Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

YETI ARC 2020

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
197 hozzászólás a témában

#141
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Király cucc! ;-)

 

Ennél az Enve villánál a 44mm vagy 51mm rake váltogatásánál a tárcsafék felfogatást mivel lehet finom-hangolni? Van ahhoz külön alátét?

Gondolom az 51mm rake a normál PostMount 160 és a 44 mm-t kell alátétekkel korrigálni a postmount felfogatás és a féknyereg között. (?)

Közben megvan a válasz: https://bikerumor.co...cessory-mounts/

ENVE-mountain-fork-rake-adjustment-brake



#142
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Király cucc! ;-)

 

Ennél az Enve villánál a 44mm vagy 51mm rake váltogatásánál a tárcsafék felfogatást mivel lehet finom-hangolni? Van ahhoz külön alátét?

Gondolom az 51mm rake a normál PostMount 160 és a 44 mm-t kell alátétekkel korrigálni a postmount felfogatás és a féknyereg között. (?)



#143
end.re:

end.re:

    vendég

  • fórumtag
  • 202 hozzászólás
  • LocationBP

5-C0-D82-C9-C88-E-4000-9-CF4-260184556-C

 

B4-A9-AE7-D-5184-4092-8-EF0-E363-A9-DF40


  • karakoram és horgasz-zsolti kedveli ezt

#144
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás

Nagyon szuper!

Nem tudtam, hogy létezik belőle 120 mm-nek megfelelő beépítéssel, így már rendben van!! biggrin.png

 

A csavarok csomagtartó, kulacs, hasonló dolgokra valók rögzítés miatt. A Nineren is van, de sokkal csúnyább a megoldás, simán kiállnak a csavarok. Meg ezen van gyári sárfogó is. Ránézésre átgondoltabb, igényesebb. 



#145
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 hozzászólás
Menő!

Az a 3 csavar a villa oldalán mire szolgál? Valami plusz dolgot lehet rögzíteni?

#146
end.re:

end.re:

    vendég

  • fórumtag
  • 202 hozzászólás
  • LocationBP

8D Villa A Vazban 8P

 

AE583878-7756-4-D2-F-8-F7-A-FE75106-D0-A



#147
end.re:

end.re:

    vendég

  • fórumtag
  • 202 hozzászólás
  • LocationBP

GUMI 8D

 

8-A0561-BE-DD3-F-4-CCE-90-DE-16604-C6-E5



#148
end.re:

end.re:

    vendég

  • fórumtag
  • 202 hozzászólás
  • LocationBP
 

 

A merev villa most biztos, de nincs kizárva hogy idővel teló, sőt dropper, is kerül, különben e villa is ilyen trail geos, mivel 120mm beépítési magasságú és 44mm előre futású is lehet, állítható, szóval valószínű hogy jó...

A fékek lehet kitűnnek, de tényleg csak jó tapasztalatom van velük, sőt az elődeikkel is, tényleg csak teszik és jól a dolgukat, kis tarcsákkal is, ha kicsit tényleg nehezek is, persze van jobb, cserélem is, csak várni kell, hónapokat, de csak lesz, és Trickstuff Piccola Carbon lesz...

A kerekek szintén hasonlóak, csak teszik jól a dolgukat, ha szintén nehezebbek is, idővel cseréltem is, csak kérdéses, hogy pontosan mire, mivel minden, mi érdekes, most több hetes, de inkább hónapos,várólistás, de lehet hogy lesz egy szélesebb és trailesebb változata, és ha igen, ha lesz, Scott Syncros Silverton SL lesz...
 

  • zscs kedveli ezt

#149
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Nemrég nézegettünk a neten egy bringát haverral, hogy végre egy rendesen összerakott gyári bringa, a váltás Sram, a fék Shimano. A mostani gyári bringákon nagyon elterjedtek a Sram fékek.

(bár én még sajnos nem próbáltam montin Sram váltást eddig, csak egy Red-del szerelt teszt országútin ültem egy kicsit)


Marci

#150
horgasz-zsolti

horgasz-zsolti

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás

Az 520as fékről nem sokat tudok, biztosan jó de az nekem kicsit kilóg (lefelé) az alkatrészek színvonalából. De én is imádom a Shimano fékeket, szóval jó lesz.

 

Jó fék az, tömegben majdnem XT 4 dugattyús, erőben ugyanaz. És nem hal meg nyáron a melegben, mint a Sram Guide RSc :D



#151
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 998 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Vegyesek az érzéseim. Nyilván csodás a bringa, csodás alkatrészek. De nem jövök rá, milyen terepre épül?

Ez egy merev trail bringa (elvileg) de akkor miért merev villa? Ez eddig nekem egy penge XC bringának látszik.

De persze mindenki úgy csinálja ahogy neki teszik, az én bringám alkatrészeibe se szólhat bele senki mert úgysem érti, miért azt választottam.

Az 520as fékről nem sokat tudok, biztosan jó de az nekem kicsit kilóg (lefelé) az alkatrészek színvonalából. De én is imádom a Shimano fékeket, szóval jó lesz.

Ezen már én is tűnődtem. De azt mondja Endre, hogy a fék és a kerékszett nem a végleges. Nekem a gumi mintája volt gyanúsan apró, elsőre.

 

@ Endre: féktárcsából elég lesz a 160-as? Hány kiló vagy?



#152
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Vegyesek az érzéseim. Nyilván csodás a bringa, csodás alkatrészek. De nem jövök rá, milyen terepre épül?

Ez egy merev trail bringa (elvileg) de akkor miért merev villa? Ez eddig nekem egy penge XC bringának látszik.

De persze mindenki úgy csinálja ahogy neki teszik, az én bringám alkatrészeibe se szólhat bele senki mert úgysem érti, miért azt választottam.

Az 520as fékről nem sokat tudok, biztosan jó de az nekem kicsit kilóg (lefelé) az alkatrészek színvonalából. De én is imádom a Shimano fékeket, szóval jó lesz.


Marci

#153
end.re:

end.re:

    vendég

  • fórumtag
  • 202 hozzászólás
  • LocationBP

8D fel bringa fele kesz 8P

 

26923-FAE-209-E-4777-A50-F-EF11-F2-A4-FA

 


  • karakoram és zscs kedveli ezt

#154
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás

Szép holmik!

Azt a váltást imádni fogod, nekem nagyon tetszik! És látom ez már az új karral van, amint elérhető külön csak a pad, cserélni akarom a sajátomon. A villát magát értem, azt nem tudom mit fog eredményezni egy 130 mm-et mozgó villához tervezett váznál ha 100-asnak megfelelő merev kerül bele.



#155
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

Nem semmi ez az alkatrészlista, már most sem látok rajta kivetnivalót. 

A fékek és a kerekek milyenek lesznek? 

Ha mindez összeáll (a villa kérdésére még nagyon kíváncsi leszek) akkor mire és hol fogod majd használni? (mondjuk, én nem tudok elképzelni olyan terepet, ahol ezzel ne lenne élmény a bringázás... :) )



#156
horgasz-zsolti

horgasz-zsolti

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás

Az igen!

Lesz itt minden, mi szem-szájnak ingere :)

Én mondjuk a kereket pont nem cserélném le másikra, az egy baromi jó kerék!

(Vagy ha megérkezik az utód, eladó lesz ez?:) )

Az 520as féket is próbáltam, nyilván nem a legkönnyebb, de hibátlanul teszi a dolgát, nekem télen talán az egyik legkevésbé nyomáspont vándorlós fékem volt.



#157
end.re:

end.re:

    vendég

  • fórumtag
  • 202 hozzászólás
  • LocationBP

SZETT

 

4-F9-EF10-C-849-B-4-CC7-B9-E0-A29-A4-E3-


  • zscs kedveli ezt

#158
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

A hope kormánycsapágy gyakorlatilag egy alsó kónuszból, két darab ipari csapágyból, és egy felső fedőkupakból áll? Mármint a karbonból kialakított csapágyhelyre esik be pőrén a csapágy a vázba, nincs oda semmi alu felfekvőfelület előzőleg bepréselve? 

 

Pár helyen láttam már ilyet, és gondolom, hogy már ez egy kiforrott dolog, ha így van, na, és persze könnyű is. Akinek van ezzel konkrét tapasztalata (nekem nincs, mert a scale-be volt bepréselve alu csapágyfelfekvő), tartós, és megbízható dolog ez? 

2017es Cube váz, csak simán a csapágy belepottyan a csupasz karbon vázba, semmi alu csésze. Én is csak néztem először mint a hal, hiányoltam a fém betétet, nem akartam elhinni. De több 10ezer km után semmi baja, szóval csak ki lett ez találva, mérve, tesztelve. És igen, a press-fit középcsapi is a karbon anyagba van belenyomva, semmi fém betét. Ezek már ilyenek.
 


Marci

#159
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

igen, a vaz minden csapagyhaza, alu belescso es alu felfekvofelulet mentes, mind a kormanycsapagy es a kozepcsapagy is,

remeljuk a legjobbakat, ami meg erdekes, hogy a SRAM UDH valto tarto is valami muanyag, bocsanat,marmint kompozit... 

 

 

Mars, ezt hívják integrált kormány csapágynak, igen. Engem a hideg kiráz tőle, de mint Zsolti példája mutatja, működik. wink.png

 

 

A 2016-os GrandCanyon CF-em alsó csapágyháza ilyen IS-szabvány, csak belenyomod kézzel a csapágyat és kész (felső csapágy nálam egyébként ZS). Jó sok merev villázás mellett sem volt vele gondom. 31812 km van benne szerviznapló szerint, ez nem kevés.

Köszi szépen, akkor megvilágosodtam. Annó, még 2002-ben volt egy alu merida vázam ami ilyen volt, és a mostani canyon is ilyen, de abban nem voltam biztos, hogy a karbon is simán jó így. Az említett alu verziókkal amúgy nincs/nem volt gond, pedig a meridába nálam is belekerült 30 ezer feletti kilométer. 

 

Jobban belegondolva, még az is lehet, hogy egy jól/pontosan megcsinált karbon még ellenállóbb/kopásállóbb is mint az alu, szóval nem egy elveszett ötlet, mert jó könnyű kormánycsapágyak jönnek így létre. Ja, és baromi jó, alacsony beépítési magasság érhető így el. 

 

(Saját magam részéről egyébként egyetértek Kisherceggel, ha választhatok, akkor legyen csapágycsésze, mert egyszerűen jobban tetszik az a megoldás, több a bizodalmam benne. )



#160
end.re:

end.re:

    vendég

  • fórumtag
  • 202 hozzászólás
  • LocationBP

KEREKEK

 

97169-A71-55-D6-48-A6-B381-696-A444-CAC3