szív,mert a szülei is dohányosok.
Még most is jó fociban meg kosárban,meg az ilyen sportokban,de ha már kb 1 órát kell futkosni a pályán,azt nem bírja csere nélkül...Szóval ez asszem tanulságos.
MJ,a kérdésedre válaszolva;én kb. 4 bagós fórumlakóról tudok,köztük az egyik én vagyok/voltam.Kb két és fél éve dohányzom,de most megpróbálok leszokni.Már jó ideje nem vettem cigit,és mindig a következõ történik.
1.elhatározom,hogy "egy szálat se többet"
2.harmadik nap;nikotinéhség,kínomban kérek vkitõl egy szálat,és rágyújtok.kicsit szívok belõle,és azon filózom,hogy miért kell ez nekem,amikor nem is jó az íze,meg büdös,meg ártalmas==>a felénél eldobom
3.hetedik nap;örülök magamnak(most végre leszoktam!)
4.x-edik nap (mindig változik);vmi összejövetelen,ivászaton újra rágyújtok,mert az "oldott hangulatom" miatt ez nem elkerülhetõ,de az is lehet,hogy vmi stresszes helyzet okozza,legutóbb pl. a nyelvvizsga.
5.x+1.nap;az elõzõ napi cigiket elszívom,majd átkozom magamat,és kezdõdk minden újra,azaz
1.elsõ nap...elhatározás,stb....
Remélem,ezzel sikerült érzékeltetni,hogy micsoda átok egy ilyen függõség,és hogy milyen akaraterõ kell ahhoz,hogy az emberfia letegye a cigt/pipát/szivart.Szvsz még a cigirõl a legkönnyebb leszokni,mert az fene büdös.De egy vérbeli bagós nem tud úgy gondolni egy cseris JKing Edwardra,mint vmi rossz dologra. ::)Ja igen;újra divat a tubák,és sokan azt hiszik,ennek nincsenek olyan káros hatásai,mint a füstölésnek.Hát sztem még rosszabb,mert isszonyat gyorsan tönkrevágja a nyálkahártyákat.
Summa;"légyszi ne cigizzetek",stb...Még a dohányosok nagy része is ezt mondja.Akkor csak van ebben vmi igazság?Az ofõm 1x megmutatta a cigi hatását a tüdõnkre.Kért egy szálat,begyújtotta,és egy kémcsõbõl kialakított vákuumsziv.-ba rakta,amit vízzel hajtott.A kémcsõben egy színtelen,szagtalan lötyi volt.Mire a cigi végigégett,tiszta fekete volt benne minden,és a szaga....Egy csepp elég volt belõle egy zsepire,de annyira,hogy annak a szaga csak egy forró vizes fõzéssel egybekötött mosás után tünt el egészen...
Na remélem be tudtam mutatni vmennyire egy nemdohányosnak,hogy milyen a világ a "füst függyönyén keresztül" ;D...
És aki eddig nem kezdte el,az inkább más kárán tanuljon!

#45
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Dear ML: Annyi értelmét látom a topicodnak mintha megkérdezted volna hogy jó-e 2 nõvel az ágyban.
Mindenki tudja hogy káros, de nem mindenkit érdekel.



 Lama

#46
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Én szeretem a lecsót és déházom, tehát dohányzom.

#47
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Én nem szeretem a lecsót, dehát nem is dohányzom !  :D

#48
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Na, jó, de ki szereti a lecsót? (Hasonló kaliber.)

#49
Major_lacika

Major_lacika

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 338 hozzászólás
és akkor most ki cigizik azok közül akik itt vannak a fórumon ? ??? ??? ??? ???

halál a dohányra!

#50
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
LA RÁs from LA City ;)

#51
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Ja és ez ari: Van LCS-nk, és van LA-nk?  :D

#52
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Hogy én mit gondolok róla, azt pl. el lehet  olvasni itt: http://www.bikemagaz...06190&start=480 alulról a 4.hozzászólásban. ;D (vagy a veszekedôs topikban a Mondd Magg-ban, ha valaki marha kiváncsi ;D ;D)
Egyébként country-nak annyiban igaza van, hogy lefele nem kell akkora tüdôkapacitás, mint fölfele tekeréshez. Ez kérem tudományosan be van bizonyitva, tehát nem azért mondom, mert én egy hülye CC-s vagyok.
Shaun, a cigizés bizonyitottan ártalmas nemcsak az egészségre, de a sportteljesitményt is csökkenti. Ez se duma, errôl már rengeteget olvastam, és  még többet mostanában, csak hogy leszoktassam már kedvenc barátnômet a hülye cigirôl, kevés sikerrel. (and now, only true love can help me)
A tüdô kapacitása és az erek minôsége csökken a kátrány miatt. De mivel  mindenki szervezete más, vannak, akiknek a szervezetére ez  nincsen olyan szörnyû hatással, és ezért nem látható jelentôsebb különbség. Nagyon jól tekernek fölfele. Hangsúlyozom: jelentôsebb, mert valamiféle különbség azért mégiscsak van. Például  ha ezek a te haverjaid abbahagynák a cigizést, és évekkel késôbbi teljesitményeiket összehasonlitanák a mostaniakkal, csodálkoznál, mennyivel jobbak lettek. Ezt tanulmányokban és felmérésekben már tizmilliószor kimutatták.
De van itt még valami: általában a fiatal embereket (35-40éves korig!) hozzuk fel példának, hogy " cigizik és mégis jól megy" és ebbôl azt a következtetést hozzuk ki, hogy "tehát a cigizés nem is ártalmas az egészségre". Pedig igen, csak sokszor a folytonos dohányzás késôbb ütközik ki az emberen, akkor, amikor a szervezete már nem olyan erôs, mint fiatal korában. Ha akkor megnéznénk azt az embert, aki olyan jól ment 25 éves korában, akkor megláthatjuk a különbséget is.
Persze, kivételek vannak, de azok csak a szabályt erôsitik.

Pl. beszéltem olyan búvárral, aki már tiz éve merül, és nem csak hébe hóba (pedig magyaroknak a búvárkodás erôsen szezonális sport). Több mint ezer merülése volt már, és aki jártas egy kicsit is e témában, az tudja, az mekkora szám és nem kis tapasztalatot kell, hogy takarjon már. És ez a férfi, óriási bagós. Mesélte, hogy nemcsak merülés után, de merülés elôtt is rá szokott gyújtani!!! Pont egy ilyen sportnál, ahol aztán tényleg irtó fontos a tüdô teljes kapacitása. És mégis: ô kiválóan tudott merülni és soha semmi baja nem volt még a légzésével. Tehát, vannak ilyen esetek is. De ebbôl semmi esetre sem szabad arra következtetnünk, hogy "a dohányzás nem árt a tüdônek", mert ez nagyon  naiv következtetés lenne!

Én továbbra is kérek mindenkit: Légyszi, ne cigizzetek, mert magatoknak és gyermekeiteknek ártotok vele! Vagy ha igen, akkor legalább gondoljatok a mellettetek álló, szerencsétlen passziv dohányosokra, akik aztán tényleg nem tehetnek arról, hogy mellette szivsz, és épp nem tud elmenekülni a szörnyû bûztôl. Legyetek tekintettel rájuk legalább! :D

[tt]Bocsi, megint sokat irtam, de nem tudok keveset.[/tt]

#53
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
köszi :) asszem ezen nem fogunk vitatkozni 8)

#54
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég

IGEN


Jól szóltál Ras!  ;)

#55
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
Hát nem tesz jót az biztos.

Country: kérem mellõzzük a CC vs. DH hozzászólásokat. Kérdezd meg kedves Lensver-t arról, hogy mit is gondol a lejtõzésrõl, pedig õ vérbeli Cross Country Rider.



#56
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
Lcs te vagya legszebb én meg a legaranyosabb megdumáltuk? ;D

#57
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
ez aranyos volt Ras ;D

#58
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
hát egyértelmû válazom:IGEN
szóval az azért egyértelmá hogy nem fogsz jobban menni, mert akkor mindenki nyomná...
de tutira szarabbul fogsz menni, mivel a tüdõd gázcserélõképessége leromlik a rárakódott kátrány/stb.-tõl
és akkor még a felszívdott nikotinról nem is beszéltem...

#59
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Ne kezdjük ezt megint!!!  >:(

#60
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Andix!

Köszi a tippet igyekszem megfogadni ! :D