Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Technikás túra és extrém videókészítés, okt 6-án

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
67 hozzászólás a témában

#1
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
hát nem fényképeztétek magatokat halálra.... de ahogy a képekböl nézem jo volt az idö... és bizti jo volt...
Jaj!! ezt muszáj elmesélnem.. picike kis ugratok max 120 cm és ott voltak a földmunkások!! na most ugrok egy szépet, minden kormánykereszt minden gyönyörü szép, mire a bal hajtokarom LEESETT!!!! hát nem tom milyen képet vághattam, de azt tudom hogy nyitva maradt a szám.... aztán nyomtam 180 fokot oldalra és eldöltem ;D

azt a csodálkozást ami sugárzott a fejükröl... hát az igazán furi volt.... ugyhogy mostantol menetrögzitöt és jobb csavart...

#2
aszta

aszta

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 298 hozzászólás
Itt vannak a képek. Bocs a késésért!

http://kep.tar.hu/ze...ml?aid=27538372

AsztA

#3
flame

flame

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 310 hozzászólás
Na sziasztok.

Örüljetek neki, hogy vettem új telot.
Vége a Tesco gazdaságos korszaknak.
Lehet kezdeni könnyíteni a bicajt.
Egyébként kéne Welgo cserélhetõ szegecses pedál!!

ASZTA, mi van a képekkel !!!???

Peti

#4
flame

flame

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 310 hozzászólás
Hi.

Nem akarok erõszakosnak tûnni, DE HOL VANNAK AZOK A KÉPEK ASZTA!!!?!?!?!!?!

:-)

Tényleg, mikor csodálhatjuk meg õket?

üdv. Peti


TEKERNI!! ...még ha pocsék idõ van is.

#5
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.292 hozzászólás
sorry, én is istenbiza elõször azt hittem, hogy valami könnyített, sid babérjaira törõ telóról van szó, és flame jellemzete nekem úgy, hogy ez egy corateló. 8)

#6
flame

flame

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 310 hozzászólás
Tök ciki lenne Ratánál lemondani.
Visszaadni egy hónap használat után.
Pláne, hogy már árat is tárgyaltunk.
Tudom...sok érte a 8ezer, a tied ennyiért jobb lenne.

Úgysem állítgatom nagyon az elõfeszítettséget, bár most ki akarom próbálni 2.0 helyett 1.8 bár nyomással, hátha kényelmesebb.
Mert így az én súlyom alatt, még a 2cm-et sem mozogja ki. :.-))
Durva számok mi?
Képlzeljétek milyen röhelyes lenne most, ha egy 10-20km/h val ROBOGÓ vonaton hánynánk, pedig így volt ez régen...amikor még azon tanakotak, képes-e az emberi szervezet egyáltalán elvisleni ennél nagyobb sebességet.
Ma meg még tesco talóval is 50-ekkel döngetünk lefelé. :-))

TEKERNI!!!

#7
cAb

cAb

    vendég

  • fórumtag
  • 208 hozzászólás
... a flame telója ...

Hej Kex,
az nem is tescogazdaságos, hanem veterán darab.. azokból az iõkbõl, amikor Marzochi XC600 (vagy milyen) néven 4cm rugóúttal levegõs csillapítással telót gyártottak (kb 4 éve). és még az elõfeszítettség is állítható.. bizony... meg autószeleppel a levegõ is belefújható.. igen..

(de Flame-et le kéne beszélni róla... inkább vegye meg az én gyönyörûmet, ha nekem összejön az új végre-valahára... uszítsatok!)

jóéjt :-*::cAb

#8
flame

flame

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 310 hozzászólás
Köszönöm-köszönöm.

Nekem ma tyúkok tojtak a bringámra, a nagyinál.
Pfüöujj.
A direkt belemenés igen is számít!!

hébe-hóba-móka. az lesssz a király!!

tekerni!!!


#9
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Kex, eszembe juttattad, hogy én meg azért szeretnék gratulálni flame-nek, mert olyan lyukas gatyával nyomta végig azt a túrát (bocs flame ;D) Még jó,  hogy vettél alá  másik gatyát! ;)

Ja Aszta, majd te is nyomd föl lécci a makkos fotókat! Kiváncsi vagyok, hogy sikerültek a makrók.

#10
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.292 hozzászólás
Üdv!

extrémtúra ownz, kösz Cab a managmentet! felkelek vasárnap reggel kinézek az ablakon és minden tök szürke. valami belülrõl azt mondta:"hülye vagy ember? ilyenkor biciklizni?" Ennek ellenére leakasztottam a cangát a falról és elindultam a meeting ponthoz. amikor odaértem csak két horgászt találtam, kerestem e biciklijüket a susnyásban, de kiderült, hogy nem Ti voltatok  :) úgy 5 percre rá megjött a túra házigazdája cab, aztán sorba a többiek és egy rövid enumeráció után elindultunk a teknikás túrának. Igen rendkívül teknikás volt a terep ez kétségtelen ;) Nem füllentek túl nagyot, ha azt mondom, nemigen lehetett megoldani minden szakaszt lábletétel nélkül, dehát nem vagyunk ryan leech-ek, és azért pár fél méteres "feltörés" biza gondot okozott. pihiknél tényleg szénné röhögtem magam, sõt túra után inkább a hasizomláz játszott be igazán  ;D Aszta igen mûvészi kompozícióban makkos képeket (félrene értsétek;) készített, Lensver fél óráig magyarázta az ímélcímét egy bringás haverjának, mire be tudta írni a telefonjába, amnt mi jókat virultunk :) Következõ állomás a macibarlang volt, ahol flame bender nyomdokaiba lépve kinézett magának egy 2 méteres letörésthttp://kep.tar.hu/m_.../pic1368001.jpg, amit végülis csak azér nem küldte meg, mert már éppen indultunk :) flame-et egyébként iszonyatosan nagyra tartom, hogy egy ilyen likacsokkal könnyített hardcore teszkógazdaságos telóval úgy végignyomta ezt a durvás terepet mint a sicc. Lovak... flame-mel azon agyaltunk, hogy vajon ha direkt mész bele a sz*rba, akkor is szerencséd lesz, vagy csak a spontán számít? egyébként ígyis úgyis feladok holnap egy lottószelvényt..  ;)

Kösz mégegyszer mindenkinek, ha tehetem máskor is bejoinolok ilyen túrákba és különösen köszönöm Lensvernek, aki hazanavigált és egy olyan gyorsulós részt mutatott, hogy ihajcsuhaj!  8)

#11
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
cAB: nagyon szivesen, hisz szeretek irni. ;)

Már alig várom én is, hogy hóban végigbohóckodjuk ugyanezt az útvonalat! ;D

#12
cAb

cAb

    vendég

  • fórumtag
  • 208 hozzászólás
Lesver, Te Istennõ!

komolyan fontolkodtam, mikor bátorkodjam bepötyögni az eseményeket, erre tessék: Te itt megtündérkedted a dolgokat. Köszi!

Tyito: Nekem is a pumpa tetején levõ csavarmenet adta fel a dolgot, ezért ha teljes hosszon szeretném pumpálni, mindig kirántom a csõbõl a becsúszó részt :/

Remélem a túrát mindannyian annyira élveztétek, mint én (bár ez lehet, hogy nem volt az arcoma írva, ugyanis Frankhegy party után sikerült két és él órát aludnom a túra elõtt.. aztán amikor 10:03-ra odaértem az UVH-hoz és még csak KEX volt ott, elgondolkodtam, hogy hazamenjek-e aludni egy picurit még.. de aztán JÓ lett és SZÉP!)

A piros négyzeten hamar túljutottunk, ígysétálva, szökellve.. én amikor arra jártam MINDENÁRON tekerni akartam.. ehe-ehe sikerült is fél fordulat, lábletétel, félfordulat ütemben haladni (néhol)  ;)
Így szerncsére atöbb volt a túra, mint a technika, de mégiscsak, reményeim szerint sikerült egy kicsit mást szervezni.

Mint mondtam, ne feledjétek, hipp-hopp itt a hó, és mehetünk a Technikás-havas-túrára!  :D yeahyeahyeah!

legyetekjók::cAb

#13
flame

flame

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 310 hozzászólás
Jajj, majd el felejtettem.

Köszönöm a kiadós sztorit, jó volt újra olvasni.
És köszi a képeket, tök jók lettek.

Legközelebb talán cAB feltölti a kamera akksiját, de mindenképpen kell filmezni!!
:-)

ui.: azért köszi, jó móka volt. (sped kicsit túlreagálta az átkozódást)

#14
flame

flame

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 310 hozzászólás
Hello

Lens! Kikérem magamnak, IGENIS sikerült lejönnöm.

Ezt csinálja utánnam valaki, lejön egy tök meredek, nedves falaeveles lejtõn, útközben leveszi a cipõjét, a bringát fának támasztja és még bukfencel is egyet-kettõt.
ÉÉÉÉÉÉÉÉrteeeeem?

Amúgyjók voltunk, a következõ megmozdulásból ki ne hagyjatpk.

És végül nekem egy jó hír, megérkezett az új bukóm, ma mentem volna érte, de elnéztem az Üröm-i Posta zárási idejét (16:00 ) ,így holnap lemaradok az elsõ óráról, mert 8-ra a Postához megyek.

jó tekerést!

#15
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
Nem 4-6 éjszakáról lenne szó, mert annyi pénzem nekem sincs. Az intervallumot csak azért írtam, hogy ha valakinek lenne kedve jönni, akkor e között a két idõpont között menjünk. Sõt 18. és 27. között nekem bármikor  jó néhány nap. Másrészt nektek csak Pásztóig kellene vonatozni, az már a Mátra széle, de jöhetnétek Gyöngyösig is. Ha van rá jelentkezõ én elkezdenék szállás után nézni.

#16
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Aszta:  ;D ;D Nem tudom, ez valamiféle átok. De azért kicsit túlzol, mert néha igenis vannak rólam nyitott szemû képek is, és ezt láthatod is mrc uccsóelôtti képén! Ha valaki bebizonyitja, hogy ott  csukva van a szemem, annak csinálok 10 adag sütit.

Zsiros:
Én mennék nagyon szivesen, csak az a baj a te idôpontjaiddal, hogy

1.Mátra nekem Bp-hez túl messze van
2.nincs olyan, hogy annyi napig egyfolytában ráérjek
3.annyi pénzem sincs most, hogy fizessek 4-6 éjszakát valahol a Mátrába, plussz vonatot, plussz kaját!És ezzel szerintem sokan igy vannak!!!

Pedig tényleg nagy kedvem lenne hozzá! Egy egy vagy kétnaposban, tehát valamelyik hétvégén, még benne lennék.

#17
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
Lehet már unalmas, de akkor is: gyertek a Mátrába 21.-27. között. Hasonlókat túráznánk ott is, fõleg olyanokat mikor keresztû lehetne gurúlni a fél hegységen. Igaz, utána vissza kell mászni, de lefele bazijó! Enyhén lejt, de ha rátekersz jól be lehet gyorsúlni, elhagyott utak, régi vasút, gázlók, miegymás.

Bocs az OFF-ért.

#18
aszta

aszta

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 298 hozzászólás
Bemanszolok!

Lens, rólad állandóan csukott szemû képek készülnek! Rákapcsolódsz a fényképezõ elektronikájára a kicsi radarjaiddal, hogy takargasd elõlünk a szemed az exponáláskor? Hihetetlen!

:D

AsztA

#19
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Utunkat a K-en folytattuk tovább, ami a Szurdok bejáratához vezetett el minket. Itt bevártuk elmaradt társainkat, és azon kezdtünk el tanakodni, hogyan lehetne átugrani cangával a kis patakot. Nem is a patak mérete volt az ami mindenkit visszatartott a próbálkozástól, hanem az, hogy a patakhoz vezetô domboldal lefele tartott, és a patak volt a legalsó ponton. Tehát ha valaki fel is gyorsult volna, nem tudott volna olyan magasat ugratni, hogy ne a patakban landoljon, vagy ne fúródjon bele a túlsó falba. Az egyetlen aki átugrotta az én voltam, de én is bicaj nélkül;D

Kis kajaszünet után beléptünk a Szurdok völgyébe. Ez egy csodás hely, mindenkinek meleg szivvel ajánlom. Mind télen, mind nyáron, ôsszel vagy tavasszal kitûnô ösvény, mind bicajjal, mind gyalog. No, bicajjal azért kicsit komplikáltabb, mert itt a biciklit is cipelni kell. Egy nagyon keskeny ösvény kigyózik keresztbe-kasul a Kovács-patakon kb. 1 km-en át. Az ösvény akkor a legszélesebb, amikor a fahidakon megy át, a többi helyen nehezebben járható, és sziklák közt kell mászni vagy botladozni.
cAB azt mondta, hogy aki összeszámolja, hány fahidon megyünk át a Szurdokban, az bónuszpontot kap a végén, és én 7-re esküdtem a végén, de ô azt mondta nem nyert.  :'(
Vannak azért helyek ahol tekerni is lehet, de a Szurdok haladó triálos ismereteket követel. A gyalogosok néha elképedve néznek az ôrült bringásokra, hogy mi a fenét keresnek egy ilyen helyen, de aztán belenyugszanak, hogy a világról még nem pusztult ki az összes hülye, és lemondóan állnak félre, hogy áteresszék az alakokat, akik elszántan markolják fémparipáikat, még akkor is, ha egy meredély fölött kell ôket vinni, vagy köveken kell fölvonszolni.
A Szurdok tarthatott volna kicsit hosszabb ideig is, de sajnos véget ért, és mielôtt kiértünk volna Pilisszentkereszbe, levezetésképp háromszor átgázoltunk a patakon. A faluban kis csapatunk feloszlott: cAB és flame hazafele indult a betonon, mi 5-en pedig beültünk kedvenc helyemre, a P.sz.kereszti cukiba, ahol a néni már jól ismer minket. Ez a cuki ugyan nem olyan jó, mint a csákvári, de egy fárasztó bringatúra közben azért nem tudnék jobb pihenôhelyet elképzelni. A gond csak az volt, hogy a pihenô alatt testem eltunyúlt, és mikor folytattuk utunkat, úgy éreztem magam, mintha mintha minden erôm elhagyott volna. Lábaim tiltakoztak az újabb fölfelékre, combizmom sajgott és égett egy kicsit.
Visszafelé a Hosszú-hegyi úton mentünk, ami visszafelé király, mert akár 40km/h fölötti sebességeket is lehet produkálni a  széles, köves úton. A Nagy-Kevély lábánál aztán tovább bomlott kis csapatunk. Én ugyanis már totál ki voltam fáradva, és nem volt kedvem felerôltetni magamat a Nagy Kevélyre, ráadásul a meredek oldal felôl. Igy Zed, Aszta és mrc feltekertek a nyeregbe majd Csillaghegy felé zúdultak le a köves úton, Kex meg én pedig a szelidebb ürömi út felôl tértünk vissza.

cAB, köszi a túrát, egy élmény volt!

mrc: tök jók a képek! :-*

#20
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Aszta: a viccet majd megtudakolom.
Most pedig, azok kedvéért, akik nem voltak, röviden vázolom az eseményeket.
Kb. fél11kor indultunk el végül 6-an (cAB, Kex, mrc, Aszta, Zed és én), miután vártunk még Kogára és Byke-ra, hogy esetleg felbukkannak.
A fagyos idô ellenére mrc rövidgatyában nyomta, én meg csak lestem, mikor pirosodik be a lába a hidegtôl.
Az ürömi-dombon át jutottunk el Ürömbe, ahol a rövid kajapihi közben csatlakozott hozzánk cAB haverja, flame is. Most már komolyan belevágtunk a technikás szakaszba, és Pilisborosjenôbe érve elindultunk a meredek, köves és szûk piros négyzeten fölfele. Azért is irom, hogy elindultunk, mert tekerés nem volt benne sok. A DH-sok biztos királyul éreznék magukat rajta lefele: mindenütt sziklapadkák, gyökerek, sziklák, ráadásul sok helyen belóg a bozót. Egy bô félórát szenvedtünk fölfele, mire fölértünk a Nagykevély gerincére, ahol aztán folytattuk utunkat a ferde jobboldali úton, ami nekem az egyik kedvencem. Az ösvény jobbra dôl, keskeny, idônként sziklák és gyökerek képeznek rajta különféle mintákat. Esôs idôben kész öngyiklosság végigtekerni rajta, mert a lefele mutató gyökereken egybôl lecsúszol a bokrokba. Miután átküzdöttük magunkat a Kevély oldalán és fölmásztunk a Kevély-nyergi túristaház romjaihoz, ott letelepedtünk egy negyed órára. Elôjött a mászás és száguldozás utáni tipikus elbutulás, amikor az agyba érkezett nagyobb mennyiségû kábszer miatt az emberek mindenféléket zagyválnak össze, és mindenen halálra nevetik magukat. Aszta makro felvételt készitett egy gesztenyebogyóról, flame-et a papája hivta telcsin, a többiekre már nem emlékszem, de mindenkinek volt valami bekattanása vagy hülyesége, amin szakadtunk a röhögéstôl. Ez igy persze most nem mulatságos, de akkor az volt.
Innen továbbmentünk az igencsak ferde és keskeny S jelzésen a Mackó barlangig, ahol találtunk egy csöves-pokrócot, de mást nem.
Innen jött a terror-út, amit azért hivnak igy, mert ott ahol elindul lefele, a S jelzésre rá van irva, hogy terror. Ha borulás nélkül meg akarod úszni, ide már egy igazi Dh-masina szükséges. Félig lerohantam, s csak félig ültem a bicajomon. Már  a felénél jártam, mikor flame orditását hallottam föntrôl, és valami nagy robajt. Lent kiderült, mikor a népes társaság összegyûlt, hogy flame megpróbált lemenni,de nem igazán jött össze neki.
Hamarosan 4 lovas jött velünk szembe, és utánuk megcsapott minket az általam imádott ló-szag (no nem valami különleges perverzióból eredôen, hanem mert korábban rengeteg idôt töltöttem e nemes állatok társaságában, és nagyon imádom ôket még most is). A többiek persze csak az orrukat húzták. Innen simán lejutottunk a csobánkai elágazásig, majd elindultunk a Hosszú-hegyi úton, de hamarosan lefordultunk jobbra a KZ útra, és egy kitûnô single track-en leszáguldottunk a Szent-kút kiszáradt forrásához. Itt megint leültünk, miközben cAB elôadta triálos tudományát, és szép bunny-hoppokkal szórakoztatott minket. Párszor megpróbált felmászni a padra és faasztalra is, de az már nem ment neki olyan jól. ;) ;D