Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bicikli epites

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
12 hozzászólás a témában

#1
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

A giant speciel eleg regota a piacon van, es eleg sokat tettek le az asztalra.

PLUSZ, nagy gyártó, sokaknak ők készítenek vázakat.

 

Pont pár napja mutatott pajti egy igényes, szép varratokkal, ötletes csőformákkal bíró vázat, amin giant matrica volt. Mondtam is, hogy "nem eredeti giant, de lehet giant gyártmány". (gyémántváz volt, nem ejtett felsőcsővel, és nagyon szép megoldásokkal, de nem emlékeztett semmilyen giantre..)



#2
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

arn: igazából a belépő-alsó kategóriás alubringáknál is sokkal többet-szebbet-jobbat kínálnak, mint a röhejesen túlárazott, össze-vissza szettes olcsó fosokból tákolt bianchik.. :)

és főleg a gép lelke (váz) jobb..

legalábbis, ha egy defy és via nirone közt kell választani.. nagyon nem kérdés, melyik a nívósabb-jobb váz

meg pont a belépő kategoriában nem éri meg "prösztízsmárkát" venni, mert ott a belépő szintu gépekre ált. jellemző a nulla r&d, olcsó váz-kiegészítők-össze-vissza kutyult szett higítva, az ár nagy része meg megy a matricára-névre.


A bianchi bringait egyaltalan nem ismerem, igy nem akartam ezt irni (ami jellemzo mindenutt, hatha ez kivetel). A masik, hogy egyegy nagyobb gyarto sokkal nagyobb kutatasi bazissal rendelkelkezik, es altalaban vagy beolvadnak ezek a kisebb cegek, vagy megveszik a neveert.

A giant speciel eleg regota a piacon van, es eleg sokat tettek le az asztalra.
  • Vejne kedveli ezt

#3
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

mindezt egy endurance, alsokategorias alu bringa alapjan vontad le? :D rakd melle inkabb a 8000+ dollaros bringaikat, van meg x fokozat. de ha jo ar/ertek aranyban gondolkodsz - canyon, vagy vmi kifuto. a gianteket ok eleg jol le szoktak arazni.

arn: igazából a belépő-alsó kategóriás alubringáknál is sokkal többet-szebbet-jobbat kínálnak, mint a röhejesen túlárazott, össze-vissza szettes olcsó fosokból tákolt bianchik.. :)

 

és főleg a gép lelke (váz) jobb..

 

legalábbis, ha egy defy és via nirone közt kell választani.. nagyon nem kérdés, melyik a nívósabb-jobb váz

 

meg pont a belépő kategoriában nem éri meg "prösztízsmárkát" venni, mert ott a belépő szintu gépekre ált. jellemző a nulla r&d, olcsó váz-kiegészítők-össze-vissza kutyult szett higítva, az ár nagy része meg megy a matricára-névre.


Vejne módosította - 2017. május 20. - 11:56


#4
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Tudom, hogy nem eppen a legkedvezobb osszeg, de en 250k-nal, vagy nagyon maximum 300k-nal tobbet most nem szeretnek meg aldozni ra, mert azt sem tudom peldaul, hogy fog tetszeni az orszagutizas. Bar, a tegnapi nap volt lehetosegem kiprobalni 2 CUBE biciklit is, es soha nem gondoltam volna, hogy kenyelmesebb lesz, mint a mostani KELLYS crosstrekk-em. 

 

Volna most lehetoseg amugy egy GIANT DEFY 1 biciklire, szinte alig hasznalt, 220k, de megmondom oszinten nekem valahogy nem jon be a marka. Lehet jo bicikliket csinal, ahogyan a CUBE is, de ha mondjuk egy BIANCHI melle rakom oket, akkor olyan, mintha teljesen mas dimenziobol jottek volna. 

 

Szoval, lehet hulyeseg de en inkabb vennek egy regebbi BIANCHI modellt, mint mondjuk egy 2017-es CUBE-ot.

 

mindezt egy endurance, alsokategorias alu bringa alapjan vontad le? :D rakd melle inkabb a 8000+ dollaros bringaikat, van meg x fokozat. de ha jo ar/ertek aranyban gondolkodsz - canyon, vagy vmi kifuto. a gianteket ok eleg jol le szoktak arazni.


arn módosította - 2017. május 19. - 17:13


#5
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Tudom, hogy nem eppen a legkedvezobb osszeg, de en 250k-nal, vagy nagyon maximum 300k-nal tobbet most nem szeretnek meg aldozni ra, mert azt sem tudom peldaul, hogy fog tetszeni az orszagutizas. Bar, a tegnapi nap volt lehetosegem kiprobalni 2 CUBE biciklit is, es soha nem gondoltam volna, hogy kenyelmesebb lesz, mint a mostani KELLYS crosstrekk-em. 

 

Volna most lehetoseg amugy egy GIANT DEFY 1 biciklire, szinte alig hasznalt, 220k, de megmondom oszinten nekem valahogy nem jon be a marka. Lehet jo bicikliket csinal, ahogyan a CUBE is, de ha mondjuk egy BIANCHI melle rakom oket, akkor olyan, mintha teljesen mas dimenziobol jottek volna. 

 

Szoval, lehet hulyeseg de en inkabb vennek egy regebbi BIANCHI modellt, mint mondjuk egy 2017-es CUBE-ot.

704 euro az hány forint is?

 

amúgy nyomás befelé a füredin az otp-től nem messze levő kerékpárbótba, és ott tudnak segíteni.


Vejne módosította - 2017. május 19. - 11:35


#6
Blian

Blian

    újonc

  • fórumtag
  • 17 hozzászólás
  • LocationDebrecen

mi a rászánt keret amúgy?

 

mert 

 

http://www.wiggle.co...re-road-bike-1/

 

speciel 704 euróért ez sem olyan sz.r.

 

Tudom, hogy nem eppen a legkedvezobb osszeg, de en 250k-nal, vagy nagyon maximum 300k-nal tobbet most nem szeretnek meg aldozni ra, mert azt sem tudom peldaul, hogy fog tetszeni az orszagutizas. Bar, a tegnapi nap volt lehetosegem kiprobalni 2 CUBE biciklit is, es soha nem gondoltam volna, hogy kenyelmesebb lesz, mint a mostani KELLYS crosstrekk-em. 

 

Volna most lehetoseg amugy egy GIANT DEFY 1 biciklire, szinte alig hasznalt, 220k, de megmondom oszinten nekem valahogy nem jon be a marka. Lehet jo bicikliket csinal, ahogyan a CUBE is, de ha mondjuk egy BIANCHI melle rakom oket, akkor olyan, mintha teljesen mas dimenziobol jottek volna. 

 

Szoval, lehet hulyeseg de en inkabb vennek egy regebbi BIANCHI modellt, mint mondjuk egy 2017-es CUBE-ot.



#7
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

nezegettem osztrak es nemet oldalakat, mert par heten belul ugyis arra fogok jarni, es ott nem is olyan rossz arban vannak a Canyonok, foleg, ahogy nezem ar-ertek aranyban nem gyengen jobbak a tobbi markanal!


a canyont ne keresd egyik boltban sem, mer csak hasznaltan fogsz par helyen talalni.

#8
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

mi a rászánt keret amúgy?

 

mert 

 

http://www.wiggle.co...re-road-bike-1/

 

speciel 704 euróért ez sem olyan sz.r.



#9
Blian

Blian

    újonc

  • fórumtag
  • 17 hozzászólás
  • LocationDebrecen

Koszonom akkor a segitseget, ez eldolni latszik, nem lesz epitkezes :) Most nezegettem osztrak es nemet oldalakat, mert par heten belul ugyis arra fogok jarni, es ott nem is olyan rossz arban vannak a Canyonok, foleg, ahogy nezem ar-ertek aranyban nem gyengen jobbak a tobbi markanal!

 

Akkor ezt a topicot nyugodtan lehet is torolni, ha valamelyik mod erre jar majd.



#10
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Sokkal dragabbra jon ki az epites. Esetleg atepiteni erdemes.

Vegyel egy penztarcadnak valo canyont, nagyon atgondolt bringak.

arn módosította - 2017. május 16. - 19:07


#11
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás

Nem éri meg. 

Aki régóta kerekezik annak nagyon kialakult már az ízlése például a kiegészítők terén (kormány, nyereg, nyeregcső, stb), így előbb-utóbb cserélve lesznek.

Több CX kerékpárt is építettem, nagyon elszaladt a költségvetése mindnek. Akkor éri meg, ha valamelyest egyedi a bringa amit építeni szeretnél. Most utoljára egy egysebességes, acél vázra kívántam CX/gravel kerékpárt. Viszonylag kevés ilyen van és a költségesek az alkatrészek (amúgy eladó :) ), egyben nem nagyon van. 

Persze sok függ attól is mennyit szeretnél költeni. 

Az online bringaboltos topicban megtalálod hol szoktunk vásárolni, Vejne kolléga nem is olyan régen linkelte ezzel kapcsolatban a kötelező olvasmányt: http://forum.bikemag...boltot-keresek/

https://intheknowcyc...ngs-march-2016/

 

 

 

 


  • Kisherceg kedveli ezt

#12
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
Annyira éri meg, mint autót alkatrészenként összerakni.
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#13
Blian

Blian

    újonc

  • fórumtag
  • 17 hozzászólás
  • LocationDebrecen

Sziasztok!

 

Bocsi, ha volt mar hasonlo topic, de nem talaltam, hiaba kerestem. Plusz, mas oldalakon is csak nagyon feluletesen van erintve ez a tema, legyen szo magyar, vagy akar kulfoldi oldalakrol. Ellenben, ha valaki tud valami jo oldalrol, blogrol vagy akarmirol, akkor en mar azzal is beernem. 

 

Nos, a lenyeg, hogy szeretnek epiteni egy (egyelore meg nem tudom eldonteni, hogy "komfortos"/endurance orszagutit, vagy pedig cyclocross) munkaba jaros biciklit, amit olykor szeretnek azert terepen is hasznalni, meg az orszagutizas vilagaba is belekostolni. 

 

Elso korben talan azzal a kerdessel kezdenem, hogy megeri-e? Itt nem a belefeccolt munkara gondolok, mert a szerelgetessel, meg az alkatreszek online vadaszatara szant napokkal semmi gondom. Hanem inkabb arra, hogy mondjuk penzugyileg olcsobban ki lehet-e igy hozni egy biciklit? Boltbol semmikepp nem akarok venni, annyira tul vannak arazva itthon, hasznaltan pedig a kornyekemen (Debrecen) nem sok jot talaltam. 

 

Aki mar epitett biciklit, ti leginkabb hol nezelodtetek alkatreszek utan? Azok kozul is, mi az amibol szigoruan csak ujat szabad venni, es mi az, amibol jo a hasznalt is? 

 

Ilyen, es ehhez hasonlo tippek, trukkok azok, amiket megkoszonnek!

 

Koszi!