Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

HármasHatárHegy

- - - - -

  • Please log in to reply
970 replies to this topic

#661
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts
Na eddigi összes megjegyzett eredményt összeirtam:)


Home tábla-Erdõalja Kút

1. Pinyo 07:32 05.09.17
2. Pinyo 07:54 05.09.09
3. 73Kacsa 09:50 05.09.12
4. 73Kacsa 10:25 05.10.07



Erdõalja Kút-Virágosnyereg

1. Pinyo 05:47 05.09.09

2. Pinyo 05:49 05.09.17

3. 73Kacsa 09:14 05.09.12

4. 73Kacsa 09:28 05.10.07


Home Tábla- Virágosnyereg


1. Pinyo 13:21 05.09.17
2. Pinyo 13:41 05.09.09
3. 73Kacsa 19:04 05.09.12
4. 73Kacsa 19:53 05.10.07

#662
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts
Na Elindultam..

Nevetseges volt, mire hazaertem nevettem az egesztekeresen.
Elindultam a szokasos utvonalon a HHH fele a Viragosnyergen keresztul. Mivel 16:45kor indultam, s 19re haza kellett ernem, mert rokon erkezett 20ra a Delibe, s ki kellett mennem ele.

Szoval 16:45kor elindultam, mondvan majd meglatjuk meddig jutok el.
Viragosnyeregig felmasztam [tüdõm nem birta a kikepzest annyira, ellenben a labaim vittek felfele]. Tenyleg jol szet lett turva a feljarat teteje. Onnan nem is masztam fel a HHH tetejere, mondvan roviditek. Lecsurogtam a Fenyogyongyeig, majd onnan fel a Vitorlazo repter szeleig. Itt be az erdobe. Ekkor mar 1h5 perce tekertem. Na mivel kezdett az erdobe is szurkulni, meg haza akartam erni idoben, ezert meg egy utolso osvenyen elindultam lefele a lejton. Fogalmam sem volthol vagyok, s merre kell menni, de a csak lefele jonak tunt. Egyszercsak kiertem a 11es busz vegallomasahoz. Tolem jobbra legvonalban eleg kozel az Erzsebet kilato. Na akkor irany haza. Ismet csak lefele lefele es lefele megyek. Egyszer csak kiertem a Szepvolgyi utra, innen meg mar ismertem az utat.

Mikor idehaza leszalltam a bringarol, akkor nevettem el magam. 65 percen keresztul elbicikliztem 1 helyre, ahonnan 20 perc alatt hazaertem!:)
3x gyorsabban hazaertem az erdobol, mint amennyi ideig odajutottam.


Amugy ismet nem dontottem csucsokat a megadott Viragosnyergi szakaszon:

Home-Erdoalja kut 10:25
Viragosnyereg 19:53

#663
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts
Na en ma megyek HHH-Janos hegy. Vagy legalabbis megprobalok áttalálni :)

#664
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts

nem hangzik rosszul a két hegyet összekötõ erdei út, kipróbálnám én is. mondjuk külön-külön mentem már, hhh tetejérõl erdõben-reptéren le a hûvösvölgyi felsõ részére, csak ott nem kellett volna ráfordulni az útra, hanem elmenni Szépjuhásznéig.


Csak ez az idõ... nincs vastag/hosszú mezem :-)

Balázs


Ne a kifogást keresd!:)
Amúgy ha tudod az utat 1x megmutathatnád, mert haverom Öcsém még jönne fel 1x Bpre egy túrázós napra, s ezt a szakaszt szeretném megmutatni Nekik.,...egyenlõre én sem ismerem..

#665
Balage_

Balage_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 290 posts
nem hangzik rosszul a két hegyet összekötõ erdei út, kipróbálnám én is. mondjuk külön-külön mentem már, hhh tetejérõl erdõben-reptéren le a hûvösvölgyi felsõ részére, csak ott nem kellett volna ráfordulni az útra, hanem elmenni Szépjuhásznéig.

Csak ez az idõ... nincs vastag/hosszú mezem :-)

Balázs

#666
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts
Nagyon elcsendesedtunk, most hogy esik az eso, s rossz az ido.

Tudna nekem valaki 1 alternativ utvonalat ajanlani.. esetleg elkiserni a HHH tetejerol a Janos hegy tetejeig? Es mindezt erdei utakon?

A heten [ami most jon] kellene menni megint a HHHra.. en kb lassan 3 hete voltam utoljara [meg mostanra pihentem ki a Gyori versenyt]

#667
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,206 posts

Holnap délután mennék egyet a szokásos útvonalon. Meg kedden vagy szerdán. Utána pihi.

Csütörtökön CM, Szombaton irány Gyõr MÁV-val, majd Gyõr-Gyõrszentiván biciklivel. Vasárnap Gyõrszentiván-Gyõrújbarát, majd középtáv, aztán Gyõrújbarát-Gyõr biciklivel. :)

Lesz km. még ha nem is a legtöbb.

Holnap én sajna nem fogok tudni menni, szülinapozás lesz. Kedd-szerda még nem tudom.. Szép tekerõs heted lesz.. :)

#668
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts

"Szal ha a HHH tetején a vitorlázóreptér felé nézel,akkor balra le lehet menni egy köves részen a Fenyõgyöngyéig, míg jobb szélen óriási sziklák vannak. Az elején még emelni is kell a gépet, mert akkora letörések vannak [nekem]...
Na én a jobb oldali sziklás részrõl beszélek"
Azt hittem, hogy a hosszú, kõbõl kirakott útra gondolsz.
De még mindig nem tudom beazonosítani; a HHH legtetején a kerítés melletti részre gondolsz, vagy amikor lezúgatsz onnan a "tisztáson" és az erdõbe beérve kell a szutyok nagy köveket kerülgetni?


Nem a tisztasosra gondolok:) A másik oldalra.A tisztás-erdõ részen lehet a szépvölgyi út tetejére kiérni, s onnan aszfalton a fenyõgyöngyéig.

Na az is köves. Azt csak lefelé nyomtam eddig. 1x majd tesztelem felfelé is. Ez az egyszerûbbik lefelé.

#669
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts
Holnap délután mennék egyet a szokásos útvonalon. Meg kedden vagy szerdán. Utána pihi.

Csütörtökön CM, Szombaton irány Gyõr MÁV-val, majd Gyõr-Gyõrszentiván biciklivel. Vasárnap Gyõrszentiván-Gyõrújbarát, majd középtáv, aztán Gyõrújbarát-Gyõr biciklivel. :)

Lesz km. még ha nem is a legtöbb.

#670
Pinyo

Pinyo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 585 posts
Tegnap megint a Bécsi út-Virágosnyereg felé mentem haza munkából. Javítottam az idõmön.
A Home-tól mérve: Erdõalja út kút: 7:32, Virágosnyereg (amikor kiérek az erdõbõl): 13:21. A max=23,7 volt. Az út legvégét már teljesen feltúrták a gázvezeték építés miatt.

Ma este szokásos teleholdas HHH lesz, találkozó Batyi 19:30. Részletek itt:
http://forum.index.h...16999&t=9006401

#671
Pinyo

Pinyo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 585 posts
"Szal ha a HHH tetején a vitorlázóreptér felé nézel,akkor balra le lehet menni egy köves részen a Fenyõgyöngyéig, míg jobb szélen óriási sziklák vannak. Az elején még emelni is kell a gépet, mert akkora letörések vannak [nekem]...
Na én a jobb oldali sziklás részrõl beszélek
"
Azt hittem, hogy a hosszú, kõbõl kirakott útra gondolsz.
De még mindig nem tudom beazonosítani; a HHH legtetején a kerítés melletti részre gondolsz, vagy amikor lezúgatsz onnan a "tisztáson" és az erdõbe beérve kell a szutyok nagy köveket kerülgetni?

#672
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,364 posts
Mi holnap valszeg megyunk egy Pilist. Uzenofal topicban folyik az ertekezes. Ha nem esik tobb es sut valami nap, akkor nincs gaz.

Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#673
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts
Na ezt a napot bebuktam...Mire felkeltem, meg pedált cseréltem [kulcs persze nem volt, mert haveromnak kölcsön lett adva, ezért elõtte kulcs beszerzés].. felnéztem a HHH-ra, s olyan esõzés és barnás szürkeség fogadott, hogy el sem indultam :(

Itt most kezdett el esni az eset után negyedórával...marad a szobában való bringázás :(

Ezzel ugrott a Gödöllõi dombság is.

Ideje lesz beszereznem õszi ruházatot....

#674
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts

A fene, csak beszerveztek egy délelõtti programot szombatra.. :( Megpróbálom elpakolni. Meddig vagy fent a neten?


Este is tudok olvasni fórumot.

#675
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,206 posts

Esik nem esik nem kapsz mást :)
Én borús idõben is elindulok. Max félúton vissza. De ha esik akkor is lehet aszfalton feltekerni. Olyan gyorsan meg nem ázik fel az erdõ, ha csak délelõtt kezd rá

A fene, csak beszerveztek egy délelõtti programot szombatra.. :( Megpróbálom elpakolni. Meddig vagy fent a neten?

#676
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts

Én sem arra gondoltam. :) Amikor írtam, akkor itt épp esni készült, azóta kisütött a nap. Viszont holnapra esõt jósoltak, és arra most alkalmatlan a bringa. Engem nem zavar az esõ, a hó, meg ilyenek, szeretjük egymást.. :snieg:


Esik nem esik nem kapsz mást :)
Én borús idõben is elindulok. Max félúton vissza. De ha esik akkor is lehet aszfalton feltekerni. Olyan gyorsan meg nem ázik fel az erdõ, ha csak délelõtt kezd rá

#677
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts

"Van ott olyan lefelé...........

Egyszer ott lementem országútival :-) Persze óvatosan.

Amúgy éppen javasolni akartam, hogy milyen jó gyakorlóút ez - felfelé. Legalábbis mindig iszonyatosan jó érzés, amikor leszállás nélkül sikerül felmenni, elöl kistányéron, majd amikor ugyanez elöl középtányéron. Sokat szenvedtem, mire az utóbbi sikerült...


Én arra gondolok, amelyik:

Szal ha a HHH tetején a vitorlázóreptér felé nézel,akkor balra le lehet menni egy köves részen a Fenyõgyöngyéig, míg jobb szélen óriási sziklák vannak. Az elején még emelni is kell a gépet, mert akkora letörések vannak [nekem]...
Na én a jobb oldali sziklás részrõl beszélek:)

#678
Pinyo

Pinyo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 585 posts
"Van ott olyan lefelé, amit nem próbálnék meg visszafelé Van egy macskaköves út le a hangár felé a HHH tetejérõl, aminek a vége jó kis vízmosásos, s a végén le is kellett szállnom lefelé. Az eleje elég sziklás iszonyatosan kell figyelni, hogy ne essen az ember. Egyszer mentem arra, elég volt"

Egyszer ott lementem országútival :-) Persze óvatosan.

Amúgy éppen javasolni akartam, hogy milyen jó gyakorlóút ez - felfelé. Legalábbis mindig iszonyatosan jó érzés, amikor leszállás nélkül sikerül felmenni, elöl kistányéron, majd amikor ugyanez elöl középtányéron. Sokat szenvedtem, mire az utóbbi sikerült...

#679
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,206 posts

Ilyen idõben a legjobb tekerni. Tekertem én már délben 30 fokban felfelé a HHH-ra. nem kellemesebb :)

Én sem arra gondoltam. :) Amikor írtam, akkor itt épp esni készült, azóta kisütött a nap. Viszont holnapra esõt jósoltak, és arra most alkalmatlan a bringa. Engem nem zavar az esõ, a hó, meg ilyenek, szeretjük egymást.. :snieg:

#680
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts

Tudok ajánlani a HHH-n egy ilyen emelkedõt (bár több is van), csak nem kényelmes :o)
Mentek az ernyõsõk alatti úton a vitorlázós hangár felé (vagy miaz)... és mikor már nagyjából ott vagytok mellette (egy picivel elõtte) jobbra nekimegy a hegynek egy keskeny ösvény... az eleje nagyon vízmosásos (azt még nem bírtam eddig kitekerni) de utána tekerhetõ. Jó kis mászóka, bár lehetne hosszabb :-)
De pl. jó a 10-es fõúti téglagyártól a kék jelzés is (a buda marci is itt kapaszkodott fel), azt is nagyon komálom, csak arra ritkán megyek.
Hurka


Van ott olyan lefelé, amit nem próbálnék meg visszafelé:) Van egy macskaköves út le a hangár felé a HHH tetejérõl, aminek a vége jó kis vízmosásos, s a végén le is kellett szállnom lefelé. Az eleje elég sziklás iszonyatosan kell figyelni, hogy ne essen az ember. Egyszer mentem arra, elég volt

A Buda Maraton azon emelkedõjét, amirõl mesélsz nem találtam meg újból. Mindig valahol 1-2 kanyarral elõbb mentem neki a hegynek. Egyik ilyen esetben [esti szürkületben már] olyan szakaszra tévedtem, hogy alig bírtam feltolni a bringát [BM-en azért simán ment...mármint a tolás:)]. Eléggé DH-s a terep, s láttam is fékynomokat is. Kétlem, hogy valaki felfelé fékezett volna.
Ez az út egy az egyben a hegynek ment felfelé. Ott nem lehet bringán felmenni. Én legalábbis erre gondolnék.