Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ausztria XC túra-kiruccanás

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
41 hozzászólás a témában

#1
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Na felkerültek a képek ide:
http://www.kep.tar.h...mmey/50569559#2
hotel néven vannak a szállodáról készült képek.
Írok majd még útvonalakat is.
Üdv:Thy

#2
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás

köszi, elõre is--


Nem felejtettem el, csak otthon maradtak a képek:(
De holnap hozom:)

#3
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Rax-ot én is csaj ajánlani tudom, a Schneeberg melletti hegy, hátha így könnyeb behatárolni :) Van camping is, a Schwarza (nem tudom így írják-e) völgyében, bár esténként nincs túl meleg.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#4
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás

Volt fent kép, a galeriben, de kitörlõdött. Hétfõn felrakom a hotelrõl, és a környékrõl is. Van trekkinges ösvény is, meg igazán kemény cc/fr terep is, a semmeringi pályáról nem is beszélve. A hétvégn összeállítok valamit.

köszi, elõre is--

#5
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Volt fent kép, a galeriben, de kitörlõdött. Hétfõn felrakom a hotelrõl, és a környékrõl is. Van trekkinges ösvény is, meg igazán kemény cc/fr terep is, a semmeringi pályáról nem is beszélve. A hétvégn összeállítok valamit.

#6
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
Thy engem érdekelne, mert szüleim is szeretnének néhány napos kiruccanást, ami ilyen 2-3-4 in 1.:) Mennyire igényel kerékpárkezelési tudást? Írnál néhány sort a helyrõl, ill. fotókat találok valahol?

#7
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
http://www.tiscover.at/payerbacherhof
ez a hotel, ahová szoktunk menni. Nem olcsó de valóban benne van az árban a szauna, meg a pezsgõfürdõ, nagyon jó a kaja, magyar a pincér, hegyet mászik, és bringázik a tulaj, van konditerem, pinpongterem, stb..
Jónéhány utat bejártunk arra, majd beszkennelem a térképet, és leírom melyik milyen.

#8
Bigtibi

Bigtibi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 392 hozzászólás
Hello Thommey!

Alkalom adtán élni fogog a felajánlásoddal fõleg a szállás érdekelne.
Mi egy baráti társasággal hegyet-sziklát mászni járunk ide évek óta, Kaiserbrunnban van egy ingyenes sátorozó hely direkt a mászóknak, de senkit sem zavarnak el ha csak úgy ott sátorozik. Mivel nekem a fõ csapásirány az mtb így én néhány napra csak ezért is ki szoktam menni.

#9
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
BigTibi: ha hamarabb mondod, nem kellett volna venni, mert nekem van. Mi többször voltunk a környéken, mert van egy tuti szállás Payerbachban, ami a Rax tövében van. Ha infó kell a környékrõl, vagy jó útvonalak szólj, és leírom, amit tudok.
Üdv:Thy

#10
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
ha esetleg nem csak kizárólag bicózni mentek, hanem móka is belefér, akkor mi azt szoktuk csinálni nyáron, hogy feltekerünk az Írott-kõre magyar oldalon, aztán a hegyen keresztül legurulunk a Rohonci tóhoz. írottkõtõl kb végig lejtõ és nem is unalmas ;) a tóhoz hátulról érkezünk meg így a belépõ is kikerülhetõ .)
bicók lerak a parton, és csobbbb!
aztán meg bozsok fele haza aszfalton .)

#11
Bigtibi

Bigtibi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 392 hozzászólás
Szia!

Bécstõl hatvan km-re van a RAX nevû hegy. Ha térképen rákeresel Glognitz és környéke. Itt én már jópárszor voltam montizni. A környéken rengeteg jelölt mtb túra útvonal van, aminek térképét egy praktikus kis csomagban lehet megvásárolni. Én bementem ez elsõ könyvesboltba és ot megvettem.
A jelölt útvonalak körtúrák, különbözõ hosszban és nehézégben. A térkép sok A4 körüli lapból áll, minden lapon 3-4 túra útvonallal. A lap hátulján a további info, szint térkép, nehézségi fokozatokkal, és a túrán belül az út milyensége. (aszfalt, dózer, stb) A túrák stílusa a maratonokéhoz hasonlítható, jellemzõen dózer utak, ösvények, de dúrva terepre ne igen számítsatok. Úgy tûnik a szervezõk célja egy általános tudással és kondival rendelkezõ montisnak teljesithetõ útvonal kijelölése volt. A túrák nagyon jól ki vannak jelölve, el sem lehet téveszteni az utat. Mi kipróbáltunk olyan utakat is amik nincsnek jelölve, általában az út elején ki van írva ha nem mehetsz arra bringával. A túrák max. 1000-1200 méterig visznek fel, e fölött nem nagyon érdemes próbálkozni, mert azok a utak amik oda felvisznek bringával nem igen járhatóak. Mi partizán alcióban feljutottunk 1600 m fölé is. Aki ide kimegy nem fog csalódni, a környék gyönyörû, tényleg lélegzet elállító helykre visznek el, mi tagadás a hazai hegyeket domboknak fogod látni néhány itt töltött nap után :-(

A bikemag galériában fent volt néhány képem az egyik túránkról, mint tudjuk ez most nem mûködik, új meg még nincs. Kár.







Ausztriában milyen utakon lehet montizni? Gondolom, jó sok helyen tilos. Kapható itthon olyan turistatérkép, amin ezek az útvonalak fel vannak tüntetve? Szívesen vennék minden segítséget, elsõsorban azokét, akik itt nyugaton laknak, és 1-1 napra át szoktak ruccanni CC-zni. Mik a tapasztalatok, milyen útvonalakat ajánlatok?
Köszi elõre is.[/quote]

#12
xle

xle

    vendég

  • fórumtag
  • 155 hozzászólás
Elõásom ezt a jó régi topikot :)
Országútival párszor már voltunk Ausztriában (Szombathelyen szoktuk letenni a kocsit), most kimennénk montizni is. en2002 beszámolójából több város neve is ismerõs, úgy látom vannak is errefelé útvonalak. Ki tudja, hogy Ausztriában milyen utakon lehet montizni? Gondolom, jó sok helyen tilos. Kapható itthon olyan turistatérkép, amin ezek az útvonalak fel vannak tüntetve? Szívesen vennék minden segítséget, elsõsorban azokét, akik itt nyugaton laknak, és 1-1 napra át szoktak ruccanni CC-zni. Mik a tapasztalatok, milyen útvonalakat ajánlatok?
Köszi elõre is.
"Nem felejtem soha el, hogy ki volt mindig velem, azt is mindig tudni fogom, ki fordult ellenem."

#13
jégyé

jégyé

    vendég

  • fórumtag
  • 25 hozzászólás
Ifjúsági szállást a www.jugendherberge.at találhattok, egy haverom aludt ilyenben Salzburg környékén, nagyon meg volt vele elégedve. A honlapon a nyitvatartások és árak is vannak.
Aki egy picit sem flúgos az nem is teljesen normális!

#14
en2002

en2002

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 273 hozzászólás
felkerültek a képek, térképek, stb az oldalra ill korábbi túrák képei is
TREK 6500 DISC
Ez nem egy bicikli. ez egy Trek!
Képeim: http://kep.tar.hu/kerotura

#15
en2002

en2002

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 273 hozzászólás
a kaja az egy étteremnem volt, és a szálsá tulaja említette, h olcsó a menü. megbeszéltük vele, h este 8ra megyünk mindig, és így õk is akkora készítették el nekünk a vacsit.
a határnál az átkelés az gyorsan ment, elég volt csak a személyit is felmutatni, sõt a végén amikor már ismertek minket mind2 oldalon, semmit sem kértek.

ausztriába szerettünk volna elõsz9ör menni, de akkor ifjúsági szállásról még nem tudtunk. ami akkor lett volna: vonattal 1 van mindössze amin kerót is lehet vinni, és az szentgotthárdnál megy át. db-bõl retúr kb. 10.000 a jegy + a szállás ott a legolcsóbb az *** szálló lett volna.
ezután döntöttünk, h Mo-n alszunk, és naponta megyünk át.
TREK 6500 DISC
Ez nem egy bicikli. ez egy Trek!
Képeim: http://kep.tar.hu/kerotura

#16
[Manitou]

[Manitou]

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás
Akkor a szállás nem volt 2e/fõ? Az jó. Ausztriába gondolom kicsit húzósabb lett volna az ár. A kaja az hogy volt? Ott a szálláshelyen volt ez a menü? Határnál sokat kelett várni az átkelésre ,vagy ment hamar?

#17
en2002

en2002

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 273 hozzászólás
az árak:

szállás: 10.000 ft/6fõ/éj
kaja: 450 ft/fõ (menü, benne leves és nagyoj finom 2.)
vonatjegy: debrecenbõl retúr: 4450 ft/fõ - keróval együtt

jövõre is Ausztriába meyünk, csak beljebb. kaptam egy nagyon jó térképet, amin rajta van Ausztria összes ifjúsági szálláshelye. Majd aból választunk egyet.
a határnál olcsó a szállás, ahol mi voltunk, de ennek egy hátránya volt, h a bozsoki határ este 10kor bezárt. ezt elsõ nap szívtuk meg.

ha térkepeket meg beszkennelem, és felteszem a netre. h milyenek is amiket mi vettünk.
TREK 6500 DISC
Ez nem egy bicikli. ez egy Trek!
Képeim: http://kep.tar.hu/kerotura

#18
[Manitou]

[Manitou]

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás
Engem az érdekelne hogy mennyibõl jött ki ez a túra nektek? Jövõre mi is szeretnénk elmenni Ausztriába vagy valahova külföldre egy többnapos kiruccanásra.

#19
en2002

en2002

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 273 hozzászólás
egyéb tapasztalatok, tanácsok, stb rövidesen jönnek

folyamatosan írom
TREK 6500 DISC
Ez nem egy bicikli. ez egy Trek!
Képeim: http://kep.tar.hu/kerotura

#20
en2002

en2002

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 273 hozzászólás
. Rechnitz-ben még elértük a Ferrari-Lamborghini kiállítás végét, és sikerült elcsípnünk egy citromsárga Lamborghinit. Továbbá láttunk még BMW-ket, és Porsche-t is. Ami külön jó volt, hogy visszafelé majdnem végig hátszélben jöttünk, habár odafelé meg szenvedtünk a pofaszéllel. A határig elég jó tempót tekertünk, és onnan már csak levezettünk, igaz arra törekedtünk, hogy az addigi jó átlagunk ne menjen le. Azt tartottuk hazáig.

Ez volt a legjobb túránk mindannyiunk szerint. 96 km-hez 4 óra és 27 percre volt szükségünk, és a végén 21,7-es átlag jött ki.



Másnap, hétfõn, sajnos nem sok mindent tudtunk csinálni, mert egész délelõtt esett az esõ. Délután meg mikor elállt, átmentünk Rechnitzbe, de 15-én az osztrákoknak nemzeti ünnepjük van, így minden zárva volt. El szerettünk volna menni tekézni, de sajnos hétfõn szünnapot tartanak, így ez se jött össze. Ha ezt tudjuk, már aznap hazamegyünk.



Kedden reggel 8-kor indultunk Szombathelyre, hogy elérjük a 9.50-kor induló vonatot. A tulaj nagyon rendes volt, bevitte az állomásig a cuccainkat. 13:38-ra voltunk Budapest Keleti Pu.-on, és 15.00-kor indult tovább a vonatunk Bp. Nyugati Pu.-ról Debrecenbe. Este 18.13-kor érkeztünk haza. Budapestig nagyon jó dolgunk volt, mert volt kerékpárszállító kocsi a szerelvényen, de a Debrecenbe menõn sajnos nem. Mivel a szabályok szerint kerékpárt csak az elsõ vagy az utolsó kocsi peronján lehet szállítani, mi az elsõbe pakoltunk be. Elejére hármat, végére 2-t akartunk pakolni, mikor ránk szóltak, hogy oda ne tegyük, mert zavarjuk az átjárást a vagonok között. Kérdeztük, hogy akkor hova tegyük? Utolsó kocsi megint nem jó, mert lecsatolják Püspökladánynál. Végül arra a megoldásra jutottunk, hogy az elsõ kocsi elsõ fülkéjébe pakoltunk be 4 kerékpárt, egyet meg a peronra. A fõkalauz csak annyira figyelmeztetett minket, hogy ki szakítsuk az üléseket. (Nem mintha már nem lettek volna kilyukadva 1-2 helyen).



Így zárult az elsõ félig-meddig külföldi túránk.
TREK 6500 DISC
Ez nem egy bicikli. ez egy Trek!
Képeim: http://kep.tar.hu/kerotura