Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Teló tuning

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
986 hozzászólás a témában

#501
Dener

Dener

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Nem tud valaki szimpla teló szétszedési leirást valaki még csak itt tart!
Most vettem egy utángyártott telót egy yamaha jog hoz , egyébként szinte nem lehet kapni használtat, de sajnos nagy a foglalatba és 0,3mm le kell szedni belõle , hogy is kell szétszedni??

#502
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
igen, van egy kicsi negatív rugó a nyomórúd feje alatt.
ezt nyomod így össze

#503
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Thez: Köszi! Még ma este megkísérlem! Van még benne valami "negatív rugó" féle, amit így lábbal össze lehet feszegetni?

--Trifo

#504
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
technika:
a vállat felakasztod egy peremre(széktámla stb) ér ráállsz egy lábbal a fékhídra, így lefelé nyomva azt.
a kupak pont be fog ugrani a menetbe

#505
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Nos, Kövezzetek meg... Akkor is segítséget kérek:

Van egy elfekvõ Mozo R500-as telóm. Szétszedtem... Kitekertem a rugós oldal kupakját. Helyretettem a félrecsúszott elõfeszítés állító csavart (emiatt kellett bontani). De most nem bírom visszatekerni, mert a rugót, ugye, össze kellene nyomni, hogy a kupakot a menetbe lehessen illeszteni.
Van erre valami ügyes praktika?

--Trifo

#506
Pull

Pull

    vendég

  • fórumtag
  • 198 hozzászólás
Ez egy régebbi "darab" volt, 2 tubusban.
Az egyikben mintha nagyon-nagyon finom porrá õrölt alu lett volna valamilyen "folyékony" (kenhetõ) hordozóanyagban.
A másikban fehéres színû aktiváló anyag.
A kettõt homogénné keverve (a megfelelõ mennyiségben) kész a cucc.
Kb olyan állaga lett mint a puha gitt.
Ezzel betömtem a már elõtte megtisztított és felcsiszolt hibás részt.
A formát (hogy ne legyen dudor a száron) fakéssel (fadarab) véglegesítettem.
Utána vettem autó javítófestéket (mer abban benne a lakk a festék és az edzõ is), mer száragás után annak szép fényes (csúszós) a felülete.
És a szín sem túl elütõ.
Mivel nekem a perselyezés teflon ezért nem is kezdi ki a festéket sem!
"...kis rutin, nagy bátorság..."

#507
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
pull: és egészen pontosan hogy volt az a javítóanyag? Milyen állag, hogy kell felvinni, meg ilyenek. Nagyon érdekelnének a részletek.

--Trifo

#508
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
én egy dolgot nem szeretek a lizardskinsen...
azt hogy bemegy alá a kosz, és az ott fogja dörzsölni a becsúszót és levakarja róla a teflont...
föleg ha pici olaj is kerül oda, akkor kész kis smirgli.
nem éri meg.

#509
Pull

Pull

    vendég

  • fórumtag
  • 198 hozzászólás
Javító anyagot kaptam, új szimeringek 1000 HUF, LizadrSkin becsúszóvédõ 3200HUF. :)
"...kis rutin, nagy bátorság..."

#510
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
pull: és mennyibõl jött ki az egész javítás?

--Trifo

#511
Pull

Pull

    vendég

  • fórumtag
  • 198 hozzászólás
Trifo!
Köszi! Igen én is megtaláltam közben ezeket a cuccokat.
Vettem is és ki is javítottam a "hibát".
És mûködik! És jó! És nem engedi az olajat sem!!! (persze a szimeringet cserélni kellett)
Persze így eladni nem fogom tudni más soha, de legalább tovább használhatom.
"...kis rutin, nagy bátorság..."

#512
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Pull: kis keresésbõl ez jött ki:

LOCTITE ST 1 Metall-Set (folyékony fém): Széles alkamazási lehetõségekkel rendelkezõ, kenhetõ, pasztaszerû, általános acéljavító termék (pl. sérült öntvények javítása) amely acélporral kevert epoxigyantából és keményítõbõl áll. A két összetevõt 1:1 arányban kell keverni. Legfontosabb elõnyei: gyors kötés, jó tapadóképesség, nagy szilárdság, kikeményedés után mechanikusan megmunkálható, lakkozható. A pasztaforma lehetõvé teszi a függõleges felületre történõ felhordást.
Felhasználási terület: Széles körû felhasználási lehetõség a gyártásban, és karbantartásban a legkülönbözõbb alkatrészek javítására.

LOCTITE ST 2 Metall-Set (folyékony fém): Megegyezik az ST 1-el, csak folyékony, önthetõ fémjavító. Legfontosabb elõnyei, kiválóan tapad fémfelületeken, kerámián és üvegen. Folyékony halmazállapotánál fogva egészen finom repedéseket is kitölt. Jó leképezési pontosságot biztosít.
Felhasználási terület: Acél alkatrészek és öntvények javítása, kiöntött formák elõállítása.

LOCTITE ST 4 Metall-Set (folyékony fém): Nagy kopásállósággal és önkenõ tulajdonságokkal rendelkezõ javító paszta. Legfontosabb elõnyei, jó tapadóképesség, nagy szilárdság, kopásállóság, grafittartalma miatt önkenõ. A pasztaforma lehetõvé teszi a függõleges felületre történõ felhordást.
Felhasználási terület: Acél alkatrészek és öntvények javítása, nagy kopásnak kitett felületek javítása (tengelyek, csúszóvezetékek)

LOCTITE AL 1 Metall-Set (folyékony fém): Aluminium és aluminium ötvözetek nagyszilárdságú javításához használható paszta. Legfontosabb elõnyei, jó tapadóképesség, nagy szilárdság, kikeményedés után mechanikusan megmunkálható, lakkozható. A termék pasztaszerû állapota lehetõvé teszi a függõleges felületre történõ felhordást.
Felhasználási terület: Aluminium és aluminium ötvözetekbõl készült alkatrészek javítása.

LOCTITE 3450 ikerfecskendõ (folyékony fém): A praktikus ikerfecskendõ garantálja a fémtöltésû paszta helyes keverési arányát. Legfontosabb elõnyei, jó tapadóképesség, nagy szilárdság, gyors kötés, kikeményedés után mechanikusan megmunkálható, lakkozható. Mindig kéznél van kisebb javításokra.
Felhasználási terület: Acél alkatrészek és öntvények javítása.



Na de neked szerintem elég valami jó kopásállóságú epoxy cuccal kijavítani simára a felületet. Feltéve, hogy a teflonos részre egyáltalán fel lehet vinni. Vagy pedig a sérült részt teljesen le kell kaparni fémig és akkor a fémen már tuti megtapad a ragasztóanyag.

--Trifo

#513
Pull

Pull

    vendég

  • fórumtag
  • 198 hozzászólás
Üdv All!

Van valakinek ötkete hogyan javítható a becsúszószár ha rendesen megkarcolódott egy 1forintos nagyságú területen?
A teflonozást helyre ugye nem lehetállítani de legalább síkba tudjam hozni a szárat, hogy a szimeringet ne csessze szét.
A mûszaki vezetõ a cégünknél folyékony fém javítót emlegetett.

Olyan válaszok nem érdekelnek, hogy dobjam ki, vegyek újat, meg hasonlók...

Ha valaki használt már ilyen javító szert az írjon.
Köszi

Pull
"...kis rutin, nagy bátorság..."

#514
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
rst, kétféle van (volt) állítható és nemállítható csillapítású.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#515
golya

golya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.347 hozzászólás
ez milyen telóbe eszkábálható bé?

#516
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 hozzászólás
Heló, heló. Halottam vmi ollasmit, hogy kis hazánkban beszerezhetõ beépíthetõ nlevegõpatron, amivel egycsapásra nagyon levegõs leszen a teleszpók. Már csak annyi a kérdés, hogy hol, mennyiértm és, hogy van-e valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#517
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás
remélem én sokáig kihúzom, ilyen problémák nélkül....

#518
golya

golya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.347 hozzászólás
ja 2002-esbõl de már csak úgy va nvhol a mûhelyben mer szegény kotyog,rozsdás a becsúszója, arra jó h ha szervízbe van vmi teló vagy éppen nincs akkor ez van becsattintva gépbe. feltéve ha van kedvem szerelni ha nincs akkor gyalogolok.

#519
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás

helyeseben mindkét szárban rúgó és elasztomer kb 55/45% arányban.
plusz még a rúgó belselyében is van egy elazstomer ami kb 2cm út után kapcsol be. ezt én kivettem belõle.


gilából?

#520
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

attól h olaj fürdõssé teszed nem lesz sokkal gyorsabb a mozgása csak nehezebb lesz vagy 200g-mal. csináld azt ami a bikemagban volt a sherman tuningolós résznél. vegyél 10W vagy vmi sûrû olajat(lehetõleg telóolajat) telózsírt keverd a kettõt 1:1 rányban és ezt kend a perselyekhez+szimeringekhez/közé.

OK, lehet hogy ez lesz a legjobb megoldás.


A sebesség mindent megold.