Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Hajtómû probléma!

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
44 hozzászólás a témában

#1
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
Én fél éve nyúztam egy Alivio hajtómûvet. ismerõssel csináltattam hozzá aluból rockringet...tök frankón nézett ki, de a múlt héten szépen kezdett a hossztengelye körül kicsavarodni. most ott tart, függõlegesbe állítod a hajtómûvet, és ha fenntrõl belenézel olyan 10-20 fok csavarodás van benne. asszem elküldöm a bikemagnak.
Most jó kis kovácsoltvas Sugino-val járok. faszán levágtam róla a nagy tányért, a középsõrõl meg a fogakat, és az lett a rockring. Felütöttem már 1-2szer, de nagyon bírja ! ! !

Ki mit használ rockringnek?

Csõ: tpresident

#2
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
SEGÍTSETEK!!

Nem tudom, mit tegyek. ADva van egy egy éves FSA Ultimax négyszögtengelyes, meg egy White Industries hajtómû. Csak ez utóbbinak kezd meghalni a négyszög-felfogatása. Egyszer túlhúztam, és mostmár csak egyre rosszabb lesz, mindíg kikotyogósodik. Tehát cserére érett.

Csakhogy: nem tudom, hogy vegyek-e egy másik komoly 4szögtengelyes hajtókart (RaceFace-re pályázok), vagy egy Hussefelt DH-t, meg a monoblokkot? Ahhoz akkor inkább RF monoblokkot vegyek?

Valami ajánlat, akár használtan is?

50-ig (e. HUF) gondolkozzatok, és ajánlatokat kérek!



#3
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Major!
Szerintem nincs Yasecnek ISIS Drive-os (bordás tengelyvég)középcsapágya, de javítsatok ki ha tévedek!

#4
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Kösz KillerTom a tanácsot, de neki feszülsztem izomból, nem recsegett. Na mindegy, leszarom. Így is müködik.  ;D

#5
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
XC:
Mennyi a RaceFace ? ? ?

Gondolkoztál máár Yasec-en ? ? ? Állítólag nagyon jó!!! De ha valakinek van már ilyene és tud tapasztalatot írni, akkor vésse ide!!!  ;D


#6
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Én egy Truvativ Stylo hajtómûvet nyúzok és a karral és a tányérokkal nincs is gond, de mint már feljebb leírtam, a Splined SL monoblokk egyszerûen szar. Túl gyenge az anyaga. Az XC változat állítolag jobb, mert acél ház, de még ez is küzd a központosító kupak lötyögéssel. Aki az SL változatot használja azoknak elõbb-utóbb el fog törni. Az XC már tovább bírja (cimbimnek 1év hobby CC és még bírja). A másik alternatíva az FSA Ultimax Splined bordástengelyes, de ennek meg a csapágya kotyogósodott ki  egy hónap alatt.  >:(
Sajna már csak az igen drága RaceFace marad. Azt hiszem be kell ruháznom egy ilyenbe, de hát az ára... :-[

#7
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Vole:
Leérkezés volt!!!  ;D
Amúgy tényleg anyag hiba volt, mert már vissza is serélték garanciába!!!  ;D
Szóval köszi az ajánltot, de nem élek vele!!! Egyelõre!!!

#8
CinderCone

CinderCone

    vendég

  • fórumtag
  • 182 hozzászólás
Ficsy (és a többiek)!
Én Truvativ Hussefelt DH-t használok, a bordás DH monoblockkal. Na most: az elején nagyon jól mûködött, de mivel: a Truvativ monoblock utánállítható (kopás esetén), ezért hajlamos a kilazulásra. Már egyet kicseréltettem, de ez a másik is kb. 2 hónap alatt kilazult. Szerszámot természetesen nem lehet hozzá kapni az egész országban. Ezzel az új monoblockkal meg úgy vagyok, hogy szarok rá, hogy kilazult, mégegyszer nem viszem vissza a Csekéhez, mert a múltkor is több, mint egy hónap volt, mire végre kicserélték, és akkor is úgy, hogy odaadták a szerszámot, hogy és állítsam utána. Fasza, nem? Beszéltem Ardó Tom barátunkkal, õ azt mondta, hogy használják egy dirt jump biciklibe ez a monoblockot, és nekik nincs semmi gondjuk vele. Lehet, hogy szar szériát fogtam ki? Esetleg van valakinek valami tapasztalata Truvativ téren??


#9
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
szia  Tzeery..

figyi a hajtomuvedre ami recseg..
ha felso allasba hajtod a hajtokart es megnyomod a vazcso fele ugy hogy fogod a vazcsovet es a hajtokart es osszeszoritod jo erosen ( jo nagy kez kell hogy aterd :)  ..) ....
szal ha recseg megvan a hiba nezd meg mind a ket hajtokarnal mert lehet nem csinalja mind a ketto...szal ha reccsen akko az a baj hogy lazult a monoblokk vagy szenny ment ala ..ezen segithetsz ha egy kis wd-40 et nyomsz a vaz es a monoblokk koze ..nem a monoblokkba!!!  mondket oldalrol jobb -bal es varj vele par percet utanna megint ha van meg kedved nem art neki  sosem :)..szal ha szerencses vagy ako elmulik ha nem lehet elkell vinni servicebe atnezetni nehogy legyen valami komolyabb es utanna veled tortenjen valami ...
... nagylanckerekeken a tanyeroknak is adhatsz egy kis wd-40 et ahol  csavarok vannak az is lehetseges onna jon a hang de altalaban  monoblokk adja....
......szal sok szerencset ! es irj mizujs a bicoval....killer tom

#10
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Major, eleg erdekes eset lehetett ez a tores. Elestel es ugy tort el, vagy a sima leerkezesnel????
Furcsa, hogy egy ilyen kart eltortel, valoszinuleg anyaghibas lehetett, nem latszott rajta semmi elvaltozas??
Ha kell masik hajtokar csak szolj.


#11
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Tzeery:
Menny be 1 szervízbe (lehetõleg oda ahol vatted), ha mázlid van akkor csak kilazult a monoblock csészéje, vagy a ráhúzó rész. Ha valami végleg szét ment akkor az lehet monoblock zür (akor csere!), vsagy valami hajtómû probléma, akkor lehet sgyszerû csapar csere, vagy izomból húzás, csag ah kikopott a kar akkor valami komolyabb alátét, vsagy ha nagyon ratyi akkor csere!!!

#12
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Csövi

Nekem egy 2001-es Polarisom van Truvativ FiveD hajtókarral és szintén Truvativ középcsapággyal. De ha rátehénkedek( komoly 65 kg vagyok), akkor recseg, mint a vadkucu, Fingom nincs, mi a rák baja lehet, de nem nem érzek semmit, nem lötyög, csak hülye hangokat ad ki. Csak a kukába mehet és cseréljem, vagy lehet még valamit tuningolni rajta?


#13
Ficsy

Ficsy

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Melyik Truvativ -ot használjátok? Van belõle 4 féle is, mindegyik ilyen rossz?

#14
Begbie

Begbie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.228 hozzászólás
Szemtanúja voltam a fenti esetnek, tényleg nem volt semmi!
Egy kb 40 centis ugrásnál reccsent meg!!!  >:(
Aki látta annak úgy kellett felkaparni az állát a földrõl!

Beg


#15
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Hát srácok ma történt velem valami olyan ami szerintem kevesekkel az egész világon! Gondolom rájöttetek, hogy azért írom ebbe a topic-ba, mert ez a különkeges esemény ráadásul a témával kapcsolatos!  ;D
Szóval nem is kertelek tovább: Eltört alattam egy [ROOX] DHS CRANKSET! Állítólag a világ egyik legerõsebb DS Hajtómûve! nézzétek meg ilyen volt!: http://www.roox.at/C...s2000 unten.htm
Itt felûlrõl a második! és balról a második a Fekete amin nincsenek fogaskerekek! Elégy durván eltört! Majd figyeljétek a hazavágott cuccok rovatot a BM-ben! Tuti beküldöm!!!  ;D  ;D  ;D
Elvileg ezt tudja:
  • CAD designed and CNC-machined from 7075-T6 aircraft aluminium
  • Standard (74/110) or compact (58/94) bolt pattern
    175 mm length
  • 475 g weight (compact, with spider and bolts)
  • Also availabe with DDC-DISC instead of the spider (standard 74/110 bolt pattern only). The DDC-DISC increases overall stiffness and ridgity
[glow=red,2,300]Ez tényleg eltörhet ? ? ? Hát igen.....[/glow]

#16
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Hi!
Én is szívtam a TRUVATIV középcsapággyal. Már kettõt is kivégeztem. Ez annyit tesz, hogy a mocorgás miatt, ami adja a morgó hangot, letört mindkettõnek a jobb oldali pereme. Ez szerintem a csapágy kissebb külsõ átmérõjének a számlájára írható, mert így mocorog a csapágyházban, és mivel a központosító gyûrû is szar, mert nem központosít. Nem akarok senkit elkeseríteni,de lehet hogy hamarosan ez is el fog törni. Egyszerûen konstrukciós hiba. Nekem mind a kettõ ugyanazt mûvelte. És mivel kissebb az átmérõje a menet sem rögzíti kellõképpen ,így meghúzni sem lehet erõsen és lelazul.


#17
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Srácok miután megoldottunk sok sok hajtómû, és hasonló középrész problémát itt van egy új! A kérdés felettébb prózai! Mien hajtómûvet vegyek, ami nem hajlik el, nem pattan rajta a lánc, és strapabító darab! Esetlen Neos, vagy egy LX esetleg XT ? Vagy milyenek vannak még ? Mutatósak a Truwiata (vagy valahogy így írják) és a RaceFace is! De ezek mienek ? Igazából inkább valai komolyat szretnék vanni, nem olcsót! Segítsetek !!!!!   :-/

#18
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Hello tomidny!

Eleg ego hogy csak most reagalok a kerdeseidre, de hat kozbejott 1-2 dolog. Aug elejen kint voltam a messzi Amerikaban 8), utana keszules a Bukk-maratonra (vegigjartuk a palyat 1szer :D), es eztan meg buktam  :'( es ltortem a kulcscsontomat :'( :'( :'(. Meg jo hogy nem forditott sorrendben jottek az esemenyek!
Sajna a Bukk-maraton is kimaradt :(.
Most meg csak 5 ujjas gepelest tudok produkalni es azt is csak bal kezzel jobbkezes letemre! Ekezetek nincsenek mert csak angol ABCs billentyuzetem van (meg magyart nem is ismerem, mag ha at is allitanam!)

Szoval a hajtomuvem az egy aranyos bordas tengelyes darabka. Nem erezni kezzel, hogy lotyogne - mostmar - de miutan a "tavtartozsir" megszunt tavtartani, ismet elkezdte a monoton kattogasat hallatni. Csak akkor amikor a bal oldalon taposom. Nem erezni semmit, de baromira idegesito! Mikor a Bukk-m. palyat jartuk be, annyira elkezdett kattogni az egesz, hogy rossz volt hallani. Olyan volt mintha sirt volna, hogy neki eleg mar a kinzas.

Engem csak az aggaszt, hogy kb. 200 kmt ment el kattogas nelkul a zsirozas utan es utanna megint elkezdte. Szerintem lehet, hogy a Truvativ monoblokk a hunyo, es hiaba cserelnem le ujra, nemsokara az is elkezdene igy "hangoskodni".
Zsirozni meg nem akarom hetente mert szerintem nem tenne jot a monoblokknak sem meg a vaznak sem a tul sokszori megbontas.

Ha valakinek van Truvativ hajtomuve szivesen vennem az eszreveteleinek megosztasat.

Cheerio

#19
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Hi All!

Hajtómû problémánál maradva: durván egy hete elkezdett a monoblokkom igen különös és kellemetlen hangokat kiadni. Nem recseg, meg csikorog, csak olyan, mint, amikor a láncvetõ hozzáér az egyik tányérhoz. (Megnéztem, nem ér hozzá, csak olyan a hangja!) Arra gondoltam, hogy a csapágy lehet kibukva (valamelyik), de még csak egy éves, és nem szoktam kifejezetten gyilkolni. Ötletek?

#20
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Köszi srácok, bátor leszek!!! ;D ;D

...

csak az a fránya pénz lenne már meg!!!

kislust