Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

HELP:Bringa tuning, hogy bírja a 150+ kilómat

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
23 hozzászólás a témában

#21
Maci81

Maci81

    újonc

  • fórumtag
  • 18 hozzászólás

Sokat nem kell rajta matekolni, míg fiatal volt, és edzett, megszokta, h x mennyiségű kaja simán lemegy arcba. Aztán abbahagyta a mozgást, kiesett az egyenletből mondjuk átlag napi 1-2000 kalória minusz, így ott maradt rajta az eredmény.

Hát... sajnos ez így van. Aktívan sportoltam napi szinten, és amikor kb. 85-90 kiló körül voltam neki mentem volna a világnak akár gyalog vagy biciklivel.

Na, de szívesen fogadnám az ötleteket ami a bringát illeti. :rolleyes:



#22
ncc1701

ncc1701

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 580 hozzászólás

Sokat nem kell rajta matekolni, míg fiatal volt, és edzett, megszokta, h x mennyiségű kaja simán lemegy arcba. Aztán abbahagyta a mozgást, kiesett az egyenletből mondjuk átlag napi 1-2000 kalória minusz, így ott maradt rajta az eredmény.



#23
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás
minden esetre még szedentáris életmod mellet sem kéne elhizni, ha hormonálisan rendben vagy. pajzsmirigy rendben? kortizol, mellékvesék, hasnyálmirigy, glükoz?

vagy még ötlet.. étrended, kaloria, szénhidrátbeviteled és annak összetétele?

mert hidd el, ha csak a mozgáson mulna, h vslaki meghizik, háromszor ennyi tulsulyos lenne.

elöbb ki kéne drriteni, miért történt ez, utána ráér foglalkozni a binyiglivel

#24
Maci81

Maci81

    újonc

  • fórumtag
  • 18 hozzászólás

Sziasztok!

Először is magamról egy pár szó.33 éves vagyok, családommal Felvidéken(Szlovákia) lakom. Szeretek a természetben barangolni, érdekel a természetben való boldogulás minimális felszereléssel. 190cm magas vagyok és 150+ kiló. Ezt a túlsúlyt az elmúlt 5-6 évben sikerült összeszednem. Munkahely mellett kevés idő maradt a sportolásra, pedig régen sokat tekertem, kosaraztam stb. Szeretnék valamit tenni az egészségemért.

Van egy Fort típusú mountain bikeom(kb. 17 éves járgány) ami nagyon a szívemhez nőtt. Annak ellenére, hogy van benne kilométer megkímélt állapotban van. Arra gondoltam, hogy tavaszra rendbe rakom, kicserélek ezt-azt és elkezdek tekerni. Van egy szobabiciklim is, de nem nagy élvezet egy helyben tekerni :unsure:  .

Abban szeretném a segítségetek kérni, hogy miket kell kicserélni ahhoz, hogy elbirjon egy magamfajta csinos embert ? :)

Első körben gondoltam, hogy valami erősebb kerekekre lesz szükség megfelelő gumikkal. Mit tanácsoltok miket/milyet kell beszereznem. Nem baj ha olcsóbb kategóriában gondolkozunk, ugyanis elég vékony a pénztárca. :unsure:

A válaszokat előre is köszönöm!


Maci81 módosította - 2014. november 24. - 13:17