Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

UGRATÁS, de hogyan!?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
58 hozzászólás a témában

#21
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Hi

Kezdõ dualos vagyok és nekem a komolyabb dupla ugratókkal van némi nézet eltérésem.Qurva nehéz a villám(több mibnt 4 kiló....)és minden más is(merev a fara),és parázok 1000 el.jól jönne v.mien praktika hogy a nagyobb ugratókon ne essek pofára a nehéz villa miatt,de ne kelljen csak átgurulni rajtuk.Hol hogy lehet gyakorolni biztonságosan?
Na köcc

See Ya!!


#22
nagy_M

nagy_M

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
ha vizualis tipus vki es kulombozo tecnikakat akar
lessen ide
http://mbuk.co.uk/ri...dex.asp?sec=RID
persze csak ha van Quick Time-od
M

#23
TrialTom

TrialTom

    vendég

  • fórumtag
  • 236 hozzászólás
Jójó nem szó szerint kell érteni :) :) :)
Az én elõzõ kerõm egy régebbi keró volt Svájcból hozták de azon minden acél volt és még tuningoltam:
LX, Alivio, ritchey és most lett új vázam
:P :P :P :P

#24
Shaman

Shaman

    vendég

  • fórumtag
  • 237 hozzászólás
hát nem is tudom... egy mûanyagpedálos 20 kg os géppel nem igazán érdemes gyakorolni, nemhogy elmegy a kedved az egésztõl, de még össze is töreted magad.? ehhh ;D

#25
TrialTom

TrialTom

    vendég

  • fórumtag
  • 236 hozzászólás
Ja a keró nem mérvadó ebben én se egybõl Polar-X-szel kezdtem

#26
TrialTom

TrialTom

    vendég

  • fórumtag
  • 236 hozzászólás
Hali!
HA már feljött a triál és a bunny hopp
én is ezt gyakorolgatom

kevin:olvasd el
http://www.freeweb.h.../index.htmligaz hogy triálos lap de hát a triál is ezzel kezdõdik! ;)
a 4. nagybötûs sor alatt van!



#27
kevin

kevin

    vendég

  • fórumtag
  • 18 hozzászólás
Watto

most nem nagzon ugralgatok, mert Tesco gazdas'gos kerom van

k0ssz a hozzaszolasokat



#28
Nolan

Nolan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 hozzászólás
Lefontosabb, mint minden sportban, hogy ne feszítsd be túl az izmaidat, itt fõleg a láb-könyök részekre gondolok.
Az ideális leérkezést nehéz megcsinálni (vagyis hogy egyszerre ér le az elsõ és a hátsó kerék), de azért próbálj  mindig ügyeljél arra, hogy a sulypontod vhol a nyereg mögött legye, mert ha esetleg elbambulsz, a fogad a stucniban köt ki ;D
Persze a legjobb gyakorolni, aztán elõbb utóbb( a sok esés után ;D) majd csak ráérzel. Ja és persze a könyököd+a lábad elvezeti az energiát.(mar ha behajlitottad)

opium

#29
Em-Tee

Em-Tee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 256 hozzászólás
Hali!

Nekem nem is igazabol az elugrassal van problemam (az se megy tulsagosan, de azt legalabb elmeletbe tudom), hanem a leerkezessel. Lightos xc-s vagyok de az elmult idokben probalkoztam az ugratassal, eleinte szepen fejlodtem, de eccer taknyoltam egy nagyot es azota nem merek nagyobb sebesseggel nekimenni egy ugratonak, mert felek, hogy megint gondok lesznek a leerkezessel.
A kemeny dh-s arcoknak biztos luzer kerdesnek tunik, de megkosszonnem ha tudnatok segiteni, hogy milyen is az idealis foldeteres.

#30
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.292 hozzászólás
Hi!

Lehet, hogy már ismeritek, de a http://www.biketrials.com/-on gyönyörûen le van írva minden (how to...), csak sajna only inglisül.

#31
mojlepque

mojlepque

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 295 hozzászólás
Egyébként a triálosok abszolút más elven ugrálnak olyan nagyokat. A pedálból ugrás és a hajtásból felmenetel falra egész más tészta...
Én is nagy tisztelõje vagyok a Triál-mestereinek!!!

Na üdv!

#32
mojlepque

mojlepque

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 295 hozzászólás
Hellosztok!
Úgy látom kivesézgettétek mán a témát eléggé!
De ha vki még kíváncsi a véleményemre, abszolút kezdõknek ajánlom:
Én úgy tanultam két kerékkel felugrani annak idején, hogy tök egyenes terepen, szinte 0 haladási sebességgel, elõször a brinyám elejét rángattam. Ez még ment minden problém nélkül. Aztán külön a hátsót. Azt vhogy úgy lehet elmondani, hogy jól befeszíted a lábad a pedálba (bmx pedál elõnyben...), aztán kicsit elõre dõlsz a kormány felé és az emelésnél hirtelen mégjobban ráhajolsz a kormányra és közben a lábaddal húzod felfelé a pedált és azzal együtt jön a gép hátulja is. Nos, ezt kell egy kicsit próbálgatni és mivel a sebesség egyelõre elhanyagolható nem jár különösebb kockázattal a rontás. Szóval ha mán megy a hátsó emelés, akkor össze kell kötni a kettõt...
Lenyomod a gép elejét a lendülethez (teló elõnyben...), aztán elõre dõlsz és a amikor felfelé húzod az elejét, akkor húzod a hátulját is...
Hát a vége kissé zavaros lett, de nekem bejött, egy délután alatt megtanultam alapszinten...
Szóval próba cseresznye!!!
Télleg érdemes megtanulni, mert a padkáknál jó szolgálatot tesz, és sokmindennek az alapja...
Nah, jó ugra-bugrát mindekinek!
Tsáh: Moj

Jah, és merevvillával sokkal nehezebb, fõleg akkor, ha az ember telóhoz szokott...(Én így voltam vele)

#33
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Hajrá Jorus! Egy kis kar-izomlázért cserébe begyûjtheted az utcán a "Hátezahülyemegmitcsinál??" beszólást a járókelõktõl. Én már kaptam :)

Jut eszembe, nem lesz valami "Powered by BikeMag" esemény a hétvégén? Mennék valahová bringázni. Akárhová. De az összes haverom szétszéledt mindenfelé. Szóval, ha lesz valami ilyesmi, akkor dobnátok egy SMS-t a (30)3715839-re? 10 percen belül leszakadok a netrõl egész hétvégére...

--Trifo



#34
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
No, hát hajrá!  ;) Nekem meg már kezd alakulni a bunny!  :D Mármint nem az, hogy eccere a két kerék megemel, hanem, ahogy illik: elsõ fel, aztán markánsan utána húz a háccsó. (Markánsan...no, mindegy, szal, még egy csöppet esetlen, de nem olyan könnyû a kis dögöt pedálból emelgetni... ;D)

#35
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Kevin, na, megy már az ugrálás?

Hasonló témában: én is szívesen beavatnám magam a dolgokról leugrálás és az ugratók világába, csak hát egyelõre parázok leugrálni 30-40 centinél magasabbról. Igaz, egyes haverjaim már ezért is lehülyéztek, nem is kicsit.

--Trifo

#36
kevin

kevin

    vendég

  • fórumtag
  • 18 hozzászólás
Watto!
Kösssz mindent!
Csak így tovább!

Kevin

#37
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Hát igen világossá vált innen a dolog, hogy Trifo kollega nem konkrétan egy ilyen jellegû tewlóra gondolt, hanem valami konvencionálisabb darabra, ami 60-80 milit mocorg. Az enyém is ilyen és én is 25 fölött szoktam közlöködni a városban, és olyankor bizi nyuszi hoppal kezelem a  padka okozta akadályozást. De akinek a telója 15 centis, az mintek rángassa a gépet? Tök hülyén nézne ki.... nomeg ez a fejcsõállás is elég durvec

#38
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Akkor lehet, hogy az igazi triálosok mint tündék, könnyû léptüek, szökellõk? A Gyûrûk Urában egyik tünde se járt bringával. Vagy akkroiban még nem is volt ilyesmi?

Nem valószínû. Szerintem ingább a Jedi lovagok leszármazottai lehetnek, és az elme erejével csökkentik maguk körül a gravitációt. Más ötletem nincs. most.

--Trifo

#39
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Az úgy van, hogy olyankor vmi könnyûre gondolnak...plusz a megfelelõ idõzítés is kell, hogy épp akkor fújjon a szél, és felkapja õket... ;D  :P

minden tizsteletem a triálosoké...(is...)

Pf

#40
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Most menjek a triálosokhoz kérdezõsködni? Ilyen kérdéssel elzavarnak! Vagy nem?

--Trifo