Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bringás ruházat

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
4195 hozzászólás a témában

#161
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.544 hozzászólás

Na akkor én is beállok a sorba. Vettem egy Endura frontline baselayer aláöltözőt: http://www.bikeradar...frontline-9150/

 

Futni voltam még csak benne nagyon korán reggel, 7°C körül lehetett. Szuper! Fantasztikusan illeszkedik, nagyon természetes a viselése. Egy sima nyári Asics futófelsőt vettem rá és összességében melegnek éreztem (nagyon). Jól kivezette a nedvességet is. Az ára is baráti szerintem.      



#162
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

kicsit bosszantó, hogy a Vaude Syberia II kesztyű simán felvéve kicsit nagy, de a kormányt fogva meg egyből kicsit lesz, ráfeszül az ujjaimra, olyan hülyén van szabva a mutató és a hüvelykujj közötti rész :(

 

A boltban nem tudják nagyobbra cserélni egyelőre, így most írtam a Vaude-nak, hogy ők direktben hajlandóak-e kicserélni egy nagyobbra. Kíváncsi vagyok mit válaszolnak.



#163
aradebil

aradebil

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás

1 hét alatt (6 munkanap) jött meg Angliából, ennyiért a hülyének is, nagyon brutál melegnek tűnik, hétvégén élesben tesztelem :) Lehet ingázáshoz használni ősszel, szerintem sportoláshoz túl meleg még:

https://www.cyclesto...jacket-ID_61697



#164
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Ma érkezett meg az Airtrim maszkom. Sajnos le vagyok tiltva bringáról, sőt még a lakásból kimenetelről is, még pár hétig biztosan. Szellőztetéskor kipróbáltam az ablakban. Eredmény határozottan pozitív. Kb szobahőmérséklet maszkkal, míg nélküle elég hideg a levegő.

Hihetetlen elsőre, hogy amennyire lyukacsos a szűrője annyira jól működik. Bringán tesztelni majd pár hét múlva tudom. Menetszélben kíváncsi leszek mit tud.

 

kép


eddie1978 módosította - 2016. október 11. - 19:30


#165
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Én városban használom, és szerintem a minőséggel sincs semmi gond. 1 kis bajom van vele: van a szárán egy zsinóros behúzó/szűkítő, amit kicsit macerás kezelni, amikor a másik kézen már rajta van a kesztyű. :-) Ettől eltekintve nekem jól bevált.


Rendeltem egy northwave husky -t,de kicsi lett,igy vettem helyette a vaude syberia II -t. Ez elsőre jobbnak tűnik a huskynàl,mármint finomabb a bélése,ami a helyén marad,ha leveszem, és talán ez a 3 ujjas kialakítás is jobb a lehajtható ujjvedősnél. Persze mindezt csak lakásban próbáltam eddig.

#166
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.544 hozzászólás

ismételten köszi a tippet karakoramnak! beszereztem egy ilyet:

http://www.decathlon...id_8351809.html

 

vékonyabb az anyaga, mint a "kinőtt" régi filámnak. meglátjuk, használva mit mutat. persze, jónak kell lennie, mert a nevében is szerepel a "trail" szó. :D

 

Kicsit messze voltam mindentől azért nem írtam. Szívesen, és remélem be fog válni! Ha nem írd be ide a közösbe nehogy mást is félrevezessek.

Rendes hidegben természetesen már komplett és kantáros dedikált bringás nadrágot használok (térd-comb védő, stb). 


karakoram módosította - 2016. október 10. - 20:57


#167
trek8k

trek8k

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás

hmmm.. akkor városba is jó lehet? jó minőségű kesztyű amúgy?

 

Én városban használom, és szerintem a minőséggel sincs semmi gond. 1 kis bajom van vele: van a szárán egy zsinóros behúzó/szűkítő, amit kicsit macerás kezelni, amikor a másik kézen már rajta van a kesztyű. :-) Ettől eltekintve nekem jól bevált.



#168
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
Végül a northwave husky lett,talán praktikusabb a lehajtható ujjvédője, illetve ez elvileg vízálló. Reviewok mind dicsérték. Ha nem fagy bele a kezem,akkor jó lesz,ha igen,akkor úgyis mindegy.

stellaz módosította - 2016. október 10. - 18:05


#169
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Nekem van egy Vaude syberia-m. -3 fok alatt szoktam használni, felette túl meleg. A múlt télen nem is nagyon kellett felvennem... A mínusz fokok miatt a vízállóság nem gond, és a féket is rendesen lehet benne húzni (egy ujjas XT).

 

hmmm.. akkor városba is jó lehet? jó minőségű kesztyű amúgy?



#170
trek8k

trek8k

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás

Kesztyű ügyben kérném a tanácsot. Eddigi téli kesztyűm bélése össze esett, már most fázik benne a kezem (decathlon legjobb,membrànos kesztyűjét volt pár évvel ezelőtt).

Most néztem a vaude syberia és a northwave 3 ujjas kesztyűjét. Kérdésem,hogy vajon ezeket is intenzív tekeréshez tervezték? Mert akkor városban kevés lesz.

Másik,hogy síkesztyűben érdemes gondolkodni? Van belőle nagyon meleg,membrànos,de nem tudom,hogy bringázni kényelmes-e. Valakiknek van ebben tapasztalata?

 

Nekem van egy Vaude syberia-m. -3 fok alatt szoktam használni, felette túl meleg. A múlt télen nem is nagyon kellett felvennem... A mínusz fokok miatt a vízállóság nem gond, és a féket is rendesen lehet benne húzni (egy ujjas XT).



#171
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
Rendeltem egy northwave huskyt ,ennek van lehajtható ujjvédője, es membrános. Mindenhol dicsérik

#172
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
Köszi,nekem városi közlekedésre kéne, ott sose melegszik be a kezem,terepen már nincs ilyen gondom

#173
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Másik,hogy síkesztyűben érdemes gondolkodni? Van belőle nagyon meleg,membrànos,de nem tudom,hogy bringázni kényelmes-e. Valakiknek van ebben tapasztalata?

 

Síkesztyűt néha használok nagy hidegben de csak túrázni, terepezésre alkalmatlan mert nem tudsz rendesen/adagolva fékezni vele (nálam középső ujj beszorul a mutatóujjas fékezés alá). Cserébe nem fagy le a mutatóujjad. Esőben viszont egy jó membrános téli bringás kesztyű jóval jobb, mert nem csak nem ázik át hanem lélegzik is (pl. Roeckl Gore-tex). Mezei és nem is annyira mezei síkesztyűkben is sokszor csak egy műanyag/gumikesztyű van valahol beiktatva, az se ázik át és jó meleg, de beleizzadsz ha erőlködsz.



#174
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
Kantàrosnál figyelj,hogy hasig le lehessen nyitni,mert brunzolni nehéz lesz benne :-) Én külön derék melegítőt is hordok nagy hidegben.

Kesztyű: Azokat edzésre,versenyre tervezik,ahol jobban ki vagy melegedve,pl emelkedőn tempó sincsen.

stellaz módosította - 2016. október 09. - 21:12


#175
bardocz

bardocz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 464 hozzászólás

Aláöltözőként kantàrost ajánlok. Védi a derekad,veséd és a hasad sem fagy ki. Sokkal jobb a hőérzet benne.

Köszönöm a tippet, magamtól biztosan nem olyat vettem volna, de így megfontolom.

 

Kesztyűben, nem lehet, hogy ott az intenzív tekerés pont jobb melegítést jelent? Az ujjunk nincsen terhelve, nem izzad, ezért nagyobb tempónál komolyabb védelem kéne neki, legalábbis az én logikám alapján. Lehet teljesen hibás.



#176
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
Kesztyű ügyben kérném a tanácsot. Eddigi téli kesztyűm bélése össze esett, már most fázik benne a kezem (decathlon legjobb,membrànos kesztyűjét volt pár évvel ezelőtt).

Most néztem a vaude syberia és a northwave 3 ujjas kesztyűjét. Kérdésem,hogy vajon ezeket is intenzív tekeréshez tervezték? Mert akkor városban kevés lesz.

Másik,hogy síkesztyűben érdemes gondolkodni? Van belőle nagyon meleg,membrànos,de nem tudom,hogy bringázni kényelmes-e. Valakiknek van ebben tapasztalata?

#177
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Már ma délután se volt igazán jó, a kabát szabása jó, egészen meleg, rövidujjú volt csak alatta, és le kellett vennem, viszont a síelős aláöltözet+rövidnadrág egyszerűen szar. Max farmer alá, ahhoz is hozzá vagyok szokva, de inkább beszerzek egy biciklis nadrágot.


Aláöltözőként kantàrost ajánlok. Védi a derekad,veséd és a hasad sem fagy ki. Sokkal jobb a hőérzet benne.

stellaz módosította - 2016. október 09. - 19:52


#178
bardocz

bardocz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 464 hozzászólás

Már ma délután se volt igazán jó, a kabát szabása jó, egészen meleg, rövidujjú volt csak alatta, és le kellett vennem, viszont a síelős aláöltözet+rövidnadrág egyszerűen szar. Max farmer alá, ahhoz is hozzá vagyok szokva, de inkább beszerzek egy biciklis nadrágot.



#179
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Úgy értetem a rövidnadrágot, hogy nem bringás ruházat. Nem tudom hogyan, de legutóbb elfelejtettem venni amikor voltam boltban...

én is sima nadrágra gondoltam. Sose lesz igazán jó ez a felállás.

#180
bardocz

bardocz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 464 hozzászólás

Úgy értetem a rövidnadrágot, hogy nem bringás ruházat. Nem tudom hogyan, de legutóbb elfelejtettem venni amikor voltam boltban...