Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

HármasHatárHegy

- - - - -

  • Please log in to reply
970 replies to this topic

#721
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,206 posts

Fenyogyongyenel?

En ma kb. 18:30 korul leszek a kolosyn aztan megyek fel.

Jajj, a Fenyõgyöngye most hogy került ide? Annak köze van a Home-hoz, vagy csak mint találkahely mondtad, vagy nem is nekem szólt, vagy mi van.. :scratchhe

Én még nem tudom, de talán 6 körül lennék ott valahol.. De max utólérsz.. :)

#722
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,364 posts
Fenyogyongyenel?

En ma kb. 18:30 korul leszek a kolosyn aztan megyek fel.

Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#723
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,206 posts
Nna, így nem is tûnik olyan nehéznek, mármint a gép elõtt.. :D
Most már csak azt kellene tudni, hogy hol van a Home, vagy hogy mi a szösz az..

Edit: hmm, én olyankor még dolgozok.. :(

#724
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts

Basszus.. Az nagyon korán van..Ha el akarnálak érni, akkor az nekem kb egy órával korábban kellene indulnom. Vagyis ha az optimális 6:30-at veszem, akkor 5-kor már fent kellene lennem.. Hmm, mostanában 1-2 körül fekszem, el lehet képzelni, hogy mi lenne belõlem.. :D
Le tudja valaki írni, azt a Home-Virágosnyereg átvonalat úgy, hogy meg is találjam. Egyáltalán nem vagyok ismerõs Budán, azt sem tudom mirõl beszéltek..
Késõ délután lehet, hogy én is ki megyek, ha otthon nem változik semmi..



Na én csúszok a munkával. kb 17-17:30 között érek a Home-hoz.
Ha a Home-ig eltalálsz, akkor semmi gond. Onnan csak felfelé kell menni. Home után kb 130 méterre lesz egy elágazás [poros út]. Ott jobbra-balra el lehet menni, s felfelé. Egyértelmû végig felfelé. Aztán sokáig felfelé, majd felfelé:)
Utána megérkezel az utolsó házhoz, s bemegy felfelé egy kavicsos földútra a betonút. Még mindig nyílegyenesen a hegynek. Ez a szarabbik szakasz. Kb 250 m hosszú felfelé. Ha elérsz a tetejére, akkor egy betonutat keresztezel. Balra lesz az erdõalja utca. Követlenül a földút-betonút sarkán van a nyomós kút. Itt lehet frissiteni. A kúttal kicsit sréhen van egy kavicsos földút, ami felvezet a Virágosnyereghez. Azon végig tekerve feljutsz a Virágosnyeregig s az ottlévõ kocsmához.

Amúgy telefon mindig van nálam :)
Szal ha gondljátok.. Utána a Virágosnyeregtõl pihentetõ szakaszként az erdei sétányon szoktam menni ki a 3ashatárhegyi útig. Onnan fel a tetõre. Onnan meg altenativ utvonalak vannak.

#725
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,206 posts
Basszus.. Az nagyon korán van.. :) Ha el akarnálak érni, akkor az nekem kb egy órával korábban kellene indulnom. Vagyis ha az optimális 6:30-at veszem, akkor 5-kor már fent kellene lennem.. Hmm, mostanában 1-2 körül fekszem, el lehet képzelni, hogy mi lenne belõlem.. :D
Le tudja valaki írni, azt a Home-Virágosnyereg átvonalat úgy, hogy meg is találjam. Egyáltalán nem vagyok ismerõs Budán, azt sem tudom mirõl beszéltek..
Késõ délután lehet, hogy én is ki megyek, ha otthon nem változik semmi..

Ba'lesZ: Nna, ha én is ráérnék csak úgy délelõtt tekerni.. :(

#726
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts

Tök kezdõként engem is érdekelne arra mindenféle út.. De nekem valószínû még sok talással tarkított lenne az út. Úgyis be lehet társulni valahova majd?
Ha másnem valaminek az alján, hogy "na arra kell menned".. :)

Kacsa milyen korán van az a reggel?


Ahogy írtam..Isten végez vagy mi..:)

Nos az a kora reggel nekem 5:30-6:30 szokott lenni. Ugyanis 4 km-re van a Home tõlem. S mivel ma reggel nem tekertem, ezért délután kell bepótolnom..
Én is még tök kezdõ vagyok, jövõre csak simán kezdõ leszek:)
Amúgy 25-26 perc alatt szerintem megteszi mindenki a Home-Virágosnyereg távolságot.

#727
Ba'lesZ

Ba'lesZ

    vendég

  • fórumtag
  • 43 posts

Tök kezdõként engem is érdekelne arra mindenféle út.. De nekem valószínû még sok talással tarkított lenne az út. Úgyis be lehet társulni valahova majd?
Ha másnem valaminek az alján, hogy "na arra kell menned".. :)

Kacsa milyen korán van az a reggel?


Elég sok alternatív lehetõség van a budai hegyekbe, szal ki lehet hagyni egy-két húzósabb mászást ha úgy érzed. Én csüt. délelõtt megyek vmikor, hogy még ebéd elõtt letekerjem a napi penzumot :-]

#728
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,206 posts
Tök kezdõként engem is érdekelne arra mindenféle út.. De nekem valószínû még sok talással tarkított lenne az út. Úgyis be lehet társulni valahova majd?
Ha másnem valaminek az alján, hogy "na arra kell menned".. :)

Kacsa milyen korán van az a reggel?

#729
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts

Szasztok!

Énis szoktam edzegetni a HHH-n meg Hárs, János, Csillebérc, Budaõrs ilyenek. Most csütörtökön megyek egy kis kört a Budai hegyekben. Van kedve valakinek jönni?


Én a héten a szerdát tervezem kihagyni. Tehát csütörtök is megyek fel, s ha jól alakul a reggelem, akkor reggelkorán is megyek egy rövidet :)
Persze ez a terv...isten meg végez:)

#730
Ba'lesZ

Ba'lesZ

    vendég

  • fórumtag
  • 43 posts
Szasztok!

Énis szoktam edzegetni a HHH-n meg Hárs, János, Csillebérc, Budaõrs ilyenek. Most csütörtökön megyek egy kis kört a Budai hegyekben. Van kedve valakinek jönni?

#731
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts
Na én úgy néz ki, kezdek egy Diós árok sprinttel a Normafára, s onnan mászom át a HHHra, de napközben pontosítok, összefuthatunk.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#732
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts

Na honnan méritek? Holnap megyek, kipróbálom magam, limitált formában. Ha valakinek van kedve, tartson velem. (17:00+)


Én holnap is mennék arra. Gyûjtöm a kilómétereket. Meg le kell gyûrnöm magamban ezt fáradtságot. Ha ismered esetleg a BB edzõkört, azt megmutathatnád, ha belefér az idõbe.
De én most csak lightba tudok menni, ahogy a mai eredmény mutatja.

#733
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts
Na honnan méritek? Holnap megyek, kipróbálom magam, limitált formában. Ha valakinek van kedve, tartson velem. (17:00+)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#734
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts

Itt-ott tényleg elég köves-vízmosásos, de meg lehet találni az ideális ívet. Alapvetõen nem arra szoktam menni felfelé, hanem a Virágosnyereg utcán. Bár az is elég ótvar lett tavaly óta.
Azért mértem egyet a Home-tól. Erdõalja kút: 7:54, Virágosnyereg (amikor kiérek az erdõbõl): 13:41. A max seb 20,1 volt. Nekem 2,23 km jött ki.


Na ma elnéztem ismét arra. Sajna fáradtan és késõn indultam. Mérges is voltam útközben. Így talán a lelkiállapotom is hozzájárult, hogy meglehetõsen szenvedõs lett az egész bringázás.

Mértem egyet én is a Home-tól ma.
A kútig nekem most 9:50 lett, igaz a földes út aljáig 7:20nál jártam. Szal azt a kis szakaszt meglehetõsen lassan abszolváltam: 2:30...ami pár méter sétát jelentett, mert megint leléptem...

Aztán a Virágosnyereg lett 19:55. Tehát továbbra is a második szakasz nekem csak 10 perc környékén megy csak :(

#735
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,694 posts
Én ahogy tudom, elõbb kell az állóképességet megszerezni, és aztán az izomnövelés.
Vagyis elõbb hosszabb távok, a combnak kisebb terhelés, ebbõl nagyon sokat, és aztán a húzósabb felfelék, intervall edzések.
De én nem értek hozzá :)

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#736
Pinyo

Pinyo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 585 posts
Valszeg mindegyik jó, de másra. Nincs edzéstervem meg edzõm, de annyit hallottam már, hogy egyszerre mindenre nem lehet fejleszteni. Ha meg most teremted meg az alapokat, akkor minden második bringázáson menj úgy, hogy fáradtan érj haza.

#737
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts

Ja. Az idézettek tényleg jó idõk. Nem is tudom, hogy sikerült, rég volt, igaz se volt.
Az elmúlt 1-2 hétben a Margitszigeten én is 3:46-3:57 idõket megyek montival.

Szerintem amúgy a túl meredek (>10%) felfelék nem igazán alkalmasak az általános fejlõdésre. Az inkább erõsít, de attól még ugyanúgy elfogy a levegõ. Múlt télen sok ilyet csináltam, aztán hiába ment 44/11-ben a Kolossy-Fenyõgyöngye, és 44/12-ben a maradék Fgy-HHH aszfalt, idén nem tudtam javítani a HHH idõfutamomon.


Akkor szerinted a hosszú, de kevésbé meredek emelkedõk a jók? Pl Mátra?

#738
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,364 posts
Maskepp muxik. De szerintem ezek az emelkedok pont jok izomnovelesre es a hegyimenet gyakorlasara.

Ja. Az idézettek tényleg jó idõk. Nem is tudom, hogy sikerült, rég volt, igaz se volt.
Az elmúlt 1-2 hétben a Margitszigeten én is 3:46-3:57 idõket megyek montival.

Szerintem amúgy a túl meredek (>10%) felfelék nem igazán alkalmasak az általános fejlõdésre. Az inkább erõsít, de attól még ugyanúgy elfogy a levegõ. Múlt télen sok ilyet csináltam, aztán hiába ment 44/11-ben a Kolossy-Fenyõgyöngye, és 44/12-ben a maradék Fgy-HHH aszfalt, idén nem tudtam javítani a HHH idõfutamomon.


Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#739
Pinyo

Pinyo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 585 posts
Ja. Az idézettek tényleg jó idõk. Nem is tudom, hogy sikerült, rég volt, igaz se volt.
Az elmúlt 1-2 hétben a Margitszigeten én is 3:46-3:57 idõket megyek montival.

Szerintem amúgy a túl meredek (>10%) felfelék nem igazán alkalmasak az általános fejlõdésre. Az inkább erõsít, de attól még ugyanúgy elfogy a levegõ. Múlt télen sok ilyet csináltam, aztán hiába ment 44/11-ben a Kolossy-Fenyõgyöngye, és 44/12-ben a maradék Fgy-HHH aszfalt, idén nem tudtam javítani a HHH idõfutamomon.

#740
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,364 posts
Nekem 16 perc a fenyogyongye HHH :-) Szoval Te mar jol allsz.

Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak