Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Mátra kör

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
82 hozzászólás a témában

#41
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Az autóutolérés sajnos elég rendszeres hiba, kiküszöbölni biztonságosan csak teljes útzárral lehetne, max. kb. 20-30 percig kellene a Gallyai leágtól Parádsasvárig, de a magyar motorizáltmániás világban ebbõl nagy felháborgás lenne. Esetleg a jobboldali sávban is le lehetne inteni õket a padkára, persze, ha a fõmezõny elhaldtával újból elindulnak akkor nem sokat ér. LAssan komoly logisztikai terveket kellene készíteni egy-egy versenyhez.

#42
földlakó

földlakó

    vendég

  • fórumtag
  • 182 hozzászólás
A Mátra Kör tényleg a csúcs! A szervezés profi, sajnos a lefelében nem lehet lelökni az autókat az útról, kissé lassítottak - dehát ez az én hibám is, miért nem voltam gyorsabb... Aztán egy idõ után mindegy volt, beállt a derekamba egy borzasztó fájdalom, és a tervezett rekorddöntés (saját) helyett minden eddigit alulmúló teljesítménnyel, nagymama tempóban értem célba. Nagyon sz*rul esett. De nyertem a tombolán (a barátnõm nyert nekem), és régi bringás barátom pedig megnyerte a fõdíjat! (vagyis a barátnõm nyerte neki is, de mindegy :)) Szóval a Mátra Kör az Mátra Kör, még ha kicsit meleg is volt, szél is volt, sz*rul is sikerült, de akkor is ez a Verseny :)
Szevasztok, jövõre ismét találkozunk, nyomjátok addig is!

#43
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Hát nem nagyon van, a Mátrakör az ország talán legjobb oúti versenye (beleértve az OB-kat is). A stéherezés és egyéb csalások eléggé hozzátartoznak a kerékpáros versenyekhez -- tapasztalatból is igazolva, mindig is voltak és lesznek...

#44
swn

swn

    vendég

  • fórumtag
  • 116 hozzászólás
Sokadszor is csillagos 5-ös! A tizenhetedik. Van még ilyen verseny itthon?

#45
trek 1000

trek 1000

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Köszönetet szeretnék mondani annak a montis gyöngyösi srácnak / KTM mez ha jól emlékszem / aki megkínált
frissítõként kapott ásványvizébõl! Jól jött nagyon!:spoko:

#46
trek 1000

trek 1000

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Csatlakozom Csitához! Rendezés jeles,útvonalbiztosítása ill. jelölése szintén!
Frissítõpont külön + pont! :szampan:
Stéherezés szomorú,ilyet sajnos már én is tapasztaltam tavaly is!

Jó kis verseny volt,GRATULÁLOK a SZERVEZÕKNEK és minden résztvevõnek!:clap:

#47
csita

csita

    vendég

  • fórumtag
  • 235 hozzászólás
Nagyon jó kis verseny volt, példás rendezéssel, kísérõ motorosokkal. A végén a frissítõ is jól esett. Az idõjárással nem volt szerencsénk, 37 fok és szeles idõ volt.
Sajnos többed magammal láttam, hogy egy versenyzõnõ stéherezett a kísérõ busz után. Azt hiszem, ez õt és a csapatát minõsíti. Szomorú.

Gratula a szervezõknek és a résztvevõknek, hogy megcsinálták.
Jövõre ugyan itt! :)
"A sport a test útján nyitja meg a lelket.":)

#48
swn

swn

    vendég

  • fórumtag
  • 116 hozzászólás
Így van. Gyertek a Vadasba! :)

#49
trek 1000

trek 1000

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás

Sziasztok,
és aki segítõ nélkül érkezik , hogy tudja megoldani a cucc szállítást? háton visszük magunkkal?
Azért merült fel bennem ez a kérdés , mert nem uott van a rajt és a cél..


Javasolt Mátrafüreden a Vadas Jenõ Szakiskola udvara melletti parkolóban lepakolni és bemelegítésképp "visszagurulni" Gyöngyös Fõtérre.
Sokan lesznek ott!

#50
sasi123

sasi123

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.969 hozzászólás
Sziasztok,
és aki segítõ nélkül érkezik , hogy tudja megoldani a cucc szállítást? háton visszük magunkkal?
Azért merült fel bennem ez a kérdés , mert nem uott van a rajt és a cél..

#51
trek 1000

trek 1000

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás

Az amatõrök és a profik nem lesznek külön értékelve?


Eddig nem volt külön,korcsoportok alapján értékelnek!

#52
labidani

labidani

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.124 hozzászólás
Az amatõrök és a profik nem lesznek külön értékelve?

#53
trek 1000

trek 1000

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
A Gyöngyösi Triatlon, Atlétikai
és Szabadidõsport Klub szervezésében
17. Mátra Kör
országúti kerékpárverseny
Gyöngyös-Mátrafüred
2008. szeptember 06.
A verseny védnökei:
Hiesz György
Gyöngyös Város Polgármestere
Dr. Lóczi Zsolt
Gyöngyös Városi Rendõrkapitány
• Bevezetõ
A Gyöngyösi Triatlon, Atlétikai és Szabadidõsport Klub az idén 17. alkalommal rendezi meg a Mátra Kör Országúti Kerékpárversenyét. Az eddig eltelt években elértük azt, hogy a kerékpársportot kedvelõk közt egyre szélesebb körben ismert legyen a rendezvény, amit a tavalyi év több mint 700 indulója is bizonyít. Az idén két távon, 80 és 15 km-en állhatnak rajthoz újdonságként egy 15 km-es hegyi futammal bõvítjük a versenyt Gyöngyös és Mátraháza közt. Idén elõször jeladós technológiával mûködõ idõmérõ berendezéssel rögzítjük a befutó idõket a 80 km-es távon. A jeladók letéti díját visszaadáskor visszatérítjük.
• Nevezés
Nevezés, rajtszámok kiosztása a verseny napján 09.00–10.30 óra között a gyöngyösi II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola udvarán felállított versenyirodán. (Petõfi S. u. 2. – Fõ tér, Nagytemplom mellett )
Nevezési díj: 15 km-re 800,- Ft
80 km-re 2.500,- Ft Jeladó letéti díja : 1.000,- Ft
• A verseny útvonala
15 km: Gyöngyös-Mátrafüred-Mátraháza
80 km: Gyöngyös-Mátrafüred-Mátraháza-Parád-Recsk-Tarnaszentmária-
Kisnána-Domoszló-Markaz-Abasár-Mátrafüred
• Egyéb információ
- TUFI Kerékpár Szerviz T: 30/958-69-88
- Gyöngyösi Triatlon , Atlétikai és Szabadidõsport Klub
(GYÖTRI) Jámbor László, T: 20/253-70-80
• Részletes program
09.00-10.45 Nevezés a gyöngyösi II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola udvarán felállított versenyirodán (Fõ tér - Nagytemplom ).
11.00. RAJT Mátra Kör ( 80 km )
Az idõmérés a mátrai 24-es úton elhelyezett rajtvonaltól kezdõdik.
11.15. RAJT Mátra Köröcske ( 15 km )
Az idõmérés a mátrai 24-es úton elhelyezett rajtvonaltól kezdõdik.
12.00 CÉL Célba érkezés Mátraháza autóparkoló (15 km)
13.00 CÉL Célba érkezés Mátrafüred Pálosvörösmarti út (80 km)
Eredményhirdetés mindkét versenytáv esetén Mátrafüreden a Vadas Jenõ Erdészeti Szakiskolában.
• Célbaérkezés utáni program
12.00 Gyülekezés a 80 km-es céltól 300 m-re lévõ Vadas Jenõ Erdészeti Szakiskola udvarán, rossz idõ esetén a tornateremben.
13.00 Eredményhirdetés, tombola a 15 km-es távon
14.00 FÉTIS Tészta Party, folyadékpótlás
15.00 Eredményhirdetés, tombola a 80 km-es távon
különdíjak átadása
• Kategóriák
15 km: fiú, lány, 14 év és alattiak, 15 – 39 év, 40 év és felettiek
80 km: férfi, nõi, 19 év alatt, 19-29, 30-39, 40-49 évesek, 49 év felettiek
A korhatárt a születési év határozza meg (aki pl. 1958-ben született az 50 éves).
• Díjazás
A kategóriák elsõ három helyezettje tárgyjutalmat kap, ezen kívül több különdíj átadására is sor kerül. A tombolahúzáson további nyeremények, sportfelszerelések, kerékpáros tartozékok kerülnek kisorsolásra .
A 80 km-es verseny minden célba érkezõje egyedi emblémázott pólót kap.
• Az utolsó 5 év gyõztesei 80 km-es távon
2003. Csomor Erika ( FSZSE ) Szuromi Bence ( Szerpentin )
2004. Vajda Márta (Postás Matáv SE) Zsombok Dániel (Dukla Trencsény, Bp)
2005. Horváth Ágnes (Balaton-Party KE) Szuromi Bence (PKSE, Szentendre)
2006. Kovács Zsófia (GYÖTRI) Csortos Imre (Fót)
2007. Király Mónika (Mosonmagyaróvár) Specziár Viktor (Gepida-Velo )
• Egyéb tudnivalók
A versenyen MOUNTAIN BIKE kategóriát külön nem értékelünk, jutalmazunk. A versenyen mindenki saját felelõsségére indul. A verseny nem lezárt országúton zajlik, így a KRESZ szabályainak betartása kötelezõ! Kerékpáros fejvédõ viselése kötelezõ. A Mátraháza utáni szakaszokon mindenki különösen ügyeljen a sebesség helyes megválasztására, mert nagy a kisodródás veszélye.
Vasúti átjáróknál tilos jelzés esetén kötelezõ megállni. Az itt eltöltött idõt versenybírók mérik, s a végsõ sorrend idõjóváírással kerül meghatározásra. A versenyzõket lehet gépkocsival kísérni, azonban az csak a versenyzõ mögött illetve ha a versenyzõ mezõnyben van, csak a biztonságos követési távolságot tartva haladhat. A verseny felvezetéssel kezdõdik. A felvezetõ jármûvet tilos megelõzni !
Szervezõk a versenykiírástól való eltérés jogát fenntartják.
Minden versenyzõnek sikeres és eredményes szereplést kívánunk.
A verseny támogatói
Forrás: http://matek.gyfk.hu...Mátrkör2008.pdf

#54
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.232 hozzászólás
  • LocationSvájc
felvillanyozott engem is. pláne, hogy lehet indulni rekuval!

reszkessetek :D
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#55
trek 1000

trek 1000

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Köszi a segítséget Szigi! A kép amit küldtem nem a legjobb minõségû de talán
értõ szemek eligazodnak rajta!

#56
trek 1000

trek 1000

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás

Kösz az infót Trek1000! Majd figyelünk, ha már a kiírásban nem hívják fel a figyelmet. EGyébként erre az útra gondoltam, mert volt egyszer 2002-ben egy verseny Visontáról indulva (tudom, most nem megyünk be oda). Azért a biztonság kedvéért a letérés és visszatérés pontos helyét jó lenne tudni (mutatja tábla, vagy valami ismertetõjegy a környéken?). EGyébként eddig az éles rajttól a pontos táv 70km volt.


Markazon az iskola után a leágazásnál lesz tábla MÁTRA HÕERÕMÛ
v.ilyesmi az egy jó hosszú egyenes út annak a végén / nem az erdõ elején köves út / mindig jobbra,sajnos tábla az nem lesz csak az abasári úton!
Mi haverommal tegnap Verpelét-Tarnasz.mari elágazótól indulva 75km-et mértünk,de ehhez még hozzáfog jönni Gyöngyös-Mátrafüred kb. 7km!
Szerintem idén meg lesz a 80km! De majd mérjük a versenyen!
Szigi segítségével talán sikerûl a térképet is feltenni,úgy remélem érthetõbb lesz!

#57
Szigi_

Szigi_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 958 hozzászólás
trek 1000 kérésére:
Katt a képre a nagyításhoz! Egyébként valszeg én is megyek rendezõnek a körre.
Posted Image

#58
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Kösz az infót Trek1000! Majd figyelünk, ha már a kiírásban nem hívják fel a figyelmet. EGyébként erre az útra gondoltam, mert volt egyszer 2002-ben egy verseny Visontáról indulva (tudom, most nem megyünk be oda). Azért a biztonság kedvéért a letérés és visszatérés pontos helyét jó lenne tudni (mutatja tábla, vagy valami ismertetõjegy a környéken?). EGyébként eddig az éles rajttól a pontos táv 70km volt.

#59
trek 1000

trek 1000

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás

A kiírásban tényleg nincs szó róla. ÉS ha nem lesz valami szüreti felvonulás nem érdemes megváltoztatni, hogy legyen lehetõség az eltévedésre.


Na meg volt a próba Mátrakör és megnéztem ezt a kitérõt is!
Nem túl vészes de megint beszéltem Tufi-val mert nem volt olyan egyértelmû!
Azt mondta arra megyünk mert így arrafelé összegezve 5km-el hoszabb lesz
az út és így lesz a táv 80km.Tehát a falu közepét elhagyva / Posta ... / az
iskola után az emelkedõ elõtt az út elágazik az Erõmû felé na arra megyünk!
Nem megyünk el Visontáig még elõtte visszafordul az abasári útra!
Egyébként nem közvetlen a tó mellett megy hanem jócskán fölötte!
Príma a kilátás és az út minõség is OK! Tufi azt ígérte szépen meg lesz mutatva az irány! Szerintem lesz egy kis kavar aki rutinból megy háááát ugye!
Sajnos nem tudom,hogy lehet ide képet felrakni!
Van egy térkép részletem is!

#60
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
A kiírásban tényleg nincs szó róla. ÉS ha nem lesz valami szüreti felvonulás nem érdemes megváltoztatni, hogy legyen lehetõség az eltévedésre.