Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Szilvásvárad - Aggtelek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
37 hozzászólás a témában

#21
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
No, szasz Mindenkinek!
Hosszas csönd után ismét veren a billentyûzetet, és próbálok ide vésni valamit...  ;D

No, de a lényeg:
ha semmi és senki nem tesz kereszbe, akkor szeptember második napján, biza' Én is ott leszek a TESCO parkolójába hû paripámmal, és Joghurttal...  ;)

Ha bármi érdekességet tudtok meg a pályáról, vagy a szervezésrõl, akkor kérlek Titeket, üssétek be ide...

Egyébként betudtátok már azonosítani a pálya nyomvonalát?
Esetleg van már köztetek olyan elvetemült egyén, aki tekert is arra?

No, csak azért kérdém, mert kábé 95-98%-ban Nekem már sikerült beazonosítani, köszönhetõen a Nagy SE-nek, és jómagam helyismeretének...

Na ennyi....
Csõváz, és hátszél kisérje majd utunk végig a marathonon...


#22
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Ralph: Köszi a tanácsokat, 98%, hogy ott leszek szeptemberben a Tesco parkolójában!! ;D ;D
Kislust
::)

#23
Ralph_Fiennes

Ralph_Fiennes

    vendég

  • fórumtag
  • 152 hozzászólás
Helló SZILAJ!
A Mountex-ben nem igazán tudtak érdemlegeset közölni,mert én jól összekevertem egy Általuk is támogatott minden évben megrendezésre kerülõ hegyimaratonnal,ami persze NEM bringás
:'( Szóval ennyi pillanatnyilag.
Hogy szuperál a Kedvesed gépe? Ha egyáltalán ki tudtátok próbálni ebben a nagy " szárazságban".


#24
Ralph_Fiennes

Ralph_Fiennes

    vendég

  • fórumtag
  • 152 hozzászólás
Helló KISLUST !
Maratoni futamon még én sem vettem részt,de szerintem a dolgai megegyeznek egy teljesítménytúrával.
Tehát szerintem,illetve hát magamból indulok ki,nem árt egy kis alapozás a túra elõtt. Szerintem ,ha valaki nem egy borzasztó nagy kilométerfaló( napi 60-70 KM ) mint szerény személyem,akkor nem árt egy hónappal az említett esemény elõtt kimondottan rákészülni. Ha nem is igazán azonos terepviszonyok között,de én a távra nagyon odafigyelek.
Gondolok itt arra,hogy azért,ha 50 KM körüli lesz a táv,akkor azt akár aszfaltos úton is,de simán letekerjem,legalább két-három naponta.Az biztos,hogy a terepen való közlekedést nem igazán fogja senki elsajátítani közúton,de azt biztosan eléri,hogy ne kelljen kiállni az elégtelen erõnlét miatt.
Én 7-10 nappal a túra,vagy legyen akár maraton elõtt azért a kajára is odafigyelek (tészta,szénhidrát,izotóniás italok),elõtte pedig 1-2 nappal a folyadékfeltöltésre. Ez néha nagyon jól jön( lásd a Zemplén 50-nél az elsõ vízvételi lehetõséget,cirka 18KM a starttól,persze,ha nem tévedsz el ;) )
Felszerelés: nem igazán szeret senki sem óriási pakkokkal tekerni,fõleg nem a hegyekben,de szerintem ami nélkülözhetetlen: gumifoltozó felszerelés,szerelõvasastól,újabban mûanyag,én szoktam azért egy pótbelsõt is vinni,láncbontó,imbuszkulcs-legalább a fékekhez,persze ha "V"-fék,pumpa,esetleg kenõanyag a láncra,ha hosszabb a túra.
Ezekhez jön még hozzá a tetszõleges elemózsia,persze csak ha nem biztosítják az ellenõrzõ pontokon,frissítõ állomásokon és a legfontosabb a folyadék,ha lehet kettõ kulacssal,fõleg nyáron. Én nagyon favorizálom az izotóniás sportitalokat az energia italokkal szemben. Hû,de bika nem leszel tõle,de az elvesztett ásványokat,nyomelemeket,stb-t visszanyomja keményen. NO KIFULLADÁS,KIÉGÉS,LEFÁRADÁS!!!
ISOSTAR rulez !
A bringa: a lényeg szerintem az ép váz,a pontos váltó és a megbízható fékrendszer,ha ezek rendben vannak ás a gördülõ alkatrészek is kaptak elég kenést,akkor olyan nagy  gond már nem nagyon lehet.
De szerintem ideje befejeznem ,mert lehet hogy egyeseknek nagyon unalmas vagyok,ezért EGYESEKTÕL bocsi!
Ha ezek így történnek szerintem legalább olyan repülõstartot tudsz bemutatni,mint SZILAJ barátom a Szilvási száguldáson.
Hát minden jót!

#25
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Ralph_Fiennes: Helló!

Ez a szeptemberi móka, amit írtál, egyre jobban mozgatja a fantáziámat, már az egyik haveromat is befûztem. Tudnál egy pár sort írni, hogy miként zajlik le egy ilyen happening, mit érdemes vinni, hogy készítsem fel a bicajt, stb.?

Elõre is köszi,
Kislust
::)





#26
Szilaj

Szilaj

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
Hello Ralph! :)
Ezek szerint akkor most már két kis lyuk van a fenekeden  ;D ;D ;D . Ennek örömére igazán mehetnénk már bringázni a hétvégén. A barátnõmnek is megvettük a bicajt. Egy Merida Strikert kapott, és már igen szeretmé tesztelni terepen. Na majd felhivlak a héten valamikor.
Bye.

#27
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Ralph_Fiennes: Köszi a bíztatást, még egy kicsit gyakorlok, utána lehet, hogy elnézek egy ilyen rendezvényre. Ezek általában hétvégén szoktak lenni?
Kislust
::)

#28
Ralph_Fiennes

Ralph_Fiennes

    vendég

  • fórumtag
  • 152 hozzászólás
Helló Szilaj!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Az a helyzet,hogy az idén lemaradok a Duna Maratonról,mert egyéb elfoglaltságom akadt (tapétázás,lambériázás,járólapozás meg hasonlók) Sweet Home!
A másik: holnap beugrom Miskolcra és benézek a Mountex-be,mert azt hiszem Õk is a szervezõk között vannak.
Csak megdobnak egy térképpel,esetleg egyebek...
UI.: tegnapelõtt felakadtam a kerítésünk (hegyes vas!) :'( tetejére és keletkezett a fenekemen egy apró lyuk,persze a legrosszabb helyen(nyereg!).Szóval bringázás csak félgázzal.
Na minden jót.

#29
Ralph_Fiennes

Ralph_Fiennes

    vendég

  • fórumtag
  • 152 hozzászólás
Helló KISLUST!
Egészen biztos hogy fogod bírni.
A szintidõk azért úgy vannak kalkulálva,hogyha egy kicsit azért tekersz,akkor még idõn belül vagy.Feltéve,ha nem tévedsz el 4X,mint én a Zemplén50-en :P,de azért még idõn belül gurultam be.Szóval bízom benne,hogy fogunk találkozni.

#30
Szilaj

Szilaj

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
Sá Ralfi
Hol lehet megtekinteni azt a térképet?
Amúgy jössz a Duna maratonra?  ;)

#31
Ralph_Fiennes

Ralph_Fiennes

    vendég

  • fórumtag
  • 152 hozzászólás
Legyetek üdvözölve !
Tehát:Bükk Nyílt Hegyikerékpáros Maraton
        -idõ:2001.szeptember 02.
        -Rajt-Cél:Eger TESCO parkoló
        -Versenytáv:40 és 100KM
        -Elõnevezés:1400FT,helyszinen 2000Ft
        -Minden célba érkezõ pólót kap,a 40 KM-es              távon az elsõ hatot,a 100 KM-es távon az elsõ kilencet díjazzák.
A pontos útvonaltérkép elvileg már mától megtekinthetõ.
Bõvebb infó:nagykerekpar@matavnet.hu
Vagy:36/410-405
Ha tudok többet,akkor majd közzéteszem.
       

#32
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Sziasztok!

Az a helyzet, hogy engem nagyon érdekelnek ezek a túrák, martatonok, de félek, hogy nem vagyok elég tapasztalt hozzá, ugyanis mostanában vettem a gépemet, elõtte egy BMX-em volt 12 éves koromban. Szerintetek egy kezdõ is bírja a túrákat?
Kislust
::)

#33
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
:( már volt a Bükk Marathon?
shit...
ha bárki tud közelebbit, és fõleg bõvebbet a kövirõl, lécci' pötyögjétek be ide...
:)

köszike...
Csõváz és hátszél!
A legnagyobb erõ a SVARC!... Paraferee voltam... ;D


#34
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
a "Bükk-Maratonon" én voltam ! ez május elején volt és 60km volt a leghosszabb táv. Miskolc (Komlóstetõ)-Bükk-Miskolc nagyon röviden...sajnos elég sok aszfalton ment belõle (kb.20km) de ezt az erõnlétem miatt ezt nem is sajnáltam... amúgy nagyon jó volt,csak kevesen indultak. a szervezés is OK volt (500Ft nevezés,bõséges kaja,póló)...jövõre is megyek  :)
lesz egy maraton szeptemberben (?) is Egerbõl a Bükkbe, nagyobb díjakkal. errõl többet nem tudok  :(

#35
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Hali,
hááát nem tom' ki hogy van vele, de Én alig tudtam idáig jutni...
???
már mint, hogy írjak ebbe a csodálatos új fórumba...
kicsit még bonyolult, a régihez képest...

no, de a lényeg...
Skacccok!
Mi van avval a Bükk-marathonnal?
Valaki regélne Nekem kicsit bõlében róla?
pölö:
mikor?
hol?
merre?
mennyi?
stb?

Köszike!
:)
CSõváz és hátszél!
Joghurt segítsen kiigazodni... Paraferee voltam...

#36
Szilaj

Szilaj

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
Hey!
Jesszá! Hát persze, hogy megyünk.
-Duna Maraton?, Bükk Maraton?
Én tutti mind a kettõre megyek. Egyenlõre persze csak rövidtávon.
1ébként valamikor kimehetnénk már a környéken is bicózni. Már unok mindig egyedül tekerni.

#37
Ralph_Fiennes

Ralph_Fiennes

    vendég

  • fórumtag
  • 152 hozzászólás
Merre vagy Szilaj,megyünk jövõre is??? ::)

#38
Bikemag

Bikemag

    házigazda

  • globális moderátor
  • 420 hozzászólás
Régi fórum hozzászólásai