Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bukó: jobban nézzen ki, vagy jobban védjen?

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
73 hozzászólás a témában

#41
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Bell?!?! meg ne sértödj, de ha már mindkettö akkor Giro.....szerintem

#42
GT-Rider

GT-Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 848 hozzászólás
Mindkettõ!
Tehát BELL!!!
Minden tekintetben király!bár a Cratoni is......
(kivéve persze az árában).
A Bellnek könnyen törik a silde?

#43
Eerie

Eerie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 514 hozzászólás

khmm.. TroyLee ;)


Igy van, maradjunk ennyiben, vedjen de azert nem art, ha kinez valahogy :) Mint ez a D2:

http://gallery.consu...iles/P1010017(3).asp

#44
Petak

Petak

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás
én mondjuk nem ugy vagyok a sisakokkal mint te rob...mondjuk koszonheto a hokikapus multamnak...en a siskommal "szoros kapcsolatban" vagyok, büszkén viselem, ügyelek rá meg ö is rám :) ami a lényeg védjen.

#45
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Peták

khmm.. TroyLee ;)

Amúgy: nekem egy hagományos Cratoni NewYork Skaters van, ami ugye a sima matt fekete bmx stílusú bukója a Cratoninak. Mivel semmi csicsa, így nem nézhetjük az esztétikáját. És mivel amúgy elég ronda fejem is van, ezért nekem meg tökmindegy hogy áll, bármennyire is vagyok hiú, mert olyan nincs, ami jól állna (mármint bukó, kis piszkok! ;)), szóval VÉDJEN! És legyen a fejeden, mikor zúzol....


#46
Petak

Petak

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás
Szerintem egy buko elsösorban azert keszül, hogy megvedke a burát az esetleges ütésktöl...namármost vannak big cégek (Giro, Fox, Lee Troy) akik megengedhetik, hogy kemény tervezést vesenek be a vizuális dolgokba is. persze mindenki tudja, hogy mennyibe kerülnek. De szerintm pl a Bell is nagyon szép sisakokat készit.

A másik dolog hogy egyesek azt mondják, hogy pl. egy big fejü egyén hogy néz ki egy nagy sisakkal...szerintem tök jol...nézzétek meg bender fejét a disorder 2-ben...akkora a feje, hogy csak na..de akkor is vagány. és az sem tutti, hogy egy csuf arcnak nem kell vagány buko...söt...csak ne vegye le a bukot a fejéröl :) de nem számit a bringás életben hogy csuf-e vlaki vagy nem...szerintem Bobby "Air"Bourdon meg Joe Swartz nem a legszebb emberek...de mit csinálnk...na de ne térjünk le a témárol...én csak nnyit mondok, hogy Fox bukot mindenkinek!!! :)

#47
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
fityisz ;D ott a pont...

amúgy meg én úgy vagyok vele hogy bukó jól nem állhat a fejemen, akkor meg nem mindegy?!, védjen jól az áráért!!! a szépsége meg olyan amilyen...

#48
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Csakhogy nehogy kimaradjak, hozzászólnék

Szerintema bukógyértók mind arra törekedjan,hogy a termékük azon flül,hogy védjen, jól is nézzen ki, hisz ezzel tudják eladni azt......................vagyis az, hogy mi néz ki jól és mi nem az már izlés kérdése, vagy vásárolt már valaki igy bukót:
-Jónapot! egy bukót szeretnék vásárolni.
-És miet szeretne? Olyat ami jól véd,vagy olyat ami frankón nézki?
-Hááááát, Ön mit javasol?
-Ahogy elnézem a fejét inkább védjen az a bukó, egy ilyen fejet ne rontson mégjobban el.
-Na de hogy áll ez nekem?
-Nem mindegy?! hisz mint azt emlitettem az Ön fején sokat nem lenditene semmi.......................

#49
piotrick

piotrick

    vendég

  • fórumtag
  • 33 hozzászólás
Az a helyzet, hogy mi emberek, akárhogyis nézzük, (mindannyian) valamilyen szinten hiúk vagyunk! Nincs mese, ez így van! És megnézzük, hogy szép-e a bukó és hogyan áll a fejünkön. 8) A kérdésnek különben is annak kellene lennie, hogy melyik bukó a jó, vagy inkább melyik bukó éri meg az árát! Különben is szerintem sokan vannak úgy, hogy vásárolnak egy bukót ami nem kevés píz, alapból ott tart, hogy hát ennyibe kerül akkor szar nem lehet és csak azt kell néznie hogyan áll a tök fején! ;D Meg talán el is várható egy 10-20-30 valahányezer forintos bukótól, hogy jó legyen és véggye a golyót a nyakunkon! Nem?! Azon meg nem kell vitatkozni, hogy mi a fontosabb mert egyértelmû: a VÉDELEM!
Ez a véleményem

#50
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Ezt a két kérdést nem igazán szerncsés egyszerre föltenni.

Lehet egy dögös bukód, ha bukáskor szétmegy a fejed.

Lehet egy dögös bukód, ami megvéd eséskor, illetve Lehet egy kevésbé dögös bukód, ami szintén megvéd.

Ha ezt az egyenletet megfejtjük , szerintem itt is van helye a kompromisszumnak de csak akkor, ha ez nem a védelem rovására megy.

Ez a fránya pénz.......

Végülis kinek mennyit ér az élete.

#51
graphy

graphy

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás
Naná, hogy megéri, persze csak akkor, ha már annyi pénzed van, hogy nem tudod hova tenni.

#52
Petak

Petak

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás
de hát én is ezt szajkozom már miota...nem aaz számit, hogy hogyan nézel ki hanem hogy egy esetleges bukásnál megvédje a fejedet. itt inkább az lenne a kérdés hogy megéri sok pénzt kiadni egy jol kinézö bukora?...szerintem akármekkora a fejed, nem hinném, hogy rosszul állna egy fox sisak :)

#53
bezzeg

bezzeg

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás

a "jol kinézö"buko azt jelenti, hogy nem ugy nézz ki mintha egy tököt nyomtak volna be a fejedbe


most ha megengeded kötekednék:

azon szerintem kár vitatkozni, hogy kinek mi "néz ki jól". ezek esztétikai kategóriák, itt meg úgy használod, mintha valami mérhetõ dimenziója lenne a bukósisakoknak


ha te a tököt nem szereted, az a te dolgod, ettõl se jobb se rosszabb nem leszel

a topic címe ez kéne legyen: "Bukó: divatosabb legyen, vagy jobban védjen?"
csak hát ez így nagyon gyengén hangzik, pedig lásd be, végig errõl van szó



#54
Kakukkgyalog

Kakukkgyalog

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
Gondolkodom, hogy mit lehet ide irni. Duhrohamot kapjak, vagy ne. Mondjuk nem kapok.

Szoval szepseg. Nezzuk csak. Bukosisak. Teszem azt az en fejem nagy, en adok a szepsegre es nekem nem allnak jol a nagy sisakok. Mit tegyek? Ha most nekem ez igazan fontos, akkor vegyek fel pl kotott sapkat. Az kisebb, ha a minta jobb, meg szebben is all rajtam es megnyerhetem vele a kozizlesi versenyt. Tok jo.

Vagy peldaul nem all jol nekem a hagyomanyos kis fekete biztonsagi ov. Mi legyen? Jobban allna egy skot kockas kotott ov? Hat jo. Legyen az. Nekem a szepseg a fontos. Ha felteszem azt a kerdest, hogy jobban nezzen ki, avagy jobban vedjen, akkor valoszinuleg hajlando vagyok kompromisszumra es bealdozok nehany hasznos jellemzot a szepseg jegyeben.

Szerintem (bar a kotott biztonsagi oves pelda termeszetesen tul szelsoseges) ez nem az a kompromisszum, amit igazan meg kell barkinek is hoznia. A cel a fej vedelme, ha esel. Pont. Ezen tulmenoen meg rettenetesen sok design es formai jatek lehetseges, de ezek nem kell, hogy szemben alljanak azzal, hogy egy buko jobban avagy kevesbe ved. Kovetkezeskeppen a feltett kerdes szerintem atlepte azt a realitasi hatart, amit a kotott biztonsagi ov is megtett. Hangzatos, tetszetos, jo jatek, de teljesen ertelmetlen.

Pardon. Nincs harag?

#55
Petak

Petak

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás
a "jol kinézö"buko azt jelenti, hogy nem ugy nézz ki mintha egy tököt nyomtak volna be a fejedbe, bár mondtam, hogy a jol kinézésnek semmi értelme ha nagyon szurod lefele...engem igy is hülyének néznek a Mad MAxal...fö a védelem

#56
vBalu

vBalu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
Mit szóltok a MET stradivariushoz? Szerintem nagyon dögös :) Egy szürkét eltudnék képzelni a fejemen :)

Mire kell figyelni bukó vásárláskor? Ez lesz az elsõ :)
vBalu

#57
bezzeg

bezzeg

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
bocs, hogy beleszólök, de azért ez minden tisztelem mellett egy elég értelmetlen felvetés

mi az, hogy "jól néz ki"



a bukód legyen olyan szép mint te magad vagy




#58
Petak

Petak

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás
itt ro-ban mint1 mit teszel a fejedre...motoros bukot vagy bringás fullfacet mert ugy is azt mondjaák hogy "jé a hüje gyermek motoros sisakkal megy" olyankor vagy sürü f*** y** mutogatás...vagy egy keményebb szöveg vagy épp nyugisan továbbgurulok... de szerintem egy jo buko az kell...és szerintem a nagy cégek szép és erös sisakot készitenek...nekem egy Giro Mad MAxom van...de megérte az árát. már álltam fejre sziklákon...lejött a festés, de nem az én fejböröm.
Pl. láttam egy Rudy Project fullface-t ami nem tetszett nekem, de szerintem tök jol véd és inkább az számit...akármilyent teszel a fejedred durin fogsz kinézni egy-egy képen.

#59
DANEE

DANEE

    vendég

  • fórumtag
  • 199 hozzászólás
sokkal fontosabb, hogy megvédje a fejedet, de szerintem ezen nem is kéne nagyon vitázni
max teszel rá 2e ért egy über festést

#60
MG

MG

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
Szerintem védjen jól mert szinte mindenki idétlenül néz ki bukóban úgyhogy teljesen mindegy. De ha már pl DH-zon ahová fullface kell akkor ne motoros bukód legyen már mert az marhára idétlen. És szerintem egy fullfacen nagyon sokat dob a silt is.