Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

OFF: PÉNZ??????

- - - - -

  • Please log in to reply
99 replies to this topic

#61
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 posts
csinálok egy Dávid adot aminek a lényege, hogy a szavazáskor  a szavazofülkébe teszek  egy dobozt, hogy abba min. 10 ft-t be kell rakni,  de 1 is elég....  pár milio összejönne.... 1 forintosokbol ;D

#62
dirtboy

dirtboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 240 posts
A mozival kapocsolatos hogy a legújabb filmek is fenn vannak a neten csak egy pár király hanfal és jóbb mint a mozi és ingyen van....
És fékpofára is marad lé.. ;D
dirtboy

#63
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,436 posts
;D

#64
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,021 posts
hülye mákos...optika rulez igaz?... vagy esetleg cat5....

mi meg itt szüttyögünk a 11Mbites mikróval... ;D

#65
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Jobb. Saját gép a laborban, ahol a szakdolit csinálom.  :)

Cirkálási sebesség mint fent, DL speed, eddig max (tapasztalat) 8.31Mbájt/sec.  ;D ;D

#66
mrc

mrc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 295 posts

netem

Nem rossz, nem roszz.... :)
Csak nem koleszban laksz ? ;)

#67
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég

Én speciel a fékpofát választottam.  8)


;D ;D ;D
Hasonló eset volt már mindannyiunkkal, ugye?  ;)

Többiek:
Ha az ember ügyesen allokálja a kifolyó pénzeket, relatíve jól ki lehet jönni az ösztöndíj/egyéb apró bevételek/alkalmi "személyre szabott" munkákból is, hivatalos "munka" nélkül is. (Persze, ha a család eltart ezek mellett.)

Most ki fogtok röhögni, de a netem miatt én napi fél óra "ingyenes szerencsejátékból" fedezem a bringafejlesztés extráit.  ;) 8)

#68
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,931 posts
Függõõ!

#69
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
Moziba el lehet menni máskor is, kopott pofával viszont nem lehet biciklizni.

#70
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,436 posts
És nem bántad meg??? Annyira kellett az a fékpofa?

#71
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
Én speciel a fékpofát választottam.  8)

#72
Scottos_Misi

Scottos_Misi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 271 posts
Fékpofa, vagy barátnõ? Én tudom a megoldást  ;D

Válaszd a barátnõt. Izgalmas éjszakád lesz  ;D
Ja, és hogy akkor mi van a fékpofával? Ha nem veszel tutira izgalmas DH szakaszok várnak rád  ;D A legkissebb lejtõ is adrenalinnövelõ tényezõ lesz  ;D ;D

Konklúzió: Válaszd a barátnõt  ;D ;D ;D  8) 8) 8)

#73
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
...meg amikor barátnõ aszongya, hogy menjünk el moziba, te meg azt mondod, hogy fékpofa kell...

#74
mrc

mrc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 295 posts
SZVSZ a spammeles es minden ehhez kapcsolodo tevekenyseg az egyik legundoritobb dolog (amellett, hogy buncselekmeny), amit az internet segitsegevel el lehet kovetni, ugyhogy ilyesmivel inkabb ne foglalkozzatok!
Andix, te is jobban tetted, hogy felhagytal vele, ilyen meretekben csinalva sokkal rosszabbul is jarhattal volna, de ezt nyilvan te is tudod...

#75
dirtboy

dirtboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 240 posts
VIszont ilyenekre hogy www.mailtronic.hu
meg más ilyen e-mail olvasási szarokra ne döljetek be, én a nyáron elkezdtem és azt irták hogy az 1. hónapban 20 000 levelet küldenek a 2. hónapban 40 000 levelet küldenek ésatöbbi ... én már 4. hónapja csinálom és ÖSSZESEN 2 levelet kaptam szóval ELVILEG VAN 4 HUF om ....  :P
dirtboy

#76
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,380 posts
Összegezve a dolgokat.. Én mindenkinek ajánlom az elancet, aki tényleg profi valamiben.. Pl., ha valaki tényleg otthon van logókban (Para), vagy honlapban rengeteget kereshet vele, akár úgy, hogy csak ezzel foglalkozik egész nap! DE van sajnos viszonylag borsos havidíj, ezért mérlegelni kell a dolgokat.
Ha bárki ezt komolyan gondolja, tudok tanácsot adni, mert kezdetben nehéz lesz a dolog, és a rendszer mûködését is meg kell érteni.
Azért ajánlom mindenki figyelmébe:
http://www.elance.com

#77
dirtboy

dirtboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 240 posts
Ja az igaz ha jó valami akarok venni akkor sok havi fizetést félre kell rakni!!! :(
De nekem a mekivel nincs bajom, most volt az elsõ munkanapomn szombaton és király....
Csak hétvégéken dolgozom napi 5 órát és jó.
Ha nyárig megmaradna addigra már "törszmunkás" lennék és akkor havi 60-80 ezer HUF. Az már nem rossz....
dirtboy

#78
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,380 posts
Elõször is: hosszú lesz, tanulságos :). Én 17 éves vagyok, és totál semmi kedvem nem volt, nincs dolgozni, másrészt idõm sincs suli mellett... Az XTR hátsóváltót Nokian külsõt mégsem loptam, hanem vettem saját pénzbõl.

A trükk pedig.. www.elance.com ! Ez egy távmunkaközvetítõ portál lenne, méghozzá a legjobb a világon.

Na de ne vágjunk a közepébe rögtön. Az egész úgy kezdõdött, hogy ugye hát keressünk pénzt neten láz, elkezdtük nyomni a getpaidtosurf akciókat, hamarosan ráébredve persze, hogy ebbõl pénz nem lesz, továbbléptünk. Következõ lépcsõ volt, hogy haverom megleltük a Commission Junction nevû helyet. Itt regisztrálva jelentkezhettél cégeknél, akik fizettek neked ha a honlapodon klikkeltek a reklámjaikra etc. Ugye 1c-10c/ klikk, kis számolássál, és 5-6 elfogadott rekámmal egymásnak klikkelgetve 1-2$napot termeltünk. Aztán én megleltem, hogy az ebay nevû site minden regisztráció után 4$ fizet.... Hát innen képzelhetitek mi jött, napi 8-12$. A gond az, hogy elbasztuk! Egyik haverom megkapott 75$ csekken, nekem 100$ jött volna, de lebuktunk - ez van nem jött meg a pénz. De itt abbahagytuk - ám amúgy jól csinálva $$$ lehetett volna, persze ilyenkor páran elvesztik a fejüket, egy elfejtett cookie törlés, egy nap több regisztráció egy géprõl > kész a lebukás.
Rájöttünk, ebbõl sem lesz lóvé.. Kell valami LEGÁLIS út is.

Search-search-search meglett.. elance.com. Rögtön elmerültünk, web design munkák, fordítás.. Hûha!! Napi 100 új project, munka, lehet rá jelentkezni.. Mégis milyen melót vállaljunk?? Nem értünk semmihez igazán 16-17 évesek voltunk. Kommersz web deisgn melókban 50-100 jelentkezõ is volt, kicsi az esély, hogy mi csináljuk. Voltak viszont különös, de csak pár embert vonzó munkák, mint pl az email cím gyûjtés. Haverom talált rá, fejébe vette, hogy márpedig mi megcsináljuk, ekkor 10e db cím volt a cél (spam reklámhoz kellett persze..). ICQn naponta errõl értkeztünk, kerestünk mail adatbázisokat.. Aztán meglett az eredmény, ami végig az orrunk elõtt hevert.. Az ICQ whitepages. 1 search 40 cím. Hmm..
MEgkaptuk a munkát 300$ - 10e db cím.
Sok kicsi sokra megy. Kézzel mentegettük le az oldalakat, aztán haverunk írt programot, ami .html kódokból összeszedte a mail címeket, kivette a duplákat. Kész. Meglepõ kb 10 órás munka volt, órabért ki se számoljátok inkább.. ;D

Lett profibb programunk, itt csücsül a gépen, csak elindítom, és automatikusan gyûjti ki a mail címeket egy fileba. Semmit sem kell csinálnom, itt hagyom egy éjszakára, és reggel akár százezer friss email cím hever a vinyón. Lejebb mentünk árban, szumma 1000$ kerestünk.
Az elance persze levont 10% közvetítési díjat magának, meg közben havidíja is lett. Ez mostanra olyan magas lett, hogy már nem éri meg csinálni tovább ezt. Másrészrõl meg azért hagytuk abba, mert az email biznisz sem egy legális dolog, és erre a munkaadók is rájöttek, úgyhogy idõvel nem lett több spam meló.

Olyan apróságokról már nem is ejtek szót, hogy ugye kivert az idegessék a melók miatt, határidõk stb.. Egyszer még ADSLrõl is le akartak kapcsolni, mikor 10e db email ment át a mail szerverükön..  ;D ;D ;D (Nem örültek..)
Arról nem is beszélve, hogy volt egy Pali aki be akart perelni.. :o ::)

#79
BNorbert

BNorbert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,004 posts
ez egy nagyon jó kis topic lett!!!! ::)

#80
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts
Maszekolj! Nézd meg, mihez értesz, majd dolgozz be valahová! Pl. web-grafika, fodítás ilyesmi...ezzel nagyon lehet keresni! Mindenesetre ne kezdj el szórólapot osztani, nagyon jó kis diákmunkák vannak...