Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Teló alapkérdések...

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
41 hozzászólás a témában

#1
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
Andix,
beszéljünk még errõl ;D igazad van, ha kivülrõl nézzük a telót, de a különbözõ utaknál belül más a rugó hossza, és a csillapitó/tartó "pálca" is hosszabb kell legyen. asszem ennyi  ;)

#2
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Na German ezt akkor jól mebeszéltük  ;) . Látható, hogy a 80-100-130 at mozgó Z3 között, csak a becsúszószár hoszzában van különbég.
Átütõtengely: az egy 20 mm átmérõjû "vascsõ"  ;D, amit eleve a telóval adnak. Itt nem holmi gyorsszár meg ilyenek, ez jó erõsen be van fogva a telóba (bár vannak RS-nak, meg Marz-nak ilyen megoldásai...) Erre kerül rá az átütõtengelyes agy, ami forogni fog rajta. Ez lényegesen-lényegesen erõsebb és mervebb, mint a hagyományos agyas megoldások. Nem CC-re való  ;D .

#3
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Üdv!

Szeretnék egy kicsit többet megtudni a telókról, jó lenne, ha le tudnátok írni, hogy mit tud az átütõtengely, mi a feladata, stb....

köszi,
kislust

UI:esetleg végigmehetnénk így a telók fõbb részein.. ::)

#4
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
soonic,
szivesen, ezek szerint érthetõ voltam  :)

Andix, hát ránézésre én csak saccolni tudnám, hogy mennyit mozog egy teló, elvégre 8 és 10 cm között 2 a különbség, ha jól számolom  ;) ezt elég nehéz meglátni pll. ha vékonyabb gumi van a keréken, nagyobb a hézag a fékhid és a külsõ közt, aztán nagyobbnak tûnik a teló, mint amilyen valójában...
esetleg ezt nézd meg: http://www.marzocchi.../z3_coil_01.pdf
ebben benne van, mi mekkora  8)

#5
vendég__*

vendég__*
  • vendég
látjátok, látjátok nem eccerû azért ez a dolog annyira...
nékem van egy 70mm-t mozgó telóm, és se matrica, sem eccerû méréssel nem tudom igazolni, hogy 70-et mozog.... :-/

ja: ha akarok venni használtan egy z3-at, és teszem azt, azt mondják rá, hogy az 100mm-t mozog, hát biz isten nem fogok tudni elõkapni 1db z3as 80mm es telót a zsebembõl, hogy mellérakjam, és hasonlítgassam a kettõt....... :)
ja és én mellesleg inkább biciklizni szoktam, mint telókat nézegetni, így nincs abban gyakorlatom, hogy ránézésre megállapítsam hogy hmmmm na ez a teló 80,234mm, vagy 100,321 mm-t mozog....
de azé kössz a hozzászólásokat... ;D
German: a tied a leghasználhatóbb infó....kisegítettél..kössz ::)


#6
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Jó nyilván más a Boxxer, mint az én Judy C-m... De ránézésre meg lehet állípítani, hogy Z3 - 80mm, vagy Z3 - 100 mm???? Azért az annyira nem sok különség...  ??? Vagy csak az én szemem rossz  ??? ;D ;D

#7
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
nem Andix, a nagyobb úthoz nagyobb magasság is tartozik. hacsak nem egy térgörbitõ mcgyver tervezte a villát..
a keréktengely és a váll teteje (kormánycsapágy alja) közti távolságort megmérve 43-44 centinél max kb 6 centi az út, aztán igy megy felfelé, tehát 46-47 centinél már valszeg 10 centit tud a villa.

a legmegbizhatóbb, ha kiszeded a rugót / levegõt :) és engeded, hogy összeessen a teló, aztán megméred a max összenyomódást.
ha nincs harmónika rajta, akkor rárakhatsz a becsúszószárra egy kábelkötegelõ gyorszárat és állatkodsz ahogy tudsz (koppantsd le...) aztán a gyorszárral meg lehet nézni, hogy mennyit mozgott a teló.


#8
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Ez azért nem teljesen így van!!... A Marz. Z3-ok között csak belül van különbéga (ha jól tudom... de ebben kiseghíthetnek Z3 tulajok), valami távtartóban más az amelyik 80-at mozog... Meg a becsúszár sem mond sokat, az én Judy-m 10,5 cmes becsúszószárral van. És mennyit mozog?? Na valyon? 80-at....

#9
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Soonic:

Nem... ;D ;D ;D...röhöhöhögöhöhök... ;D ;D...

De most tényleg komolyan: :-X : Ha már láttál életedben 1 pár telót, akkor akár ránézésre is meg tudod mondani az útját. Ha nem akkor odaállítasz mellé egy másikat, aminek tudod mennyi. Ha ez se akkor olvasd el rajta a matricát... ;D (pl.:Judy 100)
Ha télleg 1ik se segít, akkor marad a colostok...
Sok szerencsét...


#10
vendég__*

vendég__*
  • vendég
ja : rákászka ott ül a szobámban, és alig várja az új
telót.....
képzeljétek el szegényt éppen egy zokes zone erõszakolgatja megfele.....
kellene már neki a z3 .....persze 100mm úttal
(apropó : nem kell vkinek olcsóé zokes?)


#11
vendég__*

vendég__*
  • vendég
ma még egy teló alapkérdés: (aztán nem röhögni,(lehet, hogy túl egyértelmû a válasz, de azé rátok szabadítom a kérdést)

-honnan a francból állapítom meg különösebb belsõ behatolás nélkül azt, hogy mondjuk egy z3as 80, vagy 100mm-t mozog  egy használt teló vásárlása esetén, mert teszem azt, ha nekem lenne 80 as z3-om, és el akarnám adni, biztos azt mondanám, hogy az különben 100mm-t mozog...aztán meg mérje le a rugóutat a vásárló.....( kezdjen el rajta pattogni, és tartson a teló mellé egy mérõszalagot.... vagy tudomisén...)
szóval mi a teendõ, hogy átne ba..zanak, mint szart  mint sz.rt a palánkon....--- ::)

#12
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
Z3 100 van nekem is, Judy XC (2000) volt. a Judy nekem jobban kimozogta a kis buckákat mint a Z3, viszont sokkal hajlékonyabb, tárcsaféket nem érdemes rátenni!  a bomber keményebb fickó, birja a tárcsát és jobb a nagyobb ütésekhez..


#13
vendég__*

vendég__*
  • vendég
mindenki a z3ast ajánlgatja.... hát
valszeg az lesz a kis édesbe.....

#14
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Lehet rakni. DE merev vázak nagyobb hatásnak vannak kitéve, ha duplavállas van benne > egy szar váz eltörne, nyugi a Ruckus nem fog! DE szerintem NE rakj duplavállasat, mert minek... Amit ÉN ajánlok: RS Judy XC / Z3 Coil 100 (de aztán az legyen, ne 80... (néha a Coil 100, csak 80at mozog...)). Esetleg valami Manitou Black még szóba jöhet...

#15
vendég__*

vendég__*
  • vendég
megvan a Ruckus váz, már csak a telóba nem tudok dönteni...most a Z3 bomberen gondolkozok,
de nemtom, hogy egy duplavállas nem-e lenne jobbb
egyébként ruckus vázba duplavállas telót bele lehet gyömöszölni? egyáltalán merev vázba szoktak rakni duplavállas telót?  ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? :-/

#16
vendég__*

vendég__*
  • vendég
pontosan milyen méretû kormánycsapágy,
és elsõ átdobó passzol a RUCKUShoz?

#17
vendég__*

vendég__*
  • vendég
hát én vennék egy új Z3-ast, de ahoz elõbb,
ötletet merítenék néhány sráctól, aki bankot akart rabolni ruckus váz ügyben......úgy talán összejönne.
szóval marad a használt ......
a használthoz is elõbb el kéne passzolnom a mostani telóm+vázam.....
úgy néz ki, szombaton elzzizzenek, és beujítom a ruckust  ::)

#18
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
JAJA teljesen egyet értek!!!
Arról nem is beszélve, hogy a Rocus 79 a Z3 81 szóval pont 160 és nagyon tuti cool!!!

Tessék megvanni!!!  ;D

#19
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Hali,

A Z3 coil 100 -ast batran ajanlom, mert nagyon jo kis zuzos villa, es lehet nagyobbra tuningolni, mondjuk lattam egy nem tuningolt Z3 telot, ami szet volt torve a fekmerevito es a kulso szar talalkozasanal. Teljesen kulon volt a ket szar. A szivem megszakadt. mondjuk azt a villat a Janika Zuzta 1 evig kulfoldon is, ez persze egy normal foldi halandonal nemigen fordul elo...
A Ruckusba nagyon jol nezne ki, de szerintem csakis vadi ujat vegyel. Az a tutti.



#20
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Na, szal így: http://www.bikemagaz...szerviz_01.html