Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

HármasHatárHegy

- - - - -

  • Please log in to reply
970 replies to this topic

#741
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts

Itt-ott tényleg elég köves-vízmosásos, de meg lehet találni az ideális ívet. Alapvetõen nem arra szoktam menni felfelé, hanem a Virágosnyereg utcán. Bár az is elég ótvar lett tavaly óta.
Azért mértem egyet a Home-tól. Erdõalja kút: 7:54, Virágosnyereg (amikor kiérek az erdõbõl): 13:41. A max seb 20,1 volt. Nekem 2,23 km jött ki.


Na akkor majd Veled együtt edzek :)
Én idén kezdtem el bringázni. Nekem kezdésnek tökéletes edzés volt [meg még az is], hogy ott gyakoroljam a felfeléket.
Megnéztem a korábbi eredményeimet. A legjobbam 8:02 a Home feletti kanyartól a kútig. Valószínû a második szakaszt cseszem el nagyon, mert én a Kúttól a Virágosnyeregig 8:30at tudok leggyorsabban.
6 perc alatt felértél a kúttól? Hmm sosem tagadtam, hogy van mit még fejlõdnöm.

Bár ahogy megnézem az idõfutamokon köztünk lévõ különbséget, egyenlõre ez a reális nekem.

Fenyõgyöngye-HHH 2.4 km

Pinyo00:08:512004.08.30.MTB
73Kacsa00:12:542005.07.24.MTB


Margitsziget 2.34 km

Pinyo00:03:262004.09.14.Országúti
73Kacsa00:04:132005.08.30.MTB

Nekem még sok sok km-t kell gyûjtenem. S lehetõleg ebbõl minnél többet felfelé.

[Na meg gondolom nem elhanyagolható szempont az sem, hogy a biciklink sem mérhetõ össze:) Sem geometriában sem súlyban. Az én bringám közelebb van a 20 kg-hoz mint a 15höz]

#742
Pinyo

Pinyo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 585 posts
Itt-ott tényleg elég köves-vízmosásos, de meg lehet találni az ideális ívet. Alapvetõen nem arra szoktam menni felfelé, hanem a Virágosnyereg utcán. Bár az is elég ótvar lett tavaly óta.
Azért mértem egyet a Home-tól. Erdõalja kút: 7:54, Virágosnyereg (amikor kiérek az erdõbõl): 13:41. A max seb 20,1 volt. Nekem 2,23 km jött ki.

#743
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts

"Bár 1x 1x amikor a kútig tartó köves földes szakaszon megyek így elkapar a kerék, akkor megállok.. és kész. Igaz 5 méteren belül mindig visszaszállok, mert idegesít, hogy letettem a lábam"
Ha ott leteszed a lábad, akkor szerintem a technikáddal lesz baj. Ma úgyis arra megyek, megnézem.


Na mi a tapasztalat?

#744
Pinyo

Pinyo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 585 posts
"Bár 1x 1x amikor a kútig tartó köves földes szakaszon megyek így elkapar a kerék, akkor megállok.. és kész. Igaz 5 méteren belül mindig visszaszállok, mert idegesít, hogy letettem a lábam"
Ha ott leteszed a lábad, akkor szerintem a technikáddal lesz baj. Ma úgyis arra megyek, megnézem.

#745
RideSTRONG

RideSTRONG

    vendég

  • fórumtag
  • 46 posts
Ha voltatok a Mátra-maratonon, ott azért elhangzott egy elgondolkodtató, érdekes adat. A Tour de Hongrie gyôztese, a magyar Lengyel Tamás a Mátraháza-Kékestetô szakaszt 9:21 alatt teljesítette...Hmmmmm....:) Országútival... Kocsival mentem fel olyan 6-7 perc alatt...:) Minden elismerésem, azt hiszem ezt nevezzük mi halandó emberek "emberfelettinek", leglábbis én biztosan.
"Minden fejben dõl el..." LIVESTRONG, THINKSTRONG, RIDESTRONG!

#746
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts

jajj, 2,45 km, 240 szint. Mátrán meg az elsõ mászás 2,5 km, kb. 300 szint... broáff

azt a szakaszt egyébként én nagyon utálom ennek ellenére rendszeresen megyek arra, mert nagyon jó edzõszakasz. idõt nem tudok Kacsa, de a kútnál mindig tartok pihenõt, utána megint egy szakaszban a Hármashatárhegyi útig, ahonnan visszafordulva általában felmegyek aszfalton a tetõre. Majd következõnek nézek idõt.

B


Én Mátrában csak röviden indulok. Mondjuk a kúttól a Virágosnyeregig nem nehéz az út inkább technikás lehet a kiugró kövek miatt. Én amikor legelõször mentem fel, akkor olyan 25 perc körüli idõt nyomtam az aljától. Öcsém is így volt ezzel,amikor elöször ment.
Aztán mindig sikerült egyre kevesebbszer leszállnom. Most is mindig az a lényeg hogy nyeregben menjek fel, nem kiállva belõle, s nem tolva.
Bár 1x 1x amikor a kútig tartó köves földes szakaszon megyek így elkapar a kerék, akkor megállok.. és kész. Igaz 5 méteren belül mindig visszaszállok, mert idegesít, hogy letettem a lábam:)

#747
Balage_

Balage_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 290 posts
jajj, 2,45 km, 240 szint. Mátrán meg az elsõ mászás 2,5 km, kb. 300 szint... broáff

azt a szakaszt egyébként én nagyon utálom ennek ellenére rendszeresen megyek arra, mert nagyon jó edzõszakasz. idõt nem tudok Kacsa, de a kútnál mindig tartok pihenõt, utána megint egy szakaszban a Hármashatárhegyi útig, ahonnan visszafordulva általában felmegyek aszfalton a tetõre. Majd következõnek nézek idõt.

B

#748
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts

Én igencsak gyakran felmegyek meló után stresszlevezetni, de én a Hûvösvölgy felõl támadok, s a reptértõl a kövesen megyek fel. Aszfalt az lélekölõ. :)


Nem tudom, valahogy a Harsánylejtõt senki sem preferálja... Pedig istenbizony minden héten máshogy néz ki a köves rész. Sok esõ miatt akár fél nap alatt más lesz a terep. S nehezebb.

Én Harsánylejtõ aljából szoktam menni fel a Virágosnyeregig, s onnan a sétányon ki a Hármashatárhegyi útra.

Harsánylejtõ alja-Virágosnyereg 2.45 km és 240m szintemelkedés. Érdemes rápróbálni. Fõleg az az út izgalmas, ami az Erdõalja utcáig megy fel a kis kútig. Na ott rendesen 170 feletti pulzusom van, pedig már nem elõször mászom meg.
Mindig arra megyek, hogy ne kelljen leszállnom a bringárol azon a szakaszon.

Amúgy a Home feletti résztõl nekem 16.5-17 perc a legjobbam.

Kiváncsi lennék tapasztaltabb bringások véleményére is ezen szakaszon mit tudnak, ill mi a véleményük róla.

#749
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts
Sokféle izomzat van,s más edzõdik terepen, s más aszfalton. Az mindenesetre tény, hogy mióta terepen mászom, ráadásul a meredek oldalon, aszfalton felmegyek mint a kisangyal.

ggxnek igaza van, terepen jobban fejlõdik a dinamikus izomzat
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#750
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,364 posts
Folyamatos egyenletes terhelesnel jobb a lendulet, aztan izombol, aztan kicsit, aztan ize? Eddig nem igy tudtam...

hidd el, hogy terepen jobban erõsödsz, hiszen ott változik a terhelés egy-egy kõ vagy gyökér után erõvel kell pótolni a lendületet


Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#751
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,613 posts

En felfele aszfalt. Csak aszfalton van folyamatosan terheles, a terep az osszevissza es en meg erosodni akarok, nem format tartani :-)


hidd el, hogy terepen jobban erõsödsz, hiszen ott változik a terhelés egy-egy kõ vagy gyökér után erõvel kell pótolni a lendületet

#752
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,206 posts
Bazz, ott dolgozok nem messze 8 éve és soha nem tudtam melyik a HHH.. :mybad:

Lehet, hogy bicóval kellene munkába járnom, legalább egy párszor a héten..

#753
Balage_

Balage_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 290 posts
hmm, tegnap tekertünk fel kényelmesen hhh-ra haverommal, beszélgetõs tempóban, amikor kb. félúton menetszelet csapva megelõzött egy karbon merida kb. 25-tel... :-) mondom vazze... pár perccel késõbb gurult visszafele a srác, ismerõs az arca, aztán beugrott: a Vinczeffy volt :-) hát ennyi :)

B

#754
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,364 posts
En felfele aszfalt. Csak aszfalton van folyamatosan terheles, a terep az osszevissza es en meg erosodni akarok, nem format tartani :-)

Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#755
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts
Én igencsak gyakran felmegyek meló után stresszlevezetni, de én a Hûvösvölgy felõl támadok, s a reptértõl a kövesen megyek fel. Aszfalt az lélekölõ. :)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#756
RideSTRONG

RideSTRONG

    vendég

  • fórumtag
  • 46 posts
8 perces idô...Na az szép! Bár sokat fejlôdik az ember, fejben fôleg, amikor megismeri a helyet, elôször mi is kb 40 perc alatt értünk fel a Kolossy térrôl... Utána ez drasztikusan csökkent idôileg, persze csak egy határig, mert utána már nemcsak fejben kellene a kondi! :) De dolgozunk az ügyön! HHH 4ever!
"Minden fejben dõl el..." LIVESTRONG, THINKSTRONG, RIDESTRONG!

#757
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,364 posts
Igyekszik az ember. :-)

Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#758
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Na ma osszekaptam magam. A fenyogyongyeig nem alltam meg, ott is csak vizet vetelezni. Aztan lemertem mennyi ido alatt megyek fel onnan es szamomra meglepo modon 16perc :-) Fent pedig talalkoztam ket bringassal, akik mar jottek le onnan terepen, szoval a fenyogyongyeig terepen zuztam le. Meg kell mondjam ennel jobban nem elveztem meg semmit :-) Gyokerek, kovek, kijart ut, mittomen. Es alig lattam valamit, mert mar eleg sotet volt. A srac aki mar tobbszor is jott le ott, azt mondta meglepoen jol jottem le ahhoz kepest, hogy elso alkalommal terepeztem es ismeretlen terep :-) Orome bodottag! Kis lepesekben mukodik a vilag.

na al a végén még egész rendes montis lesz belõled :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#759
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Ez idõjhárás/és hangulatfûggõ a részemrõl :-) Én elég kötetlenül tekerek, nem edzésterv alaján készülök!
egyébként hétköznap általában 1x, valamint hétvégén szinte biztos, hogy valamilyen formában arra vezet utam. betonos mászásokat az utóbbi idõben hanyagoltam, s a terepes edzéseket tettem elõtérbe, mert csapnivaló a lejtõzési technikám, valamint egészen más kistányéron meredek terepen mászi, mint betonon középtányérral... az elõbbin nem lehet lazsálni, a pulzus megugrik rendesen, az utóbbin azért el-el mélázik az ember. szerintem.
Tudok ajánlani még egy edzõkört (Hengerék vetették htmlre), én kicsit variáltam már azóta rajta, meg persze lehet nyújtani is a hosszát, de szerintem érdemes megnézni, bejárni.
http://www.bringaban...eny_ekor04.html
a sárkányugrós rész környékén jó kis nehéz köves mászókák vannak egészen a hármas tetejéig! azt nem lefelé, hanem visszafelé ér teljesíteni ;-)))))
ott a múltkor kifogyott belõlem a szussz... nagy rusnya köveken felfelé egyensúlyzni/ugrabugrálni...yeee!!!

" hármas tetejéig! azt nem lefelé, hanem visszafelé ér teljesíteni ;-)))))
ott a múltkor kifogyott belõlem a szussz... nagy rusnya köveken felfelé egyensúlyzni/ugrabugrálni...yeee!!!"


csak jó a fully felfelé is néha :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#760
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,364 posts
Na ma osszekaptam magam. A fenyogyongyeig nem alltam meg, ott is csak vizet vetelezni. Aztan lemertem mennyi ido alatt megyek fel onnan es szamomra meglepo modon 16perc :-) Fent pedig talalkoztam ket bringassal, akik mar jottek le onnan terepen, szoval a fenyogyongyeig terepen zuztam le. Meg kell mondjam ennel jobban nem elveztem meg semmit :-) Gyokerek, kovek, kijart ut, mittomen. Es alig lattam valamit, mert mar eleg sotet volt. A srac aki mar tobbszor is jott le ott, azt mondta meglepoen jol jottem le ahhoz kepest, hogy elso alkalommal terepeztem es ismeretlen terep :-) Orome bodottag! Kis lepesekben mukodik a vilag.

Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak