Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

HármasHatárHegy

- - - - -

  • Please log in to reply
970 replies to this topic

#541
RideSTRONG

RideSTRONG

    vendég

  • fórumtag
  • 46 posts
Köszönöm az infót Kacsa!

Akkor még kicsit pihentetjük a dolgot, amit részben nagyon sajnálok, részben meg a szívem szakadna meg a dagonyától, mert tegnap lett kész az új bicajom, még egy kóbor porszemet is puha ronggyal törlök le róla, itt áll a nappali közepén és csak gyönyörködöm benne...:-))) Szóval még sajnálnám a sárban...(nem tudom lesz-e olyan, amikor nem sajnálom, szerintem nem...:-))
"Minden fejben dõl el..." LIVESTRONG, THINKSTRONG, RIDESTRONG!

#542
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts
Ugy nez ki, h a start az a HHH mogotti vitorlazo reptertol lesz. aszfalton ki Solymar fele.


A HHHrol meg annyit, hogy azt mondjak sokan akik jarnak fel mar terepre, hogy elegge saros.

#543
RideSTRONG

RideSTRONG

    vendég

  • fórumtag
  • 46 posts
Sziasztok!
HA valaki esetleg járt mostanában fent a HHH-n és tudna valamit mondani a "csúcs utáni", azaz a reptér felöli ill. a Csúcs-hegyrôl a 10-es út felé lemenô ösvények állapotáról, tiszteletteljesen megköszönném. Érdekelne, sáros-e még, tekerhetô-e stb...
Terveznék egy "végre a hegyekben" eufórikus tekergést mostanság, de ha talaj még gázos, akkor halasztok kicsit. Mivel vidéki vagyok ráadásul, azaz nem kevés ráfordításba kerül megszervezni egy napot, ezért kérem-kérném egy helyi ember avatott segítségét.
Elôre is köszönettel!
"Minden fejben dõl el..." LIVESTRONG, THINKSTRONG, RIDESTRONG!

#544
Balage_

Balage_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 290 posts
hello

jó az 5let, azt hiszem bevállalom :-) kizáró ok az esõ...
belvárosból indulok, esetleg privátban átküldhetnél egy telszámot, a hol-mikor kérdések egyeztetésére.

Balázs

ui.: valószínûleg én Szentendrén cserbenhagylak benneteket, és vissza HÉV-elek. Majd erõnléttõl függ :-)

#545
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts

Szia
Engem érdekelne a dolog,de még nem tudom h alkul addig a 7végém.Ha igen akkor csak aszfalton mennénk?Azért kérdem h milyen bicoval menjek?Én még idén szintén nem ultem bringán de majd +látjuk.Ha igen akkor pontosan hol hánykor taliznánk azért kérdem,mert én Törökbálintrol indulok.
Üdv



Szia!

Igen, csak aszfaltot tamogatnank. Nekunk csak MTB-unk van :)
Ugy gondolom kb 9 korul indulnank Solymarrol. Igy nekem is kb meg fel ora mig kijutok oda kenyelmesen. Jomagam Obudarol indulnek.

#546
csárli

csárli

    vendég

  • fórumtag
  • 30 posts
Szia
Engem érdekelne a dolog,de még nem tudom h alkul addig a 7végém.Ha igen akkor csak aszfalton mennénk?Azért kérdem h milyen bicoval menjek?Én még idén szintén nem ultem bringán de majd +látjuk.Ha igen akkor pontosan hol hánykor taliznánk azért kérdem,mert én Törökbálintrol indulok.
Üdv

#547
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts
Sziasztok.

Nem kifejezetten ide tartozik, ezért bocsi is érte, csak hátha valakit érdekel a dolog. Mivel elkészült az új bringám, szeretném felavatni. Ellenben az idõjárás esõt jósol 2-3 napig, igy terepre nem mennek még. Marad az aszfalt, de hogy emelkedõ is legyen benne: Pilis felé félúton.

Szombaton úgy néz ki, hogy haverommal, aki Veszprémbõl jön fel mennénk egy aszfaltos montis kört a Pilisben. Õ ma tekert idén elõször, így a várható átlagsebesség kb 20-24-es lenne [bár lehet 18-26 közötti is].

A következõ szakaszon mennénk [Ákos haveromat Solymárnál szedném össze]

Budapest III.ker-Solymár 10.4 km
Solymár-Dobogókõ 19.7 km
Dobogókõ-Pilismarót 10.5 km
Pilismarót-Szentendre 21.5 km
Szentendre-Solymár 18.6 km
Solymár-Budapest III.ker 10.4 km



Ha van kedvetek csatlakozzatok.

Ellenben, ha fáradt valaki, akkor Szentendrétõl Óbuda az 13 km, vagyis még 15 km-rel kevesebb az út. [mivel Solymártól fog Ákos tovább utazni, ezért én elkísérem oda, s csak úgy jövök vissza Budapestre]

Pilismarót felé 75 km lenne az út, ha Szentendrétõl egybõl Budapest felé veszi valaki az irányt.

A túra jellege: kilóméter gyûjtés, pár helyen fotózás, elsõsorban tekerés. Vérmérséklet az átlagból kitûnik :)

#548
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts
Nem bírtam magammal, így a tegnapi Teliholdas után ma is kimentem bringázni.
Utamat ismét a HHH felé vettem. Visszavittem a kutyatulajdonosnak az oltási könyvet, majd mentem is tovább felfelé a hegynek. Tegnap ugye jól esett a mászás felfelé, jó tempóban tudtam haladni, addig az alig pár nappal korábbi mászásnál jóval könnyebben tudtam ma is haladni. Tetszett hogy erõbõl tudom megoldani az emelkedõt. Persze mindezt idény eleji formával ötvözve. Sokáig a pulzus nem ugrott a magasba, hanem 140-150 környékén maradt. Az igazi érdekesség az Erdõalja kútig tartó földes szakasz volt. Az elejét még kitekertem a lucskos hóban, de egyszer leestem a keréknyomról, s onnan már elkapartam, s kész: tolnom kellett. Na gyaloglás-tolás közben kezdett elkúszni a pulzus felfelé.

Erdõalja kúttól egybõl mentem tovább Virágosnyereg felé. Az eleje csupa sár, majd hó, s lassan elkezdett a hó alatt a jég is megjelenni. Egy darabig tudtam haladni 2 keréken, majd kénytelen voltam tolni. Mivel megint cask nem ezért jöttem, többször visszakapaszkodtam a nyeregbe, s mentem amíg tudtam. Fiatalok sokan jöttek lefelé. Két lány bíztatott, hogy biciklivel képtelenség megmászni. Dacból “csakazértis” kitekertem a szakaszt. Egy hajléktalannak látszó elhanyagolt pasi is [aki a kis batyujával gyalogolt felfelé] szurkolt nekem, hogy ne szálljak le a bringáról, nyomjam csak. A tetõn aztán mondta le a kalappal, mert Õ is fel szokott jönni itt biciklivel, de csak tavasszal-nyáron, de kiköpi a tüdejét.
Érdekes volt, hogy mikor tolnom kellett, jobban csúszkáltam, mint amikor tekertem, jobban el is fáradtam.

#549
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts
Kicsit késõn indultam otthonról, így gondoltam majd a Kolossy térnél bevárom a csapatot, s onnan indulunk fel együtt. Kerek három perc híjján fél hétre értem a térhez, így tovább mentema megbeszélt gyülekezõ helyre. Végül a Margit hídnál megálltam, s vártam a többi bringást. Alig valamivel ¾ 7 körül három biciklist láttam. Lámpa fények alapján gondoltam, hogy egyikük Pinyó.

Meg is érkezett Fishtax, Pinyó, s Valaki, akirõl már tudom, hogy phu a nickje. Kérdõn néztem körbe, ennyi? Igen, ennyi. Négyen nekivágtunk hát a hegynek.

Mivel az elmúlt napokban viszonylag keveset bringáztam, ellenben annál többet pihentem, egész könnyedén sikerült feltekernem [azért zihálni ziháltam :)], aminek örültem, mert jólesett a mozgás. Fenyõgyöngyénél csatlakozott hozzánk Wolfheart, s kb 1 perc pihenõ után indultunk is tovább. Két autóval találkoztunk cask, s egy erdõben futó emberrel.

A fejlámpám, nos..jó-jó, hiszen erõsebb lett mint a biciklis lámpám, de éppen nem látok vele úgy még ahogy kellene. Felfelé még cask-csak elviselhetõ volt a fény, amit a két lámpa adott. Persze ha hat darab 125 cd-s ledek lettek volna benne, máris jobban éreztem volna magam.

Végül pihenõ nélkül mentünk fel a tetõre. Kicsi fotózás után már szedelõzködtünk is, hiszen Fishtax órája szerint fent -3 fok volt, s az elég erõs szél még tetézte a hidegérzést.A teliholdt sajnos nem láttuk a felhõk miatt...:)
Mivel én vendégeket vártam kora este, így a Rekettyésbe csak átöltözni tértem volna be.
Volna, mivel sötétség fogadott mind az ötünket. Így a szabad ég alatt átöltözve indultunk is visszafelé. Egy szakaszon Pinyó mögött behajtottam az erdõbe, de a fény amit magammal cipeltem nem volt elég, hogy végig a fagyott havon guruljak le Fenyögyöngyéig. Na meg bevallom férfiasan, még éreztem a vállamban a szombati tetanusz injekció miatti fájdalmat, s nem bírtam már normálisan tartani magam. Kénytelen-kelletlen ismét kicsorogtam az aszfaltra, s ott gurultam le. Fenyõgyöngyénél bevártuk Pinyót, majd irány lefelé.

Már a hazaérkezésen járt az eszem, így késõn fogtam fel, hogy Wolfheart nem a szokásos útvonalon jön haza Óbudára, hanem a Kiscelli felé. Mivel mindenki lefelé megindult száguldozva, én is az utat figyeltem. Többiek fent nagyon beindultak, így elhúztak elõlem, nekem cask késöbb sikerült felvennem az 50-es utazó sebességet. Utolértem a buszt is, ami nem sokkal korábban indult fentrõl. Elõl már láttam többiek hátsó villogóját, ekkor közel 60-nál a busz mõgé beragadtam, s meg is kellett állni egy kocsi miatt. A busz takarása miatt aztán nem vettem észre, hogy Wolfheart-ék lekanyarodtak,s mivel nem láttam már a villogókat, ezért hajtottam lefelé. Mikor már a Kolossy térnél voltam, s még mindig sehol sem 1 bringás, akkor esett le Wolfheart kijelentése: Kiscelli felé :)

Így végül egyedül jöttem haza. Indulás-érkezés között háztól-házig nem volt 1h50 perc sem várakozással együtt sem. Jólesett az esti tekerés, még ha a szél cseppet hideg is volt.

Brutto Time: 1h 44m 42 s
Netto Time: 1h 30m 51s
Dist: 22.31 km
Avg Speed: 14.7 km/h
Mas speed: 58 km/h
Avg HR: 152
Max HR: 179

#550
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts

73Kacsa !

Esetleg a Buda maratonra nem tervezel(-tek) pályabejárást ???,mert ha igen akkor én szivesen mennék (mondjuk most nem hiszem hogy alkalmas a terep ):(


En tavaly voltam palyat bejarni. szerintem lesz aprilis elejen egy szervezok altal beharangozott palyabejaras. Mondjuk nem tudom mi lesz az utvonal, mert tavaly 30 km .. idenre meg 50/100at mondanak..

De szeretnek-akarok menni.

Kicsit javuljon az ido, s rendszeres latogatoja leszek a hegynek. Foleg mert penteken kesz az idei bringam:)

Pont 1 evvel a mostani utan lesz kesz;)

#551
Kboy

Kboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 308 posts
73Kacsa !

Esetleg a Buda maratonra nem tervezel(-tek) pályabejárást ???,mert ha igen akkor én szivesen mennék (mondjuk most nem hiszem hogy alkalmas a terep ):(

#552
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts
Telehódas Topik Túrák]
59. telehódas HHH
Hely: Budapest
Dátum: 2006. március 14. (kedd)
Idõpont: 18:30
Találkozó: Batthyány tér Duna felöli oldala, a HÉV feljáró mellett
Program (Classic): szokásos útvonalon fel a HHH-ra, majd vissza (a szokásos útvonal aszfaltot jelöl, mégpedig Batthyány tér - rakpart kerékpárút - Kolossy tér - Szépvölgyi út - Fenyõgyöngye - HHH). Alternatív útvonalak egyénileg választhatók.
Ajánlott kiegészítõk: bukó, lámpa, pulóver, bundabugyi, stb.

#553
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts
Es ime itt a foto a labamrol. Ma este a mai allapot is fent lesz

http://bringazas.blo...tyaharapas.html

#554
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,726 posts
Vannak szabályok amit majd egyszer megpróbálok összefoglalni,
álltalában hogyan szabad viselkedni egy kutyával való találkozás során.


Mostanában vannak az újabban divatos harci kutyák, azokkal már nagyobb lehet a gond. Azok idegbeteg állatok.

Nagyon nehéz viselkedni rotival szemben, aztán a dobermann aztán a
disznópofáju harci eb a pitbull, (ami most divatos) arról is mondják, hogy veszélyes.
Aztán a komondor, de a puli is furán tud viselkedni.

Ezek közül a dobermannal találkoztam egy parkban szabadon póráz szájkosár nélkül.
Elég furán támadóan viselkedett és nem hatott rá az egyéb kutyáknál bevált módszer.
Már a kezemben volt egy kapszicin spay palack.
(hogy mi van egyik másik a palackban azt inkább ne részletezzük de a
leírtakat és itthon hivatalos forgalomban lévõket szabad használni)

Közben elõkerült a gazdi és elhívta az állatot, így megúszta szegény pára.
Évtizedek alatt talán kétszer használtam kutya ellen önvédelemre ilyen szert, de akkor szükség volt rá.

Megfelelõ ok nélkül semmilyen élõlenyt nem szabad bántani, ok nélkül nem szabad
hasonló szert sem használni, ha feltétlen elkerülhetetlen akkor is csak a támadó kedv letöréséig számít jogos védelemnek.Azt mondom, ezt állatokkal szemben is tartsuk be mert így korrekt.

Szóval kétszer volt rá szükség eddig.

Egyiket a Mátrában, miközben Gyöngyös irányában száguldtam lefelé de
a kutyák miatti hátranézegetésbõl kisebb megingások lettek és majdnem elzúgtam
(akkor lett volna nagy baj).

KB. 50 méterrõl a hónom alatt hátra nyomtam a sprayt és fékezve lassítva megfordultam, mi lesz a reakció.

Amikor bele futottak a kiszórt felhõbe akkor megtorpantak, megindultak oldalra
kicsit balra és jobbra de aztán nem jöttek tovább.
Olyan távolságról annyira felhígulva még csak nem is csíphette nagyon az orrukat,
talán annyira mint amikor valaki tormát reszel.

Ha nem megyek gyorsan lejtõn lefelé akkor békésebb eszközökkel közvetlen szembe nézve
is lerázom õket de ott nem volt idõm lelassítani megállni és kutyákal egyezkedni, hogy ki az erõsebb.


A másik eset a Római parton volt, amikor reggel jöttem haza munkából bringán.
A parton a fûbõl valahol az ÖK.hídtól nem messze, az elsõ kiülõs rész elõtt a beugró füves területrõl
a kis rozoga házak közül elindult felém egy kutya ugatva.
Alacsony földigérõ csapzott csomós koszos szõrü puli keverék lehetett.
Hiába mentem felé, hiába szóltam, hiába kiáltottam ez nem tágított, jött felém futva és szembõl.
Ilyent sem láttam még.

Szokásomhoz híven határozottan mellé álltam de a kutya ettõl sem ijedt meg.
Ekkor már láttam, hogy nincs sok egyéb lehetõség és nyúltam a szórópalack után,
közben a kerék elõre hátra tologatásával igyekeztem elkerülni, hogy
a kerék mellett elérje az eredeti célját a bicikliscsülök-reggelit.

Aztán palackot irányban tartva fújtam egy rövidet, amitõl egybõl elszállt a támadó kedve.
Ott állt és nem mozdult. Vártam még egy kicsit, ha megint támdni próbál akkor még
egy rövidet kellene adnom neki a bringás-csülök helyett a mellé járó erõspaprikából (mert az úgy finom).

Aztán végül láttam, a kutya sóbálvánnyá változva ott állt és nézett.
Addig biztosan nagyon sok bringást megharaphatott és megkergetett akik nem tudtak vele mit kezdeni
(attól lehetett ilyen bátorsága), talán ilyent még nem látott, hogy valaki szembe száll vele.

Aztán lassan a kutyát figyelve eltávolodtam. Közben a roskadozó házak felöl megszólat
egy öregember hangja: Domiíí domiiííí... kiáltott a kutya felé.
Hozzá még volt néhány keresetlen szavam.
Még nagymérgesen vissza kiáltottam, hogy mi lesz ha mégegyszer
meglátom a kutyáját a parton póráz és szájkosár nélkül, aztán jöttem haza.
Persze megláttam és nem lett semmi. :)

Máskor is találkoztam a parton Domi kutyával és akkor is meg akart harapni de
kieresztettem a hangom és akkor fél méternél nem mert közelebb jönni, csak ugatott.
Aztán kiderült, hogy megismert mert amikor léptem egyet felé
akkor vagy két méternyit elszaladt és csak távolról ugatott tovább.

Legközelebb megint össze futottam vele de akkor még távolabb maradt, habár ugatott.

Az ezt követõ alakalommal a vízparton láttam meg.
Amikor észre vette, hogy megharapni való bringás megy az úton, akkor neki iramodott felém,
de hallattam egy mély morgást (mint szoktam is ilyenkor mert bevált).
Ekkor a kutya megismerhetett mert elfordult és az ellenkezõ irányba futott tovább.

Talán még másnak is volt dolga ezzel a csapzott bozontos Domi kutyával a Rómain?


Igaz, a HHH itt a téma...:eek:
Bocsánat, jó helyen írom, vagy esetleg van külön kutyás topik is?
..csak nehogy megszóljanak. ...vagy írhatom itt, végülis itt vetõdött fel.

#555
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,726 posts
Amikor látom, hogy vadul felém ront, (ha van idõm) azonnal leugrok a bringa másik oldalára
és lehetõleg mély hangon üvöltök felé ami a torkomon kifér.
Ettõl kissé elbizonytalanodik, addig nyúlok a spray után, közben a bringával védem magam.
Persze lehet olyan amikor tényleg nincs mit tenni, eddig sikerült.
A sprayt csak akkor használom ha egyértelmü, hogy másképp nem tudom elkerülni a támadást.


Persze nem ez az álltalános jó reagálás békésebb esetben, viszont
hirtelen agresszív támagásnál nincs más lehetõség.


Persze ha azt hozzuk fel, hogy egy leopárd akar ránk ugrani,
annak kicsi a lehetõsége, viszont az esély is kevés, hogy megusszuk.


Itt csak azt tudom állítani, hogy eddig sok acsarkodó kutyával
volt találkozásom és mindíg le tudtam beszélni "õket" a harapásról.

Elõfordulhatnak ilyen általad leírt extrém veszélyes esetek is aminél talán kisebb az esélyed
ha a kutya nagyon hülye, viszont aki megadja magát, az mindenképp áldozat.
Aki elfutni próbál az mindenképp az üldözendõ zsákmány a kutya szemében, ezt soha nem szabad elfelejteni.


A legelsõ fegyvered a hangod, mint az önvédelem egyéb területén is, ha sikerül
elég agresszívan ráüvölteni a támadóra akkor a pszichológiai hatás sem marad el,
de legalább idõt nyersz és az állat látja, hogy nem félsz.
A kutyák egyébként is a hangjuk kieresztésével próbálják mutatni az erejüket.
Ugyanezzel a módszerrel lehet velük erõt demonstráló harcba szállni.

Ez fél siker! A kommandósok is használják a kiabálást mint
verbális akarat érvényesítés eszközét, mett célravezetõ és megtöri a saját akaratot.

A legtöbb kutya ha egy kevés esélyt is érez, hogy akivel szembe szál az
veszélyesebb mint egy labda (amivel õ játszhat), akkor inkább
eláll a komoly támadó szándékától.
Esetleg még néhány ugatást hallat, nehogy azt mondják, hogy megijedt de akkor már
nem veszélyes ha figyelsz rá. (ha nem figyelsz akkor alattomosan beléd kaphat).

Persze vannak agresszívebb kutyák is.

A következõ nem a te példádra alapul de most ez jutott eszembe:
Egyszer jöttem haza hajnalban Balatonról és a Diósdi úton (ha jól emlékszem)
tekertem felfele, amikor egy épülõ ház mellett mentem el ahol nem volt kerítés.

Messzirõl láttam, hogy egy vadul viselkedõ németjuhászra emlékeztetõ de
annál nagyobb testü kutya járkál az út szélén és már messzirõl ugatott felém.

Persze nem zavartattam magam hanem elindultam felfelé még nagyobb tempóval,
(nehogy azt gondolja, hogy tartok tõle) és szinte majdnem neki mentem a kutyának,
szorosan mellette álltam meg és a kutya oldalán szálltam le.

Tehát..az állat oldalán száltam le, minél közelebb hozzá amivel azt igyekeztem bizonyítani, hogy nem félek tõle.
Közbeen üvöltöttem rá (ilyenkor szinte közömbös a szöveg) inkább a mély erõs hang a lényeg,
ami az állatvilágban az erõsebb nagyobb egyedekre jellemzõ.
Ez ösztön szinten érinti meg az állatot.

Persze akkor ezerrel pumpált bennem az adrenalin, viszont tudtam mit csinálok
és (a kutya fajtáját, viselkedését látva) biztos voltam benne mit várhatok.

Ilyenkor egy pillanatra sem szabad elbizonytalanodni mert a kutya megérzi, hogy erõfölényben van.

Ott álltam mellette, a bringa kutya felöli oldalán.
Az viszont meglepett, hogy nem hátrál hanem szintén állt kitartóan velem szemben.
Mivel agresszívan ugatott ezért nem próbáltam békülni vele hanem
megpróbáltam hanggal visszazavarni a saját területére az útról.

Persze biztosan megszokta, hogy az út széle a határ, ezért nem mozdult
hanem egyre vadabbul és fröcsögõ szájjal ugatott, közben tölem fél méterre sem volt.

Aztán láttam, hogy egy másik kutya is van ott, de az valami (talán vizslához
hasonló) fajtakutya volt
és láttam, hogy nagyon félve mászkál és visszafogott hangon ugat egyet-egyet a másiktól felbátorodva,
vagyis nem volt ellenfél, így csak a farkasfajtára kellett figyelnem.

Egy darabig vicsorogtunk egymásra és üvöltöztem vele az meg egyre vadabbul ugatott
és már vérben forogtak és vilogtak eltorzultan a szemei,
közelrõl látszott (az utcai világítás fényében), hogy nagyon dühös és kitartó.

Még egy dologgal próbálkoztam, ami legtöbb esetben bevált korábban (és utána is),
torpantottam a kutya felé mintha neki akarnék ugrani, de a kutya nem mozdult csak még vadabbul ugatott.

Láttam, hogy itt már nem tudom megfutamítani a korábbi esetekhez hasonlóan ezért nekem kell tovább mennem.


Az sem egyszerü dolog ha egy kutyától el kell távolodni, mert az
esetleg megfutamodásnak nézheti és mint menekülõ áldozatra, esetleg támadhat.

Akkor még ugattunk-üvöltöttünk egymásra és közben lassan..
nagyon végtelenül lassan eltoltam a biciklit az út másik széle felé fordulva és felültem rá.
(szerintem a kutya megkönnyebbült akkor) :) Persze én is..

kb. 20-30 métert legurultam a lejtõn és utána vissza fordultam az eredeti uticélom felé,
el kellett mennem e kutya mellett (már csak sportból is, hogy meg tudom tenni).

Ismét jól megtekertem a bringát és irány a kutya, mint elõször.
Mellette szinte majdnem megálltam a tekeréssel csak a lendület vitt tovább,
sõt még fékeztem is, aztán nagyon-nagyon lassan tekertem tovább az ugató kutyával a sarkamban.
Az jött utánam és ugatott, amire számítottam is.
Vissza visza kiabálva és meg-megtorpanva lassan haladtam, hogy ne a menekülést lássa
hanem azt, hogy bármelyik pillanatban neki ugrok ha kell.
Persze tartotta is a tisztes távolságot, a bringa végében futott.
kb. a következõ telek sarkáig jött utánam de aztán már lemaradt.
(kiértem a területérõl)

#556
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
pl a bokor mögül kb 1 méter távolságból rögtön a bokádnak ugró kaukázusi juhásszal mit kezdesz ?
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#557
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,726 posts
Helló
Az elõbb jó sokat írtam a kutyákkal kapcslatos alkalmazott pszichológiámról
amivel eddig elkerültem megelõztem szinte minden kutyatámadást.
Végülis egyszer sem harapott meg kutya a bringán.

Szóval elõbb itt leírtam a módszereket és tapasztatokat
de egy véletlen egérkattintástól visszajött a fórum oldala.
Aztán visszatértem a hosszan részletesen kidolgozott h.szólásom lapjára
de az már üres volt.


Szóval vannak módszerek amivel el lehet venni a támadó kutya kedvét.
A végén az fog elfutni tõled rettegve,
vagy oda megy hozzád és megnyalogatja a kezed.
Ez attól függ milyen a kutya és melyik módszert választod, a haverkodást vagy a megfélemlítést.

Azt általában meg lehet látni a kutyán, melyik a jobb hatásosabb nála,
de akár menet közben is lehet váltani ha nem az a célravezetõ.

Sõt ha gazdátlan kutya akkor akár veled is tarthat jódarabon, mint haverral, pótgazdival.

Persze van amelyiket kissé meg kell félemlíteni egy határozott támadó, kutya felé futó viselkedéssel.
Ez a legtöbb vadkutyára hat.
Egy dolgot semmiképp sem szabad, elfutni. ...azt tilos.
Csak szép lassan lehet távolodni, oda-oda acsarogva.

Volt amikor mondták, hogy amerre menni szándékozom, ott kutyafalka tanyázik és mindenkit megkergetnek.
Akkor szándékosan arra mentem. A kutyák pillanatok alatt nem tudták merre meneküljenek.
Nem bántottam õket csak acsarogva morogva rájuk kiáltva bringástól feléjül futva , neki-nekiugorva megmutattam, hogy én vagyok az erõsebbb, még ha õk harapnak nagyobbat, akkor is.
persze ilyenkor azt gondolják, hogy mindjárt széttépem amelyiket elkapom.
Szóval ez is bevált, de a haverkodás, a kézszagoltatás is, viszont akkor meg nem gyõzöm õket simogatni a béke jeléül.

Ellenben olyan is lehet aki ellen 'szert' (borsszóró palackot) kell használni
mert különben nincs más mint az oltás veszettség ellen.
Persze ez a végsõ megoldás, csak ha más nem segít.

Most nem kezdem el megint de vannak történeteim ami tanulságos lehet.

Ha valakit érdekel akkor késõbb leírhatom mert sok minden összegyûlt korábban,
a vidékre tartó (általában egy napos) 50-300 km-es túráim során arról, hogy
mit lehet kezdeni a szabadon lévõ különbõzõ viselkedésü kutyákkal,
ha valaki meg akarja úszni a harapást.

#558
Kboy

Kboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 308 posts

Na ja.. foleg mivel a No normalis volt..elbeszelgettunk. megadott minden lehetoseget elerhetoseget mondta gaz van mindent allnak stb.

Aztan meseli, hogy ez az 5 honapos kutya mar Ot is megkapta...Leszedte most telen szankozas kozben a not a szankorol...es belekapott a csuklojaba..

A csaladjukba 1 masik kutya meg megmarta a fiat kiskoraban.. es 25 eve ott van az arcan a sracnak a kutya harapasnyomai....


furcsa emberek vannak


Na ez az amirõl beszéltem tudja róla, még sem köti meg no comment...
Nekem is van az arcomon egy harapás nyom

#559
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts

Ez nem volt valami jo élménybeszámoló :( azért sosem fogom megérteni azokat a kutya tulajdonosokat (nekem is volt kutyám) hogyha tudja a kutyájárol hogy ilyeneket csinál miért nem tudja megkötni :confused:
Remélem azért nem komoly a harapás ...mielöbbi gyogyulást



Na ja.. foleg mivel a No normalis volt..elbeszelgettunk. megadott minden lehetoseget elerhetoseget mondta gaz van mindent allnak stb.

Aztan meseli, hogy ez az 5 honapos kutya mar Ot is megkapta...Leszedte most telen szankozas kozben a not a szankorol...es belekapott a csuklojaba..

A csaladjukba 1 masik kutya meg megmarta a fiat kiskoraban.. es 25 eve ott van az arcan a sracnak a kutya harapasnyomai....


furcsa emberek vannak

#560
Kboy

Kboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 308 posts
Ez nem volt valami jo élménybeszámoló :( azért sosem fogom megérteni azokat a kutya tulajdonosokat (nekem is volt kutyám) hogyha tudja a kutyájárol hogy ilyeneket csinál miért nem tudja megkötni :confused:
Remélem azért nem komoly a harapás ...mielöbbi gyogyulást