Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Avid Arch Supreme

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
40 hozzászólás a témában

#1
vendég__*

vendég__*
  • vendég

Hát, Ritchey-bõl csak a feketét meg a pirosat ismerem. A piros a puha, sáros terepre, a fekete a hagyományos.
A WTB úgy kétszínû, hogy a fékezõfelület eleje barnás, a többi fekete? Mert akkor az télre meg sárba való. Nagyon jó ez is, csak elég drága :(


nono, a fekete a standard, piros a nedves, kék a trutymóba! a cseke honlapján amúgy ez fent van. A legpuhább a fekete, a kék pedig mint a kõõõõõ.
Érdekes módon nekem fekete Kool-Stop van, és jobban fog nedvesen mint szárazon.... ???

#2
vendég__*

vendég__*
  • vendég
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ nem láttam Ombre amigo mio hogy te is asztat írtad mint én!! Bocsáss meg mester!!  ;D

#3
vendég__*

vendég__*
  • vendég

Hali! Hogy melyiket..?? Hát a gyárit..nemtudom de ezelszerint az én felnimmel jó párositás...
De most azon gondolkodtam hogy lehet veszek 1 ricsi..kék-et,vagy wtb-t..(a két szinüt),szerinted melyik a jobb??vagy vkinek van tapasztalata?


Huhúú valahol láttam egy összepárosító tesztet a neten ahol különféle fékpofákkal fékeztek különféle felniken szárazon és nedvesen ugyanolyan erõvel. Ha jól emléxem az exit.index.hu -n volt a teszt-en belül. Nézd meg, érdemes.

#4
b

b

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
xt v fék pofa, és mavic felni jó páros volt 40km ig. Aztán elfogyott a fék :)

érdemes az mtbr.com elolvasni pár véleményt a fékpofákról, meg az exit.indexen is van egy fékpofateszt fordítás

#5
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Hát, Ritchey-bõl csak a feketét meg a pirosat ismerem. A piros a puha, sáros terepre, a fekete a hagyományos.
A WTB úgy kétszínû, hogy a fékezõfelület eleje barnás, a többi fekete? Mert akkor az télre meg sárba való. Nagyon jó ez is, csak elég drága :(

#6
zsolti22

zsolti22

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás
Hali! Hogy melyiket..?? Hát a gyárit..nemtudom de ezelszerint az én felnimmel jó párositás...
De most azon gondolkodtam hogy lehet veszek 1 ricsi..kék-et,vagy wtb-t..(a két szinüt),szerinted melyik a jobb??vagy vkinek van tapasztalata?

#7
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Gyaci!
Pont az a jó az Avidban, hogy a párhuzamtartó mechanika forgáspontjai egybeeesnek a csapágyazással. Szóval nem lötyög ki.

zsolti22
Melyik shimano fékpofát használtad? Mert én jót még nem hallottam egyikrõl sem, sõt.
Egyébként az Avid tényleg drága, de örök élet + 1 nap, és nagyon könnyû.

#8
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Nos, szerény személyem két éve lett Avid párti, egy SD 25 okán. Elõtte STX-RC, majd Ritchey Logic volt, de az Avid az Avid. Iszonyú király a kinézete, pehelysúly és még ez is elég erõs, ha blokkolni kell, de azért a Duna maraton végefele már fáradt volt az ujjam... Egy tárcsa mindent megoldana.
A Ritchey ennél nem volt erõsebb, de iszonyû merev, stabil volt.
Egyébként ennyi pízért inkább tárcsát.

#9
zsolti22

zsolti22

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás
Arch Supreme vs XTR..
No nekem XTRem van...bár Avidom nem volt és feltehetöleg nem is lesz,de ugy tudom az XTR még olcsobb is,a forgáspontnál ezis ip.csapágyas,valamint az ujabb verzioban a párhuzamos tartobakot (vagy mi is az) egy rugo nyomja le..igy még nem is lötyög-zörög.És miota megvan (több mint 1év) egyáltalán nem lötyög többet annál a gyári nagyon-nagyon kicsi kotyogásnál...pedig azért használva van  ;D :P
Egyébként az én felnimen (SUN) kifogástalan a shimano fékpofa,bár ujat énis inkább ricsi bácsitol fogok venni :)
Naggyábol ennyit szerettem volna hozzáfüzni-Bye

#10
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Kiscsango

Szerintem itt nem az ipari csapágy kikotyogósodásáról vala szó. Az ha jól tudom csak a forgáspontban van, a párhuzamtartó mechanika nem csapágyas. Vagy igen??  :o

#11
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
;D ;D ;D
Azt megnézem, hogy az ipari csapágy mikor kezd el  lötyögni. De ha mégis, akkor kicseréljük. Bár most tesóm aszonta, inkább eladja.

#12
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
A Speedmetal honlapján írják, hogy azt Avid Arch Supreme akciós, most 60e Ftért oda adják a párt (elsõ hátsó).
Én az ért mégis inkább tárcsára gyûjtök  ;D

#13
vendég__*

vendég__*
  • vendég

A Supreme nem kotyog semennyit. He-he. ;D

Majd fog!! He-he.  ;D

#14
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
A Supreme nem kotyog semennyit. He-he. ;D

#15
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
kiscsango,
ezek egy picit akkor is kotyognak, amikor megveszed. gyaci kolléga világosított fel engem emilben, hogy pl. a sram váltóknak is van egy alap kotyogása, mert, hogy ez igy olcsóbb, mintha olyan drágább megoldásokat alkalmaznának, mint a shimano. na szóval szerintem a lényeg az az, hogy a teljesítménye nem romlik így se. meg azért nem kell olyan nagy szétlazulásra gondolni, csak van egy kis holtjátéka.

elõbb-utóbb a shimano is ki fog kotyogni, de az neki nem a normális állapota, szóval biztos elkezd majd nyávogni, bár ez csak tipp. az avid meg alapban laza, de nem nyivákol.

nem kétlem, hogy a shimano is tuti fékeket gyárt, annak idején párhuzamos LX-et akartam venni, csak a boltban azt javasolták, hogy vegyek inkább avidot mert az tovább fogja bírni. persze ezt nem tudom összehasonlitani, mert nincs LX fékem...

amúgy meg ha zavarna a kotyogás, szétszedem és belerakok egy hajszálnyi alátétet. bár ebben nem vagyok 100% biztos, de asszem szét lehet kapni darabokra. a shimanókkal ezt valszeg nem lehet megcsinálni.

na jó hosszú voltam, de úgy gondoltam megérdemlik a védelmet ezek a jó kis fékek  :)

#16
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
"nekem ugyan nem a supreme, de a arch rival 40-es van/volt. szerintem ez nagyon bika fék. 1-2 ujjal blokkolható, ha jó a pofa/felni párositás. nekem kb 2 ezer km-t simán kibirt, ugyan egyre jobban kotyog, de ez a teljesitményét nem rontja, nem is nyivákol. nagyon erõs fék, egy átlagos alu vázat rendesen szétfeszit."

Hát én nem nevezném jó féknek azt, ami már ilyen hamar kikotyogósodik. Ennél még a shimano is többet bír (a párhuzamos húzású verziókra gondolok), és azt is simán lehet 1 ujjal blokkolni.



#17
vendég__*

vendég__*
  • vendég

igen, gyaci, ez is igaz.
ilyenkor a fékpofát kivenni...
na ez már 2 hiba... ;D


Na akkor ezt jól tuttam!!  ;D Azért is nem vettem Arch Rival 40-et és inkább SRAM 9.0-át, mert ezt az infót kaptam egy sráctól akinek van. Bár akkor még 1.95-ös gumijaim voltak, de tuttam hogy ha lecserélem (akkor még 2,1-re akartam) akkor már bajok lesznek. Most így hogy 2,25-ös gumim van és hajszálon múlott az is hogy nem 2,3 lett, szóval most már örülök neki hogy nem vettem olyant.


#18
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Rob!
Lehet hogy valamit nem tudok (biztos sok mindent nem :)),de miert is kene az XTR -t felszezononkent cserelni?
Marminthogy a pofakra gondoltal?
A zorgese viszont az idegeimre megy,az tuti!

#19
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
igen, gyaci, ez is igaz.
ilyenkor a fékpofát kivenni...
na ez már 2 hiba... ;D

#20
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Azt hallottam az is a baja, hogy 2,1-es gumijú kereket már alig lehet ki-be cincálni, mert a karok nem nyílnak szét eléggé, mert a pofák beakadnak az ívbe.