Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kempingek, szálláshelyek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
40 hozzászólás a témában

#1
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 535 hozzászólás
Én abszolut a vadkempinget ajánlom mindenkinek egyrészt olcsó/mivel ingyen van/ és ugyanakkor kaland is.
Én végigvadkempingeztem az Alpok nagy részét,soha semmi gond nem volt,pedig köztudomásu,hogy itt tilos a vadkemping.
Hogy,hogyan kell ezt okosan csinálni/egy-két fortély,helykiválasztás stb/,akit érdekel nézzen bele a videóimba:

http://cobranco.atw.hu/

#2
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Dolomitokban valaki olcsó kempiget vagy szállást tudna-e esetleg ajánlani? Toblach környékére gondoltam, de minden megoldás érdekelne!

Köszi!


#3
kulitoko

kulitoko

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 320 hozzászólás
hat igen, ez szerintem is uberel egy akarhany csillagos picsakinyalos wellness lopikulat. Ez maga a sokcsillagos "szalloda" :) Tuti nagy elmeny lesz. Viszunk kis gazfozot, esti kajafozes, csillagnezes, naplemente stb... :) Jo lenne ha esetleg talalnank valami kijelolt tuzrakohelyet, az nagyon hangulatos tudna lenni.

Patakot mi is keritunk majd, bar nem hinnem hogy oriasi problema lesz talalni. Furdes nelkul en sem birok aludni, foleg ha meleg van es jol megizzad az ember. Amiatt tenyleg ne aggodjatok, hogy hulyegyerekek lennenk, es nem tudjuk mi a szabaly. Ebbol tuti nem lesz problema.

Koszi a tapasztalatokat megegyszer
Viktor

#4
Bigtibi

Bigtibi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 392 hozzászólás
Én a komfortot igyekszem fokozni azzal, hogy olyan helyet keresek (elõre térképen) ahol valami patak, folyó szóval víz van. Szerencsére ez Ausztriában nem tul nehéz. Igaz nem Ausztria, de én megjártam Fót- Zakopane(Lenygyelo.) útvonalat három gyerekkel , akikbõl egyet gyerekülésben vittem,
meg egy feleséggel és csak kétszer aludtunk fizetõs helyen. Jó ez a vadkemping, de tényleg be kell tartani azt a néhány alapszabályt.

#5
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
kulitoko, ez nagyon hûdevazze!
Na itt pihizhettek, meg van engedve! :D

#6
kulitoko

kulitoko

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 320 hozzászólás
koszonom szepen a kimerito valaszokat :)
Igen, alapkovetelmeny nalunk is, hogy ugy hagyjuk a "helyszint", ahogyan talaltuk. Igazabol en is ugy gondoltam, hogy valami kis felreesobb helyen, ahol kevesen jarnak, vagy latjak hogy nem rongalni, lopni mesz, hanem egyszeruen csak pihenni akarsz.

Svajcban ezt a helyet szemeltem ki: http://www.panoramio.com/photo/8742921

Parszaz meterrel a falucska felett, gyonyoru kilatas, nem is kell tobb.
Ha minden jol megy es erdekel is majd valakit, akkor az adott napon keszult kepeket es esemenyeket meg lehet majd tekinteni a zzzinterneten :) A cimet meg nem mondom :D

#7
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Ezekre tökéletesen alkalmas egy bekötõút, amin bentebb gurultok és ott lehet hobózni. A tisztaság, kultúráltság szerintem is alapkövetelmény. Én Horvátországot jártam már végig többször is, minden gond nélkül. Aludtunk a Triesti Inter Spar tetején (ott volt a parkoló, és a bevásárlókocsik "garázsában" háltunk), vagy lepukkant lépcsõházban... Mindig esett szinte akkor, muszály volt fedett helyet találni, mert csak hálózsákunk volt. ;-)


#8
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Egy a lényeg, ne legyetek rendetlenek. De Te nem olyan családból származol! :D

#9
sol

sol

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
Tavalyelõtt két hétig bicajtúráztunk Ausztrián át Velencéig és vissza, talán ha 5 éjszaka volt, amit nem vadkempingezve töltöttünk. Sehol nem volt semmi probléma, igyekeztünk nem nagyon szem elõtt lenni, de "laktunk" kerékpárút mellett is, reggel vidáman integettek és köszöntek az arrajárók :)
Néhány hiba akkora poén, hogy kár lenne azokat csak egyszer elkövetni. :lol1:

#10
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Olaszország/Svájc nem piszkálnak, ha nem szemeteltek, és nem egy kert közepén vertek tanyát.
Gyakorlatilag mindenhol igaz. Ha nem vagytok feltûnõen szem melõtt, akkor nem zavar senkit.

#11
kulitoko

kulitoko

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 320 hozzászólás
Nem akartam új topikot nyitni, valami köze azért csak van a témához :) szóval,

valakinek van valamiféle "bivakos" tapasztalata Ausztriából, Németországból, Olaszországból, esetleg Svájcból? Tudtommal az emltett országokban büntetik az efféle alvási kultúrát :D , viszont lenne 3 éjszakánk amikor bivakolni szeretnénk, költségtakarékosság miatt.

Valami kis félreesõ helyen ahol nem szúrunk szemet az embereknek, nem szemetelünk, nem rongálunk, békés turista üzemmódban szunyálunk egyet este. Szerintetek lehet ebbõl probléma, birság, stb?

Németország: München környéke
Ausztria: Innsbruck környéke
Olaszország/Svájc: Stelvio-hágó keleti "lába", vagy Sta. Maria val Müstair környéke

ezekrõl lenne szó. Várom a véleményeiteket, esetleg személyes tapasztalataitokat / remélem jól irtam le :D /

#12
Tyito

Tyito

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.067 hozzászólás
Amit szeretnék Veletek megosztani:

Hegyi Kemping
Szilvásvárad
Egri u. 36/A
tel.: +3636/355-207

Garantáltan szupi és nem uccsósorban olcsó hely.

#13
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
Voltunk a sátoraljaújhelyi vasutas szállóban. Valójában ez egy vasutas laktanya, ahol adnak ki szobákat természetjáróknak is. A szobák kétágyasak, közös zuhanyzó, retyó. Az árához képpest nagyon jó: múanyag nyílászárók, ahol kell csempe, fûtenek, mint állami cégnél. A vonat forgalom semmiképpen nem mondható jelentékenynek, ezért nem is zavar, bár az épület a sínek mellett van. Sajons telefonszámot nem tudok mondani, mert mire eszembe jutott volna, hogy elkérem már csak a takarítónõ volt az irodában -a vonat közben indúlni akart- az meg elég értetlen volt: "Van magugnak sauhi telefonkönyvük, nem?". Persze, hogy van, azért aludtunk ott. ;D Egyébként nagyon frankó KISVÁROS. Ha valaki tud telefonszámot, megadhatná.

#14
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
engem nyárra érdekelne valami óccsó szállás (sátoros is jöhet) északnyugat-mo.-n...
::)

#15
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
Valaki valami bõvebbet tud a vasutas szállóról? Ez nagyon kedvezményesnek tûnik, nem MÁV alkalmazottaknak is mûködik ez a dolog, telefonszám?

Köszi!

#16
roobi

roobi

    vendég

  • fórumtag
  • 102 hozzászólás
Zsirosmacska:
Pontosan: szabadban aludni. elõre el nem tervezett helyen hálózsakban szunyálni (kényszerbivak) de egy megtelt túristaház ebédlõjében a földön aludni is bivaknak számíthat.
Gondolom a vasútas szálló nem rendeltetésszerüen alvásra alkalmas helye a bivak ;D ;D

Lens: A könyv jó de sokkal jobb helyi ismeretségü tanácsokat kapni mert az biztos.
üdv:roobi

#17
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
Vasutas Szálló?!? Hun? Mikó? Pontosan mi az, hogy bivakolni?

#18
atus

atus

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Lens!
Figyu!!!! Dolinai Tiborné,Sauh.Esze Tamás u. 20/tel.:47/321-424
Horváth Gáborné, sauh. Hegy u.3./tel.:47/325-248 este(!)
Jelenleg 31 Zempléni cim van, de lehet, hogy már több.Egy régebbi kiadásu katalógust(7év) tudok adni,én még mindig abbõl nézem a szállásokat ki,6.-án megyek a sport kiállitásra.Elvigyem?????? Atus

#19
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Jaaa? Van olyan kiadvány is? Aztat nem is tuttam. :P

Akkor majd bemegyek. Csak az a baj, hogy az a majd egyszer lesz, mert nem egyhamar vetôdök arra.

De azért Bruce, vagy valaki, ha tudtok olcsó zempléni szállást, csak irjátok le ide!

#20
roobi

roobi

    vendég

  • fórumtag
  • 102 hozzászólás
Akkor érthetõ mert nem ugyanarról a kiadványról beszélünk.
Szerintem megéri bemenni az MTSZ-hez és venni egy Természetbarát Szálláshelyek címû könyvet és abban nagyon sok különféle szállás benne vagyon. Sajnos most én nem tudom leírni mindent mert annyi infó sõt érdemes szelektálni és telefonálgatni is.
roobi