Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

A Bomber 80mm vagy 100mm?

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
31 hozzászólás a témában

#1
vendég__*

vendég__*
  • vendég
ha volna türelmed leírnád néhány lépésben a Z5 bütykölését nagyobb rugóútra. Megköszönném. plö szétszedés összerakás vagy 1szerûen adja magát a dolog. köszi


#2
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Nekem is vol egy Bomber z 5 ösöm (2001es) levegõs gyárilag 65mmen.Az a bizonyos "tuningszett" két kis rugóból áll ami 2000 Ft ba kerül és lehet kapni.Ez a kikoppanásgátló.Egyszerûen a nyomórúd felsõ végén lévõ hosszú rugó hejére kell berakni.
(legalábbis én igy csináltam és mûködött.)

#3
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás
Így van annyi korrekcióval, hogy a réginek ('96) csak 100 volt az útja, az új pedig 110 és 130 között állítható. 110-es út asszem 98-tól létezik. A régi csavaros design 130 milivel túl rugalmas volt (pl drop off '99) . Ja és a 96-97-esen még egy darabból volt a villapapucs és a külsõ szár, ma már ragasztott - az a fránya súlytakarékosság, pedig mennyivel szebb volt a régi!

#4
vendég__*

vendég__*
  • vendég
thanx skacok

#5
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
soonic,
az tuti, hogy más a fékhidja, a réginek cnc-zett, az újnak öntött ives. az új valszeg jobban birja a tárcsafékeket.
a régieknél tuti cserélhetõ a nyak és a lábak. az újnál nem biztos.
ami a belsõségeket illeti, szerintem nem sok változhatott. az újnak nagyobb a rugóútja (130) a réginek 110 ?


#6
vendég__*

vendég__*
  • vendég
visszavonom hülye kérdésem a Z1 kontra Z5 kapcsolatban, mivel az elõbbi 80 oldalon ezt fejtegetitek, de
fentartom: 96'- 01' különbség???

#7
vendég__*

vendég__*
  • vendég
köszönöm tanácsod major kellega!
ezúton meg is kérdem a 96-os z1-es miben különbszik a mostani(2000-2001)z1-tõl, és a z5-tõl....

#8
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
JAJA!!!  ;D
Nagyjából stimel!!! Az a kis hellyreigazítás, hogy a Z1 Drop Off ban két csillapítás van a teló mindkét szárában azaz 1 száranként! A Z3 és a T5 szériában is csak a jobb szárban van!!! Amúgy bõven elég is az az 1!!! Pána a Z5 80mm-éshez!!! Ezek mint már Zed koléga leírta csak a visszautat csillapítják (A Z1-be is mindketõ!!!) igen hatékonyan!

Sonic:
Szerintem a Z5 nem rosz 45-ért, bár altudd le 40-re!!! Amugy egy srác árul egy '96-os Z1-et 50-ért!!! Az is nagyon megéri!!! Keresd meg a Keres rovat Z1+csere, vagy ilyasmi rovatában!!! Amúgy a Z5 könnyebb, de az Z1 ha nincs rossz állapotban jobb vétel!

#9
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás
Pedig a Marzocchi is partonnak nevezi, mert az is. Nem holmi plasztik szutyok, mint a régi Judykban, vagy Manitoukban, hanem egy szemet gyönyörködtetõ full fém patron. Az olajfürdõ is stimmel, ugyanis a patron nem zárt, hanem kis lyukak vannak az oldalán, hogy legyen hol kiengednie feleslegessé vált olajat, így az a szárba folyik, ami úszik a lében. So a kenõ és a csillapító rendszer ugyanazt az olajat használja. A Drop-Off csillapítását tényleg nem lehet patronosnak nevezni.

#10
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
Nehogy azt akard bemesélni, hogy a Z-1 az olajpatronos, mert a hajam ketéáll. Az nem patronos hanem NYÍLTOLAJFÜRDÕS!!

#11
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás
Hi Groover,

bár Major a májer a témában, de megpróbálok én is összehazudni valamit. Szóval a fõ különbség az olajpatronokban van. Az eredeti Z1 aminek az utódjának tekintheted az MCR-t kezdetektõl fogva két olajpatronnal készül, a bal oldali az összenyomódást, a jobb a visszautat fékezi. Mindkettõ állítható. 2001-ben ehez jött még az ECC patron (bal szár), ami egy lockout, de nem kimerevíti, hanem összenyomott állapotban tartja a villát, hogy alacsonyabb legyen mászásnál. A Drop Off ezzel ellentétben csak egy olajpatront rejt, ami ráadásul sokkal egyszerûbb, mint az MCR-é, ugyanaz, mint ami a Z3-ban van. Ez a visszautat csillapítja, az ideit már tekergetni is lehet.
A második fõ difi az ára...
Zed

#12
vendég__*

vendég__*
  • vendég
szeretnék venni egy komolyabb telót, egy srác árul egy z5-t, de mivel nem vagyok otthon telo témában
kéne  egy kis info.....
tudtok írni Z5-rõl tapasztalatot?
45píz körül mit érdemes venni?
freeride, ugrálgatás, ds ilyenekre kéne..
thanx..


#13
groover-

groover-

    vendég

  • fórumtag
  • 188 hozzászólás
kicsit más téma, de is ide vág:
mi a különbség a z1 mcr és a drop off között?
kössz: grr

#14
ssst

ssst

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás
Hello!
És akkor ha megrendeled ezt a rugot vagy akármit csinálsz bele, szoval belerakod akkor a levegõ helyett ez a rugo fog dolgozni????
URL

#15
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Dr. Szpokk
Télleg lehet rendelni? Kûdenek külfödre is árút?  :o Ezt már azért nem hiszem el.  :-/ A legtöbb amerikai gyártó még egy nyomorult katalógust se küld át a tengeren, max. Hawai-ra. Sõt még Németországban se szokás külföldre katalógust küldeni, rendelhetsz te ahányat akarsz, csak éppen sosem kapod meg.

#16
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Naszóval látom nagyon vágjátok a témát igy hát gondoltam hozzászólok, a z5-ös marzocchit, a levegõset lehet százra is tuningolni, nem csak készen venni!!, ehhez venned/rendelned
kell egy kis bizbasz rugót (angolul "topout spring"), és lõn a száz milliméter. arrol fogalmam sincs hogy máliék árulnak-e ilyet, vagy hogy hallottak-e már ilyenrõl, de ezt irják a marzocchi honlapon is , meg más fórumokon is...
na csak ennyi, ja és a bikeusa.com honlapon akár rendelhetsz is egyet...

#17
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Major
Tiszta de ja vu-s érzésem volt egy ideig!!  ;D

GerMan, Rob:
Ti aztán vágjátok ezt a témát!!  :o


#18
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Bocsi! De azt íta ki, hogy nem ment el! Én meg nyomtam mint süket e csengõt!!!  ;D

#19
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
A Z3-as coil 100-at lehet 115-120 köré nyomni??

#20
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
A Z3-as coil 100-at lehet 115-120 köré nyomni??