Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

HármasHatárHegy

- - - - -

  • Please log in to reply
970 replies to this topic

#601
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,250 posts
  • LocationSvájc
yvorl: nem jössz be valamikor hozzám?
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#602
yvorl

yvorl

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,030 posts
era

szia! mire készül el az o.uti géped??
akkor érdekel az a bringázás..de mondom nekem csak erõs áttételü SS o.utim van...szooval csak oyan heyre mennék.
www.parkpre-italy.com www.parkpre.com
http://pix.bikemag.hu/album77
TEL.:30/4108066

#603
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,531 posts
Nna, én meg egész nap itt az irodában ültem. :(

#604
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,181 posts
Sziasztok!û


Ma délelõtt Cozmoval egy lazát tekertünk a 3H-n. Szuper az idõ, rövidnaciban is simán el lehetett lenni, szinte tavaszias az idõ! Az egyik lefelén meg levélesõben gurultunk. A talaj is száraz, bicóra fel! :)

#605
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,206 posts
Egyre jobban el vagyok keseredve. Az elõzõ hétvégi biciklis és gyalogtúrámat feldúlta egy családi esemény és egy esküvõ. Pedig de jó lett volna elmenni veletek a gödöllõi túrára.. :(
A mostani hétvégén meg vidék 4 nap. Jó emiatt nem sírok, de attól félek, hogy ez lesz az utolsó igazán jó hétvége tekerésre.

Ááá, káár.. Jó lett volna HHH környékérõl valami tapasztalatot gyûjteni..

#606
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,531 posts
Jól eláztunk szombaton a mátrában. Nagy dagonya volt. Aztán a vasárnapi kistarcsai tekerés is sarazásba fulladt, de azt szép napsütésben csináltuk.
Most itt lesz ez a hosszú hétvége. Szombat nem jó nekem, de aztán valamikor elindulunk Paullal arra a HHH-Janihegy-24 ökrös hegy túrára. Ha van kedve valakinek csatlakozni, egyeztessünk.
Telefonszámom: 20/533-2481

#607
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts

Nekem nincsen szabim, de megyek tekerni a HHH-re korán reggel. Olyan 7:30-ra a Kiscelli emelkedõnél leszek, fel a barlangig betonon, utána nem sokkal be az erdõbe. Innen a turistaúton fel a teteje felé. Majdnem a tetejénél be jobbra, és a repülõtérnél lyukadok ki. A hegygerincen végig, és a Fenyõgyöngye fölött a vége. Nekem ez itthonról 30km, de sajna csak ennyi fér bele munka elõtt.

Nem jön valaki, 73Kacsa?


Hehe én meg a másik felõl megyek fel. Meg akarom nézni a Virágosnyereg utcát. Jónak tûnik felfel, onnan fel a Virágosnyeregre, majd felmegyek a tetejere sztem. ..onnan meg fakultatív.

#608
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,553 posts
Nekem nincsen szabim, de megyek tekerni a HHH-re korán reggel. Olyan 7:30-ra a Kiscelli emelkedõnél leszek, fel a barlangig betonon, utána nem sokkal be az erdõbe. Innen a turistaúton fel a teteje felé. Majdnem a tetejénél be jobbra, és a repülõtérnél lyukadok ki. A hegygerincen végig, és a Fenyõgyöngye fölött a vége. Nekem ez itthonról 30km, de sajna csak ennyi fér bele munka elõtt.

Nem jön valaki, 73Kacsa?

#609
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts

Sajnálom, hogy lemaradtunk errõl a teleholdas tekerésrõl. Tényleg gyönyörû volt a hold.

Kacsa, a szombati napra mi a gödöllõi túrát gondoltuk Charonékkal. Vasárnapra meg elcsábultunk a Mátrába a Paratúrára. Persze mindez csak esõmentes idõben.

Paul azt mondja, ismer rengeteg szép ösvényt a HHH-Janihegyen és szerinte van egy nagyon élvezetes egynyomtávú ki a 24 ökrös hegyik, vagy hogy is mondta (valahol Budaörs fölött). Szóval ezt a túrát vettük tervbe egy hétvégi napra.



Szia era!

Kovetkezo teleholdas?:)
Voltatok tekerni vegul?

#610
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts
Penteken szabi.:) Igy reggel mennek tekerni egy kicsit.
Akar hajnalban is.

#611
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts
Frissítem kicsit a dolgokat:


Home tábla-Erdõalja Kút

1. Pinyo 07:32 05.09.17
2. Pinyo 07:54 05.09.09
3. Ákos 09:08 05.10.22
4. 73Kacsa 09:50 05.09.12
5. 73Kacsa 10:25 05.10.07
6. 73Kacsa 11:30 05.10.22
7. Thomas 11:35 05.10.22

#612
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts
Jó iramban haladtunk, balra a hegy. Gondoltam egyszercsak felfordulunk a hegynek és kész. Az Ördögárok utca folyamatosan vitt minket egyre feljebb, amikor az Arany János utcai kereszteszõdésben felhívtam a barátnõmet, hogy nézze meg mág a térképen, merre járunk, s merre kellene járnunk?

Visszafordultunk, keresvén a Nagykovácsi utat, mert a Szépjuhásznéhoz szerettünk volna eljutni. Ekkor már mindenki a jól megérdemelt rétesre pályázott..de az még arébb volt:)

Befordultunk egy utcára, majd bevágtunk az erdõbe, miután megkérdeztünk valakit a helyes irányról. A sárga túristautat követtük végig, s a kisvasúthoz akartunk eljutni [Tudtam, hogy a kisvasút mellett haladó túristaúton eljuthatunk a János hegyig].

Kis erdei ösvényen haladva kiértünk egy szélesebb útra, melynek mentén már villanyoszlopok is voltak. Begurultunk a Hûvösvölgyi végállomásra. Itt se térkép, se ember, aki utbaigayitana, de legalabb koyelebb vagzunk a celunkhoz. A kisvasút második állomása Szépjuhászné, a harmadik a János hegy. Elindultunk rövid vívételezés után a Nagyréten a Jánoy hegy felé.

Kis erdei ösvény tartjuk az irányt kanyargunk, majd jó 10 perc biciklizés után kiértünk egy szélesebb útra, melynek mentén villanyoszlopok is voltak. :)
Begurultunk a Hûvösvölgyi végállomásra. Immár másodszor.

Na akkor ez az út nem a megfelelõ. Próáljunk a vasút menti töltésen menni.
Próba megvolt, amikro elfogyott az út a töltés egyik felén, s a másikoldalon az erdõbe vezetett be. Zsákutca. Visszagurultunk tehát a Hûvösvölgyi végállomásra.
Harmadszor. Elindultunk tehát a harmadik úton, ami persze a jó útvonal volt.

Kereszteztük végre a második közutat, s végig haladtunk a sárga útvonalon. Útközben megannyi túrista, nyugdíjasok, fiatalok. Voltak akik megnyugtattak, nem mindenhol tekerhetõ az út. Így is lett. Hosszú bringázás felfelé köveken csúszós gyökereken.
Egyszercsak megérkeztünk egy válaszúthoz: Szépjuhászné vagy kilátó. Mi továbbra is haladtunk a sárga úton. Volt ahol már tolni kellett, mert a hátsó már nem tapadt meg semmin sem.

Megálltunk egy kis pihenõnél kajálni, meg fotózni is. Pár perc pihenõ után, ahol 1-2 szendvics lecsúszott. Egy kis hídon átkeltünk, aztán 5 méter meredek tolás felfelé. Mit tolás...lábunk alól kicsúszott a talaj. Õcsémet nekem kellett felhúznom biciklistõl, mert nem bírt 1 pontról feljebb kerülni.

Innen pár perc alatt felértünk a Kaán kilátóhoz. Többiek mind azt hittek éezt akarom megmutatni nekik, s innen pár perc csupán a beígért rétes. :)

A kilátóról készült fotó, meg a panorámáról is. Köd-köd-köd mindenhol. És hûvös. Sokat nem is idõztünk itt. Irány lefelé. Ismét sziklás köves rész. Aki mer az nyer, én inkább óvatosan szánkázok lefelé. Többiek megvárnak a lejtõ alján. Sok túristával találkozunk ismét. Ahogy Tamás írta, mindneki elõzékenyen elenged minket: én mindig egy köszönjükkel hajtok el minden gyalogos mellett.

A lejtõ alján közút. Megérkeztünk a Szépjuhásznéhoz. EKkor már mindenki fáradt, de mivel nem tudjuk hol vagyunk, a kirakott túrista térkép szerint meg nem vagyunk messze a János hegytõl, na meg a rétes ugye....Megyünk tovább be az erdõbe a sárga úton.
Szembe nyugdíjas csoportok tömkelege...van aki még egy pumpával is megajándékoz minket - útközben találták. Egyszercsak kiérünka Jáoshegyi aszfaltútra, s innen már csak percek kérdése, hogy megérkezzünk a nap elején kitûzött célhoz.
A végig felfelé tartó út folyamán megizzadtunk, így lehetett bármily hûvös vagy rossz látási viszony, az idõjárás nem zavart minket. Egészen eddig. Az utolsó métereken az addigi ködszitálásból elõször csak esõ, majd az Erzsébet kilátónál kiadós zápor kerekedik. Megnéztük, itt voltunk, menjünk. Sajnos csak ennyi a kilátó ma.

Ahogy végignézek magunkok, mindenkit már csak a rétes mozgat. Lefelé Normafához még az erdei úton haladunk [Ákos: menjünk erdõben, ott nem esik annyira az esõ]. Szakad a víz a fákról, nem is beszélve az eláztatott talajról, kövekrõl, kilógó gyökerekõl.

ÉS a rétes. Beállunk az esõvédett helyre. Rendelés. Tamás 2 rétest nyom le 1 liter üdítõ társaságában. Öcsém helybõl 4 rétessel indit, Ákos+én 3-3 rétest pusztítunk el. Nekem annyira megízlett, hogy barátnõmnek még elcsomagoltatok 3at [amibõl aztán otthon kettõt magam eszek meg]. Öcsémmel még egy forraltbort megiszunk ketten. Készül egy fotó, irány haza. Az esõ elállt, az átázozz, átizzadott cuccaink ránkfeszülnek a lefelé tartó úton. Helyenként 40-45 tel megyünk lefelé [óvatosak vagyunk, mert nyálkás-csúszó az út].Legurulunk a rakpartig végig a bicikliúton. Margit hídnál elbúcsúzunK Tamástól.

Jól érezte magát, mi is. Kellemes túra volt.

Hazaértünk. Ákos egy milánóit bekap, majd utazik haza [az este folyamán kiderült, hogy az ügyeleten Náluk összevarrták 2-3 öltéssel a sebét, s kapott egy tetanuszt is]. Öcsém lefürdik kajál egyet, majd Vele már fordulok is vissza a Délibe, mert megy a vonata.

Hazaérve 64.69 km-t mutatott az óra.
Ebbõl 48.3 km a túra.

Ákos adatai a túrára:

Brutto time 5h42min50sec
Avg HB 126
Max HB 183
4245 kcal

Ismerve azt, hogy Ákos valamivel fittebb nálam...nagyjából azért 4400kcalt égethettem el én is.

S ezt ettem-ittam a túra napján:

Reggeli:

2 szelet kenyér kolbásszal
1 banán
3dl tea

Túra ideje alatt:

7dl magnéziumos pezsgõtabletta
5dl víz
1 szendvics
1 banán
3 rétes
2dl forraltbor

Túra után:

2 db szendvics
3 db banán
2 db rétes
1 nagy adag sajtostészta
1/2 szelet Powerbar csoki
5 dl dobozos sör
3 dl tej
2 dl narancsüdítõ
8 dl multivitaminos pezsgõtabletta

#613
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts

Itt sikerült a BKV-s jegyárusító nénitõl ragtapaszt kapnunk [utólag is köszönet érte!]. Ákos kimosta a sebét sokadszor, s leragasztottuk végre a sebét. Kényelmesebb is lett a tekerés Neki, s jobban is érezte magát így.


....folyt köv



Tehát megérkeztünk a Hûvösvölgyi BKV Buszvégállomásra. Fejben térkép megvolt, hogy a Hûvösvölgyi utat keresztezni kell, majd tovább az erdõben és még 1 helyen kell keresztezni egy közutat. Persze mindent hoztam magammal kivéve 2 dolgot.

Egyik az egészségügyi készletem, amit indulás elõtt raktam ki, mondván úgysem lesz rá szükség. [Persze Murphy dolgozott - lásd Ákos esését] A másik dolog, ami kimaradt .. a térkép. Így a korábban - napokkal korábban - átnézett térképrõl fejben megmaradt útvonalat próbáltuk követni.

Na de BKV...

A néni akitõl kaptuk a ragtapaszt, nem igazán tudott útbaigazítani minket. Meg aztán a környéket sem ismertük, s így elindultunk egy jónak vélt irányba.
Véletlenül jó utcára kanyarodtunk be: Ördögárok. Itt láttam Náncsi néni vendéglõjét, s mivel több beszámolóban olvastam errõl a helyrõl, tudtam jó irányba haladunk.

#614
vendég_galuska_*

vendég_galuska_*
  • vendég
Szubjektív HHH túra beszámoló





Kacsa után én is ismertetném röviden, hogyan láttam kis kirándulásunkat.

Az Erdõalja úton várakozva sem telt unalmasan, ugyanis szem- és fültanúja lehettem egy közkútról ipari mennyiségû vizet lopó és egy kutyát póráz nélkül sétáltató hölgy színvonalas vitájának, amit az eb robbantott ki, levizelvén a víztolvaj gépkocsiját. Igazán szívderítõ volt!

A Virágosnyeregtõl a Gückler Károly sétány bárkinek ajánlható, kellemes útvonal, ahol valóban csak a szép számú futóra, kirándulóra és kutyáikra kell figyelni, valamint arra, hogy a kövekre hullott nedves falevél rettentõen csúszik… A kis baleset is inkább ennek tudható be, leszûrhetõ tanulság, hogy mindig legyen nálunk egy méretre vágható, széles, gézzel kombinált leukoplaszt. Jómagam meg végig lábszár-térdvédõben nyomtam és elnézve a sporttárs sebét, nem volt teljesen hülye ötlet! Aki akar, meg röhögjön rajt’!

Az én gondom az volt, hogy a rugóstagom állíthatósága megszûnt, így a mászások kellemes ringatózásban teltek, nem beszélve a rugóba „táplált”, szerintem vagy negyedrészt elveszett taposásomról. Egyetlen szerencse, hogy elég erõsek a lábaim, így valahogy bírtam.

A sétányrõl kiérve szolid emelkedõjû aszfalton másztunk az adótornyokig, ami még az én „rugózós” 18 kg-os traktorommal is kellemesen teljesíthetõ volt. A „csúcsról” lefelé már kifejezetten jól jött az összteló, ámbár a nedves-nyirkos kövek itt is csúsztak, mint az állat. (Szerintem nincs olyan gumi, ami ezen tapadna, néha egyszerûen szánkóztam lefelé…)

A további mászások során már vagy 2-3 szor toltam a szamarat, tüdõvel/szívvel nem bírtam néhány meredek, undorítóan köves szakaszt, de ez a tulajdonképpeni haladásom sebességbõl sokat nem vett el, így sem maradtam le jelentõsen a többiektõl. Az utolsó tologatásom a Kilátó aszfaltútján történt, fáradt is voltam meg nem is igazán ott van elemében a gépem sem. A Kilátó ezúttal rácáfolt nevére, az elõtte levõ placcról már a tornya is ködbe burkolódzva volt szemlélhetõ.

Lefelé eleredt az esõ kissé, úgyhogy sajnos a nyákos-csúszós úton nem igazán lehetett elereszteni a vasat, nem beszélve a ködrõl, ennél is kellemetlenebb volt, hogy így már hideg volt, valamint televerte az ember képét vízzel-sárral. Ennek „eredménye” látható a képen. Otthonra megérkezve így eljátszhattam az ismert Metallica-nóta parafrázisát: Enter Mudman.

Feltöltött kép

Összességében az én fel(nem)készültségemmel is nyugisan teljesíthetõ, de azért kellemesen fárasztó túra volt, amit otthon egy egész pizzával és egy-másfél tábla Milkával kompenzáltam. Kellemes tapasztalat volt a gyalogos túrázók teljesen normális hozzáállása, egymást figyelmeztetve félreálltak, köszöntek, stb.
Köszönet a sporttársaknak a kellemes programért!

#615
RideSTRONG

RideSTRONG

    vendég

  • fórumtag
  • 46 posts
Ahogy elnézem, megjött a szép idô! :)
Napsütés százágra, a hômérséklet is kúszik felfelé!
Mai tervek?
"Minden fejben dõl el..." LIVESTRONG, THINKSTRONG, RIDESTRONG!

#616
RideSTRONG

RideSTRONG

    vendég

  • fórumtag
  • 46 posts
Nem irigyeltelek ma benneteket Kacsa, mármint itteni (azaz kecskeméti) szemmel semmiképpen...
Az a kis napsütés, amit reggel írtam, az annyi is volt egész napra, mondván, osszuk be. Nálunk itt ma a nap javarészében esett, nagy locspocs mindenhol, utána meg köd és pára, felszáradás semmi...Gondoltam rátok, hogy vajon mi lehet fent veletek.
Azért örülök, hogy mentetek egyet, annak meg külön, hogy komolyabb baj nékül ért véget az út!
Legközelebb folyt köv! Illetve nem folyt., hanem kezd! :)
"Minden fejben dõl el..." LIVESTRONG, THINKSTRONG, RIDESTRONG!

#617
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts
Ekkor mutatott a tartalék bringaórám 59 perc tiszta tekerést. Itt öt perc pihenõ után legurultunk a Szépvölgyi út legtetejére csupa sziklás-avaros-kavicsos részen. Figyelni kellett rendesen, mert azért rendesen csúszott a kerék. Legalábbis a saját nevemben beszélhetek. A Ritchey Z-MAX gumijaimról már tapasztaltam, hogy nedves talajon illetve úton képes 4-5 km/h-ás sebességgel is megcsúszni kanyarban...

Leértünk tehát a Vitorlázóreptér alá. Eddig tudtam az utat. Itt aztán a kék, majd a sárga jelzésen elindultunk kerekezni. Egyre több túristával találkoztunk a rossz idõ ellenére is. Megtaláltuk az elveszett katona sírját is. Itt aztán egy emlékmûvön volt kint egy térkép is, aminek a segítségével Hûvösvölgyig eljutottunk. Itt a BKV végállomásnál próbáltunk valami információt szerezni arról, hogy merre tovább melyik úton.

Itt sikerült a BKV-s jegyárusító nénitõl ragtapaszt kapnunk [utólag is köszönet érte!]. Ákos kimosta a sebét sokadszor, s leragasztottuk végre a sebét. Kényelmesebb is lett a tekerés Neki, s jobban is érezte magát így.


....folyt köv holnap :)

Még annyit:

Nekem az órám ezt mutatta:

Netto Time 3h51min54sec
Distance: 48.3km
Avg Speed: 12.5km/h
Max Speed 45.5 km/h

#618
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts
Sikeresen megérkezett mindenki haza a mai napi bringázásból.

Az elõre várt nagy létszámú seregbõl végül 4en maradtunk, akik nekivágtak az elõre kitervelt útvonalnak.

Öcsém, Ákos haverom, Galagonya-Tamás s én. Tamással az Erdõalja utca végénél találkoztunk.

Ákos nagyon pontosan 9 órakor megérkezett a lakás elé. Mi Öcsémmel ekkor még csak reggeliztünk. Peti még sehol sem volt, de nem sokkal késõbb lemondta a startot, így összekaptuk magunkat, s indultunk. Ákos megkapta a mai napra a pulzusmérõ órámat tesztelésre :)

A Home táblától mértünk egy rész szakaszt az Erdõalja úti kútig. Ákos ért fel leghamarabb 9:08 alatt, míg én 11:30 alatt, Öcsém 11:35 alatt ért fel.

Itt találkoztunk Tamással, majd kis pihegés után indultunk fel a Virágosnyereghez. A köd megtette a hatását. Bár napsütéses idõt jósolt a meterorólógia....a Napnak nyomát sem láttuk. Az út, föld, kövek nedvesek a lehulló ködpárától. És sáros az építkezés környéke. Felfelé kapartak is rendesen a hátsó kerekek. Megérkeztünk a Virágosnyereghez. Újabb kis pihenõ, majd bementünk a Glücker Károly sátányra, hogy a Hármashatárhegyi útra kiérjünk. Útközben sok futóval találkoztunk. Meglepõ volt, hogy a ködös nem éppen meleg idõben ennyien vannak kint a hegyen. Az egyetlen komolyabb és utolsó esés is a kanyarból hirtelen felbukkanó futók miatt történt. Igazából senki sem volt hibás, max az idõjárás.

Én mentem elöl, Ákos mögöttem. Emelkedõn mentünk éppen felfelé 12-15-tel, amikor egy kanyarból 2 futó bukkant fel egymás mellett futva. Én fékeztem, majd Ákos is hirtelen fékezett, s a csúszós avaron-köveken elcsúszott az elsõ kereke.

Ákos letámasztott. Esni nem esett nagyot, csak - mint utólag kiderült ez történhetett - valószínû beletérdelt egy kõbe. Nadrágján keletkezett 2 kis lyuk. Felpattant, majd mentünk tovább.
Hármashatárhegyi úton sebét kitisztogattuk. Ekkor kérdeztem [s utána még vagy 5x, hogy forduljunk vissza, és kész] Tõle, hogy minden rendben van-e. Mert ha gáz van nyugodtan szóljon megfordulunk hazamegyünk.

Véleményem szerint csúnya volt a sebe. 2cm hosszan felhasadt a bõre 1/2 cm mélyen. Ákos mondta nem fáj, mehetünk tovább...Felnõtt ember, így többszöri kérdezösködésemre is ugyanaz volt a válasz, így felmásztunk a HHH tetejére.

Itt nekem siekrült az utolsó 2 méteren letámasztanom a kezem, ami kicsit fájt, de nem volt vészes. A tetõn sok mindent nem láttunk, mert a köd kb 15 méter láthatóságot engedett.

#619
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts

Honnan indultok fél tízkor? Lehet, hogy mennék én is, nemárt egy kicsit sarazni. Mi lenne az útvonal?


Kezdo a csapat kenyelmes tempo. Harsanylejton fel ViragosNyeregig, onnan a setanyon fel a HHH tetejere, onnan lecsurgunk a vitorlazo repterre, majd onnan az erdon keresztul Janoshegyig eljutni. Nem tul eros tempoban:)

Nagyjabol ennyi

Filatorigattol indulunk, de a Harsanylejto aljaban talalkozunk meg masokkal, s onnan megyunk egyutt

#620
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,854 posts

Szia!

Mi holnap legkésõbb 9:30 magasságában indulnánk...

Ma még én sem látom a HHH tetejét, de magát a hegyet sem a köd miatt, de holnap ennek nyoma sem lesz [remélem:)]!!


Honnan indultok fél tízkor? Lehet, hogy mennék én is, nemárt egy kicsit sarazni. Mi lenne az útvonal?