Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Trek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1437 hozzászólás a témában

#1
akaido

akaido

    vendég

  • fórumtag
  • 176 hozzászólás

2006 környéke óta nem írtam ebbe a fórumba.

Az akkori Trek4100 monti még megvan, de sajna 2017 augusztusában voltam utoljára a nyergében, gerincsérv panaszok miatt. Ezt 2018 márciusában műtötték, és a rehab nem egy gyors folyamat.

Most 31.6-os rugós nyeregcsövet vadászok a Trek-hez, hogy ezzel is enyhítsem majd a gerincre ható erőket. Próba tekerés már volt, piánóban adom elő majd ezt az idényt.


akaido, nem aikido!

#2
petyko

petyko

    fórumtag

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás
Sziasztok, nosztalgiától hajtva szeretném megtalálni életem első szerelmét :)
850es lenne a drága, GR413130, a mellékelt linken szereplővel azonos színű, szép bordó-fekete.
Kb 15 éve adtam el egy fiatal párnak, a hölgynek szánták. Bp. Déli pu.területén köttetett az üzlet, adásvételi sajnos már elkeveredett, csak ennyire emlékszem.
Ha valaki magára ismer vagy ismerettségi körében van ilyen bringa, kérem segítsen ;)

https://www.myrtleto... 850 (FREE).php

#3
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Állat, hogy miket megcsinál ezzel 29+-os Stache-val: vitalmtb.com/videos/features/Cam-McCaul-and-the-29-Challenge,32246/sspomer,2

 

Tetszene egy ilyen csak karbon vázzal :)

 

Eddig még nem is találkoztam össztelós 27,5-es fatbike-kal, de a Treknél már az is van: Farley Ex. Csak kár, hogy 3500 és 5500 dollárért adják, de azért kéne.


blash módosította - 2016. szeptember 30. - 23:00


#4
TZoli

TZoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 133 hozzászólás
Sziasztok!

Adott egy 2009-es Trek 8000 váz, 48cm nyeregcsõmérettel és 59-60cm felsõcsõ hosszal. Ez kb.19 collnak felel meg. Ideális méret ez nekem? 185 cm magas vagyok.

#5
suomi69

suomi69

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Tudnátok segíteni esetleg abban, hogy hol tudnék venni egy '70-es, '80-as években gyártott acélvázas Trek országúti bringát, ami még mûködõképes?

#6
trek8k

trek8k

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás

Alucsavar max 4Mn a többi mehet 5-el


Köszi. Sajnos 4-nél is kilazul. Megpróbálom loctite-tal.

#7
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Alucsavar max 4Mn a többi mehet 5-el
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#8
trek8k

trek8k

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás
Helló!

Tudja valaki, hogy mekkora nyomatékot bírnak a kulacstartó csavarok (illetve a menetek a vázban)? Egy 2011-es Trek 8500-as alsó csövén lévõ lefele nézõ kulacstartó rögzítést egy 1.7 kg-os lakattal szeretném használni. Most 3 Nm-rel húztam meg, de estére kilazult egy kicsit.

Kösz

#9
a hentes

a hentes

    vendég

  • fórumtag
  • 48 hozzászólás
Feltöltött kép

Feltöltött kép

Feltöltött kép

Feltöltött kép

és az eredeti


#10
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

Ettõl "függetlenül", mondjuk felszereltségében is a Trek jobb a leírtak közül, vagy "csupán" a gari miatt elõnyösebb ez a márka?

2011-es modellnél nagyjából megegyezik,de a Trek-en hidraulikus a tárcsafék,nem bovdenes

#11
Zsokesz1981

Zsokesz1981

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás

Itt nagyjából el is dõlt a kérdés


Ettõl "függetlenül", mondjuk felszereltségében is a Trek jobb a leírtak közül, vagy "csupán" a gari miatt elõnyösebb ez a márka?

#12
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

a Trek vázakra élettartam gari van.


Itt nagyjából el is dõlt a kérdés

#13
Zsokesz1981

Zsokesz1981

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék tõletek. Kinéztem 4 bringát abban az árfekvésben, amit meg tudok fizetni.
Bianchi Kuma 5100 - 2010
Bianchi Kuma 4900 - 2011
Trek 4500 disc - 2010
Trek 4300 disc - 2011

Azt tudom, hogy pl. a Trek vázakra élettartam gari van. A Bianchinál mi a helyzet? Ti melyiket választanátok, ha ebbõl a 4-bõl lehetne?

Elõre is köszönöm a válaszokat.

Zsolt

#14
spyderco

spyderco

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Na kipróbáltam!Nekem bejött!Csak ennyi pénzért (listaár 489.000,-) kicsit szerény a felszereltsége, szerintem.

#15
spyderco

spyderco

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Köszi!Szóval azt mondjátok megéri az idei 8000-es modell úgy ahogy van?Mert most fogom majd kibróbálni! :))

#16
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
jo alternativa :)
Canyon | MTB | Grand Canyon AL 8.0
http://www.canyon.co...ike.html?b=2057

#17
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.317 hozzászólás
A villa kérdésnél annyit mondanék, hogy különösen egy Fox-nál nem lényeges, hogy nincs a kormányon a lockja. Nekem anno az F100 RL-em borzalmasan merev volt, nem tudnék alkalmat mondani neked, amikor lockoltam a villát.

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#18
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 hozzászólás
Nekem már volt és van is Trek-em igen jók. Mondjuk a csúcsbringáik igazán szenzációsak, a többi meg elég jó. ha tetszik neked, vedd meg nyugodtan. Egyébként használok Specit is, meg most egy Marin vázra épített cuccot, azok is vannak olyan jók. Szóval ha Trek-et veszel, nem nyúlsz mellé,a 8000-sel meg különösen nem, de van más is, ami ilyen jó. Szerintem a Hai-ok, a Cube-ok is simán hozzák ezt a színvonalat, az árakat meg nem tudom.
Egyébkétn ez úgyis érzelmi döntés, ha ez tetszik a legjobban és meg tudod venni, akkor hajrá

#19
labidani

labidani

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.124 hozzászólás

Köszi!Még nem volt Trek bringám!Tényleg más, jobb mint a többi?


Nekem a 2009-es 8500-as váz van. (a 8000-es és 8500-as váz csak festésben tér el) Nem a legkönnyebb vázak közül való, viszont ennek megfelelõen nagyon merev. Nem tudom, hogy a többihez viszonyítva milyen, de én nagyon szeretem. Sokszor, túrázás közben, amikor sikerül vele lejönnöm 1-2 necces helyen, mindig elmondom, hogy mennyire szeretem a bringámat. És szerintem ez az, ami számít.
Ha megveszed a bringát, és még belefér a keretbe, válassz inkább hozzá egy karbon nyeregcsövet (vagy a 31.6-os helyett egy vékonyabbat), úgy talán kényelmesebb lesz, de én semmi máson nem változtatnék, közel tökéletes bringa. (szerintem) :)

#20
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás
nyilván nm noname matricákkal gondolva
amúgy mindõssze a túlmisztifikált -sokkal jobb mint a többi- imázst tépáztam kicsit. végülis a treket sem ûrlények tervezik hogy klasszikusokat :)

ha összevetem pl ezzel a tóttal

Kellys Bicycles : ProductDetail

a treket

A Trek Magyarorszgon

1 értelmûen a treket venném. a bõvebb méretválasztékról nem is szólva. ellenben ha a tót cucc 1 kilóval olcsóbb lenne, akkor viszont azt.


vagy ezt a meridát :

http://www.merida-bi...TTS Lite 2000-D
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való