Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Mecsek maraton

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
100 hozzászólás a témában

#21
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Sziasztok!

Az index Kerékpáros topik 2.0 c. topikjából keveredtem ide, és ha még nincs herótotok a MM-os beszámolókból, akkor keressétek meg a http://forum.index.h...006401&uq=36637 URL-en a 36501-es sz. hozzászólást! Mindenkinek jó tekerést a télen is - akár szobában, akár szabadban! :-)

fish

#22
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Koszi Tomikanak a kepekert, felfedeztem magam a rajtnal /13-as rajtszam/
A verseny jo lett volna... ha nem szerelek ugy 1,5-2 orat...
Beallt a hatsovalto a kullok koze mindez kb a 20.km-en, egy lejtozes soran :( Levihez visszagyalogoltam, belottuk egy sebessegbe, ill 2 be /kozepso-nagy tanyer hasznalhato volt/
Kib.... nagy 8-as, beleert a vazba -> nincs hatsofek.
Egy firkazas utan egy fa eltorte az elsofekbovdent - igy az is megadta magat.
Maradt a felfeleken haton cipeles, lefele gurulas feknelkul, tekeres SPD nelkul, meg nyikorgo lanccal :-(((
Vegul osszejott a banda az utolso tizenvalahany km re. Centiroztunk olajoztunk es egyutt beertunk :-)))

Koszonom annak a kedves helybeli lanynak /cel elott 16 km rel/akitol kaptam egy almat!Jolesett!

Azert legkozelebb a SuSu 2.0 -mmal megyek :-)!!!

#23
chelydra

chelydra

    vendég

  • fórumtag
  • 79 hozzászólás
Légyszi tedd fel a képeket minél hamarabb! Nagyon kíváncsi vagyok, remélem véletlenül rákerültem valamelyikre :-)
Az egyik barátom, akivel voltunk a MM-on, vasárnap találkozott a fogason az egyik szervezõvel. Azt mondta, hogy levonták a tanulságokat, és jövõre már 4 útvonalat terveznek (elit-hobby, száraz-esõs). Harkányig azért kellett lemenni, mert a harkányi fürdõsök erõsködtek, hogy ott legyen a cél, lendíteni akartak a helyi turizmuson. Szegényeknek szerintem nem mi vagyunk a kimondott célcsoportjuk, de én megfogadtam, hogy ha már ennyivel támogatták a sportot, nyugdíjaskoromban elmegyek oda pár hétre  ;D

#24
b

b

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
Elkészült pár fotó, ha tudom felteszem webre, legyen min röhögni  ;)

Mellesleg a wellgo spd úgy ázott be mint ahogy a nagykönyvben van leírva. Mind a kettõbõl a hajtókar felöli oldalon csak beszáradt sáros valami és rozsdás golyócskák látványa fogadott miután szétszedtem a pedált, mert nem akart körbefordulni egy hét garázsban állás után. Akit érdekel hogy tudja házilag megoldani a szétszedést zsírozást szivesen segítek.
Érdekes mód se az elsõ se a hátsó kerékagyba nem ment víz, bár jobb is  :)

Zsuzsi köszi, legközelebb már köszönök  ;)

#25
Sonka_Zsuzsi

Sonka_Zsuzsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.342 hozzászólás
Neked is hasonlóakat. Szerintem vmi rémlik. A rajtnál tuti, utána meg talán :))

#26
b

b

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
Nem tuti, de lehet te voltál az akire gondoltam, én jamis össztelóssal szenvedtem a vége fele, bár csak féltávig, grat mégeccer hogy végigvitted.

#27
Sonka_Zsuzsi

Sonka_Zsuzsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.342 hozzászólás
Hahó b!
Nem tudom, hogy mi számít most milyen mezõnynek. Nincs viszonyításom, mert abszolult nem volt. Mindig egy kis maggal mozogtam. Mindenesetre egy lájtos 8 óra 4 percet mentem, amibe már csak az volt, hogy beérjek Pirikémmel(a bicó) a célba mindenféle baj nélkül. Sikerült.  

#28
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
vigyor, asszem nem esett le neked, de én voltam a Tamás és Zsolti mellett a 3.utas az autódban. szóval mi már ismerjük egymást. csak engem más néven. azért a sörözésben benne vagyok :)

#29
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Csaó     GerMan!
kössz a biztatást a legközelebbin majd dumálunk és sörözünk is majd mert arra is ráértünk volna most is ha tudom hogy ez lesz a végén Én nem is készültem erre, kéthete csak szereltem egész estig, ide csak kisérõnek indultam mozgó szerviznek a haveromnak,és belelkesültem . Én birom az esõs dolgokat a Mátra körön is zuhogó esõben voltunk edzésként.És nem csak magam miatt füstölgök 1 gyik barátomnak az 1 helye ment igy el ,másik kategóriában

#30
b

b

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
GerMan  :)

Zsuzsi a mezõnyben merre voltál? lehet láttam a trekket.

#31
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
ej Vigyor, úgy látom még mindig nem hagy nyugodni a "szenyor" 5.helyed! jövõre a BM-en, a DM-en majd bizonyíthatsz! asszem ott se fogom sokáig látni a hátad...
- a trek-es puhány, GerMan


#32
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Én is "megkukkantottam" a MM-t, élmény volt, és ujra vállalnám, jól  is ment , csak besorolták elém a leröviditetten célbamenõket. A végeredménynél nem tettek különbséget kiment  hosszút (pl. én is) vagy rövidet ez b-ság volt a "HÕSÖKKEL" szemben.

#33
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Ez a maraton volt a második. Elsõ a DM volt, ott megtanultam hogy lehet a tikkasztó hóségben hajtani, most viszont az esõt és a dagonyát ismertem meg. Nem igazán tetszett, én bevallom úgy éreztem aznap nem érnék a célba, ha a pályán maradok. Ez az agyag nagy megdöbbenés volt a számomra, hogy mennyit fel tud szedni a kerék és mit mûvel a fékkel... Szóval kimentem az aszfaltra. A vidék nagyon szép, hangulatos kis falvakból áll. 11 után a nap is kisütött, ideális tekerõ idõ lett. A szántóföldnél azért csak visszamentem a pályára, azonban ezután nagyon alaposan ügyeltem, a kerék nehogy még egyszer agyagot érjen, inkább cipeltem a hátamon a bicót. Így az az igazság a végén sajnáltam, hogy nem érzek jól esõ kimerültséget, mint ahogy láttam a többieken. Egyébként ennyi egyforma "embert" még nem láttam együtt. A célban elég lett volna egy fotót készíteni, minden ember és bicaj egyöntetû agyagbevonatot kapott, így csak a szemek és a fogak virítottak. Akár szobornak is jók lettek volna, ha kiszáradnak.
Egyébként a pályán sok kiéhezett emberrel találkoztam, ez valóban a szervezés hiányossága volt, azonban el kell ismernem, hogy nagyon jól esett, amikor a szervezõk elszállítottak a szállásunkra Harkányból Pécsre.
Köszönet annak a kerékpár barát srácnak, aki kipattant egy engem elõzõ autóból és volt olyan kedves, megolajozta a láncomat. Ezután az már nem csikorgott, zörgött. Már csak a váltó, a pedál, meg a hajtókar sírt. A szívem szakadt, de még tekertem vele vagy 20 km-t. Persze a célba érve a bicikli mosás volt az elsõ dolgom. Ezt egyébként egyszer megtettem egy tócsánál is, amibe beleborítottam, hagy ázzon róla az agyag. A nedves fûcsomó is kivállóan alkalmas volt a takarításra út közben.
Mindenki elõtt mélyen fejet hajtok és tiszteletemet teszem, aki végig csinálta ezt a sziszifuszi küzdelmet az idõjárással, a talajjal, a bicajával és a testével szemben. Le a kalappal elöttük.
Egyébként minden percét élveztem a megpróbáltatásnak is és végig jól éreztem magam.

#34
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Hahó!
Még mindig óriás elismerés mndazoknak, akik teljesítették a túrát.
Nekem nem volt erõm már semmihez és a kedvest is meg kellett várnom a célban (aki óriásit teljesített csak nagytányérral megálldott DH bicójával) így este 7 elõtt jutottuk be a fürdõbe. Nem volt semmi gáz, csak kicsit furin néztek rám a bizt.õrök, hogy minek akarok óriás kukát fürdõruhácskámban. Figyelmen kívül hagyták kezemben lengõ,  majd 3 kilós cipõcskémet. Jól megszolgált, de nem lett volna értelme kitakarítani. Kifele menet más megviselt darabokat is láttam elõvillani 1-1 kukából. A helyi csövik (ha akadnak) jól járhattak.
Sõt! Még a fizetõs szaunába és pezsgõfürdõbe is sikerált belógni. Igaz utólag elkaptak, de elnézõek voltak...
A bicóm is nagyon megadta magát. Bár nem milliós értékû (TREK 4000), de tökéletesen helytállt. És az Acera váltóm is patentra váltott végig. Köszönöm neki nagyon. Nem tudom, hogyan érezném magam, ha cél elõtt néhány kilcsivel leszakad a válópapucsom láncostúl.
Írjatok még sokat, én is írkálok, ha kell még.
Jó sebnyalogatást!

#35
Em-Tee

Em-Tee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 256 hozzászólás
Volt egy aranyos esésem az elsõ itató utáni lejtõn, és a könyököm elég szépen felszakadt. Nem komoly meg mély seb, de viszont tele ment sárral, és otthon nem tudtam kimosni. Elmentem dokihoz, kaptam tetanuszt, és fél órán keresztül mosta a sebet mindenféle fájdalmas szerrel.

Pedig már éreztem ahogy ott állok a dobogón...

#36
b

b

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
Em-Tee milyen sebed lett, hogy dokihoz kellett menni ?

Az elsõ elit és hobbisok kb mikorra értek be ?

#37
Em-Tee

Em-Tee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 256 hozzászólás
Ma a maratonon szerzett sebeimbõl egyenként küzdötte ki a doki a porszemeket, kb. fél órán keresztül. Rosszabb volt mint egy év gyaloglás bringával a háton :(

#38
tomidny

tomidny

    maximus

  • fórumtag
  • 13.954 hozzászólás
na az url meg egyszer

#39
tomidny

tomidny

    maximus

  • fórumtag
  • 13.954 hozzászólás
Nehany kepet talalhattok errefele.

Amugy en egy kicsit megszopattam magam, mert semislick gumival vagtam neki a dagonyanak :-/ Ennek ellenere vegigmentem, es ha minden igaz 51. lettem (bar en a www.kele.hu-n meg nem talaltam meg az eredmenylistat...).


#40
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Képeket akarunk!!