Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ausztria XC túra-kiruccanás

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
41 hozzászólás a témában

#21
en2002

en2002

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 273 hozzászólás
hellosztok

végre volt idõm megírni az ausztriai túránkat
2005. évi túránk



Idén is megszerveztük a kerótúránkat, csak kisebb-nagyobb változásokkal. Az elsõ és legfontosabb változás, hogy elõször szerveztük félig-meddig külföldre. Ausztriától kb. 1 km-re volt a szállásunk, egy dunántúli kis faluban, Bozsokon. Másik változás az utazok körében történt. Idén hatan mentünk, nevezetesen: Bartha Attila, Katona Kristóf, Nagy Dénes, Nagy Csaba, Sándor László és én, Kun Aladár.



Elsõ napunk az utazással telt el, de 3 különbözõ helyen csatlakoztunk. Hárman jöttek Debrecenbõl, én és Kristóf Balatonlellérõl csatlakoztunk hozzájuk Székesfehérváron, Laci pedig Veszprémben szállt fel. Szombathelyre fél 5-kor érkeztünk, és onnan 1 óra csatlakozási idõ múlva indultunk tovább Kõszegre.

A szállás tulaja lejött értünk Kõszegre, és a cuccainkat elvitte Bozsokra, a szállásra. Az út Kõszeg és Bozsok között nem olyan vészes, igaz, van benne 3 hegy is, de megmászhatóak. A szállásunkról csak jókat tudok írni, egy szavunk sem lehetett rá.



Elsõ napi túránkat a Geschriebenstein-Strecke-n kezdtük meg. Bozsokról indultunk, majd Rechnitz-nél értünk át a határnál. a fõutcán jobb fordulva, a 56-os fõúton indultunk el, ami 9 és fél km-en át emelkedett átlagosan 12%-os emelkedõkkel. 359 méterrõl 830 méterre emelkedtünk fel. Kis pihenõ után – amíg bevártuk a többieket –, folytattuk utunkat a 56-os útón, egészen addig, amíg erdõben le nem tértünk Lockenhaus irányába. Kb 7 km-t mentünk végig lefelé, kavicsos úton, de simán lehetett menni 45-50 között. A kanyarok még ennél a sebességnél is simán bevehetõek voltak. A földúton már a Glasgraben-Strecke-n haladtunk tovább. Ez az út vitt be bennünket Lockenhausba. A táj amin áthaladtunk nagyon szép votl, még a domboldalon is nyírták a füvet, de olyan szinten, hogy nálunk legfeljebb csak a golfpályákon lehet ilyennel találkozni. Lockenhaus-ig egy nehezebb szakasz volt, ami járhatatélan volt, mivel az esõ úgy kimosta, hogy az út közepén egy hatalmas lyuk volt végig fölfelé, így csak tolni lehetett. Lockenhausban egy rövid városnézés után indultunk tovább Langeckbe. Langecknél tértünk rá tkp. az aznapi túránk útvonalára, a NÖ-Burgenland-Strecke-ére. Langeckig közel 25 km-t tettünk meg, az NÖ-Burgenland-Strecke pedig 39,1 km volt. Langeckbõl az út eleje majdnem sík terepen megy végig. Kirschlag-ig, ahol a túra visszafordul, könnyen el lehet jutni. Ott megnéztünk egy várromot, ill. egy sörözõt, ahol 200 évvel ezelõtt még saját sört fõztek; sajnos azóta ez megszûnt. Kirschlag-ból két nagy emelkedõvel kezdtük meg visszafelé az utunkat. 400 méterrõl elõször 620 méterre emelkedtünk fel 2 km alatt, majd 545 méterre süllyedtünk le, és onnan 675 méterre msztunk fel újra 2 és fél km alatt. Onnan lejtettünk végig. Volt olyan lejtõ ahol többször is 70 km/h-s sebességgel lehetett lefelé száguldozni. Sajnos az idõt kicsit elszámoltuk, mivel ekkor még kb. 35 km-re voltunk a határtól, és 5 óra felé járt az idõ, és a határ este 10-kor bezár. Rövid pihenés után, feltöltöttük magunkat kajával, innivalóval indultunk tovább, de az egyik hegyre való felfelé kapaszkodás után elkapott minket egy nagy zuhé. Sajnos ketten leszakadtak, és mi, akik elõl voltunk hárman, az egyik hegy tetején voltunk, mikor elkezdett jobban esni. (Attila már az út elején visszafordult, és õ a síkabb területeken kerózott) Másodpercek alatt szétáztunk, de mentünk tovább, mígnem Goberlingben egy benzinkút alá behúzódtunk. Csendesedés után indultunk tovább, de alig pár perc után újra elkezdett esni, és szétázva, de visszamentünk Goberlingbe. Egy étterembe húzodtunk be, ahol nagyon rendesek voltak velünk. Felhívtuk a tulajt, hogy nem tudnának e értünk jönni, mivel kb 25 km-re voltunk a határtól, de idõben sem értünk volna vissza, és mg elõttünk volt két „szép” hegy. Közben próbáltuk hívni a lemaradottakat, de az egyik nem vitt magával telefont, pedig kettõ is van neki, a másikat meg nem értük el. Értünk 9 fele jött egy autó, a kerókat pedig ott hagytuk az étteremnél, hogy majd másnap értük megyünk. Fél 10 felé értünk haza, közben Attilának sikerült elérnie Dénest, és kiderült, hogy nagyjából hol vannak. Értük is ment egy autó, de valamilyen oknál fogva rossz koordinátát adtak meg, így nem találták meg õket. Végül hajnal 5-kor hívtak, hogy merre van. A benzinkútig mentek vissza, kb. 35 km-re voltak a határtól. Másnap értük ment autó, amivel õket és a kerókat is visszahozták. Visszafelé a mi keróinkat is felvették. Így telt az elsõ nap. Sok tanulságot levontunk belõle, tanultunk ebbõl a hibából. Mindannyian hibáztunk, ezt beláttuk.

A túra így 86,76 km lett, max: 70 km/h; time: 5 óra 20 perc 40 mp a tiszta keróidõ és 16,2-es átkagunk volt, amíg tekertünk.

Aznap már semmit se csináltunk, csak délután elmentünk egy rövid kerózásra Kristóffal és Lacival. A közelben ment egy út, azon indultunk el, majd megmásztunk egy nagy hegyet. Szintemelkedésünket nem tudom, de olyan 800 méterre kapaszkodtunk fel. Lefelé nem lehetett zúgni, mert vízmosás volt az út, és így is belementünk 1-2x.



Harmadik nap, pénteken, már átfontoltabban szerveztük meg a túrát, kikérve a tulaj véleményét is, aki elég jól ismerte a környéket. Bozsokról indultunk Velem felé, Cákon áthaladva jutottunk el Kõszegre. A határon átmenve Lockenhaus felé vettük az irányt, de sikerült eltévednünk, mert elõször Mannersdorf felé mentünk el, ami a totál mésik irányban van. Visszamentünk Rattersdorfba, és végül sikerült megtalálnunk a helyes utat. Itt is a Geschriebenstein-Strecke-n haladtunk, egészen addig, amíg az erdõben szó szerint el nem fogyott az út. Nagy bosszúsan visszamentünk egy elágazshoz, és egy másik úton mentünk tovább. Az volt a jó út; sikeresen eljutottunk Lockenhausba, vagyis Lékába. Megnéztük a Lékai várat, de csak kívülrõl, mert 5 eurós belépõt nem volt kedvünk azért kifizetni. Annyit nem ért. Lékai rövid városnézésünk után folytattuk az utunkat a Geschriebenstein-Strecke-n. a probléma az volt, hogy most visszafelé tettük meg az utat, vagyis kb. 7-8 km emelkedõ következett. Geschriebenstein, vagyis Írott-kõ volt a célállomásunk. Nagy nehezen felmentünk, de olyan utakon, hogy sokszor a hátsó kerék csak pörgött egy helyben, és alig haladtunk; de leküzdtük. Írott-kõ, ami egyben a magyar-osztrák határ, van egy kilátó, ahonnan csodálatos panoráma nyílik Magyarországra. Kattintgattuk is a fényképezõket. Visszfelé Laci elesett 2x is, sajnos én nem láttam, mert elõl mentem. Poénos volt állítólag.J lefelé nagyon jó volt jönni. Közel 11 km volt a lejtõ. Megérdemeltük. Egy-két kanyarban sajnos le kellett lassítani 40-re, amúgy 50-70 között folyamatosan tudtunk lefelé jönni. )Már aki annyival jött, Laci kevesebbel az esés után). Rechnitz-ben az 50-es táblánál 65-tel jöttem lefelé. J a határtól már csak levezettünk. Összességében egy jót keróztunk, sok szép helyet megnéztünk. 72 km tekertünk 4 óra 41 perc 7 mp amit a biciklin töltöttünk. 15,4 lett az átlagunk. És 69 a max sebesség.



Szombaton egy lazább, könnyebb túrát terveztünk. A magyarországi részt jártuk be, és az ottani nevezetességeket néztük meg. Bozsokról Velembe tekertünk elõször, ahol megnéztünk egy még mûködõ vízimalmot (mindössze 3 ilyen van hazánkban), majd felkapaszkodtunk az 527 méter magas Szt. Vid hegyre, ahol Szt. Vid kápolnáját néztük meg. Kis lefelé jövet után újra felfelé tekertünk 3 és fél km-t. Ittunk a Hétforrásból, ami nevét onnan kapta, hogy hét forrás van, és a hét vezérrõl van elnevezve. J finom vize van, az emberek több litert vittek haza. Visszafelé felmentünk még az Óházi-kilátóba, ahonnan Kõszegre volt nagyon szép kilátás. Visszafelé megálltunk Kõszegen pihenni, majd betekertünk Bozsokra, a szokásos három hegyen keresztül. Sietnünk kellett, nehogy elkapjon minket az esõ.

A nap végére kellemesen elfáradtunk, jól esett egy kicsit könnyebb túra mindenkinek. 42 km azért így is összejött 16 km/h-ás átlaggal. Mindezt 2 óra 52 perc alatt tettük meg.



Vasárnapra egy hosszabb túrát szerveztünk. Délre indultunk el, Bucsu felé, majd onnan szombathely felé vettük az utat. Szombathelyre 35 perc alatt értünk, közel 29-es átlagunk vot addig a 16 km-es úton. Délelõtt Szombathelyen voltunk, szétnéztünk a városban. Voltunk egy arborétumban, majd Ják felé vettük az irányt. Ják 9 km-re van Szombathelytõl. Megtekintettük a híres jáki templomot, ami a Világörökség része, és román stílusban épült. Onnan tovább tekertünk lefelé, és Szentpéterfánál (ez a falu neve) léptük el a határt. Itt ijedtünk meg, mikor megláttuk, hogy 40 km-re vagyunk Rechnitztõl. Visszafelé semmi lényegesebb látnivaló nem volt, 1-2 hegy volt elõttünk, igaz kellett szenvednünk azért, hogy felkapaszkodjunk. Visszaúton Eberau-Winten-Höll-Eisenberg-Burg úton jöttünk, és ahol volt kerékpáros út, ott azon, ha nem, akkor az úton. De végül rátértünk végleg az 56-os fõútra, mert a kerékpáros út, az össze-vissza kacskaringózott a fõút mentén. Jobban jártunk, hogy azon mentünk, + ráadásul sokszor a kerósút is a fõúton ment. Hazafelé jövet láttunk nosztalgia gõzvasutat, és strucc farmot is. Rechnitz elõtt kb. 11 km-rel egy olyan szabadtéri tóstrandot, ahova nem kell belépõt venni. Ilyet is ritkán látni, vagyis mi nem ehhez szoktunk itthon.
TREK 6500 DISC
Ez nem egy bicikli. ez egy Trek!
Képeim: http://kep.tar.hu/kerotura

#22
jégyé

jégyé

    vendég

  • fórumtag
  • 25 hozzászólás
elõre is köszi
Aki egy picit sem flúgos az nem is teljesen normális!

#23
en2002

en2002

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 273 hozzászólás
ma kaptam vissza a lapomat, amin írtam, holnapra leírom a részletes túrát. sajnos én már nem tok többet idén ausztriába menni, mert debreceni vok, és hát az enm a közelben van.

mindnet leírok amit csak tok
TREK 6500 DISC
Ez nem egy bicikli. ez egy Trek!
Képeim: http://kep.tar.hu/kerotura

#24
jégyé

jégyé

    vendég

  • fórumtag
  • 25 hozzászólás

elég régen írtak ide ahogy látom. én most jöttem haza ausztriából, ahol egy hétig tekertünk. észak burgenlandban voltunk.

583 km-t tekertünk le ott, kijelölt MTB strecke útvonalakon. ha visszakapom a papírom, amire írtam, h merre jártunk, akkor leírok mindent részletesebben


A sógorok közelsége miatt én is átruccantam párszor, útvonalakat a neten és útikalauzokból keresve, de ott nem minden esetben azt találtam amit vártam. Ezért érdekelnének a tapasztalataid, jó lenne még egy-két túrat az idén összehozni!
Aki egy picit sem flúgos az nem is teljesen normális!

#25
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
az jó, mert engem érdekel.

a szállásról is írj légyszi.

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#26
en2002

en2002

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 273 hozzászólás
elég régen írtak ide ahogy látom. én most jöttem haza ausztriából, ahol egy hétig tekertünk. észak burgenlandban voltunk.

583 km-t tekertünk le ott, kijelölt MTB strecke útvonalakon. ha visszakapom a papírom, amire írtam, h merre jártunk, akkor leírok mindent részletesebben
TREK 6500 DISC
Ez nem egy bicikli. ez egy Trek!
Képeim: http://kep.tar.hu/kerotura

#27
Shaman

Shaman

    vendég

  • fórumtag
  • 237 hozzászólás
ja, ez a "messze van" gyenge volt..:))))
600 km ok,  még le is tekerem ha kell ;D ;D
meglátjuk...

#28
peterdankoo

peterdankoo

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
Szeva!

Én is abból indultam ki, hogy féltem nemhogy bringa, hanem minden! De rövid ismertetés után sikeresen meggyõzõdtem a dolgok ellenkezõjérõl. Egyébként kb. 600-650 kilcsi.

üdv :)

#29
Shaman

Shaman

    vendég

  • fórumtag
  • 237 hozzászólás
jaja, Erdélyre gondoltam már én is régebben, de volt / van pár ok amiért mégsem találom megfelelõnek.:
1.féltem bringa
2.kicsit messzi a hely...
3.gyalog sztem ( ha lehet:)) még szebb

ui: imádom Erdélyt, tényleg gyönyörû, vigyázzunk rá ;D

#30
peterdankoo

peterdankoo

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
Szevasztok!

Ha nem ragaszkodtok a sógorokhoz, és szívesen mentek olyan helyre ahol több a természet mint az aszfaltút, sasoljátok meg a Megmozduláson belül a Túra Erdélyben topicot. Nem hátrányos a hargitai havasok között tekerészni.

üdv ;D

#31
Shaman

Shaman

    vendég

  • fórumtag
  • 237 hozzászólás
ígérem majd igyekszem.. nem hinném h a szusszal lenne a gond:))) inkább a keró nem bírja...
;D ;D ;D

#32
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Érdemes elmenni egy ilyen maratonra,mert tök jó fejek vannak ott,meg utánna a buli sem elhanyagolható.Csak az embernek azt kell belõnie,hogy hogy milyen tempót vegyen fel,nehogy kipukkadjon a cél elõtt:) ;D
Üdv:Thommey

#33
Shaman

Shaman

    vendég

  • fórumtag
  • 237 hozzászólás
én még életemben 1maratonon sem indultam, fõleg mert nem volt kivel...
mivel ez megoldódni látszik, amint lesz bringám ( összerakva:) elnézek vmi túrára:)

#34
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Hát lehet,hogy nekem sem jön most össze a Bike Marathon,mert kell a kocsira is költeni:(,de a szilvásvárad marathon jó túra,egy kinti út elõtt!
És ez nem is olyan sokára lesz.
Üdv:Thommey

#35
Shaman

Shaman

    vendég

  • fórumtag
  • 237 hozzászólás
sajna én még nem vagyok ennyire nekimelegedve a maratonnak ( viszont az Marzocchi Marathon ;D ;D ;D ) , és nincs most 15 ropim erre...
viszont a sör, buli nem hangzik rosszul ;D ;D

#36
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Hát ez a nagy német Bike magazin által rendezett fesztivál lenne,amikor is 4 napig buli,pizza,sör,meg bemutatók,bicajpróba,és nem utolsó sorban a marathon,ami 2 távon indul asszem 54,és 100km-en.A fullos belépõ,ami mindenhová jó 15000ft.
a www.veith-marketing.de oldalról lehet a részleteket megtudni,de ha gondolod holnap küldök róla bõvebb infót.Kocsival lenne a legjobb menni,de vonattal is lehet.
Üdv:Thommey

#37
Shaman

Shaman

    vendég

  • fórumtag
  • 237 hozzászólás
Garda tó. hmmm. hallottam róla,de nem olvastam végig,
részletek nem ismeretesek elõttem...
bringa oda vagy vonat az? semmit sem tudok .. majd elolvasom... de ha megdobsz kis infoval, megköszönném:)))

#38
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Az alvással igazad van,hogy a vonaton könnyebb,ha kocsival mégy akkor meg nem kell a fél napot átutazni.Az tényleg ok,hogy már a határtól nem messze is vannak nagy hegyek.A vonatnak megpróbálok utánna nézni,mert nem tudom,hogy Bécstõl merrefelé mennek,de azt tudom,hogy Bécsbe oda-vissza 8000Ft egy jegy bringa nélkül.
A Garda tó nem érdekel május 1-5 ig?
Üdv:Thommey

#39
Shaman

Shaman

    vendég

  • fórumtag
  • 237 hozzászólás
marathon? semmi kifogás ellene, ha jó a társaság persze ;D ;D

#40
Shaman

Shaman

    vendég

  • fórumtag
  • 237 hozzászólás
bár nem olcsó a vonat, én mégis azt tartom elõnyösebbnek, hiszen kényelmesebb, meg aztán lehet szunyókálni is benne visszafelé:))
Auszt mely része? nem tudom.. mint  említettem az ötlet csak felmerült, egyedül nem lennék képes kidolgozni a tervet..
de sztem Magyarotól max 100-150 km .. bõven elég, heyógyek ott is vannak..
csak 2naposra terveztem, pénzügyi okok a háttérben.. ( + hosszabb túrára jobban fel kell készülni)
2nap: nem kell csak egy hátizsák, abba kaja, néhány gramm ruha és annyi:)))ja és alkatrész:)))