Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

A Bomber 80mm vagy 100mm?

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
31 hozzászólás a témában

#21
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
A Z3-as coil 100-at lehet 115-120 köré nyomni??

#22
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
A Z3-as coil 100-at lehet 115-120 köré nyomni?

#23
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
A Z3-as coil 100-at lehet 115-120 köré nyomni?

#24
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
A Z3-as coil 100-at lehet 115-120 köré nyomni?

#25
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
A Z3-as coil 100-at lehet 115-120 köré nyomni?

#26
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
GerMan kartárs tisztán átlátja a helyzetet. A Marzocchi telók kisebb barkácsolással átalakíthatóak az itt feltüntetett méretek mindegyikébe, attól függetlenül, hogy a magyar nagyker mit hoz be...:( Én már rég nem tekintem mérvadónak a Malit, mert azt is mondták, hogy csak Louise és Gustav M tárcsaféket csinál a Magura, közben meg ott a Clara és a Julie :( És természetesen még mindíg no info a Rond telókról....:(

#27
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
GerMan kartárs tisztán átlátja a helyzetet. A Marzocchi telók kisebb barkácsolással átalakíthatóak az itt feltüntetett méretek mindegyikébe, attól függetlenül, hogy a magyar nagyker mit hoz be...:( Én már rég nem tekintem mérvadónak a Malit, mert azt is mondták, hogy csak Louise és Gustav M tárcsaféket csinál a Magura, közben meg ott a Clara és a Julie :( És természetesen még mindíg no info a Rond telókról....:(

#28
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
gyaci, ha már szólítottál, akkor valamit írok a judyról  :) ennél úgy van, hogy van benne 2 mûanyag távtartó, aminek a helyét változtathatod: vagy a rugóhoz teszed hozzá, vagy a negatív rugós részhez, a teló aljához. ezáltal el lehet érni, hogy az egész teló hossza változtatható és így az is, hogy mennyit nyomódhat össze maximálisan. ugyanakkor a rugókeménység változatlan marad. ha 2 mûanyag bigyó van, akkor 2-t változtathatsz, 100-ról lemehetsz 80-ra és 60-ra (kb). ez a rendszer néhány RST telónál is. a bomber nem ilyen ?


#29
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Jól megkavarták Marzoék!!  ;D

#30
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Naszóval! A bombereket iszonyat sok féle fazonban, színben, designel szerlik biciklikre gyárilag, és adják el boltilag az egész világon! Egy bizonyos szériából többféle válltozat is van! A magyarországra hivatalosan behozott változat (nagykeren keresztül, nem csomagtartós csempészettel, és nem összeszerelt új gépekbõl kieszkábálva) a Z5-bõl (felete, levegõs, nyílt olajas) a 80 mm-ert mozó változat, amibõl már aliga van, mert a nagykerben is elfogyott! A Z3-as széria még ennél s bonyibb, mert van belõle rugo+nyílt olajos (coil) és levegõ+plajos (air) változat is! Ebbõl hozzánk hivatalosan behozott változat (nagykeren keresztül, nem csomagtartós csempészettel, és nem összeszerelt új gépekbõl kieszkábálva) csak a Z3 coil 100, azaz a Z3-as sorozat, rugó+olajos 100mm-ert mozgó (tapasztalatból mondom tényleg kimozgó) változata jut el ráadásul matt ffeketében! Naggyából ennyi!

#31
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Valszeg abban rejlik az igazság, ahol a 2001-es Judy XC-é is. Annál is több rugóút van feltüntetve, viszont dunsztom sincs miért. Talán GerMan tudja hogy hogyan is van ez megódva. Szerintem adnak a telóhoz 80mm és 100mm csomagot, aztán azzal használod amelyikkel akarod.

#32
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Elolvastam Rob cikkét a témában, de nem egészen értem, biztos beütöttem a fejem legutóbb . ;) A 2001-es Bomber Z5 az internet szerint 80/100mm, a egyes boltok szerint 80mm, mások szerint 100mm, a MALI katalógus szerint 80, de szerintük a Z3 Coil 100 is 80-as :). Mellesleg a Z3 a NET szerint szintén 80/100-as...
Rob, vagy Valaki, MI AZ IGAZSÁG ?