Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Érdekes képek

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
4012 hozzászólás a témában

#3981
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
BRUCE : annak az izének a tetején mozog a leglasabban , nem biztos, annyira hosszú expozíciós idõvel szerinem azért nem készült. Szóval amit az elõbb ítam az a harmincad azért túlzás monjduk 125 - öddel. az sem lassú. szóval úgy képzeld el ,hogy egy 250 es zársebességgel már egy kolibri szárnycsapkodását meg tudod merevíteni, miközben egyhelyben repül !!! meg a gyerek feje mozog a leglasabban, mert az szinte csak forog, ugyebár egy forgó keréknek ( itt képzeld a csávót keréknek úgy hogy a feje a középpont ) a széle gyorsabban forog, mint a közepe .... tehát a fejének, a felsõtestének nem kellene elmosódottnak lenni, sõt ha éppanyira el van torzulva mint a bicikli kerekei akkor kimondom hogy a kép nem valódi. de ez nem így van. persze ez nem zárja ki, hogy a kép nem valódi, jól lehet az illetõ aki csinálta érti a dolgát.szóval akerék azért átlátszó mert forog, és jóval gyorsabban mozog a csávó, meg ráadásul az egész gépezetnek a korábban leírt okok miatt a futófelülethez közeledve a kép egyre jobban elmosódik ... egyébként tippre olyan 125öd körüli expozícós idõvel készült, ami nem lassú, így akár kézbõl is lehet fényképezni ( na persze nem egy ház méretû objektívvel ) ... a kérdésedre válaszolva, de , igazad van, ha hosszú záridõvel készült volna, akkor csak egy nagy csík lenne ... szóval az elõzõ hozzászólásomba sok hülyeséget szorítottam.
ja és Andix : ez nem csak oroszoknál, máshol is így van ! miután elkészül egy kocsi terve, kb 5 év tellik el addig, amíg az első darab lepottyanik a futószalagról !

#3982
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
:-X :-X
Feltöltött kép

#3983
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
ruff: nem gondolod, hogy ha hosszú expozícióval készül a kép, akkor az egész ember teleszkópostul, kerekestül bemozdult volna és csak egy elmosódott folt lenne?

#3984
Begbie

Begbie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.228 hozzászólás
Tetszetõsek, de ha vki látott már élõben "új" Ladát kívülrõl/belülrõl...  :-X

#3985
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Nagyon áradoztok ezekrõl az orosz autócsodákról.. De azért én hozzáfûznék ezekhez egy-két szót. Kb 5 évig éltem kint Moszkvában, közben apám az Ikarusnál dolgozott. Sõt utána is itthon az Ikarusnál. Ilyen folyamán õ fõleg autbuszokkal, de kocsikkal is sokat foglalkozott.
Ezeknél a vodkaivóknál ám, nem úgy megy a fejlesztés - kivitelezés, mint ahogy azt gondoljátok. Ezekbõl a rajzokból, illetve prototípusokból, legalább 3 évig még semmi nem lesz, nemhogy autó. A most futó Lada, is már vagy 5-10 év látható volt ilyen 'prototípus' állapotban, csak pár éve jutottak el oda, hogy legördül a futószalagról. A Volga az egy másik eset, mert azt már régóta tervezik, lehet, hogy azt már gyártják, de ezt nem tudom. A lényeg viszont az, hogy sajnos nincs meg az a tervezõi, pénzügyi háttér, nem karolta fel még egy nagy cég sem az orosz kocsikat (most kezdik.. a Nivát asszem valamelyik nagy amcsi, de javítsatok ki..), így ezek a modellek sem lesznek széria autók egyhamar.

Bocsi, hogy ilyen hosszú voltam, de kikívánkozott ez belõlem.

(Ettõl eltekintve, ezek amúgy egész tetszetõsek lettek, ez vitathatatlan.. ;D ;))

#3986
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
na ja...
azért az ÚJ GAZ sem kutya azokkal a lámpákkal és hûtõmaszkkal...

el sem hiszem, hogy ezt az oroszok tervezték...  :-X

#3987
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.754 hozzászólás
Nekem az alsó volga a piros is bejön... :o ;D

#3988
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
Lcs, én is nézegetem, hogy átlátszó , viszont ha álvványról valószínûleg álvványról csinálták és ami itt a lényeges hogy hosszú expozíciós idõvel, mivel az erdõk álltalában nem túl fényesek, és a kép nagyrésze árnyékban van, ami rontja a kép fényességének átlagát, amit a fénymérõ mér ... ööö ... meg a képnek elég gyenge a mélységélessége , szóval szerintem legnagyobb belnde nyílás mellett használhattak 1/30 - 1/60 s expozíciós idõt. ha nem magasabbat. 1/30  -as idõ mellett a csávó eltud mozdulni anynira, hogy a képen látható elgyen õ is meg a mögötte látható fák is egyszerre , és ebbõl a szempontból jól bizonyítja az is a kép valódiságát, hogy  a csávó feje és felsõteste nem mosódott el - mivel az majdnem a forgás tengelye, kevesebbet - lassabban mozgott, mint a kerekei, maik átlátszóak.  ;)
húú most jó naggyot kavartam  :-X

#3989
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
hát ja... egy olyan NIVAt elfogadnák... ahhhhh... folyik  a nyálam, ha belegondolok, hogy tele lehetne pkaolni lovakkal, aztán irány a hegyek!!! ;D

#3990
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.754 hozzászólás
Mármint minek átlátszó a telója?

#3991
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
csak kár, hogy átlátszó a gumija meg a telója.

#3992
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.754 hozzászólás
www.funpic.hu/ot/ot86.jpg

nem akar képet berakni... :( >:(

#3993
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.754 hozzászólás
Tök király a bike loop! ;D

Para: Hát a ladákat én se tudom, hova tegyem... :o :o :o :)

#3994
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
A világ elsõ, sikeres bringás loop-ja:Feltöltött kép


#3995
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Ezt nézétek:
Feltöltött kép

Egyébként a srác túlélte, lehet neki jobbulást kivánó mail-eket küldeni...

#3996
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Ahoy!

Sokat töprengtem, hova is illesszem be a kövi képeket, de végül az ÉRDEKES képek mellett döntöttem...

Remélem ti is dobtok egyik-másiknál hátast, mint Én...

Feltöltött kép
Feltöltött kép
Feltöltött kép
Feltöltött kép
Feltöltött kép
Feltöltött kép
Feltöltött kép
Feltöltött kép

#3997
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.754 hozzászólás
Hát az elég gáz, hogyha megint valamit le akarnak dönteni... :'( :'( :'( >:( >:( >:( :'(

#3998
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Ha nem hiszitek nézzetek be ide!!! http://islamonline.net De ha néztek CNN-t láthattátok, hogy ez tényleg az!!!

Sajnálatos, de komoly!!!  :-/

#3999
Major_lacika

Major_lacika

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 338 hozzászólás
Feltöltött kép

#4000
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
kcisit érdekes, hogy egy gyûrött papírra írt piszkozatot ad a terroristáinak, mint hivatalos parancsot ::)