Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

YETI ARC 2020

- - - - -

• Lépj be és szólj hozzá
167 hozzászólás a témában

end.re:

end.re:

vendég

• fórumtag
  • 169 hozzászólás
  • LocationBP

Újra elérhető raktárról 2200€ https://www.bike-com...2-Model-p84820/

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.490 hozzászólás

Hát jah...

Nekem úgy tűnik, komplett bringa lesz - már ha sikerül kapni a hazai kereskedőnek. Bízom benne, szegény Canyonom kihúzza még valahogy ezt a szezont.

Mi a szempont az új bringánál?  Merev XC bringa szigorúan? Mi lenne a kedvenc? A Speci HT v az Orbea Alma?

Hazai kereskedő? Kb felejtsd el... De javaslom a szlovák v cseh boltokat is érdemes nézegetni. Ott is alig van bringa de azért találni.

Jelszó: Skladom (Raktáron) !!!

Hogy a topicnál maradjunk, szlovák vidéki kisvárosi bolt:

Pl:  https://www.mybikes....les-c21_0_1.htm   - Skladom!!

p.s:

Én is preferálnám a hazai boltokat de mióta haverom Bécsben vett bringát azóta meg azt mondom, nagyon igaza volt. 6000€-s KTM fully, évekkel a gari után eltört a hátsó háromszög - kicserélték az egész vázat! WCS karbon nyeregcső eltört, mert valószínűleg túlhúzta a bilincset - hátranyúlt a polcra és kicserélte neki.

Mikor kapnál te itthon bárhol hasonló kiszolgálást? Én is itt élek, látom nálunk mi van. Egy nyomorult SKS kispumpával volt gondom, elhajtottak. Salzkammergut Trophy-n panaszkodtam a SKS standon, meséltem hogy jártam Pannóniában. Csóválta a fejét és adott egy vadiújat....

Ennyi.

marton módosította - 2022. május 03. - 17:02

• Kisherceg kedveli ezt
Marci

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 3.168 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Bike-components (még?)  nem emel, mert csak S és XL van nekik.

Az Orbea vagy Speci váz árak dermesztőek. (Vagy inkább röhejesek) Így nézve már nem is drága a Yeti.

Hát jah...

Yeti Arc mikor néztem múlt héten, volt L-esben még, hétvégén gondolom elkelt a maradék. Esélyes, úgy lesz, ahogy írod. Meg ugye nagy a kereslet? Akkor lehet többet kérni. (-:

Nekem úgy tűnik, komplett bringa lesz - már ha sikerül kapni a hazai kereskedőnek. Bízom benne, szegény Canyonom kihúzza még valahogy ezt a szezont.

---

1. Canyon GrandC CF SL 2016, 1x12 Sram XX1 Eagle AXS

2. Canyon Inflite AL 8.0S - CX/roadbike, SRAM Red eTap, 2014

3. Canyon Ultimate CF SL 9.0s - roadbike, SRAM Red eTap, 2019

https://www.strava.c...thletes/2373507

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.490 hozzászólás

Bike-components.de-n még mindig egy százassal olcsóbb. (-:

Fura irányba megyünk, az biztos. Érint engem is: XC vázat vennék alapvetően a régi Canyon helyett és alig-alig lehet még rendelni is. Néztem Merida, Orbea Alma, Specialized HT stb. vázakat, megkerestem pár kereskedőt. Az egy dolog, hogy volt, ahol 2023 elejét, sőt volt, ahol még a 2023 első felét sem mondták biztosra - de az árak... Egy Orbea Alma váz 2800 EUR, S-Works HT 3800 EUR. Igen, és ezek hardtail vázak!

De hogy a Yetinél maradjunk, ha valaki nem ARC vázat, hanem a a 115mm-t mozgó xc/trail/downcountry fully vázat vásárolná, az már közel 4100 EUR.

Bike-components (még?)  nem emel, mert csak S és XL van nekik.

Az Orbea vagy Speci váz árak dermesztőek. (Vagy inkább röhejesek) Így nézve már nem is drága a Yeti.

Marci

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 21.230 hozzászólás

Fura irányba megyünk, az biztos. Érint engem is: XC vázat vennék alapvetően a régi Canyon helyett és alig-alig lehet még rendelni is. Néztem Merida, Orbea Alma, Specialized HT stb. vázakat, megkerestem pár kereskedőt. Az egy dolog, hogy volt, ahol 2023 elejét, sőt volt, ahol még a 2023 első felét sem mondták biztosra - de az árak... Egy Orbea Alma váz 2800 EUR, S-Works HT 3800 EUR. Igen, és ezek hardtail vázak!

De hogy a Yetinél maradjunk, ha valaki nem ARC vázat, hanem a a 115mm-t mozgó xc/trail/downcountry fully vázat vásárolná, az már közel 4100 EUR.

specinél kb soha nem volt cél a nagy tömegben vázat eladni, mindig irreálisan drágán adták -már amit egyáltalán- az utóbbi pár évben meg amúgyis erősen elgurult náluk a gyógyszer árazásilag...

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 3.168 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

---

1. Canyon GrandC CF SL 2016, 1x12 Sram XX1 Eagle AXS

2. Canyon Inflite AL 8.0S - CX/roadbike, SRAM Red eTap, 2014

3. Canyon Ultimate CF SL 9.0s - roadbike, SRAM Red eTap, 2019

https://www.strava.c...thletes/2373507

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.490 hozzászólás

Megint (1 hónapja volt róla szó) drágább lett 100€-val a váz. Most már csak 2123€  - egy merev váz.

Basszus! Havi +100€...Veszek egyet! Vagy kettőt!! Jobban hoz, mint a Bitcoin vagy a Tesla részvény. smile.png 

• Kisherceg kedveli ezt
Marci

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.490 hozzászólás

Igen, drágák lettek az utóbbi időben a bringás dolgok. De 2000€ egy merev vázért akkor is kicsit túlzás - szerintem.

Annyiért már kapsz egy XT-vel szerelt karbon bringát. Vagy még jóval olcsóbban is találni ilyet.

És tényleg rohadt jó a geója a Yetinek, meg hát ő egy kult márka és ezt bőven ki is használják. Akinek az kell fizesse ki az árát.

Marci

end.re:

end.re:

vendég

• fórumtag
  • 169 hozzászólás
  • LocationBP
Különben szerintem, minden mi bringa, lényegében túlárazott, legalábbis a ‘90s évektől biztosan, de lehet már előtte is…

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.490 hozzászólás

Biztosan nagy sor lesz értük biggrin.png

Marci

end.re:

end.re:

vendég

• fórumtag
  • 169 hozzászólás
  • LocationBP
Váz 2022 Van Készleten https://www.bike-com...2-Model-p84820/

blash

blash

vendég

• fórumtag
  • 874 hozzászólás

Pláne, hogy műanyag... :-D

Az a másik, de mindent annyiért adnak, amennyiért megveszik, vagy direkt túlárazva, adva mellé a prémium érzést. Azt meg csak most látom, hogy a nyeregcsövön nincs kulacstartószem, mert olyan alacsony az elsőháromszög, és talán mert kúpos kialakítású a nyeregcső. Oké, tettek az alsócső aljára szemet, meg lehet oda tenni olyan kulacsot, aminek van normális teteje, és nem lesz rögtön tiszta dzsuva. Meg ugye lehet második kulacs nélkül menni, meg hátizsákkal is...

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 7.470 hozzászólás

mar az 1500 euro is nevetsegesen sok egy vazert.

Pláne, hogy műanyag... :-D
  • Rabbit és talpfa kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"

blash

blash

vendég

• fórumtag
  • 874 hozzászólás

A 2021es váz kb 1500-1600€ körül ment.
Az ok hogy kijavították a váltópapucs hibát - de felemelték 2000€-ra az árát. Értem én hogy infláció van a világban, meg a chip hiány...meg minden de menjenek már a p....ba... https://www.finest-b...022-x__5953.php

mar az 1500 euro is nevetsegesen sok egy vazert.
  • Kisherceg és talpfa kedveli ezt

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.490 hozzászólás

A 2021es váz kb 1500-1600€ körül ment.

Az ok hogy kijavították a váltópapucs hibát - de felemelték 2000€-ra az árát. Értem én hogy infláció van a világban, meg a chip hiány...meg minden de menjenek már a p....ba...   https://www.finest-b...022-x__5953.php

• blash, Kisherceg, zscs és 1 további fórumtag kedveli ezt
Marci

end.re:

end.re:

vendég

• fórumtag
  • 169 hozzászólás
  • LocationBP
Sajnos, csak a 2022 váz igazán megoldás, mert csak ez rendelkezik az újra tervezett váz papuccsal, minden régebbi a régi kialakítású…

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.490 hozzászólás

Most tehát ez a váltótartó szem mizéria csak a 2021es vázra vonatkozik? Sem a 2020as, sem a 2022es vázaknál nincs ilyen probléma?

Marci

gondrom

gondrom

fórumtag

• fórumtag
  • 35 hozzászólás

Középcsapira mondj már 1-2 példát lécci, amelyik cserélhető csapágyas és nem kell mindig gyilkolni a press-fit csapágyházat a vázból!

Én egy ilyet tekertem a BMC-be,sőt bele is ragasztottam középerős (kék) Loctite-al, azóta enjoy

Wheels Manufacturing Press Fit BB86/92 Thread Sram GRX 24-22 mm Bottom Bracket Cup

• blash kedveli ezt

end.re:

end.re:

vendég

• fórumtag
  • 169 hozzászólás
  • LocationBP
Kedvencem a KOGEL https://www.kogel.cc/ külön cserélhető, sőt felújítható csészékel a helyén, kapni hozzá több típusú tömítögyürüt külön is, de a teljesség igénye nélkül, márkásabbak , pár ami szerintem ugyanazt a csapágyakat használja, enduro, hope, canecreek, white industries, wheelsmanufacturing, realworldcycling, különben rotor, acros, és cbear, ceramicspeed, cyclingceramic,hambini,prototype, és biztos van még sok ismeretlenebb…
  • Kisherceg kedveli ezt

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.490 hozzászólás

Középcsapira mondj már 1-2 példát lécci, amelyik cserélhető csapágyas és nem kell mindig gyilkolni a press-fit csapágyházat a vázból!

Marci