Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kempingek, szálláshelyek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
40 hozzászólás a témában

#21
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Hát, elég béna vagyok a témában, de itt a könyv cime, amire támaszkodtam fenti irásomban:

" Teljesitménytúrák itthon és külföldön 2003"

Annak a hátsó részében van egy olyan jegyzék, hogy "szállások". Abban néztem, de csak ezt az egy zempléni szállást találtam!

#22
roobi

roobi

    vendég

  • fórumtag
  • 102 hozzászólás
Lens
Sajnos nekem még egy eléggé régi kiadású könyvem van - hozzáteszem sajnos évrõl-évre nem frissítik a kiadványt- de abban van Sárospatakon diákszállás, camping, vendégház, turista szálló. A Zemplénben egyébként rengeteget ír a könyv. No persze az árak azok is régiek és egy-két adat már nem helytálló de telefonon chekkolható.
Egy könyvrõl beszélünk vagy lehet, hogy a témában sokkal tájékozottab vagy???

#23
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Roobi, a könyvben valóban van pár szállás, és Zemplénben egyet találtam:

Vasutas Szálló, Saúh
600Ft/fô

A Vasutas Szállóban bivakolni is lehet, 100Ft/fô.

De érdekelne egyéb variáció is!

Pl. valami Sárospatakon.

#24
roobi

roobi

    vendég

  • fórumtag
  • 102 hozzászólás
Nos Para, ha már említetted a Parádsasvári Túra Motel campinget - ahol k.. jól fõznek az éttermében- onnan 50 méterre egy erdei uton felfelé eljut az ember Fényespusztára az Erdei Melléktermékekért Alapítvány vadász jellegû túristahazába. A gondnok Madár Pisti egy fiatal jó fej srác. Ez ugyan nem olyan olcsó mint egy camping - picivel drágább- de külön tusulós, tv-s, hûtõs szobák vannak nem szálloda árakon. Sokkal inkább hasonlít egy meghitt, romantikus hétvégi vadászlakhoz. Ha za ember szívesen megy el kedvesével, oldalbordájával - vagy ki, hogy hívja - egy romantikus hétvégére olcsón, akár bulizni berúgni is lehet majd a környéken hatalmas túrákat tenni gyalog vagy keróval akkor ez ideális hely.
Persze a sátorozást én is elõnyben részesítem.
Infó:
A Magyar Természetbarát Szövetség kiadványa melynek címe:
TERMÉSZETBARÁT SZÁLLÁSHELYEK negyedik kiadása tartalmazza szinte az összes hazai túrista szálló, kulcsosház, camping és minden ilyen jellegû szállás elérhetõségét , címét és leírását.
Ezt meg lehet vásárolni kb 1500 forint értékben az MTSZ irodájában Bp. Bajcsy-Zsilinszky út 31. II. em. 3-alatt
1396 Budapest, Pf 483 posta címen vagy 311-2467, 311-9289 telefonon érdeklõdni.
E-mail: mtszhir@c3.hu
http://www.fsz.bme.hu/mtsz

Az összes hazai hosszabb túrám szálláshelyét innen néztem ki és mindig bejött. Azután már ismeri az ember fia a jó helyeket és vissza-vissza tér oda.

Atus: a Kisgyóni kulcsosház király. ;) ;D

Lovas Gabinak írtam éppen, Bükk Szentlélekrõl indulva a Farkasgödri kulcsosház imádnivaló. Csak gyalog lehet megközelíteni a Kék túra mentén. Ezt Para Te biztos ismered.
roobi

#25
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
Ez a zempléni szállás téma engem is érdekelne, mivel közel van hozzánk, így én is lehet, hogy ellátogatok majd a TT-kre az egyik itthoni (Hajdúszoboszló) VBB-s ismerõsõmmel, és ha már ott vagyunk jó lenne maradni még egy napot. Valami barlangásszállás is jó lenne, olyasmi mint a létrástetõi. Egy napot ott is ki lehet bírni.

#26
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Bruce: köszi szépen, ha megteszed!

Nos, keresek Sauh-on vagy környékén faházban vagy egyéb helyen olyan szállást, ami olcsó, és max. 1500Ft/fô/éj, és bringát is lehet tárolni. Tehát nem szálloda,hanem diákszállás féle, vagy camping!

Ez azért fontos, mert a Zemplénbe a tt-k és most már maraton miatt is, évi 4szer megyek.

#27
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Nagymamáméknál (Sauh) jó lesz? :)

Viccet félretéve (már amennyire ez vicc volt), milyen stílusú szállást keresel? Nem ígérek semmit, de esetleg utána tudok nézni ::)

#28
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás

He-Hey!

De letûnt ez a topic... pedig nem hiszem, hogy mindenki saját víkendházban vagy az erdõben avarkupacon alszik nyaranta... 8\


Ó nem. 7 csillagos szállodában! ;D

Egyébként Para, tényleg marha jó ötlet volt ezt a topikot megnyitni, mert én is mindig a szállásokkal szenvedek, ha valahol van egy tt, marci. Legalább ide le fogom ezentúl irni a tapasztalataimat.

Nekem a Zemplénben kéne olcsó szálláshely, igy ha valaki tud ilyet, kérem irjon!

#29
atus

atus

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Üdv mindenkinek!
1et én is irok, ez nem camp.,hanem kulcsosház. Bakony keleti lába, Kisgyón. 34 férõhely/ágyikó/, tusoló,Wc,konyha,társalgó,4-5 ágyas szobák,fütés.Tavasztól sátrazási lehetõség az udvaron.Árak:szállás 750.-/fõ/éj,sátorban kb. fele.Hálózsákot ill. ágynemü huzatot vinni kell.Buli esetén nem szól senki. ;) ;) Bolt kb 4 km, kocsma 2 km /hétvégén a telepen is van/.A környékben inkább túrázni lehet,de van extrémebb terület is.
Egyenlõre ennyi, de még irok 1et-2tõt.
szasztok atus

#30
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
Hát ez nagyon jó! Én is nyitottam már ilyen topicot, kezdetnek az Ágasvári házat mutattam be, de az a topic is eltünt. Remélem ez sikeresebb lesz.

#31
Ranger

Ranger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 748 hozzászólás
Ave Para,beh jó hogy elõszedted ezt a topicot!! ;)
Majd összeszedem emlékeim és leírok pár jó helyet én is...

#32
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Üdv!

Egy eléggé eltûnt, de talán azért most már, hogy egyre jobban süt a nap, jobban katuális témát vennék elõ...

FRISS ÁRAKKAL szolgálhatok az idei évre a lillafüredi, erzsébet-sétányon levõ campingbõl:

-szállás 700,- /fõ /éj

-gyerek 400,- /fõ /éj

-sátor 400,- /db /éj

-motor 200,- /db /éj

-kocsi 400,- /db /éj

-lakókocsi 700,- /db /éj

-lakóautó 1100,- /db /éj

-áram 300,- /bekötés /éj

-bérelt lakókocsi 3000,- /db /éj


tsõváz...

#33
templar

templar

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Szervusztok!

Kellene némi jó szálláslehetõség (nem kemping, lehetõleg panzió v. ilyesmi) Szilvásvárad környékére. Úgy néz ki mennénk egy kört (lehet, hogy Para kollégáét... 8)) és meg kéne szállnunk jövõ hét szombaton valahol. (Eddig van vmi kb 7000/éj ::))

(Ja, kétágyas szoba ;D)

THX



#34
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.292 hozzászólás
Aloha!

Aki mátrában szeretne tekernik, és szereti az extrém terepeket, azoknak ajánlanám az Ágasvári turistaházat/kempinget. Egy csillagásztáborban volt szerencsém megismerni ezt a helyet. A megközelítés szigorúan off-road (ugyan van egy "erdészeti út", de nincs egy hummered, vagy egy moszkvicsnál értékesebb autód van, akkor saját felelõségedre használd itt mert tuti galyra megy a felfüggesztése...), de ha felérsz akkor vár téged egy hihhetetlenül szép környék jó kis dh, cc útvonalakkal, isteni kilátással. Jameg mellékesen van ott két kis házikó+egy kis(észlelõ)rét, ahol lehet sátortverni, meg ha van távcsöved kémlelni az eget  ;) Ha nem sátorban utazol, akkor van a turistaház, ahol fûthetõ (tûzhely) szobák vannak emeletes ágyakkal+kisszekrény. Zuhanyzó hmm... szóval van egy darab a házban, de a vizet a közeli forrás adja, és neked kell fát tenni a "bojlerbe", ha meleg vizet is akarsz, de ki lehet bírni. Tulaj jófej, reggelente megy le a közeli faluba kajáért megy miegymásért, de a másik házban(kajálda), üzemel egy ilyen kis "bár", ahol a legszükségesebb dolgokat be lehet szerezni.(sportszelet, kávé, vilmos pálinka... ;) Asszem a tulaj fia nagy bringás, mer az ebédlõ fala tele van bringás képekkel, úgyhogy tud néhány jó kis útvonalat is mondani.
Pontos árat nem tudok mondani, amikor én voltam nagyon olcsón kijöttünk. Ha érdekel a dolog, akkor hívd fel az mcse(magyar csillagászok egyesülete) és õk biztos meg tudják adni a csávó telcsiszámát...
http://www.mcse.hu/index1.cgi

Egy éve voltam itt és majdnem megõrültem bringa nélkül, mert olyan terep van, hogy kéreti magát letekerni. 8)  


#35
zsolti

zsolti

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Üdv!

Ha már Bükk, akkor Lillafüredtõl kb 6-7 kilcsire Eger irányában a Bükkszentkereszti elágazásnál ( Hollóstetõ) elkanyarodsz Bszkereszt felé. A következõ balos kanyarban EGYENESEN menj. Kb 100 méter és megérkeztél egy kempinghez. Vannak faházak is, stb. Nyugodt, csendes hely. Az árakat nem tudom pontosan de elfogadható. A Hóllóstetõ th.-ban ha nem muszáj ne kosztolj! Silány! Drága!
A megzöldült kenyeret alig akarták kicserélni és még elnézést sem kértek.

Hali, Zsolti

#36
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
He-Hey!

De letûnt ez a topic... pedig nem hiszem, hogy mindenki saját víkendházban vagy az erdõben avarkupacon alszik nyaranta... 8\

Na mind1...

Csak annyit, hogy a Lillafüredi Campingnek van honlapja, ha valaki esetleg érdeklõdne utánna...
Nem csak a campingrõl olvashat, hanem a házigazdáról is, aki mellesleg barlangász...

Na csõváz és hátszél...
Joghurt már holnap menne a hegyekbe... Paraferee voltam...

Hjaaa!
És a cím: http://kovatt.tripod.com/

Csüüüsz...

#37
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Halihóóó...

A Lillafüredi campinghez kiegészítõ:

1)
az árak sajna változtak, DE még így is a környék, és talán az Északi-középhegység legjobb árai vannak.

felnõtt: 600.- HuF/éj
sátorhely: 400.- HuF/éj

2)
a konyhába az idén ÚJ gáztûzhelyet szerelnek, így még komfortosabb lesz...
már azután elméletileg akár sütni is lehet...
;D

No, ennyi...
Csõváz és hátszél...
Paraferee voltam... Joghurt most hûûûûsöl... ;D

#38
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Halihóóó,
látom végre akadt valaki, aki járt már campingben... ;D

Nos, akkor imhol egy másik camping Tõlem...

hely: a MÁTRA, azon belül is PARÁDtól 4 kilométerre PARÁDSASVÁR felé, a laposban, az út jobb oldalán.
a campinget TÚRA CAMPINGnek hívják...
egy hatalmas füves területen fekszik el, egy patak partján...
kicsit lehangoló látványú, ha kevesen vannak benne... :(

a mosdó helységben egy darab tusoló fülke, 5 WC, és 4 mosdókagyló van... szal nem az a *****-os... :(

van egy fedett társalgója, melyben multkor még volt ping-pong asztal is...

konyhája nincs, de van étterme...
a kaja nem egy királyi, de a egész napos tekerés után tutira nem fogsz panaszkodni... ;)

a campingbõl elérhetõ rövidtávon a KÉKES, és a GALYA is, de egy napos túrába belefér még SIROK, RECSK, EGER, GYÖNGYÖS, MÁTRAHÁZA, MÁTRAFÜRED, MÁTRADERECSKE,stb...

az árak egy két fõs legénységnek egy sátorra kábé annyira jön ki, mint Lillafüreden...

Ha a Mátrában szeretnél egy helyen táborozva több helyre tekerni, vagy csak túrázgatni, akkor ez a camping jó kiindulási pont...

[*....] felszereltség
[***..] ár
[**...] hangulata
[*****] kiindulási pont
[*****] megközelíthetõség

Csõváz és hátszél legyen utatokon!
Joghurt meg veletek! Paraferee voltam...




#39
Sab

Sab

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
kb ket hete voltunk a parommal az orfûi kepmingben, igy tapasztalat alapjan tudom ajanlani. a helye nagyon franko, csak amig eljutsz oda, az kicsit gazosabb.
hol van? a mecsek szivehez kozel, marha jo erdokkel korulveve, dh-sok is talalnak melto talajt, meg a cc-sek is. (Pécs sincs am messze, ha nem a szerpentinen akarsz vegigmenni, akkor van "kozvetlen" erdei ut, de hogy mennyit kell maszni ott, azt nem tom)
hogy jutsz el oda? hat legkenyelmesebb ugye autoval, akinek nincs, az meg megy vonattal Abaligetig, onnan mar nincs messze az orszaguton tekerve (telleg nincs messze! csak van egy ket jo nagy domb addig ;D )
ha mar ott vagy, akkor eleg sok satorhely kozul lehet valogatni, van napsutotte, van arnyekos, ezermillio kiepitett tuzrakohely van, ahol estenkent lehet sutogetni a baratnoket. a tusolda eleg kulturalt, bar aki keson vagy kora reggel erkezik, nem talal meleg vizet, mert a teton mukodik a napelemes hotarolos vizmelegito ;). van bent a teruleten termeszetesen draga bolt, bar minden kajajuk es piajuk mindig hideg, az extrem legkondinak koszonhetoen. van vendeglo is bent az igenyesebbeknek, azt nem probaltuk. ja, szokott lenni hangulatos elozene is ;D.
aki imadja a magyar civilizaciot, annak van tarsalgo tevevel, lehet villanyrezson is sutni egy konyhaban, meg aki piszok igenyes, az berelhet fahazat is, de az akkor mar ugye nem kempingezes. ja es lehet aramot is hasznalni, asszem nem ellenorzik tul komolyan, hogy fizettel-e erte, vagy csak racsatlakoztal a disznora.
a ziherhajt: hat mikor mi ott voltunk, nem volt tele a hely, lehet hogy csak ezert volt ossz-vissz egy biztonsagi fazon, az is csak napkozben jarkalt, eccaka nem. lehet, hogy foszezonban komolyabban veszik a dolgot.
kint persze ott a to, amihez van strand, de az is rohadt draga, valami 270 Ft volt egy diakbelepo + meg a 90 Ft-os kilepojegy (nem vicc!).
ja, az ar. hat egy satorhely 800 Ft, az idegenforgalmi ado 200 Ft, egy diakferohely 480 Ft (felnott hely 600). ezek mind per nap per kopf. a bejaratnal persze lehet kapni helyi terkepeket, meg ilyeneket, ja es igen, aki bukik a kulfoldi csajokra, es tud idegen nyelveket, az is remenykedhet, szoktak lenni sokan, es eleg sok a lakokocsis nep is, lehet ismerkedni.
szerintem erdemes kiprobalni. akinek felizgattam a p... ize a fantaziajat, az irjon, hatha eszembe jut meg valami.
csok!

#40
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
és akkor imhol az elsõ szállás lehetõség:

a Bükkben, Miskolctól 18 kilométerre fekszik Lillafüred, ebben a csodálatos környezetben található meg két hegygerinc közé ékelõdve az ajánlandó campinget.
a camping kicsi területen fekszik el, mindössze csak két kis telek van összenyitva, de ezáltal nagyon családi hangulatos...
található itt egy fedett társalgó, konyha a következõ felszerelésekkel: 2 helyes gáztûzhely, tányérok, poharak, hûtõszekrény..., a mosdóban két darab tusoló fülke, 3 WC, 5 mosdókagyló...
Ha fõzni szeretnél, de nem vittél magaddal edényt, akkor a házigazdákkal könnyen megbeszélheted, és kaphatsz is akár...
Sajnos a kerékpárok zárt helyiségben való bezárására nincs lehetõség, DE NINCS IS RÁ SZÜKSÉG!
Mint említettem családias, ezt alátámasztandó, a kaput este 10 után zárják... ;D
nagyon kedvesek a házigazdák, akik egyébként egy házaspár...
ha kedved támad barlangászni, és ezt elõre is tudod, akkor egy elõzetes telefon beszélgetés után Attilával (házigazda) és Bundival (Berni pásztor) egy barlangtúrán is részt vehetsz akár...
Attila elismert barlangász, és nagy túrázó, úgy hogy ha nincs ötleted merre is tekleregj, akkor abban is tud segíteni...
A campingben túrista térképhez is hozzájuthatsz... ami persze nem árt, mert innen kiindulva rengeteg helyre tudsz eljutni, városok pölö: Szilvásvárad, Bánkút, Eger, Felsõtárkány, Bükkszentkereszt, Répáshuta...

És végezetül az árakról:
az idei árakról nem tudok még semmit sajna, de kábé ugyanott lehetnek mint tavaly, ez pedig:
sátor hely: 350.-/éj
koponya: 450.-/éj

és még valami:
az elérhetõségük: (46)333-146

[*****] felszereltség
[****.] ár
[*****] hangulata
[*****] kiindulási pont
[****.] megközelíthetõség
Csõváz és hátszél!
Joghurt is itt szokott eltölteni egy hetet nyaranta... Paraferee voltam...