Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Jó gumit a bringára.

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
335 hozzászólás a témában

#21
light_atti

light_atti

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
Mennyibe kerül egy 2.3 Michelin

#22
Morty_Mike

Morty_Mike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 529 hozzászólás
Tényleg, a Minyont próbálta már valaki? Csúszkásabb mint a HighRoller? Mert akkor kell a halálnak...

#23
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Van Minion és Mofoból külön elsõ mintázatú. Mofo én nem ajánlom, viszont a Miniont érdemes kipróbálni. A Highroller jól használható elöl, és Mobstert is lehet elõre rakni nyugodtan.

Ami pedig a méretet illeti, ne azt nézzétek, hogy 2.35 öt, mert az sosem jelent igazán sokat (lásd pl.: Space 2.35 vagy egy King Jim 2.35, vagy egy Maxxis 2.35, vagy pl egy Nokian 2.3). Ami általában pontos, és mérvadó az a centiméterbeni meghatározás (ez is mindig rá van írva)!!

#24
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
Nah, így már értem. Istencsászár vagy! Még annyit kérdeznék, hogy Maxxis gumiból melyik tipusok léteznek elsõkerékre itthon?

#25
vendég__*

vendég__*
  • vendég
hmm, na mégeccer:
a névleges szélességet egy körbõl 6ározzák meg, azon körböl, aminek kerülete megegyezik a gumi belül mért kerületével. ezaz a kerület ahol a belsõgumi érintkezik a külsõvel. ezt a kerület valamilyen alakhoz tartozik, a külsõ profiljától függõen. ezzel a mérettel vesznek egy kört, s kiszámolják hogy ennek a körnek mekkora lenne az átmérõje: d=K/PÍ.
szal ez egy elméleti szám, ami inkább a ballonosságot mutatja, mint a szélességet, de valahogy jelölniük kell a méretet, ezért kitanálták ezt.
na valahogy kb. így lenne a dolog assszem.

#26
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
Hú, ez picit érthetetlenre sikerült. A második fele tök egyértelmû. Vannak ballonosabb, meg szélesebb gumik. Conti pl tök ballonos, Maxxis inkább széles. Szerintem :)

#27
vendég__*

vendég__*
  • vendég
ha jól tudom, a névleges szélesség egy, a gumi belsõ kerületével azonos kör átmérõje. tehát a pl. 2,23"-ös gumiknál azonos ennek a körnek a kerülete, csak a lapítottságuk különbözik, az egyik magasabb->keskenyebb, a másik alacsonyabb->szélesebb.

#28
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
Köszi az infót. 2.35ös nem olyan vastag ám, így ránézésre. Mondjuk ahány nyártó, annyi méret. Conti pl marha virsli, Panaracer elég széles...

#29
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Haverom 01es PolarXébe a 2.5ös Maxxis Mobster belement.

#30
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
Én meg azt mondom, hogy nem megyek sárba :)

#31
zylexy

zylexy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 523 hozzászólás
zolle: látatlanban azt mondom igen, csak nem lesz sok sárférõhelyed.

#32
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás

pl: Schwalbe Space 2.35 60 mm; Maxxis Highroller 2.5 58 mm.

Ennyire összevissza vannak méretezve a dolgok? Mekkora a max gumi ami egy 2002es PolarX-be hátra befér? Highroller 2.5öst néztem ki magamnak, befér szerintetek? :)

#33
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
A kérdésfeltevést nem teljesen értem, mivel a felninek nem sok köze van a gumi futófelületi szélességéhez. A Nokain 3.0" 73mm, Nokian 2.6" 62 mm. Más 3.0"as külsõt hirtelen nem is tudok felidézni, amit lehet itthon kapni (talán Point?). Van még a 2.8as Michelin, de ehhez nem leltem méretet.

Nekem most 2.6os Nokian van, szerintem ez is bõven elég széles.

#34
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
Ha tudja valaki, hogy egy 36 milliméter széles felnin (Mavic 321 CD Disc) mennyire nyílik szét (milyen széles lesz a futúfelületnél) egy 3"-os külsõ, legyen szíves, írja meg. Különbözõ márkák is érdekelnének, már ha valaki ennyire profi, mert pl: Schwalbe Space 2.35 60 mm; Maxxis Highroller 2.5 58 mm.

Egyébkén minden féle tapasztalat érdekelne 3"-os külsõkkel kapcsolatban.

#35
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
mi a különbség a villamosjegy és a bikaherepaprikás között? hmm?

#36
light_atti

light_atti

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
Mi a különbség a Michelin és a Maxxis gumi között?

#37
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
;D ;D ott viszont egy virsli slick gumi is klassz  ...  :-/

#38
Blazsev

Blazsev

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
A mofo jó hátulra nekem is az van fent ..nem kopik annyira tényleg jó ár-érték arányú gumi

Nekem rossz tapasztalataim vannak a Maxxis Helter DH gumival kapcsolatban (elsõ gumi) aszfalton a legkisebb porban vagy esõben is csúszik, murván irányíthatatlan, sárban oldalra csúszkál..egy helyen jó..esõ után laza talajon de nem sáros csak még amikor éppen nem is poros ott viszont tényleg klasz

#39
DANEE

DANEE

    vendég

  • fórumtag
  • 199 hozzászólás
www.maxxis.com
nekem amugy mofo 2.35 van, teljesen jo.

#40
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Nekem egy 5.4 cmes külsõ (Maxxis 2.35) még belement a Merida Matts Speedbe, sárférõhely is maradt!