Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

UGRATÁS, de hogyan!?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
58 hozzászólás a témában

#41
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Nos, akkor most jól felnézek mindkettõtökre! Egyelõre nem merek leugrani 70 centirõl. Még negyvenrõl is csak módjával. Meg aztán a bunny nekem se nagyon meggy 30 centinél feljebb, a merev far ellenére sem.

Néha elnézegetem a triálos srácokat, hogy hogy a rettenetbe bírnak akkorákat ugrani. Pl 1m magas falra fel ugy, hogy utána a srác a hátsó kerekén áll (még magasabb súlypont). Nakéremakkorhogyisvanez?

--Trifo

#42
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
:D ja-ja-ja..

a gépemen nulla a mechanikus rezgés elnyelõ berendezés... ;)

A padkának meg jóóóhogy neki megyek... ;D aminek persze csak akkor örülök legjobban, amikor a marha fejemmel nem vezsem észre, hogy ez nem az Én területem, és akkora lukat készítek a belsõgumimra, hogy egy másodosztályú romboló is átférne rajta... ;D

Amúgy Én inkább szegény lovamat most a leugrásokkal nyüstölöm...
most hétvégén is 70centirõl ugrálgattunk haverral...
gondolhatod, hogy az 5éves túrára tervezett cro-mo váz, az alivio közép, és a szintén alivio hajtókarok mennyire szeretik ezt... ;)

Na csõváz és hátszél...
Joghurt is ugrálna, de csak maradjon a dobozában... ;D
Paraferee voltam...

#43
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Bunnyzni semán lehet vele még max csilin is (igaz a vella most patron-hiányban szenved). Picit fárasztóbb, mint egy könnyebb bicóval, de azé szokott menni. (Max. 30 centiig.) Igaz, amikor hétvégén voltunk Veresen ugrálni, másnap le akart szakadni az alkarom, meg a csuklóm a sok rángatástól. Szal lehet, csak szokni kell, hogy jóval nehezebb, és a segge nem jön fel olyan könnyen, sõt!  ;D

A bicód szép! Komolyan!  ;) Én is épp egy CC/túra gépet szeretnék a meglévõ mellé (venni vagy építeni), mert elég zavaró, hogy nem lehet vele haladni, csak lefelé... ;D Én meg naon szeretek kirándulni is.

#44
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Jorus, bocsánatodért esedezem, nem tudhattam, hogy ennyire spéci padkaevõ paripád van :) Így már persze érthetõ, hogy nekimész. Az én paripám nem ilyen durva, de ha már te mutogattad a tiédet, akkor mutogatom én is az enyémet. http://banki1.banki.hu/~trifo/gt itt is van. Csak már az eleje nem igaz, mert kapott egy Marzocchi bombert, meg egy Avid tárcsát.

Paraferi: No de te is nekimész? Vagy csak akkor, ha Joghurt felkorbácsolja benned az elvakult rombolási vagyat? Ha jól tudom, a te gépeden egyáltalán nincs teló. Vagy nem jól tudom?

Tényleg, Jorus, lehet egyáltalán a te gépeddel bunnyzni? Csak a sok csillapítás miatt kérdem. Sose ültem még ilyen gépen, úgyhogy fogalmam sincs, hogy hogy viselkedik. De mindenképeen szép darab!

--Trifo


#45
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Most mé?! Tipikus padka-evõ!  ;D

#46
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
azt a fejcsõszöget :o :o :o

#47
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
8) Jorus nem szokott viccelni... látod, látod trifo...?  ;D Õ neki megy... sõõõt Én is... ööö...izé... hja...na...igen...szal Paraferee voltam... ;D

#48
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Komolyan nekimegyek.  ;D

Tessék: Feltöltött kép

#49
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Jorus, te komolyan nekimész akár csak 20-szal is egy 15 cm-s padkának? Milyen géped van neked, ami ezt bírja? DH lehet a szakterületed...

--Trifo

#50
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
trifo: nem azt írtam, hogy megteszi, hanem azt, hogy megeszi. Mármint a teló útja a padkát. Márpedig, ha megeszi, akkor nem fogok se ugrani, se felállni a nyeregbõl. Mellesleg meg nem 30-cal, hanem max 20-szal szoktam haladni. (Persze mindezt magamra gondolván írtam. Nem mondtam, hogy mindenki így csinálja.)

#51
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
mellesleg Jorus:
nekem nincs és úgy tûnik ezen a gépemen soha nem is lesz teló...  8)

#52
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Jorus, ugye amit írtál, azt hirtelen felindulásból írtad. Na csak mert sok átgondolás nem látszik rajta.

Mit tesz meg a teló? Kidolgozza a járdaszegélyt? Persze, a 82mm-es rugóút a gépemen remekül elboldogul a 15cm-s padkával. Nem hiszem, hogy ez tényleg jó ötlet lenne 30km/h körül. Nem is beszéve a rugózatlan hátsó kerekemrõl.

Vagy az ugrásra gondoltál, hogy azt segíti a teló? Nos, azt sem hiszem, mert hát az ember fia azért hagy teljesen ésszerûtlen összegeket a kerékpárboltban, hogy aztán a teló csillapítása nyelje el az energiát, amit belepumpált.

Szóval nem értem, hogy hogy értetted, amit írtál. Kérlek, világosíts fel.

Mellesleg SPD nélkül tenultam bunnyzni, bár úgy se ugrottam soha nagyobbat 20-30 centinél.

--Trifo

#53
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Járda más téma, nem nevezném akadálynak, azt megeszi a teló.  ;D Meg aztán "aki SPD-vel tanult bunnyzni, az nem tud bunnyzni."  ;)

#54
bumi

bumi

    vendég

  • fórumtag
  • 144 hozzászólás
Na ezt csináljátok meg!
http://www.snowboard....asp?U=215&l=14

Persze esés nélkül! ;D

#55
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás

Szerintem nem teljesen értelmetlen dolog ugrató nélkül ugrálni. Gondolj csak bele, hogy milyen kellemetlen, mikor zúzol a városban 30-cal, és jön egy járdaszegély. Nekitolod a gépet izomból, vagy lelassít-felmászik-felgyorsít? Na neeem. Megy az ember a járda felé, hopp, bunny, aztán uzsgyi tovább.

Mellesleg én ezt - azt hiszem - úgy csináltam még az SPD elõtt, hogy egy hirtelen lendületet vettem, mintha fel akarnék ugrani a pedálból, de a végén, mielõtt elemelkednék a bringától, lefelé fordítom a lábfejemet, és így be tudom feszíteni magam a kormány és a pedál közé, aminek hatására emelkedik velem együtt az egész gép. Ennek korrektebb verziója, ha elõször az elsõ kereket megemeled és a hátsóról rugaszkodsz el, mint a triálosok csinálják. Persze telóval is muszály úgy ugrani, hogy a hátsó keréken legyen a súly (merevfarúnál persze), mert különben a teló kicsillapítja az ugrás lendületének a felét.

--Trifo

#56
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Az én tippem:

http://www.bikemagaz...&num=1000834412

Jó mazsolázást!
Remélem most jót szúrtam be!


#57
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Ja, és persze letörés vagy akadály nélkül is megoldható, csak úgy olyan befejezetlen és picit értelmetlen dolog, mintha az utcán csókolóznál.  ;D (Vagyis lehetni lehet, de minek?!)

#58
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Erre sajna magadtól kell ráérezned. Picit elõredõlsz a letörés széle elõtt, lábfej ráfeszít a pedálokra függõlegeshez közeli szögben, majd elugrasz, miközben egyszerre meghúzod felfelé a kormányt és a lábaidat. Majd bringa elõre, te hátra. Nah, ez annyira értelmes lett, hogy csak na.  ;D Próbálkozni, esni, próbálkozni, esni, próbálkozni, esni.

#59
kevin

kevin

    vendég

  • fórumtag
  • 18 hozzászólás
Watto!

Ti hogyan ugrattok?

Az OK, hogy tekersz, jön az ugrató és már repülsz is,
de mi a helyzet sík terepen?

Nekem úgy nem igazán sikerül.
Lehet azárt, mert most szar keróm van/25000 volt
6 évvel ezelõtt/ 16 kg.
Midig csak rángatom a keró elejét.

Tudtok valami tippet adni?

Kössz!